בית פורומים בחדרי חרדים

ynet: לופוליאנסקי: "ההתחרדות בעיר-מהפכה שלי"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/8/2008 11:56 לינק ישיר 
ynet: לופוליאנסקי: "ההתחרדות בעיר-מהפכה שלי"

"הבאתי ישיבות וכוללים"

בריאיון לעיתון חרדי מתגאה ראש העירייה בהישגיו בתקופת כהונתו. גולת הכותרת מבחינתו היא הצלחתו בהרחקת הציבור החילוני מרמת אשכול ומהרובע היהודי

ארי גלהר

פורסם:  21.08.08, 07:51

ראש העירייה, אורי לופוליאנסקי, נתן השבוע ריאיון לעיתון החרדי 'יתד נאמן', במה שנראה כקרב מאסף על דעת הקהל החרדי, שאולי יביא לשינוי ההחלטה להציב את פורוש במקומו בבחירות לראשות העירייה. הפעם מודה לופוליאנסקי: "ההתחרדות בעיר-מהפכה שלי". בראיון מכונה לופוליאנסקי בתואר 'הרב', וכן 'העסקן החרדי שמנהל את ירושלים'. את עיקר הדגש ראש העירייה שם על תנופת הבנייה שהיתה בירושלים בתקופתו, ומתפאר בהתחרדותה של שכונת רמת אשכול.

"כל מה שאתה רואה כאן היום בשכונה נולד כרעיון אצלי לפני הרבה שנים. חשבתי אז שזה מקום שהציבור החרדי צריך להתיישב בו. בזמנו חשבו אותי לשוטה

בשל המחסור שהיה אז בשכונה בגני ילדים, בתי כנסת ומקוואות. הייתה לי אז מחלוקת חריפה עם מהנדס העיר שאמר שרמת אשכול מביעה את החזון הציוני ומקשרת בין הר הצופים, שבו קמה האוניברסיטה העברית, לבין העיר הישנה. הוא רצה למנוע הרחבות בניה בשכונה ובניית מרפסות לסוכה ובתי כנסת, ואף הגדיר אותה לצורך כך כ'שכונה לשימור'. אבל אני עצרתי אותו ורק לפני כשנה ביכו את העובדה שהגן החילוני האחרון בשכונה נסגר. כיום כל הגנים ברמת אשכול הם חרדיים, והוספנו עוד 6 גני ילדים ובתי כנסת".

לופוליאנסקי מתפאר רבות בראיון גם בהתרוקנותה של שכונה הרובע היהודי מחילונים. "לפני 30-35 שנה היה צריך לעבור ברובע בין כל החילונים. דיברו אז על להפוך את הרובע היהודי לקריית אמנים. ברוך השם, דרכם לא צלחה, והיום אנו רואים שבסמוך למקום המקדש, האנשים שחשבו שיצליחו להפוך את המקום לקריית אמנים עוזבים בעצמם, והרובע מתמלא חרדים, ישיבות, ו'כוללים. יש לא מעט מאבקים גם עם הממשלה, שאומרת כי מבחינתה לא יכול להיות שבירת מדינת ישראל תהיה מרכז של שומרי תורה ומצוות", אומר לופוליאנסקי. למרות זאת או מספר בגאווה שהצליח להביא בתקופתו לגידול רב במספר הישיבות והכוללים בעיר.

לדברי ראש העירייה, לפני שנכנס לפוליטיקה הוא ניהל שיחה ארוכה עם מנהיג הפלג הליטאי דאז, הרב אליעזר שך, אשר הורה לו לעשות חסד. "שאלתי אותו אם לעשות חסד עם הציבור שלנו, אבל הוא הזדעק ואמר 'חס וחלילה. לעשות חסד גם עם הציבור שלנו, אבל בעיקר עם הציבור הכללי", מספר לופוליאנסקי.

בסוף השבוע יפרסם "ידיעות ירושלים" סקר שהוכן עבורו על ידי מכון "דחף" בראשות הד"ר מינה צמח, הבודק את סיכויי המתמודדים השונים בבחירות לראשות העירייה

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3585486,00.html

תוקן על ידי מראה_כהן ב- 21/08/2008 11:55:51

דווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ynet: לופוליאנסקי: "ההתחרדות בעיר-מהפכה שלי"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר