בית פורומים בחדרי חרדים

האם ככל אשר יורוך כולל את הרב עובדיה?!!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/1/2009 01:00 לינק ישיר 
האם ככל אשר יורוך כולל את הרב עובדיה?!!

מכיוון שנפתחו כאן כל מיני אשכולות בעד ונגד והשמצות ,זה קצת מבלבל ולכן פתחתי את האשכול לחדד את השאלה.

ישבנו כה חברים היום ובאמת אנחנו בדילמה,נאמר רק שאנו אשכנזים מחשיבים את עצמנו חרדים
האמת שאין לנו עניין לא באגודה ולא בש"ס
 אבל אנחנו חרדים טובים ולא נלך להצביע לחילונים וכ"ו ,וגם מקיימים "ועשית ככל אשר יורוך"
רק השאלה היא כזאת, היות ואנו אין לנו איזה רב או אדמו"ר שאנו מקורבים ומקושרים  אליו ממש
 אנחנו כאלה ששומעים, מכבדים,את כל הגדולים ומשתדלים לעשות מה שהם אומרים (לא תמיד בהצלחה דרך אגב)
 וגם לא מדברים עליהם חס ושלום שום דברים רעים.
לכן הדילמה היא כזאת, מכיוון  שבדרך כלל שהלכנו להצביע סתמנו את האף ושמנו ג' כי קיימנו" ועשית ככל אשר יורוך"
 גם ש"ס זה לא הכיף הכי גדול להצביע בתור "אשכנזים גאים"אבל עדיין זה פחות להקיא.
ואז בעצם חשבנו מי אמר שאם נצביע ש"ס נעבור על "ועשית ככל אשר יורוך" הרב עובדיה שליט"א הוא רב מספיק גדול שאשמע מה שהוא אומר בתחום זה. כמו שכתבתי שזה לא שפתאום נישמע לו ותמיד שמענו ממישהו אחר, שמענו מכולם.
ולכן ניראה לנו שאין בזה שום בעיה  לאשכנזי להצביע ש"ס.תקנו אותי אם אני טועה.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 08:30 לינק ישיר 

אין לך קצת גאווה עדתית?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 08:32 לינק ישיר 

אין שום הבדל בגישת הפוסקים האשכנזים לספרדים בענייני בחירות, וגם לו יצוייר שתהיה, אני מאמין שגם רב ספרדי לוקח זאת בחשבון כשאתה שואל אותו ועונה לך כדין  עדתך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 08:38 לינק ישיר 

בגדול, אתה צודק במאה אחוז!
 אם אין לך מחויבות לשום רב, אין סיבה שתצביע ג'! בעצם,, אין סיבה שתצביע בכלל!

אבל כמובן שאם אתה כן מצביע, ואתה רוצה לחטוף איזה מצוה בדרך, אז יש לך שתי אפשרויות, ש"ס או ג'.
ואם אתה אשכנזי ואתה רוצה לעזור לעצמך, לילדיך, ולמשפחתך.  האפשרות היחידה שתעמוד בקריטוריונים הנ"ל,  זה אגודה.

ואת זה אני אומר עם כל הכאב!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 08:38 לינק ישיר 

,ונשמרתם לנפשותיכם" אין שום היתר לאדם לגרום לעצמו בחילה חלילה, לכן נראה לי שסור לך לגרום לזה בידיים ולהקיא ח"ו, ולכאורה נראה שלסתום את האף ולהצביע לתנועתך מימים ימימה האמונה על "טהרת הגזע" עדיף, וכמו שאמרת לעיל שזה תלוי רק בסתימת האף. ואין ספק שגם בש"ס יעדיפו לראותך סותם את האף, ואלי גם את הפה מאשר להקיא.

"משיח לא בא משיח לא מצלצל" עדיין ולצערנו...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 08:48 לינק ישיר 

קרניברזל כתב:

אבל כמובן שאם אתה כן מצביע, ואתה רוצה לחטוף איזה מצוה בדרך, אז יש לך שתי אפשרויות, ש"ס או ג'.
ואם אתה אשכנזי ואתה רוצה לעזור לעצמך, לילדיך, ולמשפחתך.  האפשרות היחידה שתעמוד בקריטוריונים הנ"ל,  זה ש"ס.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 08:49 לינק ישיר 

חסיד25 כתב:

ואם אתה אשכנזי ואתה רוצה לעזור לעצמך, לילדיך, ולמשפחתך.  האפשרות היחידה שתעמוד בקריטוריונים הנ"ל,  זה ג'!.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 09:08 לינק ישיר 

כמובן שעצם השאלה מראה את מצבה של דעת תורה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 09:13 לינק ישיר 

שאגתשביט כתב:
כמובן שעצם השאלה מראה את מצבה של דעת תורה.

זה מראה את מצבו של השואל!  וזה באמת מאוד מביך!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 11:18 לינק ישיר 

רגע, ודעתו של הרב אליהו נחשבת כדעת תורה???

ה-א-מ-ת
ת-נ-צ-ח

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 11:20 לינק ישיר 

קרניברזל כתב:

ואם אתה אשכנזי ואתה רוצה לעזור לעצמך, לילדיך, ולמשפחתך.  האפשרות היחידה שתעמוד בקריטוריונים הנ"ל,  זה אגודה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 11:38 לינק ישיר 

כל רב במקומו מונח,
וכל אחד ילך בדרכו,
בכלל יש דברים שלא שואלים רב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 11:43 לינק ישיר 

אל תדאג ואין שום טעם בשאלה הזו כי גם אם תצביע למישהו לא קיימת שום מצווה ואם לא שאלת לא עשית שום עבירה זה בדיוק כמו הצביעה של המטבח שלך לא תעשה שום מצווה אם תשאל את הגרי"ש באיזה צבע לצבוע את המטבח שלך.
האמת שזה אפילו יותר גרוע כי מפורש שצריך למנות פרנס על הציבור רק עם הציבור בוחר בו ככה שאם הציבור לא רוצה אותו זה נגד ההלכה.

אבל מה ברור שלמרן הגר"ע יש הצלחה ועזרה מהשמיים ומי שעושה מה שמבקש יהיה לו ברכות מהשמיים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 11:48 לינק ישיר 

החלוקה בין מורי הוראה לפי עדות נובעת רק מהעובדה שלכל עדה המנהגים שלה ומסורת ההלכה שהתקבלה בה מדורי דורות, ולכן בדברים שיכולים להיות תלויים במחלוקות הפוסקים כגון הב"י והרמ"א, מן הראוי שכל אחד ישאל את מורי עדתו.
משא"כ השאלה למי להצביע אינה שאלה הלכתית כלל, [בשונה מהשאלה על עצם ההשתתפות בבחירות, שכאן אולי ישנם צדדיםהלכתיים] ולכן אין ספק שדעתו של מרן פוסק הדור הגרע"י שליט"א אינה נופלת מדעתם של אחרים אפי' אם היו רמי"ם בישיבה קטנה כלשהיא.
ואכן, גם דעתו של הגר"מ אליהו שליט"א דעת תורה היא והבוחר יבחר.
המלצת גדולי התורה למי להצביע דומה לנתינת הכשר על מאכל, שבעצם היא עדות של בעל סמכא שהאוכל כשר. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 11:52 לינק ישיר 
אין מחויבות לרב אך יש מחויבות לתורה ולא תוכל להתעלם מכך!

ואם למדת בישיבות של הרב עובדיה ותלמידיו וילדיך מתחנכים לאורו - התורה מחייבת אותך לשאול את רבניך מהמגזר הנ"ל כיצד עליך לנהוג

לא תוכל להתעלם מחובתך זו ולטמון ראשך בחול בחי' לא ידעתי!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/1/2009 12:55 לינק ישיר 

יושב סתר
תוכל להועיל בטובך ולתת ביסוס הלכתי להצהרותיך?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האם ככל אשר יורוך כולל את הרב עובדיה?!!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.