בית פורומים בחדרי חרדים

ויראו שונאי ויבושו - תחושותיו של חסיד גור

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/11/2008 00:46 לינק ישיר 
ויראו שונאי ויבושו - תחושותיו של חסיד גור

בס"ד

 

ויראו שונאי ויבושו כי אתה ה' עזרתני ונחמתני

תחושותיו ורגשי ליבו של אחד מחסידי גור בימים סוערים אלו

 

את הדברים הבאים אני כותב מלב רותח, אין לי שום אשליות שמישהו מהקוראים ישנה את דעתו או אפילו ינסה להבין. יודע אני שהשנאה עיוורה זה מכבר את עיניכם ושיתקה את כל חושיכם ומוחכם.

אבל כדי שלא יקום מישהו שיחשוב שחסידי גור חשים מושפלים ובזויים, חסרי דעה ודרך, אני כותב את הדברים הבאים כדובר מטעם עצמו בלבד:

 

1) לשם התחלה אפתח בדוגמא שהתרחשה ממש בימים אלו - נכון שבכל פעם שמזכירים לכם אותה אתם מתרגזים, אבל ככה זה - האמת מרגיזה לעתים. בבחירות האחרונות לרשויות המקומיות נערכו גם בחירות בעיר הדרומית המנומנמת נתיבות. בעיר הזו התמודדו שניים - האחד שומר שבת ורעהו מחלל שבת, ולשניהם היו סיכויים שווים. הייתם מצפים שללא שום ספק תהיה התמיכה החרדית שייכת לשומר השבת. אך ראו איזה פלא, כל גדולי התורה הליטאים תמכו באופן חד משמעי במועמד מחלל השבת! ומדוע?

הנה ההסבר: הרב שתמך בשומר השבת התגלה כרב בלתי ראוי לשמו...

 

הבה לא נתייחס כעת לעיתוי התמוה של הגילוי האמור בדיוק לפני הבחירות.

 

הבחירות בנתיבות נוגעות לעניננו, מסיבה פשוטה אחת - הן מוכיחות כי 'מועמד שומרת שבת' אינו ערך אבסולוטי הגובר על כל שיקול אחר. לגדולי ישראל מותר לשקלל את הנתונים ולהחליט שאם מישהו שומר שבת זה לא הופך אותו למועמד ראוי. (גם בנתניה ניתנה התמיכה החרדית למחללת שבת ולא למועמד החרדי).

 

2) מאיר פרוש. נהרות של דיו נשפכו אודות מועמדותו. העובדות הנן פשוטות מאוד - אף אחד מגדולי ישראל לא ביקש ממנו או דחף אותו להגיש את מועמדותו. הוא פשוט החליט לעשות כך, ורק אחר כך יצא אל הדרך - דרך החתחתים של 'שכנוע' וכפיית גדולי ישראל לתמוך בו.

(בעצם, היה חוג אחד קטנטן שהעניק לו תמיכה בלתי מסוייגת, בדיוק אותו חוג שהריץ אותו לביתר וגרם למחלוקת הידועה. וזה כמובן בסדר שהם מנהלים את עניני הדור. רק לגור הפצפונת אסור...)

ואכן רוב גדולי ישראל שתמכו בו בלית ברירה טרחו להודיע בכל דרך אפשרית, שהמועמדות הינה למורת רוחם. איזה מין שבח זה - 'יותר טוב ממועמד חילוני'?! ובכן, רוב גדולי ישראל החליטו שכעת במצב שנוצר, אין ברירה ויש לתמוך בו.

לעומתם, האדמו"ר מגור החליט שלא להודיע על תמיכה. מה כן? כלום. שתיקה מוחלטת.

 

וכאן קם קול זעקה מדומה - היתכן שהאדמו"ר מגור מחליט דברים על דעת עצמו? איזו חוצפה יש לו שלא להצטרף אל הרוב?

 

3) ובכן - האם האדמו"ר מגור כפוף למישהו? הוא מחוייב לשמוע בקול מאן דהו - גדול ככל שיהיה?! לא ולא. בדיוק כמו שהרב שטיינמן למשל, לא חייב לשמוע בקולו.

איזו מן טענה זו - כך רוצה הרוב?! האם נוכל לחייב את חסידי סאטמאר להצביע רק בגלל שרוב גדולי ישראל סוברים כך?! מה פתאום. רוב קובע רק בבי"ד!

 

האדמו"ר מגור מקבל בכל יום מאות אנשים, זאת מלבד מאות אם לא אלפי שיחות שהמזכיר מקבל מדי יום. הוא חותך בשניות עניינים של חיים ומוות, ניתוחים, תרופות, לידות, ענייני חינוך, פרנסה, שלום בית, וזאת חוץ מניווט והנהגת כ12,000 בתי אב בארץ ובחו"ל (תעשו חשבון בכמה נפשות מדובר) עשרות מוסדות, ישיבות, כוללים, בתי ספר. האם אין לו שיקול דעת עצמאי?! אתם תלמדו אותו מה זה חילול ה'?!

 

4) מדוע הוא החליט לשתוק? אינני יודע, בדיוק כמו שאינני יודע מדוע הוא הורה לי פעם להתנהג ההיפך מהוראתו של מנהל מחלקה בתל השומר. אבל אם בכל זאת אתחצף ואנסה להבין - הדברים ברורים מאוד. לדעתו, ההרס שיגרם מכך שאדם שצחק ותחמן את כל גדולי ישראל, ינצח ויצחק על כולם, גרועה הרבה יותר מעלייתו של מחלל שבת (נתיבות כבר אמרנו...). פרשיית החינהע"צ היא רק הקש ששבר את גב הגמל, ובשום אופן אינה הסיבה היחידה, למרות שדי רק בה כדי לגרום לכך שיהיה אסור להודיע על תמיכה ברורה בפרוש.

וכי הליטאים היו תומכים בחבדניק?

בעלזא היו מצביעים לאליש אנגלנדר?

וכו' וכו'                               

 

5) לא כאן המקום לדון האם אכן הייתה פגיעה מתמשכת של שנים, ומה משמעותו של המחטף-גזילה בחינהע"צ. הדברים נלעסו ונטחנו (אולי הגיע העת לחשוף את השחיתות של השנים הארוכות, הג'ובים לקרובי המשפחה ומקורביה, התקציבים שנעלמו, הדריכה על הוראותיהם של גדולי ישראל. נגיע אפילו למיתוס של המסע בן השנה של מנחם פרוש בחו"ל למען החינוך העצמאי וננפץ אותו. עוד חזון למועד) מספיק שבגור חושבים שהמועמד אינו ראוי כדי להבין כי בשום אופן לא שייך לתמוך באדם כזה. ההרס החינוכי שייגרם מכך הינו עמוק לאין ערוך מהאלטרנטיבה. בעצם, הרי גם הגרי"ש הביע את סלידתו מהאיש, הוא לא מוכן לקבלו לביתו (בעוד כל עסקן דרג ג' מתקבל לתמונה), לא חתם עבורו בעצמו, אפילו את השם המפורש שלו הוא לא מזכיר (שלא לדבר על כך שבכל רגע הוא יכל לקרוא לנינו ולהורות לו במפורש שיעצור את פעילות מטהו, והוא לא עשה זאת). אלא מאי? החליט הגרי"ש שבכל זאת עדיף לקרוא לתמוך בו. זו כמובן דעת תורתו הקדושה. אבל האם אסור לאדמו"ר מגור לחלוק עליו?

במה הוא נגרע מהאדמו"ר מסלונים שהורה שלא להצביע בבחירות האחרונות לכנסת לאות מחאה? (מתברר שגם כאן פרוש אשם בנתק כשהוא לא העביר מסר חשוב לאדמו"ר מגור אותו הוא התבקש להעביר ע"י האדמו"ר מסלונים, ואכמ"ל).

במה הוא נגרע מהאדמו"ר מסאטמאר שאוסר להצביע למרות שהדבר גורע מהכוח החרדי?

האם רק לאדמו"ר מבעלזא היה מותר להיות היחיד שבבחירות 96 הורה לשים פתק לבן ולא נתניהו?

האם רק לאדמו"ר מרחמסטריווקא מותר שלא לנהוג כאבותיו ולא להתערב בבחירות?!

 

6) אם היינו נשארים בנקודה הזו - אזי המציאות הייתה כזו - רוב חסידי גור היו שמים פתק לבן, מיעוטם - פרוש, ושלום על ישראל.

אבל, אז קמו יועצי האחיתופל של פרוש והחליטו, מדוע שלא נגזור קופונים מההימנעות של גור?!

הבה ונרכב על גלי השנאה היישר אל ככר ספרא.

וכאן התחיל מסע הסתה ושנאה חסר תקדים - היתכן? איך הגורים האלו מעזים שלא לתמוך במועמד החרדי היחיד?! כיצד האדמו"ר מגור מעז לקחת החלטות בעצמו?! לא היה אמצעי פסול בדרך לליבוי השנאה וההסתה. אפילו בתקונעס הם השתמשו. רשעים ארורים - מה לכם ולתקנות?! בגור כפו פעם מישהו להתנהג על פיהם? פגשתם פעם חסיד גור העומד בצומת ומחלק חוברות בחשיבות התקנות? מה לכם ולמושגים נעלים כמו 'קדש עצמך במותר לך' ב'כל מקום שאתה מוצא גדר... שם אתה מוצא קדושה'.

(ההתקפה המכוערת הזו רק הוכיחה כי מה שמפריע לכם בעצם נוכחותם של חסידי גור, היא העובדה כי הללו מנהלים חיים שהם האנטי תיזה המוחלט לחיים שמנהלים אנשי הרחוב החרדיים, הדוגלים בלקיים מצוות ולעשות חיים גם יחד).

 

ממטה פרוש יצאה הבשורה לרחוב - נצחון של פרוש זה נצחון על גור שנואי נפשנו, אם פרוש ינצח הוא ינחיל לגור תבוסה ממנה היא לא תוכל להתאושש שנים רבות.

והרחוב אכן נענה. לפתע נשכחו כל הטענות וכל התלונות. הכל התגייסו למטרה הנעלה של הנצחון הקדוש. מי לא ירצה לראות את גור מושפלים עד עפר? מי לא ירצה לראות את האדמו"ר מגור מושפל עד עפר?

 

אם לפרוש היה טיפה שכל, הוא היה מעדיף כמה אלפי קולות בטוחים שיצביעו עבורו, או לפחות שלא ילחמו בו, והיה מוותר על המחטף בחינוך העצמאי. אבל יועציו הגאוניים בשיתוף מספר גבירים שונאי ישראל מחו"ל, פשוט לא הרשו לו - 'אדרבה', הם טפטפו לו, 'כך תרוויח שלוש צפורים במכה אחת - גם תישאר עם המינויים הגנובים בחינהע"צ, גם תהיה ראש העיר, וגם תחסל את גור אחת ולתמיד'.

ואכן, אנשי פרוש שכורי נצחון, שלחו את גור לאכול כובעים וספודיקים ביום שאחר הבחירות והמשיכו להסית, לקלל ולהשמיץ.

 

7) או אז, גם לחסידי גור נפל האסימון - רגע, אם נצחון של פרוש אין פירושו ניצחון מקומי בלבד על גדולי ישראל, אלא פירושו - השפלת כבוד הרבי עד עפר, וניטרול חסידי גור מכל עמדה, הרי שאסור לנו בשום אופן להרשות לו לנצח. אם עד עכשיו הם התייחסו לנצחון של פרוש בשלוות נפש או באי נוחות בלבד. כעת האפשרות הזו גרמה להם לעמוד על הרגליים האחוריות.

 

וזאת יש לדעת - ליטאי לא יבין את זה, וגם הרבה חסידים לא ממש יבינו - בגור הרבי אינו אחד שתפקידו מסתכם בעריכת טישים והנחת תפילין לנערי בר מצווה - הרבי הוא בשבילנו הכל - אבא, אמא, מנהיג, הוא שותף לשמחתנו ולאבלנו, אנו לא זזים צעד בלעדיו, הוראותיו הם קודש, וברכותיו הן כטל חיים על נפשותינו, אנחנו אוהבים אותו אהבת נפש ויראים ממנו יראת הרוממות, הוא נקודת ליבנו ומקור חיותנו ובו ובדברות קדשו נהגה תמיד.

האם יעלה על דעת מישהו שאנחנו נניח לפגוע בו ולו בכחוט השערה?!

 

8) פתאום ראית אנשים מבוגרים, יר"ש, חסידים ואנשי מעשה, שבזמנו ידם רעדה כשהם היו אנוסים על פי הדיבור להצביע עבור מועמד חילוני, והנה הפעם הם הצהירו בריש גלי - אנחנו נצביע ברקת. ברבי שלנו אף אחד לא יפגע!

אם שאלת אותם כיצד אפשר להמליך ראש עיר מחלל שבת, התשובה הייתה פשוטה - אין שום קשר בין חייו הפרטיים של המועמד לבין התנהלותו הציבורית. לא מדובר כאן בטומי לפיד אלא באיש סולידי שיכול היה להשתמש היטב בהסתה אנטי חרדית והוא לא עשה זאת. מעולם לא נשמעה מפיו הצהרה נגד הדת או השבת. וכי חסר ערים בהם מצביע הציבור החרדי בהמוניו עבור מועמד חילוני?! יש ויש - בכל מקום נעשה השיקול המקומי בהעדפת מועמד אחד על משנהו. האפשרות שפרוש 'ינצח' את כל גדולי ישראל ובפרט את האדמו"ר מגור נראתה גרועה הרבה יותר. ויותר מזאת, כל מי שמתמצא בנושא יודע כי ראש עיר חילוני יכול לפעול בנושאים רבים לטובת הדת והציבור החרדי, מאשר ראש עיר חרדי והדברים ידועים.

 

ובכל זאת, הדלת עדיין נותרה פתוחה - תחזור בך מהמחטף בחינהע"צ ונתמוך בך - נאמר לפרוש, אבל הוא לפות בצבתות הברזל של הרשעים מחו"ל, סירב. 'תמשיך', הם אמרו לו - 'תראה איך השנאה לגור צוברת תאוצה, אלפים יצביעו עבורך רק כדי לדפוק את גור, לא כדאי לך 'להיכנע'. ומעניין שדווקא החוג ההוא שגרם לו להסתכסך עם הסיעה המרכזית, הוא גם זה שלא יצא בהמוניו להצביע עבורו, והוא גם היה הראשון לתקוע סכין בגבו... (אפילו לג' רבים לא הצביעו כדי שיוסי דייטש לא יכנס).

 

9) היתה גם מטרה נוספת בהפעלת הג'יאהד - להפעיל לחץ על האדמו"ר מגור ולגרום למעוז האחרון ליפול שדוד בידי פרוש... הוא שכח דבר אחד - בגור חסינים ללחצים. לאדמו"ר מגור אין אנשי חצר, מקורבים, נהגים ונכדים... אף אחד לא לוחש על אוזנו ואף אחד לא קובע את סדר יומו. הוא לא חתום על כל יוזמה מטופשת של עסקן שמחפש לפאר את שמו ולא מצטלם בכל יום עם משלחת אחרת. הוא אינו קשור לכל העסקנויות שהפכו בשנים האחרונות את גדולי ישראל ללעג וקלס. בניו, חתניו ונכדיו (ובעז"ה גם ניניו...) אינם מעורבים ואינם יכולים להתערב בענייני ההנהגה הפנימית והחיצונית. מקסימום הם יכולים לכבד מישהו במקום בטיש. כך שלמרבה הצער, ההסתה פשוט לא עבדה. הוא לא נכנע ללחץ הרחוב.

 

10) ואם תשאלו - מדוע אכן כל כך שונאים אתכם? ובכן, השנאה לגור נובעת מסיבה פשוטה מאוד - קנאה. חסידות מאורגנת ומסודרת המתנהלת ללא חריקות. היא מרכזת בידיה כוח רב כלפי פנים וכלפי חוץ, והצייתנות לרבי עומדת בראש. הדרך היחידה שחסידי גור יוכלו להפסיק את השנאה נגדם היא על ידי שהחסידות תפורק לשמונה חלקים, והיא תראה כמו זוטשקא למשל. אז כולם יאהבו אותה...

 

אבל יש כאן גם סיבה עמוקה יותר - חסיד גור ממוצע מסמל את הצד ההיפכי של כל מה שהרחוב מייצג. כל ההגבלות וההחמרות רק משביחים את החומר האיכותי שבקרבה, ולמרבה הפלא אף גורמים לו להיות יותר שמח וטוב לב מאשר 'עושה החיים' הממוצע. אם גור היו מסתפקים בכך, ניחא. 'הבעיה' החמירה כשאדמו"רי גור עמדו תמיד בראש החץ של כל המאבקים הציבוריים לשמירת הדת. האדמו"ר מגור ברוב חוצפתו הצליח למשל במערכה של החדרת הפלאפון הכשר ורבבות ניצלו בזכותו מג' עבירות חמורות. את זה הדוס הקליל לא מוכן לסבול. הוא גם לא מוכן לסבול כשמתערבים לו בחיים ומזכירים לו שאסור לקנות במקומות מחללי שבת, ומשטמתו רק הולכת וגוברת, כאילו השבת ניתנה בגורא קלווריא. מה הם לא אמרו עליו - שהוא מרוויח מהפלאפונים, שהוא עושה כסף מהחרם על מחללי השבת. הכל התברר כעורבא פרח, אבל ההשמצות לא פסקו.

 

שלא לדבר על קווי המהדרין, עליהם חתומים כל גדולי הדור מכל החוגים ללא יוצא מן הכלל (וכי בביתר ובק"ס למשל יש חסידי גור?), אבל כולם ידעו שמי ששומר על היישום בשטח הם חסידי גור. אבל החרדי הרחובי יסכים לוותר על טיפה נוחות למען גדר קדושה? בחיים לא. עבדא בהפקירא ניחא ליה.

 

גם השנאה כעת שורשיה נעוצים באותה שנאה קמאית, אלא שעד היום הם התביישו לומר זאת בקול, ואילו כעת ניתנה להם הלגיטימציה כביכול לצעוק בקולי קולות - אני שונא את גור ואת מנהיגה. ועל זה נאמר "בוכה למשפחותיו" - על עסקי עריות. אל תתפתו לחשוב אחרת - הכל נובע מעסקים מפוקפקים אלו.

 

11) נכון, היו כמה עשרות אברכים צעירים (לא יותר! הסיפור נופח מעל ומעבר בידי גורמים ידועים), שעשו מעשים שלא ייעשו, וחשבו שלמען כבוד הרבי מותר לעשות הכל. אבל מה רציתם? דחקתם את האברכים הללו לפינה, הסברתם להם בכל דרך אפשרית כי נצחון של פרוש, פירושו היחיד הוא מיגורו של האדמו"ר מגור, וכי הותרתם להם ברירה?! חשבתם שהם ישארו בשטיבל ויאמרו תהלים? כך גם אתם הייתם נוהגים אם ביתכם היה עולה בלהבות? ראיתם פעם אם מגוננת על בניה? בנים הנלחמים למען אביהם?! הגיון לא ממש תופס מקום במקרים כאלו. ובכל זאת, עד לרגע זה לא נמצא כל תיעוד למאות הקלגסים (כלשונכם הזהב) ששעטו ברחובות וחילקו חומר הסתה אנטי חרדי וסחבו חילוניים בכוח לקלפי. היו מקרים מקומיים וזוטרים, וכל טענה אחרת נובעת מאותו מקור שקרי.

 

12) וכי השנאה שהתפרצה כעת בקול רעש גדול מסוגלת בכלל לנבוע אך ורק ממקרה יחיד של בחירות בירושלים?! הבלים! האוירה הזכירה את המאורעות באירופה, שכשיהודי נחשד בגניבה שהייתה או שלא הייתה, לפתע הגיעו אלפי גויים וחוללו פוגרום בכל הרובע היהודי. ברור שלא הגניבה היא שהביאה לכך. הוא היה רק שחרור השסתום של השנאה המבעבעת.

 

וכי שכחתם את מכות הרצח שחילקו בבעלזא במאורעות תשמ"ב (את ההטרדות שסבל ה"מנחת יצחק" גם אי אפשר לשכוח) ובתשנ"ד (מכנובקא. שלא לדבר על נסיון הדריסה של משה טוביה) למען כבוד רבם? (כמובן שהיה בכך קידוש ה' עצום... אני עוד זוכר את החלחלה שהתעוררה מפרסום תמונתו של אדם מתבוסס בדמו בחדר האמבטיה של ביתו בגלל שהוא נלחם באדמו"ר מבעלזא בעת הקמת "מחזיקי הדת" [ולדעתי בצדק, אנחנו חייבים המון תודה לאדמו"ר מבעלזא שלימד אותנו שכל מנהיג קהילה, הוא הפוסק היחיד לבני קהילתו, ואין לאף אחד רשות להתערב ובטח שלא ללחום בו]) וכי עלה על דעת מישהו לטעון אז שכל חסידי בעלזא הינם רוצחים?!

האם כשרדפו אנשי סלונים את סלאנים עד חורמה, והגדילו לעשות לפני כמה שנים כשהשליכו עליהם אבנים בהר הזיתים, הוכללו כולם בגדר מנוולים?

(אגב, אם מאיר פרוש היה רוצה לבוא לגור לשמחה שאחיו נפתלי (חסיד גור נלהב, אגב) עושה למשל, הרי שאם הייתה יוצאת לפני כן הוראה לבל יעזו לנגוע בו, וראשי העדה היו מבטיחים לו שהוא יכול לבוא - הוא היה יוצא ללא שתפגע שערה משערת ראשו. כנראה שיש מקומות אחרים שאינם צייתניים במיוחד...)

האם כך היה בויזניץ כששני הפלגים היכו זה את זה עד זוב דם?

מכות הרצח בסאטמאר?

המלחמה העקובה מדם בתולדות אהרון?

הסטנדרים בפונוביז'?

המכות והמלחמות בין שני הפלגים ב770?

בעצם, איפה לא?!

 

בגור עשו טעות אחת לפני 25 שנה כשהחטיפו למנחם פרוש (גם אז הסיפור נופח מעל ומעבר, בסה"כ דחפו אותו קצת. האשפוז היה מדומה. הבדיחה מספרת כי במשך השנים מנחם אושפז בהתאם לצורך בבית החולים שלו - ביקור חולים - בכל המחלקות למעט מחלקת יולדות...), ומאז הם לא חזרו על הטעות הזו. עד היום מזכירים להם אותה אפילו שאין חוג אחד ביהדות החרדית שלא חזר על אותה טעות עשרת מונים. וכאן כשכמה טעו, הפכו עשרות אלפי איש למוקצים מחמת מיאוס. היש צדק בכך?!

 

13) אבל אם נדמה לכם שגור נבהלת ומהיום והלאה היא תסתופף בפינתה, אתם טועים. מצהלות העם החוגג סביב עגל הזהב של שפע שוק (כדי לדפוק את גור כמובן... שוטים), ומסייעים לדודי ויסמן לרמוס את השבת, הקללות והנאצות לא מזיזים לנו כי הוא זה! נמשיך הלאה לעמוד על המשמר ונדאג לכך שהיהדות החרדית תמשיך להתנהל אך ורק בהכוונתם של גדולי ישראל. הפסדו של פרוש הוכיח כי אף אחד אינו יכול לצפצף על כולם, לכופף את חצרותיהם של צדיקי הדור, ולצחוק כל הדרך אל הבנק. דמם של צדיקי הדור אינו הפקר ורק הם יקבעו את אשר יקרה, ובדרך של לכתחילה!

 

14) ולסיום, עצה טובה קמ"ל - בחיים, אבל בחיים שלא יעלה על דעתכם לפגוע באדמו"ר מגור, ולא רק בגלל העובדה שיש לו רבבות חסידים הדבוקים בו. לא.

אל יעלה בליבכם הרעיון לדבר אחר מי שבתור ילדון רך בימים קרא עליו זקנו ה"אמרי אמת" את הפסוק - "בית יעקב אשר פדה אברהם", בהוסיפו - רק בזכותו - יעקב - ניצלתי - אברהם - ועמנו כל המשפחה!!!

עוד בהיותו ילד כתב עליו ה"אמרי אמת" - "טוב רואי" - ראוי להנהגה.

בתור בחור כבר הביטה עליו העדה כולה בהערצה - ה"בית ישראל" קירבו, חינכו וגידלו - ובין שלל ביטויי ההפלגה שאמר אודותיו היה - "קדוש ייאמר לו"! (והוא עדיין בחור!) ומי מדבר בכלל את אשר אמר עליו אביו, וכן שאר צדיקי הדור כמו האדמו"ר מליובאוויטש זיע"א.

איך בכלל ניתן לחשוב על פגיעה במי שכל ימיו היו קודש לתורה ועבודה, מי שהתקדש בכל קדושה שניתן ושלא ניתן להעלות על הדעת?!

מי שגילה גדלות רוח בל תתואר וויתר על ההנהגה לדודו! (יש עוד אחד כזה בדורנו?!)

מי שנלחם בכל מערכות ה' למען כבוד שמים על אף שלעתים גרם לו הדבר להתבזות.

 

איך אפשר לנסות לערער את מעמדו של היושב על כסאו של האדמו"ר מגור, כסא אודותיו הבטיח הרבי ר' בונם מפשיסחא לחידושי הרי"ם - בזכות מסירות הנפש שלך (17 ילדים הוא שיכל ביודעין בנסיעותיו לפשיסחא!) תזכה לקיום הפסוק "וצדקתו לבני בנים", והוסיף ה"אבני נזר" - מי יודע עד היכן מגיעה הבטחה זו! ועוד סיפר ה"אבני נזר" - פעם הציץ חותני השרף מקאצק מבעד החלון והבחין בחידושי הרי"ם, או אז קרא בקול - הפעקעל (משא הדור) יישאר עליו ועל זרעו אחריו עד ביאת המשיח!

 

נוסיף לכך את דברי הרה"ק מאוסטרובצא בהביטו אחר האמרי אמת שהתקבל בלודז בכבוד מלכים ע"י רבבות יהודים - רואה אתה, אמר האוסטרובצע למשמשו, התפארת והגדולה הללו לא יסורו מבית גור עד ביאת המשיח!

 

האם יקום האדם שיוכל להתמודד עם כסא שכזה?! איך אדם לא חרד לדבר אחריו?! עליו נאמר הזהרו בגחלתן כפול שניים, ויסכרו שפתי שקר הדוברות על צדיק עתק בגאוה ובוז.

 

נתנחם בכך שגם המנהיג הראשון של עם ישראל ספג חשדות ובזיונות - כך דרכם של מנהיגי האמת מימים ימימה - "והביטו אחרי משה. ומה היו אומרים? רבי יצחק אומר - לשבח היו אומרים, אשרי יולדתו של זה, כל ימיו הקב"ה מדבר עמו, כל ימיו הוא משולם להקב"ה. ורבי חמא אמר לגנאי, היו אומרים ראה צואר, ראה שוקים, אוכל משל יהודים, ושותה משל יהודים, וכל מה שיש לו מן היהודים, וחבירו משיבו אדם ששלט על מלאכת המשכן אין אתה מבקש שיהא עשיר, כיון ששמע משה כך אמר להן חייכם משהמשכן נגמר אני עושה עמכם חשבון, שנאמר אלה פקודי המשכן וגו' (תנחומא פקודי ד).

 

15) אם תשימו לב, תראו שעיקר ההסתה הנוכחים אינה מגיעה מכיוונם של חסידישע יידן, השנאה היא תוצר של אנשי הרחוב (שלצערי, אכן מונה אלפים רבים). הללו יחד עם כנופיית פרוש, אינם מסוגלים לעכל את התבוסה המשפילה, ולמרבה הצער הם אינם יכולים אפילו להאשים את גור בתבוסה - 20,000 איש. זהו הפער! הליטאים שנשארו בבית או שמו פתק לבן גם הם מוציאים אותם משיווי המשקל.

נכון שהוא הבטיח הבטחות אין ספור לכל חוג ופירור חוגון אודות מגרשים, תפקידים, תקציבים. אבל תהיו רגועים, לא היה שמץ של סיכוי שהוא יוכל לעמוד בכך. בסה"כ כמה מהמשפחה הפסידו ג'ובים. לא נורא. המקסימום שהם יכולים לעשות כעת זה להשתולל ולהשמיץ את גור ולקנות בשפע שוק...

(כאן המקום להסיר את המסווה מעל הטענה המטופשת המשווה בין קניה במקום מחלל שבת ולחזק את עקירת השבת בא"י, לבין תמיכה במועמד חילוני בחייו הפרטיים שמתחייב בחתימה בעלת תוקף משפטי לשמור על השבת בירושלים. אין שום קשר בין השניים).

 

ניפגש בעוד שנה או פחות ותראו שהשד לא נורא כל כך. העיר תתנהל על מי מנוחות, ותוכלו לסדר הכל ללא מעטפות... אני גם מבטיח לכם שהסטטוס קוו יישמר אולי אף יותר מימי לופו, ואם לא, אני יהיה הראשון להודות בכך. עוד תראו ותכירו טובה לגור (וגם לגרי"ש אלישיב שליט"א) שהצילו אתכם מפרוש וכנופייתו (כולל ידידו הותיק-הבריון הידוע שיכול להמשיך ולהשליך שולחנות על חסידי גור בביהכנ"ס חב"ד י-ם) על כל המשתמע מכך.

 

עד כאן דברי זעירא דמן חברייא, היושב אחרון בכותל המערב של חסידות גור המעטירה, השמח וגאה בהשתייכותו אליה.

 

והאמת והשלום אהבו.

 

 

 

 
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-18/11/2008 00:47 לינק ישיר 

נכון שקיבלנו על עצמינו שלא להגיב כאן יותר מאחר שאין עם מי לדבר, אבל לא הצלחתי לעצור בעצמי.
מקווה שלהבא אצליח יותר...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-18/11/2008 00:52 לינק ישיר 

מסכימה עם סעיף 2 ו-3
זה הכל.
מלבד זה, כל המכתב הוא תערומת אחת גדולה ולעוסה.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-18/11/2008 00:56 לינק ישיר 

דברים כדרבונות,
אקוה מאד שההנהלה לא תצנזר.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-18/11/2008 00:57 לינק ישיר 

ברוב המאמר שלך אתה צודק, אך בזה שהתחלת להשמיץ חסידיות אחרות החטאת את המטרה.

אדרבה ספר לי מתי היה מכות רצח בין הפלים בסאטמאר? חוץ מפעם אחת בשמחת תורה לא זכור לי מכות בכלל.
גם הרבה מהסיפורים שלך על חסידיות אחרות לא ידועים בכלל.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-18/11/2008 00:59 לינק ישיר 

אין מה לטרוח לקרוא הכל,
זה העלאת גירה של כל הטענות שטוענים חס"ג כאן בפורום כבר שלושה שבועות.
(אם תרצה, יש גם תשובות ענייניות)
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-18/11/2008 01:00 לינק ישיר 

לכותב המאמר: לו אני עורך המודיע, אתה מפוטר הרגע.

אם חס"ג רצו שאנשי פרוש לא ינטרלו אותם, הם רק השיגו את ההפך...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-18/11/2008 01:05 לינק ישיר 

מן,
הוא כתב ס"ה מה שאתה ג"כ כתבת באשכול אחר (שנמחק)
שזה דומה למה שקרה לגרמנים אחרי ההסכם שלום של מלחה"ע הראשונה,

יש כאן שני צדדים שלחמים על חייהם, וכל מכה מאחד הצדדים רק מעצימה את הלהבות.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-18/11/2008 01:10 לינק ישיר 

אפילו אם נאמר שאתה צודק, אבל חכם זה בטח לא, כי עם המהלך של הצבעה לברקת חסידי גור גרמו שמהיום אם האדמו"ר מגור יצא לאיזו שהיא מאבק על השבת או אל על וכדומה אף אחד לא ישמע לודדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/6/2009 03:14 לינק ישיר 

חזי26 כתב:

כל מי שמתמצא בנושא יודע כי ראש עיר חילוני יכול לפעול בנושאים רבים לטובת הדת והציבור החרדי, מאשר ראש עיר חרדי והדברים ידועים.


ניפגש בעוד שנה או פחות ותראו שהשד לא נורא כל כך. העיר תתנהל על מי מנוחות, ותוכלו לסדר הכל ללא מעטפות... אני גם מבטיח לכם שהסטטוס קוו יישמר אולי אף יותר מימי לופו, ואם לא, אני יהיה הראשון להודות בכך. עוד תראו ותכירו טובה לגור (וגם לגרי"ש אלישיב שליט"א) שהצילו אתכם מפרוש וכנופייתו (כולל ידידו הותיק-הבריון הידוע שיכול להמשיך ולהשליך שולחנות על חסידי גור בביהכנ"ס חב"ד י-ם) על כל המשתמע מכך.

 

עד כאן דברי זעירא דמן חברייא, היושב אחרון בכותל המערב של חסידות גור המעטירה, השמח וגאה בהשתייכותו אליה.

 למישהו יש את הסטיקר "איפה הבושה?"

אם כן, נא להביא אותו פה. נציב אותו גלעד לדמגוג הגדול של הפורום, חזי החוזה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/6/2009 03:30 לינק ישיר 

קדושוטהור כתב:

כל מי שמתמצא בנושא יודע כי ראש עיר חילוני יכול לפעול בנושאים רבים לטובת הדת והציבור החרדי, מאשר ראש עיר חרדי והדברים ידועים.


ניפגש בעוד שנה או פחות ותראו שהשד לא נורא כל כך. העיר תתנהל על מי מנוחות, ותוכלו לסדר הכל ללא מעטפות... אני גם מבטיח לכם שהסטטוס קוו יישמר אולי אף יותר מימי לופו, ואם לא, אני יהיה הראשון להודות בכך. עוד תראו ותכירו טובה לגור (וגם לגרי"ש אלישיב שליט"א) שהצילו אתכם מפרוש וכנופייתו (כולל ידידו הותיק-הבריון הידוע שיכול להמשיך ולהשליך שולחנות על חסידי גור בביהכנ"ס חב"ד י-ם) על כל המשתמע מכך.

 

עד כאן דברי זעירא דמן חברייא, היושב אחרון בכותל המערב של חסידות גור המעטירה, השמח וגאה בהשתייכותו אליה.

.


חזי, הראשון כבר לא תהיה! אבל, קיים את הבטחתך, ותודה כאן ועכשיו ששגית. אחרת, תתן אולי סיבה לאנשים מסויימים להסיק מכך מסקנות לגבי כל המלל האחר שלך בפורום!
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/6/2009 03:44 לינק ישיר 

הצחקתם אותי, שגערער יודה בכישלון, חחחחחחחחחחחחחח

לא קרה ולא יקרה לעולם לפולנים שחושבים שהם הכי חכמים בעולם
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/6/2009 03:52 לינק ישיר 

חזי26 כתב:

בס"ד

 

... אני גם מבטיח לכם שהסטטוס קוו יישמר אולי אף יותר מימי לופו, ואם לא, אני יהיה הראשון להודות בכך. עוד תראו ותכירו טובה לגור (וגם לגרי"ש אלישיב שליט"א) שהצילו אתכם מפרוש וכנופייתו  

 

 

 

קיכסססס.שקרן!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/6/2009 05:17 לינק ישיר 

האמת היא שכבר כמה שבועות שאינני נכנס לויכוח בנושאים הקשורים לגור. כל עוד השונאים כמו פרידמניסט ודומיו משתמשים בטרימינולוגיה נאצית, אין לי שיג ושיח עמם.

אבל התייחסת אליי אישית, אז אחרוג מההחלטה באופן חד פעמי.

ובכן, ההיפך הוא הנכון. כמה זמן עבר מאז הבחירות? יותר מחצי שנה.
בזמן הזה ברקת יכול היה לשנות את פני העיר בשבתות וליזום כאן חילולי שבת בכמויות. אבל לא, הוא הוכיח רצון טוב ועמידה בהבטחות - כל התקופה הזאת הסטטוס קוו נשמר אפילו יותר מזמנו של לופוליאנסקי.

מה בסך הכל הוא עשה - פתח חניון בשבת! כלומר, חניה שבמילא עומדת ריקה, העמיד בה שומר נכרי לבדיקות בטחוניות של המכוניות שממילא חונות בחוץ, וויתר על התשלום. תסבירו לי איפה החילול שבת הגדול?! (וזו שאלה שלא רק אני שואל) כבר עשרות שנים שגן החיות התנ"כי פתוח בשבת באותם תנאים ואף גרוע מכך.

לא רק זאת, הפתיחה הייתה בהסכמה שבשתיקה של כל חברי העיריה החרדים ועל פי דרישת המשטרה (כך הוא טוען לפחות). וכי הוא היה צריך להעלות על דעתו שיש בכך בעיה? גם עכשיו הוא דופק את הראש בקיר ולא מצליח להבין מה רוצים מחייו.

גם השונאים הגדולים ביותר, לא יכלו להאמין שלאחר תקופה כל כך ארוכה, הם יצטרכו להילחם בו על כזו שטות. הוא הרי לא חייב כלום לחרדים שלא בחרו בו, הוא יכול היה לחולל כאן מהפכה חילונית חסרת תקדים. עד היום הוא הראה שהוא לא איש מלחמות, שהוא מוכן לשבת ולדבר ולסייע היכן שרק אפשר. אפילו בנושא החניון, הוא לא יצא בכל הצהרה מתלהמת, לא הסית, אלא עמל בכנות למצוא פתרון.

אלא מאי? בעדה"ח החליטו משיקולים שלהם לצאת להפגנה כאילו מדובר כאן על פתיחת רשת חנויות בשבת, או על נסיעת ילדי תשב"ר לבילוי במקום מחלל שבת... לא אכנס כאן לשיקולים שלהם, אבל כל אחד מבין היטב מה השיקולים.

אבל לאחר שנפתח מאבק וברגע שהנושא נהפך לעקרוני, אין ברירה אלא להצטרף למאבק. אולם אם ברקת יראה שגם כשהוא משקיע כל כך הרבה מאמצים, זה מה שהוא מקבל, לא נראה לי שמהיום והלאה יהיה לו חשק לבוא לקראת החרדים.

לכן, לא יעזרו לכם אותיות אדומות וגדולות. אם לאחר יותר מחצי שנה כל הפגיעה הנוראה מסתכמת בפתיחת חניון עם שומר גוי, מסתבר שצדקתי ועוד איך. אצל לופו המצב היה גרוע הרבה יותר, הכרסום בסטטוס קוו זחל מדי שבת בשבתו. אתם יכולים לברר אצל הגורמים הרלוונטים.

כאמור, אין הדברים נוגעים לעצם המאבק. כעת כשכבר נפתחה מלחמה, יש להצטרף אליה.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/6/2009 05:48 לינק ישיר 

אגב, לאן נעלמו עשרות התגובות שהיו כאן באשכול?
רק אני לא רואה אותם?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-26/6/2009 10:03 לינק ישיר 

חזי,

עזוב אותך מכל ההתפתלויות, גור יוצאים רע מאוד מכל הסיפור הזה של ההצבעה עבור ברקת. יש דברים שאי אפשר להסביר ויש גבול כמה אפשר לעקם את השכל. הגיע הזמן שתשאלו שאלות קשות את ליצמן איך הוא פישל ככה והוביל את גור לשפל חסר תקדים בדעת הקהל ולאובדן הבכורה בהנהגת הציבור. עד מתי תניחו ליצמן לאחוז בקרני המזבח ולהסתתר מאחורי הרבי???דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > ויראו שונאי ויבושו - תחושותיו של חסיד גור
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.