בית פורומים בחדרי חרדים

רב העיר הטיל עיקול על המועצה הדתית - ולעובדים אין שכר

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-20/7/2009 12:55 לינק ישיר 
רב העיר הטיל עיקול על המועצה הדתית - ולעובדים אין שכר

מאת נתי טוקר

עובדי המועצה הדתית בערד לא קיבלו את משכורת יוני, וספקים של המועצה אינם מקבלים ממנה תשלומים - בעקבות עיקול שהטיל על חשבונות הבנק של המועצה אחד מעובדיה, רב העיר בן ציון ליפסקר. בית הדין לעבודה בבאר שבע הורה לפני כחודש לעקל את חשבונות הבנק של המועצה בעקבות בקשתו של ליפסקר, שהמועצה חייבת לו 350 אלף שקל. התוצאה הישירה של המהלך היא פגיעה בעובדי המועצה עצמה - הנמצאת באחריות הרב.

המועצה הדתית בערד נקלעה לקשיים כלכליים לפני שנים. עקב כך פוזרה המועצה, ומונתה ועדה קרואה. בראשה הוועדה הקרואה עומד חיים ברודז'ק, שכיהן בעבר כגזבר המועצה הדתית באשדוד. ברודז'ק התחיל ליישם במועצה תוכנית הבראה, שאושרה בפברואר, אבל הזרמות הכספים מתעכבות בשל קשיים ביורוקרטיים.

לפני כשנה זכה רב העיר בתביעה שהגיש נגד המועצה הדתית בסך 350 אלף שקל. הרב טען כי המועצה שילמה לו שכר חלקי בלבד במשך שנים רבות וכי לא שולמו לו תוספות שכר כחוק. לטענתו, לפי הסכם העבודה שלו היה על המועצה להעלות את שכר היסוד שלו ל-29 אלף שקל בחודש (לעומת 26 אלף שקל), על פי שיטת העדכון של שכר הנבחרים במגזר הציבורי, דבר שהמועצה לא עשתה. השופט קבע כי המועצה תשלם לרב את סכום התביעה, אך הודיע כי הוא מתחשב במצבה הכלכלי של המועצה, ולכן העניק לה ארכה לתשלום עד 1 באוגוסט 2008.

"הרב ליפסקר הגיש לבית הדין תביעות עיקול בשל חוב ישן שאנחנו מסכימים שהוא קיים", אומר ברודז'ק. "אנחנו חייבים כסף לרבים מעובדי המועצה. כולם מחכים בסבלנות, ואף אחד לא עשה מה שעשה הרב. עלות השכר שלו היא 50 אלף שקל בחודש, והוא מקבל את שכרו מדי חודש, אבל הוא לא יכול היה להמתין לכספים שיגיעו לאחר אישור תוכנית ההבראה כדי לכסות על החוב הישן".

ברודז'ק הוסיף: "איני יכול לשלם כיום שכר ל-31 עובדי המועצה וגמלאיה, למשגיחי הכשרות, לבלניות ולעובדי בית העלמין - שלרוב חיים על משכורת מינימום. ניתקו לנו גם את קווי הטלפון במועצה, ורק באמצעות הלוואה הצלחתי לשלם את החשבון. אנחנו חייבים גם 600 אלף שקל לראש המועצה הדתית לשעבר, אבל הוא לא הגיש תביעה כי הוא הבין שבכך יחסל את שירותי הדת. הרב הרשה לעצמו לעשות כך".

לטענת ברודז'ק, לפי ההלכה היהודית צריך אישור מיוחד לגשת לערכאות - כלומר, לדון בפני בית משפט ממלכתי, ולא בפני בית דין רבני. "איזה רב התיר לו ללכת לערכאות?" שאל. "זו בושה, ואלמלא הייתי רואה את העיקול במו עיני, לא הייתי מאמין שהמקרה הזה יכול להתרחש. הוא פוגע בעובדים כדי לרדוף אותי פוליטית".

ליפסקר אמר בתגובה: "איני מתכוון להתנצח עם איש מעל דפי העיתונים. זו הכל צביעות אחת גדולה. הם חייבים לי את הכסף כבר שלוש שנים". לדבריו, הוא קיבל היתר לפנות לערכאות ממלכתיות משלושה רבנים. "אם לא היה לי היתר, לא הייתי עושה את זה", אמר.

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20090720_1101307

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 14:01 לינק ישיר 
ברודז'ק, ממונה על המועצה דתית בערד, תתבייש לך.

תתבייש לך ממונה המועצה הדתית, מר ברודז'ק,

אינני מכיר אותך ולא מעניין אותי מי אתה, אבל לדעתי על הראיון שלך לעיתונות, הינך חייב להתפטר מיידית מראשות המועצה הדתית, יהיה מה שיהיה, ואסביר:

לפני הכל אתה צריך להבין חוצפן שכמוך, שרב עיר אינו עסקן או פקיד במועצה, הרב הוא הדמות והאישיות הדתית העליונה בעיר, ומגיע לו את כל הכבוד שיכול להיות באותו מקום, (לפחות כמו שהאבישופים והכמרים למיניהם מקבלים) וזה הפירוש מרא דאתרא, פשוטו כמשמעו.

אם יש לך טענות כלפי הרב יש את הפורומים הראויים להתמודד איתו, מועצת הרבנות הראשית וכדו', אע"פ שגם אז אינו צריך לתת לך, העסקן, דין וחשבון כל שהוא.

בכתבה נאמר "ואף אחד לא עשה מה שעשה הרב. עלות השכר שלו היא 50 אלף שקל בחודש, והוא מקבל את שכרו מדי חודש, אבל הוא לא יכול היה להמתין לכספים שיגיעו לאחר אישור תוכנית ההבראה כדי לכסות על החוב הישן". אינך מתבייש? הרי אתה יודע שהנטו של הרב הוא אולי 17 - 20 אלף שקלים בלבד,  רק אתה בשביל להשמיץ את הרב הוספת לו את הברוטו ואת התוספות כולם. והציבור כמובן מרחמים על המסכנים הבלניות והשאר שאין להם מה לאכול.  רק שכחת לציין שהרב ליפסקר הוא אדם חולה לב, והתרופות עולים יקר מאוד, וגם הוא זקוק לכסף כמו אויר לנשימה.

ושכחתי לגמרי שאתה הממונה המחוצף, החלטת שאתה גם פוסק הלכות, ואתה תכתיב לרב אם מותר לו לגשת לערכאות "איזה רב התיר לו ללכת לערכאות?" שאל. "זו בושה, ואלמלא הייתי רואה את העיקול במו עיני, לא הייתי מאמין שהמקרה הזה יכול להתרחש. הוא פוגע בעובדים כדי לרדוף אותי פוליטית". , בושה תכסה פניך .

לסיום אני כותב לך, של נעליך מעל רגליך ותבקש סליחה ומחילה מהרב ליפסקר. והגש התפטרותך המיידית מראשות המועצה הדתית.  ואולי יחוס עם עני ואביון, אולי ירחם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 14:59 לינק ישיר 

בושה וחרפה מצידו של מר ברודז'ק,
שמנצל כעת את הזמן לריב ולמחלוקות וללכלך את הרב ליפסקר שליט"א, דווקא עכשיו כשהוא יודע שהרב ליפסקר לא יכול לדבר ולא יכול לעשות שום דבר בגלל מצבו הבריאותי שבכי רע מאוד וזקוק לרחמי שמים מרובים.
תתביש לך מר ברודז'ק,

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 15:11 לינק ישיר 

אני רוצה  לנצל את הבמה הזו ולקרוא לכל חברי הפורום לקרוא פרק תהילים לרפואתו המהירה והשלמה של הרב ליפסקר שליט"א

בן ציון בן מלכה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 15:39 לינק ישיר 
לדעתי צריכים לנדות את הממונה הזה. למעל ילמדו ויראו.

לא יהיה ברירה, חייבים לנדות אותו, ולפרסם שמו לשמצה בכל הפורומים שיש בידם להוקיעו.

א, כדי שיבין לפעם הבאה שזו לא הדרך, ואין רשות לעסקן ציבורי לבזות וללכלך רב עיר.

ב. כדי שיבינו כל ראשי המועצות הדתיות שאוי ואבוי יהיה אם יהין מישהו מהם להרים ידו או קולו על רב בישראל.

ג. וכדי להזהיר ולהבהיר חד משמעית, שפרנסתו של רב, אינה ניתנת למחלוקת או לסכסוכים. המשכורת חייבת להיות בזמן ובמלואה, ולא, יהיה צווי עיקול גם על המשכורת של הראש מועצה בכבודו ובעצמו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 15:46 לינק ישיר 

בושה הכותרת הזאת. בושה. אני המום מדוד10.
מי כמוהו יודע שהסיפור האמיתי זה הלנת השכר האיומה והמתמשכת לרב ליפסקר.
מי כמוהו היה אמור לא ליפול למשחק המכוער של עסקן קטן ושפל שאינו בוחל בשום דרך כדי למנוע מהרב ליפסקר שכר של שנים שנעשק ממנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 15:50 לינק ישיר 

היה כדאי לבדוק כמה הכתב נתי טוקר קיבל על הכתבה המגמתית הזו, והאם הוא אכן קיבל את תגובתו של הרב ליפסקר לכתבה, לא נירא לי שבמצב שהרב נמצא כיום הוא הגיב בכלל לכתבה המרשעת הזו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 16:59 לינק ישיר 

לא יאומן כמה רוע מתחבא מאחורי בלכתך וארכפשד.

בא אדם מקצועי, בעל רקורד מקצועי בל ניתן לויכוח, מטעם ראש הממשלה דאז.
ועושה סדר במועצה דתית חולה וחלושה, שלא משלמת שכר לעובדיה במשך 3 שנים.

מיום בואו, האיש לא מתעייף ומידי חודש בחודשו העובדים מקבלים את שכרם כמו שעון.

מחזה שאליו לא הורגלו כבר המון זמן.

כל העובדים מתאגדים, פונים לאיש ומבקשים שימשיך בתפקידו, הרב אלבו רבה של ערד משגר אליו השכם וערב מכתבי הערצה, ופונה לכל דיכפין ומצביע על האיש כמושיע המועצה.

אממה, כבוד הרב ליפסקר, שאינו מורגל במינהל תקין (וד"ל). כואב את העובדה שלתפקיד נתמנה אדם שאינו משומעי לקחו, אדם שהאמת והצדק הם הנר לרגליו ולא אינטרס פוליטי כזה או אחר, ופשוט עושה סדר, מבריא מערכת חולה, ואם יש צורך גם מקצץ בתקנים מיותרים. ומקבל את כל הגיבוי הנדרש מכל מי שנדרש.

וכך בחר לו הרב ללחום באיש מלחמה, ומצר את צעדיו השכם וערב, ועושה כל אשר לאל יכולתו כדי לפגוע בעבודה התקינה של המועצה, ולו כדי לסלק את האיש שלבחירתו לא היה שותף.

וכעת הגדיל לעשות, ופנה לבית משפט למרות שהנ"ל הציע לו להתדיין כראוי בדין תורה, והגדיל לעשות ואף תבע ריבית דריבית האסורה על פי כל דין. על כסף שהיה אמור לקבל בשבועות הקרובים בעת השלמת תוכנית ההבראה וקבלת הכסף מהמדינה.

לא ידידיי, לא ר' חיים הוא הצריך להתבייש, אלא כבוד הרב ליפסקר צריך להתבייש וליתן את הדין על העיכוב החמור במשכורות העובדים, ועל כל הפעילות לשיבוש הפעילות התקינה במועצה.

אנו מצידנו נמשיך לחזק את ר' חיים ולומר לו: אל תרא ואל תחת כי עמך קל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 17:12 לינק ישיר 
איציק גרין, כנראה אתה לא מבין מה שפיך שח,

דבר אחד צריך להיות לך ברור, חד משמעית, זה לא משנה אם הרב צודק או לא, ראש מועצה דתית לא יכול ואסור לו, עם כל הכבוד לפועלו הרב, לצאת לעיתונות עם כאלו מאמרים ודיבורים. חד וחלק.

אם אתה רוצה, הייתי מציע לך לעיין בדברי חיים פרשת קרח, שמבאר שם שגם אם המנהיג אינו צודק, קודם כל דין החולק עליו להיבלע באדמה. נקודה.

יש, וצריך להיות טיפת כבוד למרא דאתרא, גם אם הוא לא מוצא חן בעיני העסקן הקטן,

ובפרט, שחציית גבול זה, בפרסום פרטים ממשכורתו של הרב, וביזויו לעיני כל בעיתונות וכדו' זה פירצת גדר חמורה לערים אחרות, שיאמרו, אם הרה"צ ר' חיים בורדז'ק עשה כך, למה לנו לשלם לרבנים בעירנו. ואף פעם לא יצליחו ללמד לקח ראשי מועצות שמלינית שכר רבניהם.

ולסיום, מספיק עם הדמגוגיה, תשלים עם המצב, ותפנים. הרב ליפסקר הוא המרא דאתרא, וחייבים לנהוג בו את הכבוד המירבי. עם כל הטענות שיכולות להיות בעולם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 17:24 לינק ישיר 
החוצפה של ברוז'ק

אדון ברוז'ק (המשת"פ) מונה ע"י אותם עוכרי ישראל שבאו לעקור ולעקר את המועצות הדתיות,

הרב ליפסקר משך שנים רבות מחרף את נפשו למען העיר ערד, אך מה לעשות ואינו נמנה על חסידי גור,
חסידי גור רוצים למנות רב עיר משלהם "פון אונזרע"
הרב ליפסקר מונע מברוז'ק לשדוד את הקופה,
משך שנים רבות מתעלל אותו ברוז'ק ברב העיר

האדמו"ר הלב שמחה היה ידידו של הרב ליפסקר ותמך בו
כנראה שחסידי גור גם את רבם אינם מכבדים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 19:25 לינק ישיר 

השבוע טלפנה אלי דודתי, אישה קשת יום, תושבת ערד, עובדת כבלנית במועה"ד ערד.

היא בכתה, אני הקשבתי. היא סיפרה את הקורה אותה, סיפור שבחלקו כבר שמעתי, והנה אני נכנסת לכאן ומוצאת את האשכול המדמם הזה. הבה ואספר לכם ממקור ראשון את תחושותיה של עובדת שכבר עשרה ימים בוכה, ואין מי שיקשיב לה.

כבר לפחות 2 עשורים שהיא עובדת במועה"ד שכרה נכון להיום עומד על 3,100 ₪, היא אוהבת את העבודה, מרגישה שליחה. לפני 4 שנים היא מתייפחת, העובדים לא קיבלו שכר, העתיד היה שחור, היו"ר הקודם סולק מהמשרדים, החובות תפחו, וכבר לא היה ממי להלוות.

ופתאום הוא הגיע, מחייך מרגיע, רבי חיים ברזק. קודם כל קרא לכל העובדים, אמר להם אתם הכי חשובים, אני באתי לפה בשבילכם, נתן הרגשה טובה, אח"כ הגיע הכסף, הוא שילם בבת אחת כמה משכורות,  הילדות שלה לא האמינו, פתאום אימא קונה להם נעליים בגדים.. בהתחלה אמרו להם שהרב ליפסקר אמר לא לשתף פעולה עם רבי חיים אבל כשמאז כל חודש, כל 9 לחודש היא מקבלת ביד את המשכורת, אז מי בכלל שואל את הרב ליפסקר.

