בית פורומים בחדרי חרדים

הנחל החרדי חגג הערב עשור לקיומו בהר הצופים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/11/2009 23:15 לינק ישיר 
הנחל החרדי חגג הערב עשור לקיומו בהר הצופים

הנחל החרדי חגג הערב עשור לקיומו בהר הצופים עם הרמטכ"ל ואלוף פיקוד המרכז

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/11/2009 23:19 לינק ישיר 

ברוכים יהיו לה', עזרנו ומגיננו.

ולפני שיקפצו כאן כל הלשונות הרעים. הנה שני קישורים הנוגעים לענין:

התגייס ל"ההגנה" בהוראת החזו"א וברכתו
החזו"א: אסור לערוק מהצבא, דינא דמלכותא דינא

והזהרו בגחלתן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2009 00:09 לינק ישיר 

הזהרו בגחלתן אכן!
אין צורך לפרסם את מסירות נפשו של מרן החזו"א זצ"ל לפעול למען אי גיוסם של בני הישיבות.
ואכן צריך להיות ממש אמיץ להפוך את מייסד הרעיון של פטור לבני תורה לתומך נלהב של גיוס.
אם הולכים בראש שלך אז מסתבר שהרב קוק היה מתנגד חריף לציונות ולישוב ארץ ישראל.
כבר כתבתי לך באשכול האחר בנושא, שלו החזו"א באמת היה תומך כ"כ נלהב של גיוס הוא היה יכול לשלוח את החרדים בהמוניהם לצבא או לפחות לא למסור נפשו בעבור עניין זה.
זוהי כלל לא חכמה להביא גזרי עיתונים וקטעים נבחרים ללא מקורות מהימנים מה גם שאחד מהסיפורים הללו כלל אינו קשור לתמיכה בהתגייסות והסיפור השני במידה והוא נכון גם הוא נקודתי אינו מראה על שום "תמיכה" לא במקרה הזה ובטח לא גורפת וברור שמקומו של סיפור זה להיות נידון אך ורק לגופו היות ומדובר בסתירה מוחלטת לדבר הידוע לכל.
לא בחיל ולא בכח כי אם ברוחי אמר ה'  צ-ב-א-ו-ת!!!
ישראל בטח בה', עזרם ומגינם הוא! לשון זה נאמר על מלך מלכי המלכים הקב"ה ולא על קרוצי חומר מטיפה סרוחה.
אל לנו לשים מבטחינו ח"ו בכוחי ועוצם ידי אלא רק על אבינו שבשמיים.

אחוז החרדים בגדוד "נצח יהודה" הוא ממש מזערי ואין לי מושג מדוע עדיין קוראים לזה הנח"ל "החרדי"?? לצה"ל פתרונים.

שח לי חבר שנפלט מכל מערכת ובסופו של דבר התגייס לנח"ל שהוא לא מפסיק להתחרט על המהלך המטופש שעשה ושעכשיו הוא נענש מידה כנגד מידה על זה שלא רצה לקום בזמן ולקרוא קריאת שמע בזמנה כי במקום זה הוא צועק עכשיו כמו טמבל בגרון ניחר כל בוקר בוקר טוב אדוני המפקד שלש פעמים וגם ארבע עד שהמפקד מרוצה...
אם זה מה שהופך אותם למאושרים, שיבושם להם...

תוקן על ידי lamden ב- 24/11/2009 00:26:46

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2009 01:14 לינק ישיר 

הנח"ל זה דבר חשוב ולא יעזור לאף אחד כלום אותי אישית זה הציל ממש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2009 01:23 לינק ישיר 

ראשיתחכמה כתב:
הנח"ל זה דבר חשוב ולא יעזור לאף אחד כלום אותי אישית זה הציל ממש.

אשמח אם תשתף אותנו בסיפורך.
תודה מראש
נ.ב. אין כאן אפילו שמץ של ציניות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2009 01:26 לינק ישיר 

ראשית, עונה בצורה לא עניינית על כל נושא ונושא כדי לצבור הודעות. לא יהיה זה פלא אם אין לו סיפור

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2009 01:35 לינק ישיר 

כשלמדתי בישיבה לא היה סדר יום הייתי קם בלילה וער ביום הייתי יושב שעות בקברים ועושה מה בא לי, אף אחד לא יכל עלי ואמרו לי אתה לא תתחתן.

אמא שלי יום אחד שלחה אותי לצבא נגד כל צוות הישיבה שעד אז לא היכרו אותי ופתאום רצו להציל אותי. בצבא ב"ה התייצבתי למדתי מחשבים עשיתי תואר ראשון וב"ה אני לא פחות דתי מאלה שלמדו איתי בישיבה וגם יש לי פרנסה ב"ה.

תוקן על ידי ראשיתחכמה ב- 24/11/2009 01:37:21

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2009 01:52 לינק ישיר 

lamden כתב:
"שח לי חבר שנפלט מכל מערכת ובסופו של דבר התגייס לנח"ל שהוא לא מפסיק להתחרט על המהלך המטופש שעשה ושעכשיו הוא נענש מידה כנגד מידה על זה שלא רצה לקום בזמן ולקרוא קריאת שמע בזמנה כי במקום זה הוא צועק עכשיו כמו טמבל בגרון ניחר כל בוקר בוקר טוב אדוני המפקד שלש פעמים וגם ארבע עד שהמפקד מרוצה...
אם זה מה שהופך אותם למאושרים, שיבושם להם..."

אדון lamden היקר!!
לידיעתך, החיילים הטמבלים שעומדים וצועקים בחצי שנה הראשונה לשירות שלהם "בוקר טוב אדוני המפקד", 
לאחר שנה מתחילת השירות, הם השליחים שהקב"ה שולח בזכות לימוד התורה האמיתי של חלק ניכר מאנ"ש, ותוך כדי סיכון חיים, גורמים לך ללכת בבטחה ברחוב ולהגיע הביתה בריא ושלם.

ואם ב"כוחי ועוצם ידי" עסקינן, מה לך ולפורום הזה?
מה לך ולידיעות על הצבא - שלטענתך לא עוזר כלום לקיומו של עם ישראל?

שב והתחמם בגחלתה של תורה במקום לחמם את הכיסא של המחשב!!!

אגב, אני משתתף בצערו של חברך, שהיגיע לצבא מאחר ונפלט מכל מערכת אפשרית.
תן לי לומר לך משהו, הצבא אינו מחנה פליטים, מי שבא לשם מסיבות כאילו או אחרות, באמת מרגיש דפוק לצעוק לאיזה ילדון "בוקר טוב המפקד"..
כי מי שלא הקשיב לגדולים וחכמים ממנו בישיבה, אז למה שיקשיב למפקדיו בצבא?
כמו שלא כל אחד יכול להיות צייר, כמו שלא כל אחד יכול להיות סופר, או רופא, לא כל אחד מתאים למסגרת ישיבתית, ובד בבד לא כל אחד מתאים למסגרת צבאית.

אתה יכול לבשר לחברך, שאת העונש על זה שלא קרא קריאת שמע בזמנה, הוא יקבל-או קיבל בהזדמנות אחרת, וזה שמקימים אותו ב4 בבוקר, זה לא עונש על דברים שנעשו, זה בית-ספר לחיים, שילמד שאין כזה דבר "לא יכול", יש "לא רוצה".
ושיום אחד בעז"ה, כשיקים משפחה, והתינוק שלו יבכה בלילה, הוא יוכל מידי פעם לקום ולעזור לאישה ולא להתהפך לצד השני. ומה שחשוב באמת לבנאדם - זה לא יהיה קשה לו לעשות.
הכל עניין של סדר עדיפויות..

שיהיה לכל עם ישראל חורף נעים, בטוח ובריא, ושכל אחד יעשה את המוטל עליו, ולא יחפש את הליכלוך  בדשא של השכן..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2009 02:43 לינק ישיר 

אינך מכיר את דברי הח"ח על החיילים הרוסים, שאחר 25 שנות צבא היו ישנים שעות ארוכות. ואמר שזה לא נבע מרצונם וליבם כל המשמעת הכבידה שהפעילו עליהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2009 02:57 לינק ישיר 

מי שלא יושב ולומד כל היום ותורתו אומנותו - חייב בדין תורה להתגייס ולשרת כמו כל האחרים !!!

משתמטים נמאסתם!!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2009 09:07 לינק ישיר 

קינרלייט כתב:
מי שלא יושב ולומד כל היום ותורתו אומנותו - חייב בדין תורה להתגייס ולשרת כמו כל האחרים !!!

משתמטים נמאסתם!!!!

על איזה דין תורה מבוסס פסק זה???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2009 09:30 לינק ישיר 

מבוכה בטקס הנח"להחרדי; החיילים התבקשו להרים חולצות כדי למנוע הנפת שלטים נגד הגירוש, החיילים; זה היה משפיל, בדקו אותנו כמחבלים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2009 11:04 לינק ישיר 

למדן,
אתה שוב קושר בין הנפרדים.
גם הגראי"ל תומך בהתגייסות לצה"ל. למרות שברור שהוא לא שולח לשם את לומדי הישיבות. ממש כפי שנוהגים ב"מרכז הרב" למשל.
http://www.bhol.co.il/forum/topic.asp?topic_id=801241&forum_id=771

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2009 11:50 לינק ישיר 

lamden כתב:
הזהרו בגחלתן אכן!
אין צורך לפרסם את מסירות נפשו של מרן החזו"א זצ"ל לפעול למען אי גיוסם של בני הישיבות.
ואכן צריך להיות ממש אמיץ להפוך את מייסד הרעיון של פטור לבני תורה לתומך נלהב של גיוס.
אם הולכים בראש שלך אז מסתבר שהרב קוק היה מתנגד חריף לציונות ולישוב ארץ ישראל.
כבר כתבתי לך באשכול האחר בנושא, שלו החזו"א באמת היה תומך כ"כ נלהב של גיוס הוא היה יכול לשלוח את החרדים בהמוניהם לצבא או לפחות לא למסור נפשו בעבור עניין זה.
זוהי כלל לא חכמה להביא גזרי עיתונים וקטעים נבחרים ללא מקורות מהימנים מה גם שאחד מהסיפורים הללו כלל אינו קשור לתמיכה בהתגייסות והסיפור השני במידה והוא נכון גם הוא נקודתי אינו מראה על שום "תמיכה" לא במקרה הזה ובטח לא גורפת וברור שמקומו של סיפור זה להיות נידון אך ורק לגופו היות ומדובר בסתירה מוחלטת לדבר הידוע לכל.
לא בחיל ולא בכח כי אם ברוחי אמר ה'  צ-ב-א-ו-ת!!!
ישראל בטח בה', עזרם ומגינם הוא! לשון זה נאמר על מלך מלכי המלכים הקב"ה ולא על קרוצי חומר מטיפה סרוחה.
אל לנו לשים מבטחינו ח"ו בכוחי ועוצם ידי אלא רק על אבינו שבשמיים.

אחוז החרדים בגדוד "נצח יהודה" הוא ממש מזערי ואין לי מושג מדוע עדיין קוראים לזה הנח"ל "החרדי"?? לצה"ל פתרונים.

שח לי חבר שנפלט מכל מערכת ובסופו של דבר התגייס לנח"ל שהוא לא מפסיק להתחרט על המהלך המטופש שעשה ושעכשיו הוא נענש מידה כנגד מידה על זה שלא רצה לקום בזמן ולקרוא קריאת שמע בזמנה כי במקום זה הוא צועק עכשיו כמו טמבל בגרון ניחר כל בוקר בוקר טוב אדוני המפקד שלש פעמים וגם ארבע עד שהמפקד מרוצה...
אם זה מה שהופך אותם למאושרים, שיבושם להם...

מאחר ולמיטב ידיעתי, אנו כיהודים מחוייבים להאמין שהכל נעשה בדברו ובכל תחום עלינו לסמוך רק על אבינו שבשמיים, מדוע לפי אותו הגיון על פיו הוא לבדו צריך להילחם עבורינו, אנחנו לא "מצווים" גם לשבת בבית ולא לייצר מזון, לרפא חולים וכו'?

הלא ברור לנו שהמזון והרפואה באים ממנו ובכל זאת אנחנו לא תוקפים את אלו שעובדים את האדמה או מרפאים חולים ומשום מה, רק את הבוחרים להילחם באוייב - אנו "מצווים" להוקיע.

הדבר מזכיר לי את הסיפור על הצדיק שנפל לסירה וכמעט טבע בנהר.

בחור שרץ לתומו על החוף ראה זאת ורצה לזרוק לעברו חבל שהיה מונח שם אך הצדיק צעק "כל חיי אני עובד את השם - אני מצפה שהוא יצילני".

הבחור משך בכתפיו והמשיך בריצה.

אחרי כדקה עברה במקום סירת מטיילים ונוסעיה נזעקו ורצו לסייע לו אך גם הם נתקלו באותה תגובה והמשיכו בדרכם. 

אפילו כבאי שעבר עם רכבו על גדת הנהר והבחין במתרחש סורב על ידי הטובע.

בסופו של דבר, תש כוחו של הצדיק והוא טבע למוות.

כשהגיע לשמים שאל את אחד המלאכים: "מה חטא בחייו שגרם לקב"ה להימנע מלהצילני"?

"מה בדיוק רצית?" שאל המלאך. "ה' שלח אליך את המטייל, את הסירה ואת הכבאי. חשבת שירד בעצמו?"

וכך אני שואל:

מי אתם מצפים שיגן עלינו, הקב"ה בעצמו באם לא אנו מצווים להילחם באוייב כשהקב"ה מסייע בידינו?

אולי בכלל (לפי אותו הגיון) נשב בבית חסרי מעש ונחכה שהוא יעתיר עלינו את מנעמי החיים מבלי שננקוף אצבע? הלא אנו העם הנבחר והוא הרי חייב לנו...

----------------------------------------------------

ולמי שלא הבין את הציניות שלי, אני באמת לא מבין את החוצפה של אותם מתנגדי הגיוס לצה"ל. 

האם לא ראינו בתנ"ך גיבורי חייל שניצחו את האוייב?
האם הניצחון שלהם לא היה בע"ה?
האם הם פלשו לתחום לא להם ועשו את שהקב"ה היה אמור לעשות לבדו?
אם גם הם היו "מוקצים" ע"י בני דורם כמו המתגייסים בימינו?

ידידיי (כך אני מקווה)!

לא כל אחד יכול להיות תלמיד חכם ולא כל אחד יכול להיות לוחם.
מדוע שלא ייפנה כל אחד לתפקיד ההולם את כושרו הפיזי / רוחני?

תוקן על ידי שרקן ב- 24/11/2009 11:56:32

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2009 11:54 לינק ישיר 

שרקן - שפתיים ישק

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/11/2009 12:13 לינק ישיר 

שרקן, יש סוגיה שלימה וענקית בהיהדות של ביטחון לעומת השתדלות.
זה לא ינהג כחברו וחברו לא ינהג כחבר השלישי..

"ארבעה מלכים היו מה שתבע זה לא תבע זה, ואלו הן: דוד ואסא ויהושפט וחזקיהו.
דוד אמר ארדוף אויבי ואשיגם וגו' אמר לו הקב"ה אני עושה כן, הדא הוא דכתיב ויכם דוד מהנשף ועד הערב למחרתם...
עמד אסא ואמר אני אין בי כח להרוג להם אלא אני רודף אותם ואתה עושה, אמר לו אני עושה שנאמר וירדפם אסא וגו' לפני אסא אין כתיב כאן אלא לפני ה' ולפני מחנהו,
עמד יהושפט ואמר אני אין בי כח לא להרוג ולא לרדוף אלא אני אומר שירה ואתה עושה, אמר לו הקב"ה אני עושה שנאמר ובעת החלו ברנה ותהלה וגו'.
עמד חזקיהו ואמר אני אין בי כח לא להרוג ולא לרדוף ולא לומר שירה אלא אני ישן על מטתי ואתה עושה, אמר לו הקב"ה אני עושה שנאמר ויהי בלילה ההוא ויצא מלאך ה' ויך במחנה אשור"

המלכים מובאים במדרש עפ"י סדר חשיבותם.
דוד- המשתדל הכי גדול, מובא ראשון, וחזקיהו- המאמין והבוטח מובא אחרון... מדוע?
משום שהדרגה הכי גבוהה היא להשתדל כדרך הטבע ולהאמין בדיוק כמו שמאמין מי שלא משתדל בכלל שהכל מאיתו יתברך.
גם מי שמשתדל יודע שהתוצאה מגיעה לא מהשתדלותו אלא משמיים, מהקב"ה.
ההשתדלות צריכה להיות רק  כהסוואה של דרך טבע.

כך שטענות כמו: "אם תשבו בחיבוק ידיים, נראה לכם שמשהו יזוז?" הן כפרניות בעליל.
יקרה מה שצריך לקרות בכל מקרה...
השאלה אם אנחנו נפעל או לא ונסווה הכל בדרך הטבע, זה כבר קשור לכל אחד ומה שמתאים לו.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הנחל החרדי חגג הערב עשור לקיומו בהר הצופים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.