בית פורומים בחדרי חרדים

חוק פשיסטי: מי שלא ימסור טביעת אצבעו ישלח לכלא!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-29/10/2008 23:34 לינק ישיר 
חוק פשיסטי: מי שלא ימסור טביעת אצבעו ישלח לכלא!

המדינה היחידה ממדינות המערב שמוכנה לרמוס את זכויות אזרחיה, ולחייב אותם לתת טביעת אצבע, היא ישראל.

השלב הבא: דגימת dna, וחיוב השתלת רכיב gps.

חוק המאגר הביומטרי - עבר בקריאה ראשונה

ישראל בדרך למאגר ביומטרי: היום (ד') עבר בקריאה ראשונה חוק הכללת אמצעי זיהוי ביומטריים כמו טביעת אצבעות, במסמכי זיהוי . מי שיסרב למסור טביעת אצבע ישלח למאסר

ארז רונן, אהוד קינן

פורסם:  29.10.08, 14:33

*--{cps..0}*

"חוק המאגר הביומטרי" (להורדת PDF) עבר היום (ד') בקריאה ראשונה בכנסת, לאחר שכבר עבר את אישור הממשלה בחודש אוגוסט.

החוק, שיזם משרד הפנים, נועד להנהיג בישראל "תעודות זהות חכמות" אשר כוללות אמצעי זיהוי ביומטרים, כגון טביעת אצבע ותמונת ממוחשבות של הפנים. כמו כן, החוק מורה על הקמת מאגר שיכלול נתונים ביומטריים על כל

דעה:

מאגר טביעות אצבע - מסוכן לכולנו? / דן חי

הצעת החוק המורה על הקמת מאגר ביומטרי מסוכנת: אזרחים יהיו חשופים לנסיונות גניבת זהות, הממשלה תחזיק בפרופיל מלא ומדויק על כל אזרח ואח גדול שצופה על כולנו. דעה
לכתבה המלאה

תושבי המדינה. החוק התקבל בקריאה ראשונה ברוב של 18 חברי כנסת כנגד חבר כנסת אחד - דב חנין. לא היו חברי כנסת שנמנעו. החוק יעבור לוועדת חוק חוקה ומשפט.

מטרת החוק היא להתמודד עם הבעיות הקשורות לזיוף מסמכי זיהוי, שמוגדרות בחוק עצמו כחמורות. "היתרון בשימוש במאפיינים ביומטריים לצורך אימות או זיהוי בני אדם, מקורו בכך שמידע ביומטרי הוא מידע שאדם 'נושא' עמו באופן תמידי... זאת לעומת מידע מזהה אחר העלול להיות חשוף לשינויים ולתיקונים במרמה, עם יכולות מוגבלת לזיהוי הזיוף", נכתב בהצעה.

עוד החוק יעזור בקידום חתימה אלקטרונית, בעזרתה יוכלו אזרחים לבצע פעולות מול משרדים ממשלתיים מהבית דרך האינטרנט במקום להגיע למשרדי הממשלה, הסביר היום בכנסת שר הפנים, מאיר שטרית שציין כי נעשתה עליו עבודה של למעלה משנה על ידי אנשי טכנולוגיה ומשפט. שטרית עוד ציין כי כיום יש בישראל 350,000 תעודות זהות מזוייפות.

סירבת למסור טביעת אצבע? מאסר

אם החוק יעבור, משרד הפנים יהיה אחראי על איסוף הנתונים הביומטריים של כל תושבי ישראל. תושבים שיתנגדו למסור את הנתונים יענשו וישלחו לשנת מאסר, על פי ההצעה. החוק לא מציין כיצד יבצע איסוף הנתונים בפועל.

המאגר הביומטרי, שזכה לביקורת ציבורית נרחבת, ישומש לא רק לאימות אמיתות אמצעי הזיהוי החכמים, אלא יוכל גם לסייע למשטרה ולכוחות הביטחון בזיהוי חשודים, זאת לאחר קבלת צו מבית משפט שלום, על-ידי שימוש בנתוני המאגר. המאגר יוכל לסייע לכוחות הבטחון בחקירות, בבירור זהותו של אדם שזהותו מוטלת בספק וגם לצורך העברת המידע לרשות אכיפה מחוץ לישראל.

נוסח החוק המעודכן: עונה לביקורת

הצעת החוק המקורית, שאושרה בתחילת חודש אוגוסט על ידי הממשלה, זכתה לביקורת רבה, בעיקר מפי פעילים למען זכויות אדם.

"הקמת מאגר ביומטרי ראשי לכלל האזרחים תפגע בזכות היסוד החוקתית לפרטיות. הפגיעה תהיה כפולה: המאגר יהיה מצוי בסכנת פריצה על ידי גורמים עוינים, והמאגר הביומטרי יוכל לעמוד לרשות המשטרה וכוחות הביטחון ויהווה פוטנציאל למטרד לאזרחים,

פרסומת  

שיהפכו לפושעים פוטנציאליים בעל כורחם", אמר אז עו"ד דן חי, יו"ר הוועדה להגנת הפרטיות בלשכת עורכי הדין.

נוסח החוק המעודכן מתייחס לביקורת, ומפרט באופן נרחב יותר חלק מנהלים שיחולו על המורשים למשוך ולהזין נתונים למאגר הביומטרי. כמו כן, הנוסח החדש מורה על מינוי של ממונה על פרטיות, עובד מדינה שיפקח על שמירת הפרטיות של התושבים שאמצעי הזיהוי הביומטריים שלהם כלולים במאגר.

הנוסח המעודכן גם מתייחס לעובדה שמאגרים ביומטריים כפי שמוצעים בו אינם נהוגים במדינות מערביות, אך טוען שלאחר בדיקה של חלופות, מצא משרד הפנים שהמאגר הביומטרי הוא הפתרון היעיל ביותר לבעיית זיופי תעודת הזהות.

ח"כ אלדד: המתנגדים לחוק - נוכלים ועבריינים

חבר הכנסת דוב חנין הביע תמיכה במסמכי הזיהוי הביומטרים עצמם, אך התנגד להקמת המאגר לצידו. "זו תהיה המדינה המערבית הראשונה שתקים מאגר כזה רגיש, וזאת למרות שאפילו במשרד הפנים ככל שאני יודע, אמרו שלא צריך מאגר כזה בשביל למנוע זיופים". חנין ציין כי מדובר בפגיעה בזכויות יסוד וביקש לבחון את החוק מחדש ולא להעביר אותו.

"הטיעונים של הפרטיות מוכרים לי", אמר חבר הכנסת אריה אלדד, " אבל רוב אלה שמתנגדים לתעודות זהות ביומטריות הם נוכלים ועבריינים". אלדד קרא לחברי הכנסת להילחם ב"מכת המדינה" כהגדרתו. חבר הכנסת ניסים זאב הביע אף הוא תמיכה בחוק, ענה לחנין וציין כי בארצות הברית נלקחת טביעת אצבע מהנכנסים למדינה בכל פעם שמגיעים אליה.

הצבעה

זיהוי ביומטרי - מי בעד ומי נגד?

בעד הצעת החוק הצביעו חברי הכנסת אברהם דיכטר, אמנון כהן, יצחק בן ישראל, ניסים זאב, שכיב שנאן, אברהם מיכאלי, אריה אלדד, מאיר שטרית, קולט אביטל, שלמה נגוסה מולה, איתן כבל, יוחנן פלסנר, מגלי ואהבה, ראובן ריבלין, אלחנן גלזר, יצחק אהורונוביץ', משה שרוני ושי חרמש. חבר הכנסת דוב חנין הצביע נגד החוק. לא היו נמנעים.

שטרית השיב לחנין, ואמר שהחוק התעכב בגלל הרגישות שלו, וחזר על התיקונים שהוספו לחוק ועל הפיקוח שהוא מטיל על המאגר. "המתים לא יוכלו להצביע, אז אולי יפגעו בזכויות המתים", אמר שטרית בצחוק, ואמר כי החוק ימנע גניבת זהויות. "כל העולם עובר לתעודות ביומטריות, לקחנו את החששות שלך בחשבון", אמר שטרית.

"הוראות החוק המוצע לעניין השימוש במאגר והגנת הפרטיות באות לעגן הסדר מידתי ומאוזן המביא בחשבון את כל השיקולים האמורים... הקמת המאגר אינה מהווה פגיעה העולה על הנדרש בזכויות יסוד", אומרת ההצעה, בה מצויין כי המדינה תספק מענה אבטחתי הולם כדי לשמור על המידע הרגיש - אך ההצעה עדיין לא מספקת הסבר טכני לגבי סידורי האבטחה שיונהגו.

חיתמו על העצומה לעצירת החוק הנפשע:
http://www.atzuma.co.il/petition/avishaybel/1/1000

תוקן על ידי עברי_אנוכי ב- 29/10/2008 23:32:28

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2008 23:47 לינק ישיר 

נשמע חוק מעולה ונכון.
חוץ... מאלה שיש להם מה להסתיר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2008 23:58 לינק ישיר 

אני אדם שמעולם לא עבר עבירה פלילית, ואני מסרב לחוק!

ולא, אין לי שום דבר "להסתיר".

לא מוכן, שלאף אחד,אבל לאף אחד יהיה מידע כל כך אישי שלי.
אני מתנגד, ואני אעשה הכל בשביל לשמור על זכויות היסוד שלי.
לא אסכים לכך,גם אם אאסר.
במיוחד לא במדינה בה תוכנות של משרד הפנים מסתובבות כבר יותר מ10 שנים באינטרנט.

מי שחושב שרק נוכלים ופושעים צריכים להתנגד למאגר הזה הוא בור, בור ועם הארץ,חסר עמוד שידרה, אדם חסר ראיה מערכתית, בורג במערכת, שלא מבין ולא מצליח לקרוא את המציאות.

ואגב,
מי שייפגע מזה זה רק האזרחים הרגילים. הנוכלים והעבריינים ידעו איך להתחמק מזה.

תוקן על ידי עברי_אנוכי ב- 30/10/2008 0:02:06

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2008 00:02 לינק ישיר 

הראשונים שצריכים ליישם עליהם את החוק, זה החכ"ים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2008 01:21 לינק ישיר 

נניח שאני פרטתי כמה דולרים אצל חלפן בשעה 12:00 וב 13:00 שדדו אותו למה אני צריך להגיע לחקירה בגלל זה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2008 01:24 לינק ישיר 

קפונה,
ישר חושב קרימינלי?..... :)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2008 01:44 לינק ישיר 

השם מחייב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2008 08:37 לינק ישיר 

מישהו מוכן להסביר בצורה הגיונית למה זה פוגע בפרטיות
הטענות נגד כ"כ מעורפלות ולא מובנות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2008 09:16 לינק ישיר 

עברי אנוכי

מה בחוק הזה כל כך מפחיד אותך, עד כי אתה מוכן אפילו להיאסר על כך ???

תן לנו להבין למה. תסבר בבקשה את אזננו. שגם אנחנו, אנשים פשוטים נדע
עד כמה רח"ל מסוכן הביומטרי הזה.

אני מפחד מכלא, מאד. אבל אם אכן יש בו סכנה גדולה ונוראה, כפי שאתה רומז,
אצטרף אליך לכלא. רק למען השם אל תמתח אותנו. גלה לנו במה דברים אמורים.

בבקשה ממך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2008 09:17 לינק ישיר 

בעבר היה מקרה ששדדו אשה בהרצליה. המשטרה עלתה על טביעות האצבעות של אזרח שנעצר לחקירה. התברר שהוא היה המאהב שלה, ואין לו קשר לשוד.

אם בוצעה גניבה מביתו של הרבי מבויאן ובקבות החקירה התברר שליצמן היה שם... יכולים להיות כל מיני אפשרויות מביכות.

יש לזכור שלמשטרה יש כבר 800,000 דגימות של טביעות אצבע שהיא לקחה מעבריינים ומכל מיני אנשים (כולל אני) שהיו במקומות שהתבצעה בהם פריצה (על מנת לשלול את דגימות הפורץ).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2008 09:28 לינק ישיר 

כל מי שגויס לצבא ב-35 השנים האחרונות מסר טביעת אצבעות, הלא כן?

איך פורץ למאגר הביומטרי הממשלתי יכול לעשות בכך שימוש לרעה גדול יותר מזיוף תעודת הזהות שהיום הוא עושה הרבה יותר בקלות.

אני לא מבין איזו חדירה לפרטיות יש בכך שטביעות אצבעותיי תהיינה ידועות למישהו.

תמונה ביומטרית של הפנים ממילא כל אחד יכול להפיק כשאני מסתובב ברחוב או באוטובוס אז איפה כאן החדירה לפרטיות?

מן המאגר הזה יודעים מה דעתי, מה אמונותיי, את מי אני אוהב או למי אני מצביע?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2008 09:34 לינק ישיר 

מאירקה

למה לך ללכת עד לליצמן ולהחשידו. הנח לו למסכן. יש להניח שטביעת האצבע
של הרבי בכבודו ובעצמו היו על הפריטים שנגנבו.

על פי אותו הגיון עקום יכול גם להיות שהרבי בעצמו העלים את החפצים על מנת
לזכות בדמי הביטוח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2008 09:37 לינק ישיר 

מאירקה99 כתב:

אם בוצעה גניבה מביתו של הרבי מבויאן ובקבות החקירה התברר שליצמן היה שם... יכולים להיות כל מיני אפשרויות מביכות.

זו בדיוק הסיבה שאני תומך בחוק.
הגיע הזמן שהפוליטיקאים הקטנטנים יתנדפו מתחום הראיה של הרבנים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2008 09:45 לינק ישיר 

מאירקה, ממה נפשך?

הרי גם היום אם מישהו היה רואה את המאהב נכנס לדירה, המשטרה היתה מביאה אותו לחקירה.
הביאו אותו לחקירה, התברר שהוא אינו השודד ולא קרה כלום.

לא ברור לי איך נפגעות זכויות אזרח או פרטיות כתוצאה מהחוק הזה.
כבר כיום יש בידי משרד הפנים נתונים ביומטריים שלך.
- התמונה שלך.

חלק גדול מאיתנו הוציאו בשלב מסויים ויזה לארה"ב.
- בויזה יש הרבה נתונים ביומטריים, תביעת אצבע, תמונה מזווית שתסייע למצלמות לזהות פנים וכו'.

לא שמענו אנשים מתלוננים על "פגיעה בפרטיות" בהוצאת ויזה לארה"ב או על מישהו שאמר "אם ככה אז לא אסע לארה"ב".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2008 11:57 לינק ישיר 

א. בדמוקרטיות, ההנחה היא שהאזרח הפשוט הינו ישר דרך ואינו עובר על החוק, כל זמן שלא הוכח אחרת.
נכון שלפעמים בגלל זה עבריינים נשארים חופשיים, אבל החרות שמקבלים רוב האזרחים שומרי החוק שווה את המחיר.
בדיקטטורות, השלטון מעונין לדעת כמה שיותר מידע על האזרחים, כך מתרכז כוח עצום בידי כמה אנשים ששולטים על הכל, ברצונם יאשימו את מי שהם רוצים במה שהם רוצים, כי האזרח אשם כל עוד לא הוכחה חפותו...

ב. גם אם היום היה פה שלטון נקי כפיים, היה עלינו לדאוג שמא אי פעם השלטון יהיה מושחת ואז כמה שיותר מידע - יותר כוח להשחית, אבל במצב שלנו פה היום, על מי אתם סומכים? על הירשזון או על חיים רמון?
וגם אם נניח שאין מצב שאי פעם השלטון ישתמש במאגר הזה לרעה, מה עם פקיד אחר שימכור מידע לכל המרבה במחיר. מה עם פריצות של האקרים? הרי התוכנות של משרד הפנים מסתובבות חופשי ברשת כבר 10 שנים! ברגע שהמאגר הזה יגיע לידי גורמים עבריניים עם כמה הקלדות הם יוכלו להשתמש בזהות של אחרים לעולמים, ללא אפשרות הכחשה.

ג. בכל העולם עוברים לת"ז ודרכון ביומטרי, במדינות רבות, החל משנת 2010, לא יוכל להיכנס איש ללא דרכון ביומטרי. אלא שבדיקה מעמיקה במדינות אלו מעלה, כי כאשר מוציא אזרח תעודה ביומטרית, נשמרים הפרטים אודותיו אך ורק בשבב המוטמן בתעודה עצמה, ומעבר לכך מושמדים.

כלומר, למדינה אין כל מידע על אותו אזרח, מעבר לזה המוצפן בתעודה שהוא נושא על גופו. מכאן, שבהצעת החוק הנוכחית, לוקחת ממשלת ישראל דוגמא ממדינות כגון כוויית, פקיסטן ואינדונזיה, ולא מהמדינות המערביות הדמוקרטיות, בהן לא קיים מאגר מרכזי שכזה.

בארה"ב אכן יש מאגר כזה של זרים שנכנסים למדינה, אבל לא של אזרחי ארה"ב עצמם, ויש הבדל עצום.

ד. מה השלב הבא? אם לאזרח תמים אין בעיה עם זה, למה שתהיה לו בעיה שיושתל בתוך הת"ז רכיב ג'י פי אס? או שפשוט יתירו למשטרה לראות כל הזמן איפה כל אחד נמצא לפי הסלולרי! (זה כבר בדרך לביצוע אגב) אז יוכלו לדעת בכל עת איפה הוא נמצא, אז מה? הוא רוצח מישהו? ולמה שלא יצותתו כל השיחות פה במדינה? מה אני סוגר עיסקאות סמים בטלפון?  ולמה שלא יקחו גם דגימת די אן איי?
ואם מישהו שם יהיה מעונין להשתמש בכל הנ"ל גם נגד פעילי ימין או נגד פעילים חרדים ובית המשפט יתיר זאת בנימוק הידוע של "סיכון שלום הציבור" ...

בקיצור ניתן להגיד ההפך, העבריינים כבר מזמן נתנו טביעת אצבע במאסר, מי שצריך לפחד מזה אלו דוקא שומרי החוק שרוצים חופש הפרט.

תוקן על ידי עברי_אנוכי ב- 30/10/2008 11:59:32

תוקן על ידי עברי_אנוכי ב- 30/10/2008 12:00:59

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2008 12:13 לינק ישיר 

מישהו יכול להסביר לי למה תמונת אצבע או עין - זה רע, ולהצטלם לפספורט או ת"ז - זה בסדר?
תמונת הפרצוף במהותה היא גם נתון ביומטרי.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חוק פשיסטי: מי שלא ימסור טביעת אצבעו ישלח לכלא!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.