בית פורומים ספרים וסופרים

אוצר החכמה - לשירותכם

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-2/1/2009 00:11 לינק ישיר 
אוצר החכמה - לשירותכם

אשכול זה מיועד לכל משתמשי אוצר החכמה.

כאן המקום שלכם להעיר, לבקר, להציע, לשאול ולקבל כל מידע הקשור לאוצר החכמה. בתחום התוכן והתוכנה.

נשמח לשמוע  ממכם על ספרים נחוצים החסרים באוצר, ואנו נשתדל בעז"ה להשיגם במידת האפשר.

כמו כן ננצל מסגרת זו על מנת לבשר כאן  לראשונה את החידושים המתהווים בעז"ה באוצר.

העירו כאן על ספר מעשה ניסים לר"ד הבבלי, הספר ברשותינו ובקרוב יעלה לאוצר המקוון.

בברכה

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2009 09:15 לינק ישיר 

האם באמת ניתן דרך הנט לעיין (ללא תשלום) ב 3000 ספרים ?

והםא ניתן לעיין בכל הספרים עד עמ' 40 ?

אם הבנתי נכון את הודעתכם הנ"ל - הרי שלפחות אני לא רואה זאת כאפשרי.

קצת קשה להביע דעה, אם אין למשתמש גישה, ו/או אם אין לו אלפי שקלים לשנת שימוש אחת.
=============

בכל אופן - מהתקופה החינמית יש לי כמה הערות :
1) המפעל שלכם הוא אדיר בכל קנה מידה, בעיקר מבחינת התוכן אך גם מבחינת התוכנה.
2) ניסיתי לעיין בכמה כתבי עת, ומצאתי שגליונות חסרים במידה ניכרת. למשל גליונות "קול תורה" נמצאים רק בחלקם הקטן. ככה לא הצלחתי לדעת האם הרצ"פ פראנק התיר הדלקת אור חשמל ביו"ט אם לאו...  כנ"ל לגבי גליונות המעין. לא מדובר בכת"ע נדירים. לגבי המעיין - גשו למשפ' עמנואל ובטוח תקבלו (בהשאלה) את כולם.
3) בהמשך לנ"ל - חסרים כת"ע מבתי המדרש "הציוניים". חבל ש"עלון שבות" של ישיבת הר עציון איננו. כנ"ל עוד כמה עשרות כת"ע חשובים וחשובים פחות. אם מדובר בעניין עקרוני, אתם תגרמו בקרוב מאוד להקמת "אוצר חוכמה דל"י" וחבל על הכפילות המיותרת.
4) אני מקווה שגם זה לא עניין עקרוני - חסרים מאוד כתביו של הר"ש ליברמן, אם כי יתכן שיש פה בעיה של זכויות יוצרים.
5) מחבר ספרים חשובים ונפוצים, סיפר לי שכל שנה אתם פונים אליו בבקשה להעלות את ספריו לאוצר. בתמורה הוא מבקש הנחה משמעותית ברכישת האוצר, דבר שהוא לא קיבל מכם. אני לא נכנס לשיקולים ורק אומר - חבל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2009 09:21 לינק ישיר 

ש"ב, הזכויות על ספרי הגרש"ל שייכות לJTS.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2009 10:09 לינק ישיר 

תודה לכל הפונים.

במענה לשאלות שהוצגו מעלה

אנו נמצאים בעיצומו של תהליך, לשם קבלת הרשות להכנסת ספרי הסמינר ובראשם תוספתא ותוספתא כפשוטה.  מדובר בהתליך אורך וביוקרטי כפי שניתן להבין. ונקוה שיניב תוצאות חיוביות.

אוצר החכמה בהחלט נותנת למחברים ובעלי הזכויות, הנחה לפי שיעור הספרים וחשיבותם, (חשיבות פירושה גם דרישת הקהל כמובן). יתכן והדרישות של המדובר היו גבוהות מיכולתינו. נא לזכור שאין לך אדם מישראל שהוא או אבותיו לא מחברים או בעלי זכויות. ירבו כמותם בישראל. לפיכך אין באפשרתינו להענות לדרישות מופרזות. בכל מקרה אשמח לקבל באישי הודעה מפורטת במה בדיוק מדובר ונעשה בס"ד כמיטב יכולתינו להסדיר את הענין בטוב לשביעות רצון כולם.    

אין אנו פוסלים ח"ו חומר תורני מכל סוג שהוא (דרך משל: בעדכון הבא יכנסו כל ספרי המכון שע"י ישיבת אור עציון).  נשמח אם בנוסף להמלצות, יצרפו הגולשים כתובת מדויקת בה ניתן להשיג את הספרים הנדרשים.

בעדכון זה נכנסו חוברות נוספות מסדרת  'קול התורה' אולי שם תמצא את אשר ביקשה נפשך

רשמנו לפנינו את כל החסרים ובעז"ה נשתדל להשלימם.

אכן ניתן לעיין בכל הספרים עד עמוד 40.
במאגר פעיל ניתן לבחור מאגר ספרים מורשים המכיל כ3000 ספרים לעיון מלא.
בנוסף לכך ניתן לבחור במאגר ספרי חב"ד, הניתן גם הוא לשימוש חופשי ומלא לחודש ימים.

בהצלחה.   

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2009 10:34 לינק ישיר 

מאז העלאת גרסה 7 לאוצה"ח המקוון, יש אצלכם כמה באגים, שהגדול מהם בו הבחנתי, הוא שכשבוחרים מאגר מסויים לתצוגה (למשל: נוספו לחיפוש בגרסה 7), ואזי מחפשים בו, ובחלון החיפוש אכן כתוב "חיפוש במאגר פעיל בלבד" וכו' - זה בכל זאת מבצע את החיפוש בכלל ספרי אוצה"ח.

וכמובן ייש"כ.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2009 12:51 לינק ישיר 

למה משתמשי המקוון ירוויחו עדכונים שוטפים ומשתמשי המאגר בדיסק רק פעם בשנה? כדאי להוסיף אפשרות עדכון דרך האתר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2009 13:14 לינק ישיר 

אני ראיתי דבר משונה,  שצריך לי ביאור נרחב.

הפער בין כמות הספרים בגירסה המלאה לכמות הספים בבני תורה, הורחב בכמה אלפים במהדורה האחרונה. האם הכניסו כה הרבה ספרים "מפוקפקים"? או שיש הסבר אחר?

נ.ב. מנסיון העבר שלי, כאשר כתבתי ביקורת על אוצר החכמה, הם ראו בי כאויב (למרות פעמים רבות קודם לכן ששיבחתי אותם), ועל כן, אין לראות בדברי שום מלחמה, ואם השאלה אינה נוחה למישהו, יוכל להתעלם ממנה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2009 13:48 לינק ישיר 

באשכול אחר התקפתי את אוצה"ח על גניבת ספרי שדי חמד. אשמח לשמוע דעתכם בנושא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2009 14:14 לינק ישיר 

בעדכון 7, ספרי מכון ירושלים כלולים גם באפשרויות החיפוש?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2009 14:39 לינק ישיר 

.

אנצל את הודעה זו בכדי  להבהיר כי האשכול אינו אמור להיות יעד ל'התקפות' ולהשתלחויות בוטות. אלא לשאלות עניניות שתשובותיהם מועילות לכל. לענין עצמו  נאמר רק כך: אוצר החכמה אינוו עושה לעצמו שום הנחה בסוגיה של זכויות יוצרים, אנו לא מכניסים למאגר ולו עלה אחד בלא קבלת רשות מפורשת מבעל הזכויות. את הסדרת הרשות אנו עושיםמול בעל הזכויות או  כל אדם אחר הטוען על זכות, ולא  כנגד גורמים אחרים. לפיכך אין אנו רואים צורך להשיב על ענין השדי חמד. אכן מכיון שנושא זה עולה שוב ושוב, נחרוג ממנהגינו ונשיב בקיצור נמרץ:

הוצאת קה"ת טוענת שלחטאבי אין שום זכות על מהדורתה, וכך סבור גם שמוטקין הבן.  חטאבי תבע את אוצר החכמה לדין  אך לא עלתה בידו.  כל טענות ומענות דינם להתברר מול בית דין צדק ולא כמשפט שדה בבמה כזו או אחרת.

זו התיחסותנו האחרונה במסגרת זו לסוגית השד"ח.  

תכלת.  בימים הקרובים תיכנס מהדורה מתוקנת של אוצר החכמה בגירסתה החדשה, ודבר זה יתוקן. לעת עתה אפשר לבחור את כל המאגר הפעיל הזה ע"י לחיצת כפתור ימני/בחר הכל, ולערוך חיפוש. החיפוש יעשה רק בספרים הנבחרים.

רזיא. ספרי המכון כלולים בחיפוש.

הגולם. כנראה התכנה לא מותקנת אצלך כדבעי. הפער בין בני תורה למאגר הכללי עומד על 1400 ספר בלבד. (וקודם העדכון על 1200). אם אתה מקבל נתונים אחרים, התקן את התכנה בשנית

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2009 15:06 לינק ישיר 

משו"ת ערוגת הבשם חסר או"ח ח"ב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2009 15:16 לינק ישיר 

התקנתי מחדש, וההבדל בין המהדורות הוא גדול פי כמה מ1400.

אולי מישהו מהקהל יבדוק ויספר כמה אצלו ההבדל?

דבר נוסף,
במהדורה הודמת הכנסתם את הספרים הסרוקים מבית הספרים הלאומי.
א. למה לא הוכנסו במהדורה זו הספרים שנוספו שם מאז?
ב. למה לא תתנו את הספרים הללו בחינם למקוונים, והרי יש את זה בין כה וכה לכל מקוון באיכות יותר טובה, והרי אף אחד לא יקנה את שלכם בגלל אלו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2009 15:53 לינק ישיר 

גם חטאבי אינו טוען לזכות כל שהוא על מהדורת קה"ת. אלא כמו שכל בן דעת מבין, שאחרי ששמוטקין מכר את הזכויות לחטאבי בטבין ותקלין הרי שאין לשום אדם אחר בעולם זכות כלל להדפיס את זה שוב ללא רשותו לא משנה מאיזה מהדורה, כי אחרת כל המכירה אינו שוה כעפרא דארעא, כך גם, אין זכות לשום מאגר בעולם לפרסם את שד"ח ללא רשותו.

זה שהצלחתם לסדר את הדברים שיביאו את הדברים בפני ב"ד שסירב לדון בנושא, אינו מעניק לכם רשות לגנוב.

יש פה גניבה לאור יום, ואין שום פלפול בעולם שיכול למחוק את הכתם הזה מעל מאגר נפלא זה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/1/2009 16:06 לינק ישיר 

צאוטינג.

סליחה? אתה עורך דין של חאטאבי? אתה בתוך הדברים שאתה בדיוק מה שקורה? אתה פשוט עומד לקיים כאן מצות תוכחה עד מאה פעמים או עד כדי הכאה? אמרת דבריך פעם אחת וראינו וזהו (שלא ברור לי שאין זה גניבה, אך כבר הוכחת לצאת ידי חובת מחאה ותוכחה)

יש לעיין שתוכחה כתובה (על פשקוויל ועל פורום) שכל הזמן מתנוסס, הרי זו הוכחה של מאה פעמים ויותר, שהרי כל רגע זוהי מחאה חדשה..)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2009 19:27 לינק ישיר 

אתנחתא:

אני לא "בתוך הדברים". ראיתי את המסמכים אצל חטאבי, וזהו. אין לי מושג למה אני חוזר על הדברים פעם אחרי פעם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/1/2009 20:05 לינק ישיר 

נשגב מבינתי. באו אוצר החכמה ופתחו אשכול לעזור לאנשים שמשתמשים בתוכנה, למה צריך להרוס אותו עם התכתשויות 'צנוניות' שכאלו.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > אוצר החכמה - לשירותכם
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 7 8 9 לדף הבא סך הכל 9 דפים.