בית פורומים בחדרי חרדים

יתד לא נאמן

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/12/2008 14:05 לינק ישיר 
יתד לא נאמן

תקראו תהנו...


יתד לא נאמן


יתד לא נאמן

הפוסט נכתב ב: 15/12/2008 בשעה: 13:45 ע"י: פוסט אורח

טור אישי מאת: נתי טוקר

♦♦♦

לפעמים צריך לדעת להציב גבולות. כאן ועכשיו. להגיד בצורה החלטית: עד כאן. לא עוד. הפעם הגזמתם.  יש גבול עד כמה אפשר לעשות מהתורה קרדום לחפור בו.

פתחתי הבוקר את מדור הפרסום המהולל של יתד נאמן ולא האמנתי למראה עיני. הכיעור במלוא התגלמותו.

ועל מה הדברים אמורים.

לפני כשנתיים חברת דפי זהב קיבלה החלטה אסטרטגית להשקיע במגזר החרדי. החברה הקימה מדריך ייעודי למגזר החרדי, שלא רק שאינו כולל תמונות לא הולמות (כפי שהיה גם בעבר), אלא מכיל מידע הנצרך למשק הבית החרדי, כמו גמ"חים, בתי דין וכד'.  המדריך כולו היה בהכשר של ועדת רבנים כלשהי לענייני ספרים, והמהלך גם לווה בקמפיין פרסומי שהכניס הרבה מאד כסף לתעשיית הפרסום החרדית. בשנה האחרונה החליטה החברה להרחיב את המדריך גם לציבור החרדי בירושלים, והשיקה מדריך ייעודי תואם.

כמו בכל שוק חופשי, לדפי זהב יש מתחרים לא קטנים, שעוד היו לפניה. בבני ברק זה מפתח העיר, בירושלים זה המדריך החרדי. למי שלא ידע, הבעלות על מפתח העיר נרכשה לפני כשלוש שנים על ידי יעקב לבין – כן, אותו אחד שמשמש גם מנכ"ל ומבעלי יתד נאמן. המדריך החרדי בירושלים אמנם לא בבעלותו, אך הוא מקיים עמם קשרים עסקיים הדוקים. לבין עצמו הוא אדם שקט ונינוח, ואי אפשר שלא להעריך אותו באופן אישי. אבל כנראה שכשזה מגיע לעסקים, כל הסכרים נפרצים.

לפני כשבוע פורסמה ב'בבחדרי חרדים' כתבה נחמדה. הכתבה חשפה כמה רמאים קטנים, אינסטלטורים לדוגמה, שהצליחו להערים על ועדת הרבנים ולהכניס פרסומות שהכילו את ההתחייבות "לא בשבת", כאשר במקביל הם פירסמו במדריך החילוני כי הם אכן עובדים בשבת. אין ספק כי זהו מחדל שיש לתקן אותו.

אנשי יתד נאמן זיהו את הטרף קל, והחליטו לנעוץ שיניים. במדור הפרסום של היום הופיעה אותה כתבה מבחדרי חרדים, רק הפעם בצורה משמיצה, פוגענית, מגמתית, צבועה ושכל כולה מטרה אחת: לפגוע במתחרה העסקי של יעקב לבין. הכתבה, שמועתקת מבחדרי חרדים, דיווחה על השגיאות שנעשו במדריך החרדי והצהירה כי אין מקום ל"רעות בשדות זרים" ולתת יד למחללי שבת.

לא היה בה גילוי נאות. לא היה בה שמץ של אזכור כי הבעלים של העיתון הוא גם הבעלים של המדריך המתחרה של דפי זהב. העיתונאית המדופלמת (אגב, אותה אין להאשים - היא ממש לא רצתה לעשות את העבודה השחורה הזו) מנסה לזעזע אותנו שמפרסמים מחללי שבת, בעוד שליתד נאמן אין בעיה לפרסם את אגד, לדוגמה, שמפעיל קווי תחבורה בשבת בלי שום בעיה בערים אחרות בארץ.

אז הנה שתי שאלות עיקריות ליעקב לבין:

האם זה תקין מבחינתך לתקוף מוצר שיש לו הכשר מוועדת רבנים מוסכמת? האם היית חושף את הפריצות בטלפונים הסלולריים הכשרים שהתגלו בעבר, או שהיית נמנע מכך משום שבראשות הוועדה עומדים חסידי גור?

האם לא היה ראוי לחשוף במפורש שאתה מתחרה עסקי ישיר של דפי זהב?

ואם כבר גילו נאות, גם לי יש:

אני כותב את מדור הפרסום ב'מרכז העניינים'.

רעייתי שתחי' מטפלת בתקציב הפרסום של דפי זהב במשרד הפרסום מגזרים. אבל ה' עדי שאין לה אפילו מעורבות מינימלית בדעותיי בנידון, ואין לה מושג על כך שאני כותב את השורות האלה עכשיו. היי אשתי, מה עניינים?

ועוד הערה לסדר היום: בשבוע שעבר התקיימה ועידת פיסגה של כל תעשיית המדיה והפרסום החרדית. היו שם מנהלי המודיע, יתד נאמן, משפחה, בקהילה, קו עיתונות, מרכז העניינים, ומנהלי משרדי הפרסום הגדולים כמו בולטון פוטנציאל, אפיקים, מימד וסליחה מכל מי שלא הזכרתי את שמו. אפשר לקרוא בכתבה שפירסמתי הבוקר בדה מרקר על מה בדיוק נסובה הפגישה.

אבל הנקודה המרכזית ביותר בפגישה הזאת היא שבניגוד לכל ההצהרות הלוחמניות של יתד נאמן נגד השבועונים והחינמונים שמקלקלים את הדור ר"ל ומשחיתים את הנפש, פתאום מצאו להם מנהלי העיתון לנכון לקיים שיתוף פעולה הדוק עם אותם גופים, כשהמטרה היא כמובן להגדיל הכנסות ורווחים.

כשמשתלם להם לתקוף אותם – הם יודעים לעשות את זה. כשמשתלם להיות אתם – הם יודעים לעשות את זה עוד יותר טוב.

לינק לכתבה בדה מרקר.

♦♦♦

הערת שוליים חשובה ממערכת הבלוג: היות וזה טור אישי שעלול לפגוע באנשים מסוימים - או להעמיד אותם על מקומם, והיות ואנחנו לא רוצים לחולל ריב ומדון כי אם להעלות על נס מודעות הציבור את השחיתויות הנעשות בשם הרבנים הגאונים שליט"א וז"ל, החלטנו כי פוסט זה יהיה מצונזר לתגובות לא ענייניות/אישיות/אנונימיות. במידה ואנשי יתד נאמן יהיו מעוניינים להגיב, להכחיש או להודות בטעות, יוכלו לשלוח אלינו טור אישי נוסף וניתן גם להם במה - כפי שאנו מחוייבים על ידי חוקי האתיקה הבסיסית. מעתה, לא רק ביתד נאמן יש מדור "הקו החם". גם בפאשקעוויל ניתן במה לתלונות הציבור, כל עוד זה יהיה בצורה רשמית ולא תחת המעטה המעורפל של 'מטקבט רעהו בסתר'. בתקוה להבנה.דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/12/2008 14:35 לינק ישיר 

כנראה שלנתי טוקר יש חלק בדפי זהב
נתי הנאמן
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/12/2008 15:02 לינק ישיר 

נתי בחור רציני מאוד!
אם הוא כותב ככה אז משהו מסריח!!!!

אני בטוח שאף ניק יתד נאמניק לא יעיז לכתוב שמשהו ממשפחתו
קשור למשהו(כמו שנתי כתב שאשתו מטפלת בתיק של דפי זהב)

היתד היה חלוד ונשאר חלול אין אמונה באוסף הניירות הזה!!!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/12/2008 18:11 לינק ישיר 

אי אי אי!!! כמה הדברים כואבים
ממש להשתמש בשופרם של מרנן ורבנן
ענין של זמן עד שקומץ ליטאים ישארו מנויים של העיתון!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/12/2008 18:42 לינק ישיר 

יפעת טוקר (כמדומני אשתו של נתי) עובדת בחברת הפרסום שמשווקת את דפי הקהילה

אז מי לא נאמן? יתד או עיתון אחר?
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/12/2008 18:44 לינק ישיר 

יעקב לבין הוא איש ראוי, ולידיעתך אין כל קשר בין העיתון למדריך מפתח העיר.

דפי זהב נכשלו בהחדרת המוצר שלהם, וכעת מנסים לחפש אשמים.

חבל רק שדפי זהב לא הבינה בזמן, שלא מתמודדים עם שחקן מקומי שנמצא בשטח 18 שנה ומכיר קצת יותר טוב את הנפשות הפועלות.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/12/2008 19:18 לינק ישיר 

משתאה
יש הבדל אחד, הוא כתב במפורש את זה שאשתו [מה זה משנה איך קוראים לה?] עובדת על התיק שלהם. משא"כ יעקב לבין ועיתון יתד שלוקה במינימום של אתיקה מקצועית.
קרני ראם
הנידון הוא לא דפי זהב ולא המדריך החרדי הנידון הוא יתד נאמן ועסקיו של לבין.

לדעתי, זכותו של לבין לעשות מה שהוא רוצה בעיתון זה הביזנס שלו. אבל שלא יתפלא אח"כ אם יצוצו עליו כל מיני כתבות על אתיקה עיתונאית וכדו'דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/12/2008 21:18 לינק ישיר 

יתדניק

יש עוד הבדל, הוא לא מקיים שום קשרים עסקיים הדוקים עם המדריך הירושלמי שאותו אני מכיר היטב לפני ולפנים, אין להנהלת המדריך שום קשרים עסקיים ושום קשרים הדוקים שנולדו כנראה לאחר כישלון כלשהוא.

ועוד נקודה, נתי טוקר חייב היה לציין את זה ולא אתית אלא פוליטית, עצם העובדה שהוא ציין את זה מעמידה את הביקורת שלו כאילו היא אמיתית. וכל אחד מבין שמאחר ואשתו מיחצנת אותם, הביקורת שלו נוגעת בנקודות אישיות ואינה אובייקטיבית. אז שלא יבלבל ת'מוח.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-16/12/2008 00:47 לינק ישיר 

טוקר צודק בכל מילה שכתב, ומי שמודע למה שמתרחש בתוככי יתד נאמן יודע היטב, כי פרשת "לבין - מפתח העיר" הוא רק קצה הקרחון. כל מי שיש לו יד ורגל בעיתון, מכיר עוד אין ספור סיפורים, כיצד משרבבים לבין ויתר בני החבורה הק' את האינטרסים האישיים שלהם על דפי העיתון, וכבר לא לדבר, כיצד הם מנצלים את העיתון (שאינו רכושם הפרטי כלל ועיקר בשוני מעיתונים אחרים) למטרות אישיות מובהקות.
ואתה יודע מה, נתי טוקר, כשהדג מסריח מהראש...
כן, כן, זה מתחיל בועדה הרוחנית של העיתון, לא חס וחלילה הרבנים החשובים, אלא בדרג הנמוך יותר, שהשתלט על העיתון, והכוונה כמובן ליברוב.
לא שבת, לא צניעות, פשוט כלום לא מעניין אותם, כשזה מגיע לאינטרסים האישיים והכלכליים שלהם.
ו..יבוא היום, והסרחון כולו יצא החוצה, כשאותם אנשים יאבדו את מקור כוחם והחסינות הבלתי מוגבלת שממנה הם נהנים היום.
לא ירחק היום!
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/12/2008 09:26 לינק ישיר 

קשור לזה?

http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?whichpage=1&topic_id=2100872&forum_id=13240דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/12/2008 09:49 לינק ישיר 

"יתד" תמיד היה וימשיך להיות לא נאמן אם הוא אינטרסי לעצמו.
כל מה שכתוב שם זה עיוות ושקרים.
שמעתי מרב (לא הותר לפרסום) שאמר שאפשר לזרוק את העיתון לפח אפילו שיש פסוקים בזה בטענה שכמו ששאלו אותו בזמן חומת מגן כשמצאו את הספרים של עראפת במוקעטה ובשכם והיה שם פסוקים מהתורה שהערבים ימ"ח עיוותו את זה לפירוש שלהם, והפסיקה היתה שאפשר לשרוף ולזרוק, כך אותו דבר בעניין העיתון "יתד".
היה לזה הסבר מוצדק בעבר אבל זוהי דעתינו ודעתו של הרב.

ומצוה
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/12/2008 09:49 לינק ישיר 

ומצוה לפרסם זאת...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/9/2011 07:00 לינק ישיר 

מי זה הטוקר הזה? קשור למנחם?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > יתד לא נאמן
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר