בית פורומים בחדרי חרדים

הרב יונה מצגר - השמאל הוא השטן

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-29/9/2009 19:32 לינק ישיר 
הרב יונה מצגר - השמאל הוא השטן

מביך לראות עד כמה עמוקה הבורות של אליעזר יערי ועורכיו מ- 'ידיעות אחרונות. הרב דיבר על 'סמאל,' מושג שכל ילד בחיידר יודע... 

   הרב יונה מצגר (הרב הראשי לישראל) אמר בדרשה לפני תפילת כל נדרי כי השמאל הוא השטן...


מתוך ידיעות אחרונות.

(נסרק ע"י אלפרדו באתר רוטר)דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/9/2009 19:50 לינק ישיר 

חוסר הבנה בסיסי במושגי יסוד יהודיים.
בעינים דתיות זה נשמע בדיחה גרועה למוצאי יום כיפור.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/9/2009 20:33 לינק ישיר 
סמאל -מיתוך ויקיפדיה

סמאל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
*-- start content *
ציור המציג את סמאל כמלאך המוות היושב על גג העולם.

סמאל הוא מלאך חשוב בספרות חז"ל, וגם בפולקלור נוצרי ודמונולוגיה, הוא דמות של מאשים, מפתה ומשמיד. הוא נחשב כטוב ורע כאחד. בספרות היהודית הוא מזוהה כמפקד השטנים ומלאך המוות. ברזי חנוך (Enoch II) הוא נסיך השדים וקוסם. הוא היה המלאך השומר של עשו והפטרון של האימפריה הרומית החוטאת. סמאל נחשב בדרך כלל כשמו המלאכי האמיתי של השטן. האטימולוגיה של השם נחשב כשילוב המילה "סם" (רעל) ו"אל" (אלוהים) לכן מדרש השם של סמאל הוא – רעל האלוהים.

[עריכה] ביהדות

ביהדות, נאמר שסמאל הוא מלאך המוות, השליט העליון של הרקיע החמישי ואחד משבע העריצים של העולם שמשרתים אותם 2 מיליון מלאכים. הוא שוכן ברקיע השביעי.

בילקוט שמעוני, מסכת סוטה ועוד, הוא מתואר כ"שׂר" - המלאך המייצג- של אדום, המקביל לדמות המקראית עשו, ומסמל את מושא הביקורת ה"אקטואלית" של ספרות חז"ל- ממלכת רומי, וממשיכיה- נציגי הנצרות.

בפרקי דרבי אליעזר הוא מזוהה כמי שפיתה את חוה ואז הזדווג איתה וממנו הולידה את קין. למרות שכמה מקורות מזהיים את גדריאל כמלאך שפיתה את חווה, מלומדים עבריים אחרים אומרים שסמאל פיתה את חווה בתחפושת של נחש. סמאל לעתים גם מזוהה כאנטגוניסט המלאכי שנאבק עם יעקב וגם כמלאך שעצר את זרועו של אברהם כשעמד להקריב את בנו.

בקבלה סמאל מתואר כ"חומרת האלוקים" ונרשם כרב-מלאך החמישי של עולם הבריאה. נאמר שסמאל לקח את לילית ככלתו לאחר שלקחה את אדם. לפי הקבלה הזוהרית, סמאל גם הזדווג עם "אשת זנונים", נעמה ואגראת בת-מלך – כולן מלאכיות ההפקרות.

על-פי דברי האר"י לתלמידו בגדר האיסור להזכיר שם אלוהים אחרים, נכללת גם אזהרה לא להזכיר את שמו של סמאל, ולכן המקובלים נוהגים לכנותו "סמך-מם".

סמאל לעתים מבולבל במספר ספרים עם קמאל – רב-מלאכים של אלוהים, ששמו מפורש "הוא הרואה את אלוהים"

[עריכה] בגנוסטיקה

באפורקריפון של ג'ון, הנמצא בספריית "נג חמדי", סמאל הוא שמו השלישי של הדמיורג הרשע, ששמותיו האחרים הם ''ילדאבאות''' ו''סאקלס''. בתוכן זה, סמאל מתפרש כ"האל העיוור", ונושא העיוורון ממשיך בעבודות הגנוסטיות. הוא נולד כטעות של סופיה שרצתה ליצור צאצא משלה ללא הנפש. מראהו הוא של נחש בעל ראש של אריה. ב"מקור העולם" בכתובי ספריית "נג חמדי" הוא גם מוזכר כאריאל.

[עריכה] קישורים חיצוניים

  • סמאל, באנציקלופדיה היהודית
*-- newpp limit report Preprocessor node count: 4/1000000 Post-expand include size: 0/2048000 bytes Template argument size: 0/2048000 bytes Expensive parser function count: 0/500 **-- Saved in parser cache with key hewiki:pcache:idhash:512228-0!1!0!!he!2 and timestamp 20090806195321 *דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-29/9/2009 21:02 לינק ישיר 

השמאל הרס את המדינה והוא גייס חמישי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/9/2009 21:05 לינק ישיר 

ואת זה לא אמר הרב מצגר אלא מר אגסמתוק......דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/9/2009 21:07 לינק ישיר 

תגובת השטן:

נפגעתי!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-29/9/2009 21:07 לינק ישיר 

נשמע מביך התרוצים שהועלו כאן, את המילה שמאל כולנו יודעים כיצד נהגית אבל המילה סמאל נהגית כך: סַמָּאֵל כך שקצת מוזר לחשוד שאותו עיתונאי החליט מדעתו - ומתוך בורות - שהרב דיבר על שמאל. אין דמיון בצורת ההגיה...
בדיעבד, בעקבות קריאה חוזרת ומעמיקה נראה שאכן העיתונאי בור ועם הארץ גמור ועם קודמי הסליחה.. :)

תוקן על ידי עולםהפוך ב- 29/09/2009 22:04:46
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הרב יונה מצגר - השמאל הוא השטן
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר