בית פורומים בחדרי חרדים

הורים שכולים ביקשו מהרבנים לגנות את סילוף "יזכור"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/4/2010 21:27 לינק ישיר 
הורים שכולים ביקשו מהרבנים לגנות את סילוף "יזכור"

הורים שכולים ביקשו מהרבנים לגנות את סילוף תפילת יזכור ע"י אם תרצו


"כיצד יעלה על הדעת לשנות נוסח תפילה המבוסס על מנהג שקיים שנים רבות, וכל זאת בשם מחלוקת פוליטית?", כתבו, "המגיע לבית העלמין לא יבחין בין מת למת"

הורים שכולים נגד "אם תרצו": קבוצה של הורים שבניהם נפלו בצבא ובפעולות איבה, שלחו היום (רביעי) מכתב לרבנים הראשיים וביקשו לגנות את סילוף תפילת "יזכור" על ידי תנועת "זו ארצנו", במסגרת הניסיון לנגח את הקרן החדשה לישראל.

בעקבות ההדים שעורר הפרסום ב"הארץ", פנתה קבוצה של הורים שכולים לרב הראשי הצבאי, רפי פרץ, ולרבנים הראשיים לישראל, בבקשה לצאת בקריאה פומבית נגד שכתוב הטקסט. "אנחנו, קבוצת הורים שכולים שאיבדנו את ילדינו אם בפיגוע טרור או בשירותם הצבאי, הזדעזענו לשמוע שבימים האחרונים נעשה שימוש ציני-פוליטי על ידי תנועת 'אם תרצו' בתפילה.

"תפילת "יזכור" לעילוי נשמת חללי צה"ל ולהרוגים מטרור הנאמרת בבתי כנסת, אמורה להיות חיבור של החיים למותם של יקירינו, להבעת הוקרה לזכרם ויצירת מכנה משותף של החיים סביב הטרגדיה הנוראה של מות יקירינו", כתבו נציגי המשפחות שכולות. "הכיצד יעלה על הדעת לשנות נוסח תפילה המבוסס על מנהג שקיים שנים רבות, וכל זאת בשם מחלוקת פוליטית? אכן, לא כולנו רואים עין בעין את ההתנהלות המדינית והיחס לאחר, אך מי שמגיע לבית העלמין, לא יבחין בין מת למת, בין בעל דעה זו או אחרת. אנו מוחים בתוקף על חילול זכר יקירינו: מי שמגיע לבית הכנסת להתפלל, אינו אמור להביע דעתו הפוליטית. אל נהפוך את בית הכנסת ממקום קדוש למקום מחולל", נכתב.

בראשית השבוע נחשף כי תנועת אם תרצו הפיצו בבתי כנסת בשבת 15,000 עותקים של תפילת יזכור מסולפת, אליה הוכנס פסקה המתחזה להיות חלק מהטקסט המקורי, שבה נכתב "יזכור עם ישראל את אלו מתוכו, בשר מבשרו, אשר השתתפו בתביעות נגד קציניו וחייליו. את אלו אשר בשעת הקרב להגנת עם ישראל עמדו בהפגנות וקראו לחייליו פושעי מלחמה. יזכור את אלה אשר במחשכים חברו לגרועים שבאויבי ישראל כדי לפגוע בקדושים אשר מסרו את נפשם למען העם". בתנועה הסבירו בתגובה, שמי שפוגע בחיילי צה"ל הם אנשי הקרן החדשה לישראל. 


דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/4/2010 23:23 לינק ישיר 
אני מוחה על תפילת קל מלא רחמים

החזן הצבאי הראשי שינה מילים בנוסח מהנוסח שהיה מקובל עד היום " משהו לא ברור בכלל "דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-21/4/2010 23:30 לינק ישיר 

הייתי אומר שזה לא יפה מה שעשו אנשי אם תרצו
אבל מה שעושים האנשים כנגדם הם רצו למחות זה הרבה מעבר ללא יפהדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הורים שכולים ביקשו מהרבנים לגנות את סילוף "יזכור"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר