בית פורומים בחדרי חרדים

תשובה לחוסיד 123 ואחרים.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-20/11/2008 15:53 לינק ישיר 
תשובה לחוסיד 123 ואחרים.

בימים האחרונים אני מקבל המון מכתבים בתיבה הפרטית, המתייחסים לגל המחאה נגד חילול ה' על ידי חסידי גור, המקיף בימים אלו את כלל הציבור החרדי בארה"ק, ישנם המנסים לשכנע, להתווכח, ישנם גם המגדפים והמקללים שכולנו מכירים, אבל ישנם שמתאמצים ומפיקים דברי טעם ברמה גבוהה, דברים שאי אפשר להותירם ללא תשובה והתייחסות נאותים, ומצד שני הם דברים כ"כ מלאי טעם ותוכן, שחבל להשאיר אותם לעיוני בלבד.

הנה מכתב ששלח אלי ניק בשם חוסיד 123, שאיני מכירו, אבל מדבריו ברור שהוא איש נכבד ומלא תוכן.

שלום וברכה

שלום לך מר קהלת הנכבד

אבקשך לנסות לפחות להתייחס ענינית לתוכן מכתבי ללא דעות קדומות כאלו ואחרות.

מאז הבחירות אינך מפסיק לרגע לכתוב הייתי אומר באובססיביות של ממש נגד כל מה שקשור לגור עם שנאה כבושה המזכירה לא אחת את סגנון דיבורו של היהודי המדבר כנגד הנאצים רח"ל, ורוממות א-ל בגרונך, מה זה נקרא! הגורים חיללו שם שמים בזה שהם הסיתו אנשים נגד התורה והיהדות, אתה חוזר על מנטרה זו ללא הפוגה עד שאתה עצמך התחלת להאמין בזה שאכן זו בעייתך נגד חסידי גור, ותמיד עם אותה סיומת "לא נסלח לדראון עולם" וכדו'.

מעלעול קצר בין האשכולות הישנים בפורם ניכרת שנאתך העמוקה לגור הרבה הרבה לפני ש"חיללו שם שמים" לדבריך, אתה מתקיף ללא הרף זה זמן רב ועכשיו ב"ה עלה זממך בידיך וקבוצה שולית מהחסידות הנ"ל אכן עשתה מעשים אשר לא יעשו, בסדר אבל מה היתה הסיבה לשנאה העמוקה עוד הרבה לפני הבחירות מה גור עוללה לך לפני הבחירות כשכבר אז הגבת בשנאה תהומית נגד גור

תאמר לי אתה יודע בכלל מה זה גור? יש לך מושג על הררי הקדושה והטהרה, תורה, תפילה יראת שמים, וכו' וכו' הנובעים בגור כמעיין שאין לו הפסק, האם נכנסת פעם בעשי"ת לגור לראות אלפי בחורים ואברכים המשליכים את כל הבלי העולם מאחורי גוום ועוסקים בעבודת ה' תחת הנהגתו של מרן אדמו"ר שליט"א, האם אתה כיהודי שנראה מאוד נבון ומבין עניין חושב באמת שגור מתבטאת בפוליטיקה ובאופן התנהולתה במישור הציבורי, האם אתה חושב שחסיד גור ממוצע מחנך את ילדיו ללכת בדרכי יענקל ליצמן, יוסל קופרברג, חנוך זייברט, או בדרכי הגה"ח רבי זעליג שטיצברג זצ"ל, הגה"ח רבי מוטל מיירנץ, הגה"ח רבי ישראל דוד רוסט שיבדלו לחיים וכדומה להם, איך לא רועדות ידיך על המקלדת בשעה שאתה משמיץ ציבור קדוש כזה ואתה מלבה נגדו כזו שנאה, וכי כולם או לפחות רובם שם פוליטיקאים???

יאמר ברורות גור הינה חסידות קדושה הדורשת מאנשיה שלמות ללא פשרות בתורה עבודה ירא"ש וכו', גור הינה חסידות הדבקה בכל ליבה נפשה ומאודה במורי דרכיה זצוקללה"ה ויבלחט"א כ"ק מרן שליט"א ונכונים לילך עבורם ועבור רצון קדשם באש ובמים, גור הינה חסידות שחרטה על דגלה בדם ובדמע את הפסוק קדושים תהיו - וכסיום הפרשה דמיהם בם, והסביר הרבי מקאצק - גם אם עולה לך דם קדוש תהיה, זה גור, נקודה.

הייתי מבין לו היית תוקף אנשים מסויימים על מעשים מסויימים, אבל להתקיף את גור בכללותה אין זה נכון והדבר כרוך בכמה וכמה לאווין וארורין.

אקווה שתנסה לפחות לחשוב האם אני צודק

ואשתדל לענות על ראשון ראשון.

1. גל המחאה בגין חילול ה' הנורא שעשו חסידי גור בירושלים, אינו בא ממני ואינו יכול להיות מוזן או מווסת על ידי מאן דהוא, מדובר במחאה עממית עצומה של כלל הציבור החרדי בארץ הקודש וגם בתפוצות, על מהלכים שבוצעו על ידי חסידי גור ונתפסים בעיני כלל הציבור כחילול ה' נורא.

לא מדובר באובססיה או בחזרה על מנטרות שחוקות, אלא בנסיון לעמוד מול נסיונות הטשטוש, שגם קיבלו ביטוי במאמר המערכת של המודיע מאתמול, כאילומדובר בשוליים או שולי שוליים, בזמן שעיני כולנו ראו ולא זר, את המערכת המאורגנת והמסודרת של ביצוע המערכה לחילול קדושת ירושלים.

2. אין לי מושג כמה רחוק עלעלת בפורום, אני חבר כאן כמעט חמש שנים, כתבתי כאן למעלה מ-5000 הודעות, והיו תקופות בהם נאשמתי כאן בפומבי כאילו אני עוזרו או חברו של ליצמן, חפש ותמצא. אני בן אדם פשוט יהודי ירושלמי שכואב את חילול ה' ואת הפיכת ה'קומבינה' לתורה, ששיאה במערכת הבחירות לעירית ירושלים תשס"ט.

3. אני יודע מה זה גור, אני יודע מה זה ר' זעליג שטיצברג, את ר' מרדכי מיירנץ הכרתי בעבר באופן אישי ממש, אם היית מכיר את הביוגרפיה שלי, לא הייתי צריך להסביר לך יותר כמה אני מכיר את גור, את הקדושה שלה את התוכן ואת אש הקודש היוקדת בו - בליבו של החסיד.

אבל חייבים להודות שדברים השתנו, גור של היום היא אינה גור של מרן ה'בית ישראל' זיע"א ואפי' לא של אחיו מרן ה'לב שמחה' זיע"א וה'פני מנחם' זיע"א, גור של היום מטפחת עסקנים על מצע של 'קונגרס הבכירים', 'פורום מנהלים', 'צוותי היגוי כלכלי', הפקות ענק מרהיבי ומנקרי עינים ברחבי תבל, המוסרטות ומופצות בכל מקום, למען דעת מיהו האיש שככה יעשה לו כבוד יקר וגדולה, העשיר, העסקן, התחמן, הקומבינטור, מנהל המוסד, החברמן, הפוליטיקאי המשופשף. אלו האנשים שמקבלים במשך חודשים בימות קבועות ופינות בולטות בבטאון הסיעתי בשביל להביע את הגיגיהם ואת מחשבותיהם, לפני ואחרי כל כינוס ופרוייקט ראוותניים שכאלו.

בגור של היום, ואולי נעים לכם שלא לראות ולא לדבר על כך, יושבים בביהמ"ד בימי עשי"ת הרבה פחות אברכים מסך כל אלו המתנתקים מביתן ועולים ירושלימה, חלקים גדולים מהם כלל לא דורכים בביהמ"ד בעשי"ת, יתכן שאתה לא מסתובב ברחובות ובקניוני ירושלים ולכן תצטרך להסתפק בעדותם של אלו שכן נמצאים שם, ואולי חבל שאתה לא רואה את מה שנעשה מחוץ לכותלי ביהמ"ד.

השנאה והכעס על חסידי גור בכלל הציבור החרדי בימים אלו, ידועה הלא לכולם, אני בטוח שאתה רואה את תגובות הכעס והמשטמה ברחוב כלפיכם, האם אין אתם צריכים לחשוב לרגע על מה זה בא ? לפטור את הכל בתירוץ מתחסד של אנטישמיות ושנאה לחזקים זה מספיק ?

אתה מדבר על יחידים, ואנו שנינו יודעים שמדובר היה בקמפיין רחב ומסודר בביצוע של עשרות ואולי יותר מכך של אברכים, שעשו כל שביכולתם כדי לשכנע את הבוחרים החילוניים כמה פרוש ידאג לכפיה דתית בירושלים וע"כ יש למנוע ממנו את השלטון, כל מי שהסתובב ברחובות ירושלים, או שיש לו קשר עם תושבים חילוניים, נוכח לראות בעצב את העובדה, שהם הבינו כי בבחירות אלו הם זכו לשותפים נאורים מתוך הציבור החרדי שנחרדו מכוונותיו של פרוש לבצע כפיה דתית בירושלים, לסגור את העיר בשבתות ולהפוך את קווי האוטובוסים למהדרין וכדו', והם באים בס"ה להצטרף לחילונים במאבקם למנוע התחרדות כזו של ירושלים, תצא לרחוב, תדבר עם חילוני ממוצע, ותבין שהוא תופס היום אתכם - חסידי גור, כשותפים למאבקם כנגד התחרדות ירושלים, אתם חסידי גור מייצגים היום בעיני החילוני הממוצע את החרדים הנאורים שמתנגדים לכפיה דתית, לעומת מאיר פרוש שהוא ואנשיו הפנאטים תכננו לעשות את כל הדברים האלו.

הלא תבושו ? הזוהי תורתם של ר' זעליג שטיצברג, של ר' מרדכי מיירנץ של ר' ישראל דוד רוסט ? הזהו המימוש המעשי של הווארט הנפלא של הרבי מקאצק, קדושים תהיו - דמיהם בם ?

מאוד קל להשקיט את המצפון ואת מה שרובץ על הלב באמירה: אנחנו טובים, ורק קהלת המטורף שמתוסכל מתוצאות הבחירות וכו וכו' יורד עלינו באובססיביות ובאנטישמיות וכיו"ב, אבל מחסידי גור שבהכירי אותם מקרוב, הערכתי אותם ביותר מכך, ציפיתי למבט פנימה מעמיק הרבה יותר, בנסיון ללמוד את גורמי הכשל הנורא שנעשה על ידכם, ומאמץ כן ורציני לסלק את הקוצים הסובבים את השושנה, ולתקן את הליקויים הנוראים הללו לבל ישובו לכיסלה.

אני בטוח ומשוכנע במאת האחוזים, שכ"ק מרן אדמו"ר שליט"א מגור לא מודע לגודל חילול ה' הנורא שנגרם כאן, ולו ידע, היה הופך עולמות מפרק סלעים ומשבר עצים על מנת לתקן את אשר נעשה, ולמנוע הישנות של דברים מעין אלו, אלא וזאת גם אתם יודעים, הוא אינו מדווח באופן אמיתי על המתרחש בחוץ, וגם יעקב אבינו הסתירו ממנו משמים דברים מסויימים, וגם אז, אי ידיעתו של יעקב אבינו, לא מנעה את חרון האף שניתך על עם ישראל בגין מה שקרה.

והשם ירחם על עמו ישראל, בתפילה ובאמונה שתשקט המחאה הציבורית הרחבה על חילול כבודו ית' את חרון האף היכול ח"ו להיווצר ממעשים כאלו שנעשו.

אסיים במילותך הנבונות: אקווה שתנסה לפחות לחשוב האם אני צודק.דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/11/2008 16:39 לינק ישיר 

הנקודה המרכזית העומדת בימים אלה על הפרק היא, האם למי שכבר קידש את עצמו כל כך הרבה וכבר דאג כל כך הרבה לכבוד שמים ולכבוד השבת, מותר עכשיו לעשות לעצמו קצת הנחות וקצת לחלל שם שמים, אחת הנקודות שחסידי גור (לפחות אלה שמשתתפים בפרום הזה) מתעלמים ממנה, היא שהמעשים לא נעשו ע"י שוליים בספונטניות, אלא במאורגן, והנקודה החמורה יותר היא שההנהגה לא גינתה מעשים אלו.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-20/11/2008 16:45 לינק ישיר 

קהלת, ביטאת אותנו בצורה טובה מאד!
יישר כח !דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/11/2008 16:52 לינק ישיר 

קהלת כתב:


ו, גור הינה חסידות שחרטה על דגלה בדם ובדמע את הפסוק קדושים תהיו - וכסיום הפרשה דמיהם בם, והסביר הרבי מקאצק - גם אם עולה לך דם קדוש תהיה, זה גור, נקודה.הבעיה מתחילה כעושים את זה על חשבון הדם של השנידדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-20/11/2008 16:58 לינק ישיר 

קהלת כתב:


 


בגור של היום, ואולי נעים לכם שלא לראות ולא לדבר על כך, יושבים בביהמ"ד בימי עשי"ת הרבה פחות אברכים מסך כל אלו המתנתקים מביתן ועולים ירושלימה, חלקים גדולים מהם כלל לא דורכים בביהמ"ד בעשי"ת, יתכן שאתה לא מסתובב ברחובות ובקניוני ירושלים ולכן תצטרך להסתפק בעדותם של אלו שכן נמצאים שם, ואולי חבל שאתה לא רואה את מה שנעשה מחוץ לכותלי ביהמ"ד.מילה בסלע.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-20/11/2008 17:23 לינק ישיר 

קהלת

למילים הפשוטות והכנות שלך - סביר להניח שיהודים מסביב לגלובוס מסכימים
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-20/11/2008 17:32 לינק ישיר 

קהלת.
יישר כח.
ספר לנו, למה האשימו אותך בליצמניות? 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/11/2008 17:40 לינק ישיר 

שונא את העמדה הרווחת שמי שכותב ארוך - כותב לעניין.

לא ולא.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/11/2008 17:42 לינק ישיר 

קהלת זכית בבמה מכובדת

חי לך

תזכו למצוותחדשות


חסידי גור (צילום אילוסטרציה: עוזי ברק)
ההתקפות נגד גור, שנאה או כעס?

מתוך בליל התגובות והדיונים לאחר יום הבחירות המקומיות האחרון, בכל הקשור לעמדת ופעילות חסידות גור, שלפנו 2 עמדות, מנוגדות אך שקולות ומנומקות • הגולשים 'קהלת' ו'חוסיד123' מביעים דעה


http://www.bhol.co.il/news_read.asp?id=7472&cat_id=2


תוקן על ידי 2oo9 ב- 20/11/2008 17:39:47
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/11/2008 18:23 לינק ישיר 

גולם, ניסית לקרוא ואז לגבש עמדה, או שמיד שלשלת ?
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/11/2008 18:38 לינק ישיר 

מיד שלשלתי.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/11/2008 19:56 לינק ישיר 

אני מנסה דבר אחד להבין, מנסה ומתקשה להצליח. אני שומע צד אחד, אני שומע צד שני, כל אחד משוכנע בצדקתו ולא מבין למה זולתו אינו חושב כמוהו. הכל טוב ויפה. אבל למען השם, למה, למה אנחנו צריכים להיות אקטיביים במריבה הזאת? למה לנו להתעבר על ריב לא לנו? הרי בסופו של דבר זהו משחק באש שכל מעידה קטנה עלולה להובילנו לשאול תחתית, אז למה אנחנו מתנדבים להכנס ביודעין לגוב האריות הזה? מה, אנחנו לא יודעים שבזמן המחלוקת של רבי יונתן ורבי יעקב עמדין נחלו כל מחרחרי הריב גהינום? אז למה אנחנו מתנדבים להיות נוחלי גיהנום? למה שלא נשאיר את זה לפוליטיקאים הנוגעים בין כה בדבר? נבצר מבינתי.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/11/2008 20:08 לינק ישיר 

הסתדרתי
תקרא טוב את מי שנקרא פה "חסיד123" ואת קהלת.

אני לאחר מקרא מדוקדק משוכנע שלא שמעת שני צדדים.

שמעת צד אחד שמנסה להביא את הצד שני בצורה לכאורה הגונה, ואז הוא העונה לו מנה אפיים.

ונקרא לילד בשמו, אם איני טועה אחד כתב את שניהם.

קהלת

אם היה לי כח והייתי רוצה להתערב בנושאים האלו, הייתי עורך עכשיו את ההודעה איך תנסה לשכנע שאני יותר גרוע ממה שאפשר לשער, ואיך אני מדומיין, וכד' וגו'.

אני לא אענה יותר מסיבות השמורות איתי, גם לא באישי משני הניקים האלו.

ואם הכל אני מסוגל לברך אותך בהצלחה והרבה נחת, סבלנות, ורגיעות נפשית.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-20/11/2008 20:14 לינק ישיר 

אדם גדול, אני בפירוש לא מתכוין בדברי למה שכתב קהלת בלבד, אני מתכוין לכל הסאגה הזאת בשבועות האחרונים, הטירוף של השנאה וחוסר הסובלנות. על מה ולמה נתנדב להתעבר על ריב לא לנו?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/11/2008 20:49 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-20/11/2008 21:04 לינק ישיר 

אדם_גדול כתב:
הסתדרתי
תקרא טוב את מי שנקרא פה "חסיד123" ואת קהלת.

אני לאחר מקרא מדוקדק משוכנע שלא שמעת שני צדדים.

שמעת צד אחד שמנסה להביא את הצד שני בצורה לכאורה הגונה, ואז הוא העונה לו מנה אפיים.

ונקרא לילד בשמו, אם איני טועה אחד כתב את שניהם.

קהלת מסכים אתך בכל מילה.

חסיד גור שמכיר את גור מבפנים לא היה כותב:
"הלא תבושו ? הזוהי תורתם של ר' זעליג שטיצברג, של ר' מרדכי מיירנץ של ר' ישראל דוד רוסט ? הזהו המימוש המעשי של הווארט הנפלא של הרבי מקאצק, קדושים תהיו - דמיהם בם ?"

אני לא רוצה לפרט למה, כי אני לא רוצה שיחשבו שאני מזלזל ח"ו באי אלו מהחסידים ששמם הוזכר.

גם ה"טענות" המגוחחות על "פורום מנהלים" והדינרים של האיחוד מראה עד כמה השנאה מעוורת.

מה הקשר בין זה לבין החסידות של גור? מה, אתה הולך ללמד את גור איך לגבות כסף? לא מספיק שאתה וחבריך מציעים לא לתרום לחסידי גור? עכשיו גם לגור עצמה אסור לעשות דינרים כפי ראות עיניהם?

אתה הולך ללכלך על גור בגלל פורום מנהלים של המודיע? האדמו"ר מגור יצא בקריאה שכל חסיד גור צריך להשתתף בפורום המנהלים כדי להיות חסיד גור? מה כל זה קשור לחסידות של גור? 

ולענין עשי"ת, לדעתי זו השמצה פרועה וחסרת כל בסיס מהסיבה הפשוטה שבביהמ"ד ישבו כמה אלפים ומכל הקניונים בירשלים גם יחד לא היו יותר מכמה עשרות (כן עשרות) חסידי גור שהסתובבו בעשי"ת. 

אני זוכר את עשרת ימי תשובה בזמנים של הפני מנחם, גם אז היו כמה שהסתובבו ברחובות ירושלים ובקניונים. מאז גור הכפילה את עצמה וגם ה"מסתובבים" הכפילו את עצמם.

לסיום עוד משהו תמוה.

לא מצאתי ניק אחר שמשפריץ שנאה וארס נגד גור כמו קהלת. ואני יודע שיש הרבה (לאו דוקה גורים) שמסכימים איתי. ומשום מה הוא לא נחסם. למרות ההצהרות הבומבסטיות של המנהלים.

ועכשיו פתאום הוא עוד קיבל במה רשמי בתור אייטם חדשותי!

למה המכתב של חזי26 למשל לא זכה לפינה בחדשות?

תוקן על ידי קיבוץ_בחור ב- 20/11/2008 21:23:32
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > תשובה לחוסיד 123 ואחרים.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.