אני זוכרת היא אומרת, גם בתקופות של חיים טובים, וגם של סיימון, או אפילו נתנאל רחמים, גם בתקופות הטובות מבחינה כלכלית וגם בתקופות הפחות טובות, תמיד הרב ליפסקר היה מתקוטט עם ראשי המועה"ד ובד"כ זה היה על חשבון העובדים.

מה שפעם לא היה מובן מאיליו, שיק על יזע כפיים, שכר עבודה שמשולם בזמן, ומקיים משפחה. פתאום נהיה הדבר הכי מובן מאיליו, הכי יפה היא אומרת זה האוזן הקשבת, כל תלונה כל בעיה כל דבר נפתר אצל רבי חיים בהינף יד. כמה מרגש לראות בחגים איך הוא נותן מתנות, ומצרף מילים חמות למשפחה.

ככה הכל בסדר, הכל יכל להמשיך להיות בסדר, הם קיבלו מכתב מרבי חיים לפני כמה שבועות, שבו הוא הודיע להם על תוכנית ההבראה ועל כך שבעוד כמה שבועות הוא ישלם לכל העובדים את החובות שלא שילם מהזמן הקודם.

ופתאום ממש לפני המשכורת שוד ושבר, פעם ראשונה מזה 4 שנים, אין שיק אין משכורת, הרב ליפסקר עשה הוצאה לפועל אמרו לה, לקח 350,000 ₪ מהבנק (100 משכורות שלה לפחות) לא חיכה לעוד כמה שבועות. בער לו לקבל את הלחם של העובדים.

אמרו לה שהרב ליפסקר תבע את רבי חיים בבית משפט, היא לא מבינה איך יכול להיות שרב ראשי יילך לבית משפט, כשהיא פוטרה מעבודתה לפני יותר מ-20 שנה, היא הלכה לדין תורה וקיבלה הרבה פחות כסף, אבל אמרו לה, מי שפועל לפי התורה אסור לו ללכת לבית משפט.

היא בכלל לא מבינה כלום, היא הלכה לשאול את הרב אלבו (הרב הראשי הספרדי של ערד) הרב אלבו שתק, לא דיבר, התבייש. הוא סיפר לה שגם לו חייבים כסף, אבל הוא סומך על רבי חיים, כמו שמשלם להם משכורת כל חודש ככה ישלם להם כל שקל שחייב להם, ולכן הוא לא תובע כלום, רק ממתין בסבלנות.

הרב ליפסקר נוסע ברכב מפואר, יש לו צוות עוזרים, הוא מנהל לו את בית חב"ד בעיר, אבל העובדים לא מעניינים אותו כלום, גם לא התושבים, רק מלחמות כבוד ויוקרה, רק מחפש תקשורת כל הזמן, כשהם לא קיבלו משכורות הוא עמד ברחוב והזמין צלמים איך הוא פותח תיקי נישואין ברחוב, העובדים צחקו, קודם שיבוא לעבוד במשרד, אח"כ שיתלונן על הכסף.

עכשיו השיקים שלה בבנק חזרו, העתיד שלה יחד עם העובדים שוב לוטה בערפל, אבל הרב מחייך כל הדרך אל הבנק, גזל את כבשת הרש, ועשה המון המון חילול השם, מה היא תענה לבנות שלה, מה היא תגיד להם כשהם לא רוצים לאכול מוצרים בהכשר שלו.

הקשבתי, שתקתי, ניגבתי את הדמעות מבעד לשפופרת, מה עוד אני יכולה לעשות.

ונדהמתי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 19:30 לינק ישיר 

אוגנדה לפי בירור שערכתי בעיר ערד אין לך כנראה מושג על הנעשה שם ובפרט על הנעשה בעולם "רבני הערים".

אין סיכוי כיום שממונה יחליף רב עיר וגם אם הרב ליפסקר יתפטר אין סיכוי שמאן דהוא יאשר מינוי רב עיר ומכל חוג שהוא כי עיר כערד אינה זכאית בתנאים הקיימים כיום ל-2 רבנים.

אין זאת אומרת שיש מי שרוצה שהרב ליפסקר יעזוב. עד כמה שהבנתי קיימת מחלקות אמיתית על נוהלים שלא היו קיימים עד כנ יסתו של הממונה הנוכחי וניתן היה לפעול ככל העולה על רוחו של איש כאשר הממונה הנוכחי שהזיז את יכולות המועצה בשנים האחרונות ללא היכר דורש את קיום הנוהלים לכל העובדים וכולל הרבנים שאף הם מחוייבים בהם.

אגב בבירור שערכתי באופן חפוז נראה לי שאין בעיה של חסידי גור עם הרב ליפסקר אלא קיימת בעיה קשה של תושבי ערד כולל אנ"ש חב"ד עם הרב ובפרט בתקופה האחרונה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 20:02 לינק ישיר 
חיה בבועה, שאלה לי אליך.

הסיפור של דודתך נוגע לי ללב מאוד, באמת מצב לא נעים. אבל.

האם אתה חושב שהדרך ללכת לעיתונות נגד רב בישראל זו דרך נורמלית, ועוד ע"י אדם שנקרא חרדי?

מה יעשו מחר ראשי המועצות הדתיות במקומות אחרים שבאמת מתעללים ברבנים, האם אתה לא חושב שהנזק ישיר מראיונות כאלו ישפיעו ישירות על מקומות אחרים, שרבנים מושפלים ונרמסים עד עפר ע"י העסקנים הזאטוטים הללו?

ובכלל, אולי הגיע הזמן לבטל את המועצות הדתיות, זה לבטח יחסוך הרבה כסף, ויהיה משכורות גם לדודה שלך?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 20:10 לינק ישיר 

בלכתך ! סליחה על ההתערבות שלי האם אתה מכיר רב עיר "שנקרא חרדי" שהגיש תביעה לבית דין לעבודה ובה תביעת ריבית והוסיף עשות כאשר העביר זאת גם להוצל"פ כדי לקבל ריבית דריבית אשמח מאד באם תחכמני מיהו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 20:28 לינק ישיר 

בלכתך.
אני סבורה שאדם שהולך לבית משפט, לא ראוי להיקרא חרדי.
אני בטוחה לפי הסיפורים של דודתי, שרבי חיים הנ"ל אינו ראוי להיקרא עסקן זאטוט.

אני בטוחה שהחילול השם שנוצר עכשיו בעיתון זה גול עצמי של הרב ליפסקר בעצמו.

אדרבה! הוא מכיר היטב את דודתי, שיקרא לה מחר בבוקר למשרדו
ויציע לה הלוואה בסך 3,100 ש"ח מתוך ה- 350,000 ש"ח שנטל לא כדין באמצעות ההוצל"פ.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2009 21:19 לינק ישיר 

הדודה המדומה שלך מאד מסכנה

הרב ליפסקר מתנהג כמו שהוא צריך להתנהג

אנשים כמו ברוז'ק תובעים רק בבית משפט (הוא הרי ממונה ע"י משרד רוה"מ)

אולי תוכלו לספר לנו על צוות העוזרים למיניהם
או אולי על מקומות שרצה ברוז'ק לתת הכשר בניגוד לדעתו של הרב

ראש מועצה דתית מחויב לדת לפני שהוא דואג לעדה שמשם הוא בא...

ודי לחכימה ברמיזה

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > רב העיר הטיל עיקול על המועצה הדתית - ולעובדים אין שכר
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.