בית פורומים בחדרי חרדים

לאור הכתבה "חיים בארון הקודש"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-28/8/2010 20:49 לינק ישיר 
לאור הכתבה "חיים בארון הקודש"

בשבת בלילה בשעות המאוחרות שחזרתי מהטיש זיפזפתי על העיתון, תוך כדי עם חצי עין כבר סגורה מרוב עייפות אני מבחין בכותרת "חיים בארון הקודש" בקצרה מה שהובא שם שיש כמה אברכים שלא מאמינים באלוקים, והם חיים חיים כפולים, כלומר מבחוץ הם חרדיים למהדרין ומבפנים הם לא מאמינים באלוקים, וגם לא שומרים את המצוות שלו כדבריהם,
היה לי קשה להקל על הנכתב שם, כי לדעתי זה דברי כפירה כפי שהורידו את זה, ואני מאמין במאות אחוזים , הכתב גם הקצין טיפה במילים שכתב,
מספר שם אחד על מישהו מהקבוצה שהם הקימו דרך הפורום בתפוז"חרדים בעל כורחם" שהתאבד כי היה לו קשה לחיות בשתי העולמות, מיזה הבנתי שמדובר בקבוצה פגועי נפש, כי מדבר כזה אף בן אנוש לא יתאבד,  ודבר הכי קל זה להאשים את הדת, ואת הציבור החרדי בפרט.
אחד מספר את דרכו החוצא מהאמונה, שהיה לו כמה שאלות בדת, הוא התחיל לתחקר את כל העניין של הדת, ולא מצא שום מקור שאכן הדת היהודי הוא הנכון, ואז שלא מצא תשובות לא בגמרא ואצל הרבנים שלו הלך גם לתחקר באינובסיטה, שגם שם הוא לא השיג תשובות הוא חיבר בבית אנטרנט וחיפש את האמת אנטרנט כדבו, ותוך זמן קצר הבין שהכל שטויות, ומה ששבר את האמונה סופית זה שגילה דרך האינטרנט שכמה ארכיאולוגים טענו שכל הסיפור של יציאת מצרים שטויות,
מה שהבנתי מהאמרה שלו שפשוט חיפש את הדרך (שחשב) ששם יהיה לו טוב והנה שראה קצת אור במה שחיפש זה שבר  לו את כל מה האמונה שגדל ע"ז.

שקראתי את הכתבה כאב לי מאוד על אותם אברכים ה"אנוסים" כפי שהם מגדירים את עצמם, אין ספק שזה מגיע ממקום אחר חוץ מזה שבאמת חיפשו את האמת, כי אחד שבאמת מחפש את האמת בסוף גם מוצא, וידוע לכולנו ולכל העולם גם אצל הגויים מה האמת, ומה המציאות, כי עם מציאות אי אפשר להתווכח.

נכון שיש לנו הרבה שאלות שאין עליהם תשובות,ואם מישהו יבוא ויגיד לי שאין לוקים, יהיה לי הרבה יותר שאלות שלא יהיו לו תשובות,
אם אין אלוקים, אז מי ברא את העולם, ואת הטבע ואת חוקי האדם? ועוד שורות שלימות של שאלות שאף אחד בנתיים שדיבר איתי ע"ז שאין אלוקים לא ידע להשיב, הסתכלו על ההיגיון, תסתכלו על העולם, ומהר מאוד לא יצטרכו לשכנע אותכם שיש מישהו שעשה את כל זה..

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/8/2010 21:08 לינק ישיר 

אחרי הטיש...
זיפזפתי בעיתון...
נשמע אפעס.. אנוסי כזה.. לא?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/8/2010 21:24 לינק ישיר 
קראתי את הכתבה

מסכנים.
אבל נראה לי שהם בודדים או שהכתב הקצין מאוד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/8/2010 21:52 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/8/2010 21:53 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/8/2010 21:55 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/8/2010 22:14 לינק ישיר 

צריך לדעת להכיר את מרכיבי הקהל באוכלוסיה.

על זה אמר ליפא שמלצר ליקי אדמקר שיש אנשים עם חזות חרדית שגם אותם צריך לקרב ולא רק את החילונים. לא דורש להשקיע הרבה בשביל לקרב יהודים.

לזלול פירות ים או לחפש דווקא לעשות משהו זה כבר אחרי הדרדרות איומה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/8/2010 22:21 לינק ישיר 

כ'ווייס נישט איזה עיתון זה, אבל לא נראה עיתון שכדאי להחזיק ביד גם ביום חול,  ומכ"ש אחרי טיש.........

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2010 00:37 לינק ישיר 

שעפסל כתב:
כ'ווייס נישט איזה עיתון זה, אבל לא נראה עיתון שכדאי להחזיק ביד גם ביום חול,  ומכ"ש אחרי טיש.........

צודק אתה,
גם על זה עובדים..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2010 00:43 לינק ישיר 

מסכנים, מסכנים.

בלי עולם הבא, ואפילו בלי עולם הזה...
כמה מסכנים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2010 03:33 לינק ישיר 

נשלח אלי לאישי מאחתיים הנ שאין לה אישור כתיבה:

אני קראתי את מה שכתבת ואח"כ גם את הכתבה, ואני מבינה מאוד את האנשים האלה, גם אני כמעט יכלתי למצוא את עצמי תוך החבורת האנשים הזה, ולהגדיר את עצמי "אנוסה" כלשונם,
היתה תקופה ארוכה שלא שמרתי שבת כי היו לי כמה שאלות שלא היו לי תשובה עליהם
עד שישבתי עם איש מאוד חכם והסביר לי בצורה ברורה שאנחנו מדי קטנים בשביל להבין את הכל, לכן כתוב בתורה "תמים תהיה עם ה' אלוקך" ורק כך אפשר לקיים את המצוות, ואחד ששואל שאלות ויודע שאין לו תשובות עליהם הוא כבר לא בגדר של תמים תהיה עם ה' אלוקך, אז איך הוא יכול להמשיך לעבוד את הקב"ה?

לדעתי, כמו שיש לנו בציבור עשרות ואפילו מאות ארגונים, מותר שיהיה גם ארגון שתעזור לאנשים כאלה, כי בחינוך החרדי לא מספיק פתוחים בעניין הזה, ושלילד יש שאלה הוא פוחד לשאול שמה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2010 03:52 לינק ישיר 

למי שיש שאלות, ובגללן הוא יורד בשמירת המצוות - יעזרו התשובות, וגם ה"תמים תהיה",
אבל למי שחסר "אהבה" כלשון אחד ה"אנוסים" בכתבה המצולמת לעיל, או חסר משהו אחר שכל תשובה לא תספק את אותו חסרון ספציפי - להם לא יעזרו תשובות ולא ארגונים. הם חפצים בחיים שלהם, השאלות הם התירוצים, כידוע.

ידעו הקוראים כי יש תשובות ניצחות ומבוססות לכל הטיעונים שבכתבה. הם די רדודים יחסית לבעלי הקושיות "החזקות" אשר מאז ומעולם. אבל לא עסקינן במחפשי תשובות, וחבל על בזבוז הזמן.
(מה שכן נכון, חום והבנה עם כל אחד מלכתחילה, יכולים לפתור את הבעיות משורשן. כי אז פחות מחפשים סיפוק בחוץ...).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/8/2010 12:18 לינק ישיר 

מזעזע. מישהו שמע על חרדי שהתאבד באחרונה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/8/2010 00:34 לינק ישיר 
לב לזולת

הבעייה מתחילה בחינוך .< br>אסור לשאול שאלות "כזה ראה וקדש ".
"ושאלה היא טרפה".< br>כולם לומדים באותו פס יצור תעשיתי ללא התאמה .< br>אנשים צריכים להיות כמו רובוטים.< br>אנשים מפחדים לעשות בגלוי .
מחשש של מה יגידו הסביבה והמשפחה < br>האנוסים האלו הם תעודת עניות וכתובת הייתה רשומה מזמן על הקיר . תוקן על ידי - שרית560 - 30/08/2010 00:36:34

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/11/2010 21:56 לינק ישיר 

נתקלתי בזה פתאום, ואף שזה ישן, רציתי להגיב:
לכל אלה שחושבים שזה לא נכון - אין לכם מושג עד כמה התופעה רחבה.
והנ"ל שהתאבד - כולכם יודעים במה מדובר. זה אב מק"ס עם 6 ילדים.

חבל להקל בקיומה של התופעה, חלק מהאנשים הללו יושבים בכולל!!! ומחללים שבת בבית. מכירה אישית מאד זוג אחד כזה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/6/2011 10:59 לינק ישיר 

מעניין.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > לאור הכתבה "חיים בארון הקודש"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.