בית פורומים לשמוע אל הרינה ואל התפילה

דיווח מקונצרט הגאלה - הלפגוט מארח....

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-13/4/2011 23:49 לינק ישיר 
דיווח מקונצרט הגאלה - הלפגוט מארח....

היה מדהים , ערב שירה נהדר בטוב טעם , היו גם קטעי חזנות יפים , על הבמה הופיעו החזנים , יצחק מאיר הלפגוט , וחיים אדלר שהתלווה אליו בקטע טל בלחנו של יוסלה, עוד הופיעו דוד ד'אור ששר שמע ישראל , וגם הבן יקיר של מלבסקי בהופעת יחיד, יש לו קול סופרן הוא נהדר, הופיעו גם זמר מזרחי אותנטי עמיר בניון ושר והיו למשיסה עפ"י לחנו של קרליבך אך קצת שונה, ולאחר מכן הופיע יונתן רזאל ששר את לחנו ועיבודו לוהיא שעמדה , הוא נראה לי היה קצת צרוד אבל הלפגוט השלים אותו.

בקיצור הלפגוט היה מספר אחד , אין מה לעשות .

ולא נשכח את היום הולדת של סובול שכביכול הפתיעו אותו.

עוד פרטים בהמשך.

תוקן על ידי העין ב- 13/04/2011 23:51:12

תוקן על ידי העין ב- 14/04/2011 00:42:20

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 00:28 לינק ישיר 

מדהים?!
אנשים לא כל כך הבינו מה חלק מהקטעים שם קשורים לחזנות ממתי שירים עבריים נהפכו לקטעי חזנות פעם הבאה תבוא שרל'ה שרון?
מילא דאור שיש לו קול נפלא אבל הצרצר השני?!
כנראה שכשהציבור לא מבין אפשר לדחוף לו הכ(ק)ל.....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 00:38 לינק ישיר 

להעין,
יישר כח על הדיווח הזריז.
כמה תיקונים. דוד ד'אור. עמיר בניון.
יונתן רזאל לא היה צרוד, זה בערך הקול שלו...
אתה יודע שקרה פעם ששלמה ארצי לא היה צרוד, אז הוא ביטל את ההופעה...

ללעילא,
לא הייתי מכנה אף אחד צרצר. נכון שבניון התרגש מאד מאד, וזה השפיע.
לילה טוב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 00:56 לינק ישיר 

לילה טוב לחברי הפורום מבית ומחוץ
גם אני הקטן כמו רבבות מעם ישראל היושב בארץ הקודש נטשתי את הסמרטוט ושואב האבק ו"רצתי'' לעבר היכל התרבות בתל אביב לקונצרט הגאלה השנתי של יובל.  

והפעם בסימן : הלפגוט מארח... שלושת הנקודות לאחר המעשה התבררו כארבעה כוכבים שכל אחד מהם כוכב עולה בתחומו שלו.
חברי הפורום הזריזים כבר דאגו להעלות דיווח מהקונצרט, וברשותכם אני אוסיף את רשמי על פי סדר היצירות :

השבועה לירושלים
- עקיבא נוף - כשהפתיחה התזמורתית הדרמטית היתה מוכרת לקהל מקונצרט הגאלה דאשתקד, אני אהבתי, למרות שציפיתי לפתיחה דרמטית עם כל המופיעים. 

הללוקה
- בלחנו של יוסלה, יצירה מורכבת אך בוצעה ללא קושי וללא דופי על ידי גדול חזני הקונצרטים איטשא מאייר, לא כ"כ אהבתי את העליה בסיום היצירה, מותר לסיים יצירות גם בירידה.

זרעא חיא
- יצירה תפילתית ופחות קונצרטית על פי נוסח התפילה, אני נחשפתי ליצירה בשבת לפני פסח לפני כארבע שנים כשהחזן היה משה שולהוף בליווי מקהלה מאולתרת, וכבר אז התחברתי והתאהבתי ביצירה הכל כך מורכבת ומרגשת. על אף שחששתי מפני הפלסט בסוף אך הלפגוט עבר את זה בהצלחה. 
( אני מקווה שבשבת בראשל״צ אני יזכה לשמוע את היצירה הזו שוב מפי איטשא מאייר.)
האם זרעא חיא היא בלחנו של דיוד קוסוביצקי ? או שמא של ש__________________________,אני מעדיף לכתוב ולשייך את היצירה לדויד קוסוביצקי כי כפי שסובול האב הגדיר זאת כסיפור מתוך סיפור, וקשה להכריע על פי סיפורים, אז בשבילי זה סיפור מתוך סיפור מתוך סיפור לכ״ש.

שמע ישראל
- אלבז/גיספן - בתחילה ביצע את היצירה הזמר האורח דוד דאור כשבהמשך מצטרף אליו עם מעט קשיים מצד ההגברה איטשא מאייר הלפגוט, היה יפה מאוד במיוחד עם הסיום הדרמטי והעוצמתי.

הבן יקיר לי
- משפחת מלבסקי - ביצע האורח המוזיקאי דוד דאור בגישה ייחודית משלו, ביצוע יפיפה ומשובח בסטנדרטים גבוהים, רעיון מוצלח, אני קניתי את זה, ודוד דאור שמתדל לחסוך זמן על ידי ריצה לבמה הראה שאפר לשיר חזנות גם אם אינך חזן ולעשות זאת ברמה ולא בחובבניות.

טל
- יוסלה רוזנבלט - עלה איטשא מאייר הלפגוט כשהוא שואל את סובול מי החברותא שלו לביצוע שנכתב עבור דואט ומכאן המשיך המשחק עד שהלפגוט הזמין את דודו החזן חיים אדלר לדואט ולאחר הפצרות רבות ושיעולים צורמנים הוא הסכים ועלה, האם זה היה מתוכן או שלא, זאת לעולם לא נדע, ׳אך מה שברור לי שביצירה זו האורח היה מדויק לא פחות מהמארח׳  והמבין יבין.  

לעולם יהא אדם - יצירה זו היא בלחנו של משה קוסוביצקי אך לא הייתי צריך לא את המנחה ולא את התכניה כדי לדעת זו, היצירה לעולם יהא אדם היא כ״כ קוסוביצקאית שרק על חירש הייתי מאמין שאינו מבחין בכך. ומדוע, כי ביצירה זו מוכנסים כל סגנונות קוסוביצקי שאני מכיר מהיצירות שהוא מבצע, אך למרות זאת איני אוהב את היצירה ולטעמי היא די מרוחה ומשעממת. 

היום יום הולדת לדוקטור - בלחנו של עממי - בליווי התזמורת הפילהרמונית המקהלה ואיטשא מאייר הלפגוט, כשסובול האב התחיל לנצח על שיר המעלות ״משום מה״ התזמורת בגדה בו וניגנה את היום יום הולדת להפתעתו, אני אהבתי.

שיר המעלות - בלחנו פיני מינקובסקי ובפירסומו של יוסלה רוזנבלט (על פי סיפורו של הדוקטור) היצירה בוצעה על ידי איטשא מאייר כשאליו מצטרף בשמע ובוידיאו החזן האורח יוסלה רוזנבלט בנפלאות הטכנולוגיה.

הפסקה
19 וחצי דקות ״בדיוק״ - קפה ועוגה לא קניתי משום ששבעתי מחזנות. - התור ל״חדר הישיבות״ היה ארוך מנשוא, אולי באמת כדאי להתקין במקום גדול כזה עוד כמה חדרי ישיבות. 

טיהר
- זבולון קוורטין - למי שהתאכזב על חסרונה של יצירה נדושה זו :
http://youtu.be/X4m2mdu5jjU
לי זה לא היה חסר כלל וכלל.

אשר בדברו - בלחנו של החזן ד״ר מרדכי סובול - יצירה זו בוצעה לפני כשנה בקוהצרט רזא דשבת בדואט של הלפגוט עם הכוכב העולה עזי שוורץ, ואני התפללתי שבקונצרט יהיה הדרן לביצוע ההוא אך לא כל היה והלפגוט ביצע זו לבד, ומה אגיד לכם, לא התאכזבתי.
הביתה - אהוד מנור - קולו של החייל החטוף גלעד שליט הדהד בהיכל כשבמקביל התזמורת מנגנת פתיחה לשיר ׳הביתה׳ ששר איטשא מאייר הלפגוט בצורה מרגשת ביותר ובסיטואציה הזו עד כדי דמעות כשהשיר מסתיים בנימה חרישית, יהי רצון שישוב במהרה לחיק משפחתו. אגב, תמיד טענתי שכוחו של הלפגוט בשירה לא נופל מכוחו הרב בחזנות ואף בשירה ישנו רגש שחבוי אצלו בדרך כלל בחזנות
.
והיו למשיסה - קרליבך - לשיר זה עלה זמר אורח מוכשר מוזיקאי אך בינו לבין החזנות אין כלום למעט ׳כובע מפואר׳ : ״עמיר בניון״, יצא לי פעם או פעמיים לשמוע כשנסעתי ב״אוטובוס״ שיר או שניים מעמיר בניון אך לראות אותו בקונצרט של יובל ועוד בגאלה לא ציפיתי ולא פיללתי, אך אה מה מה אני מאוד אהבתי ולטעמי זה עדיף עשרות מונים מהזמר שוואקי, אני אוהב לשמוע כשרונות מוזיקלים ולא משנה מאיזה תחום במוזיקה, ועל פי מחיאות הכפיים הרבות נראה שגם הקהל הרב אהב, אפילו שברור לי שפה בפורום צפוי צפי ענק של התקפות על מערכת יובל.

והיא שעמדה - עממי - הקהל ומרדכי סובול בלה מינור. ואיך אמר ד״ר מרדכי סובול ואני יצטט : היו שמועות שאף אני אשיר בקונצרט הגאלה והנה אני את שלי עשיתי !  

והיא שעמדה
- יונתן רזאל - שיר זה זכור לי היטב מקונצרט הגאלה דאשתקד  כשזה בוצע על ידי החזן הלפגוט ושוואקי בליווי מקהלת יובל ומקהלת זמרתי-ה  ( שאם לא אזכיר אותם באשכול זה רוני יכעס עלי )  לשיר זה עלה המלחין המנצח הזמר האורח יונתן רזאל כשהוא מחליף בשיר זן גם את הפסנתרן האגדי ר׳ מנחם בריסטובסקי ושר בדואט עם החזן איטשא מאייר הלפגוט (שעון על הפסנתר) את השיר הכל כך מפורסם שכבר הפך להיות בלחנו של ״עממי״. אכן לכל מי ששמע בקולו של יונתן קצת צרידות זה היה משום הצינון האביבי שתקפו ערב הגאלה.

מודים המשולב
- גירביץ/סובול האב - קצת התאכזתי כי את יצירה זו אם אינני טועה שמענו כבר בקונצרט ׳בימים ההם בזמן הזה׳ מפי הלפגוט, וציפיתי לפחות לשמוע אותה מפי סובול האב, אך בשבילי כל פעם לשמוע את הלפגוט זה פעם ראשונה וכך שלא יצאתי מצוברח.

כי בשמחה - ד״ר מרדכי סובול - ביצע החזן איטשא מאייר הלפגוט בליווי המקהלה והתזמורת כשהעצירת נשימה הופסקה על ידי סובול האב משום קוצר הזמן, היכן היו שאר האמנים האורחים בשעת יצירה זו ?

סיכומו של קונצרט :
עוד הפקה משובחת מבית יובל, אכן היה קונצרט ״גאלה״ האמנים כולם היו במיטבם,
איטשא מאייר הלפגוט : אחד מפלאי תבל שבכל פעם מפתיע אותי מחדש, על הדיקציה הקצב הקולורטורה המדויקת הקול המשובח של איטשא מאייר אין הרבה שיכולים.
האכזבה הגדולה שלי בקונצרט היתה שציפיתי לשמוע את הד"ר מבצע פרק אחד או שניים לפחות כדי לקדם את מכירת הדיסק אך כשראיתי את ההשתערות הגדולה על דוכן מכירת הדיסקים הבנית שהוא לא היה זקוק לפרסומים מיותרים, אבל לפחות איטשא מאייר עשה קצת יחצנות לאדם שעשה ועושה עבורו פרסומים בכל עת. (בכל אופן לשמוע את הלפגוט מדבר כל כך הרבה ולא רק שר זה די נדיר.)

אדון לעילא : אני מקווה שכשכתבת צרצר לא התכוונת לחזן האורח.
דיווח זה הוא על פי רשמי בשעת הקונצרט אך אני נ והג אחרי קונצרטים ובפרט של יובל לחזור ולהקשיב לפני השינה לקונצרט ואולי אז דעתי תשתנה.
תודות : למנצח הד״ר מרדכי סובול ולבנו המוכשר אופיר, לחזן העולמי איטשא מאייר הלפגוט, למקהלת יובל, לתזמורת הפילהרמונית הישראלית, לפסנתרן האגדי א׳ מנחם בריסטובסקי, למשה בכר ובניו על ההגברה.
לזוג שישב בשורה לידי שדאג להביא עמם גם את צאצאם שעדיין לא הגיע לגיל חצי שנה ( לא חבל לעשות טראומה לכל החיים בגיל כזה, ועוד מחזנות ?)
למפיק יצחק ראשי ליונתן רזאל לעמיר בניון לדוד דאור לחזן חיים אדלר ולכל אלו שהשקיעו מזמנם וממרצם למען הפקה יוצאת דופן זו.

הנה זרעא חיא מפי החזן הלפגוט :

נ.ב, השריקות בסוף אינם קשורות אלי או לבני משפחתי.
http://www.upf.co.il/file/3112466.html

הנה התוכניה אם אתם לא סומכים עלי :

תוקן על ידי קולני ב- 14/04/2011 01:55:08

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 01:40 לינק ישיר 

לילה טוב! היתה הערב חוויה מיוחדת במינה בקונצרט הגאלה, לטעמי הקונצרט הגאלה הטוב בשנים האחרונות, הלפגוט-כרגיל וכל מילה מיותרת דוד ד'אור עם קולו המיוחד סחף אותי ואת הקהל בשמור על העולם ובהבן יקיר לי, אמיר בניון שכנראה נרגש מהמעמד, בניון נתן טעם שונה בגוון מזרחי לוהיו למשיסה של קרילבך ויונתן רזאל בביצוע לשירו הידוע והיא שעמדה, תודה למקהלת יובל למנחם בריסטובסקי לתזמורת הפלהרמונית הישראלית לאופיר סובול ולגדול מכולם הד"ר סובול שהנחה את הקונצרט בטוב טעם ודעת, מחכה כבר לקונצרט הבא. ולקולני ידידי אם הייתי יודע שתביא דיווח כזה מפורט מהקונצרט הייתי חושב פעמיים האם לבוא .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 01:55 לינק ישיר 

זרעא חיא מפי איטשא מאייר הלפגוט
 http://www.upf.co.il/file/3112466.html
תהנו ותגיבו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 07:24 לינק ישיר 

בס"ד

לאחר הדיווח המלא המפורט והמדויק של קולני - אין מה להוסיף !
אכן הנוכחים אתמול בהיכל-החזנות בת"א נהנו מהפקה נוספת מושלמת מבית יובל.
ולא נותר אלא להודות לכל העוסקים במלאכה:
למארח, החזן יצחק מאיר הלפגוט
לאורחיו, החזן חיים אדלר, דוד ד'אור, אמיר בניון ויונתן רזאל
למקהלת החזנים יובל
לתזמורת הפילהרמונית הישראלית
למנהל המוזיקלי, בנו בכורו וממשיך דרכו, אופיר סובול
למשה בכר (אשקול)
על ההגברה
למנהל יזום והפקה, מפיק הקונצרט, יצחק ראשי
וכמובן לאיש אשר על כל המלאכה ד"ר מרדכי סובול, שהגיש לנו קונצרט מושלם נוסף כמו שרק הוא יודע!
ובהזדמנות זו: מזל-טוב לד"ר מרדכי סובול ליום הולדתו ה-60, עד מאה כעשרים בבריאות איתנה וחזנות טובה
וברכות לרגל הוצאת הדיסק "שמע קולנו" - דיסק נהדר שהתנגן ברכב בו נסענו מהקונצרט לירושלים עיה"ק להנאת כולנו.

ולנו לא נותר אלא להמתין לקונצרט האחרון בסדרת המנויים "ולירושלים עירך" כ"ח אייר, מוצאי יום ירושלים
בהשתתפות החזנים: חיים אדלר, יצחק מאיר הלפגוט, יעקב מוצן ורפאל פרידר.
יהיו הפתעות גם בקונצרט זה? (אולי חזנים ו/או מקהלות מירושלים ..... )

פסח כשר וחג חרות שמח

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 09:20 לינק ישיר 
מחווה מרגש לאסר ישראל גלעד שליט

נעים לשמוע את ההזדהות  של כל באי הקונצרט והת
פילות לשובו המהיר של גלעד שליט.
"הביתה" של אהוד מנור ויאיר קלינגר בהשתתפות  של כל המצפים -מעבדות לחירות
"שיר המעלות" לרב הראשי לתל אביב הגאון ישראל מאיר לאו שבעת הקונצרט נשא בגאווה את שם ישראל בטקס בצרפת על תרומתו לאנושיות.
וברכות "למוטלה" הילד של רביץ ז"ל שהתבגר  בגיל,איכות הביצוע כושר ארגוני מעולה  ומשמח שוחרי החזנות בארץ ובעולם עד מאה ועשרים!!! חג שמח וכשר לכל עם ישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 09:23 לינק ישיר 

בעקבות הקונצרט אתמול , דוד ד'אור ועמירן דביר בשיר שמע ישראל , לשמיעה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 10:42 לינק ישיר 

קולני תודה רבה על העלאת ההקלטה
אודה לך מאוד אם תעלה גם את ההקלטות של ''אשר בדברו'' ואת של ''מודים''

תודה רבה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 10:49 לינק ישיר 

מישו שלח לי קישור של יוטיוב לביצוע של הלפגוט-אדלר של תפילת טל
יש בעיה של זכויות יוצרים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 11:44 לינק ישיר 

לעילא, אתה מוציא לנו את המיץ.....

תוקן על ידי אריקשפי ב- 14/04/2011 11:52:11

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 11:44 לינק ישיר 

היה אמש קונצרט לא סנטדרטי אבל די מוצלח
התיאום בין הזמרים והחזן הלפגוט היה לא רע ברוב המקרים ובקטעים מסוימים אף מוצלח.
דוד ד'אור מוזיקאי מחונן קול הסופרן שבקע מגרונו והדינמיקה בה הוא שר ראוים לכל מילת שבח לעמיר בניון ויונתן רזאל כנראה היו הופעות יותר טובות אך היה שווה להביא אותם בקונצרט רק בשביל לשמוע סגננות נוספים.
התאכזבתי שהזמרים אורחים לא הצטרפו לשיר הסיום כי בשמחה תצאון זה היה אמור להיות מענין,
לאחר כל המחמאות מותר קצת להעיר:
א, מקהלת החזנים יובל קצת קירטעה הקונצרט שלא כהרגלה ונשמעו בעיות בכניסות ויציאות המקהלה, וידיעת התפקידים של המקהלה נראית כלוקה בחסר, לי בכלל יש בעיה אם כמות הבס שדוחפים בהגברה בקונצרטים של יובל, הצבע של ארבעת תפקידי קולות המקהלה לא נשמע כמו שצריך להישמע
ב.המשחק המדומה של סובול הלפגוט ואדלר בדואט בטל היה מיותר, הרי ברור שאדלר עשה חזרה לא יתכן שיעלה חזן או זמר אופרה שיהיה גדול ככל שיהיה וישיר שיר עם התזמורת הפלהרמונית בלי חזרה אחת לפחות מראש,
ואם הם רצו שנאמין להם שלא היה חזרות מראש אזי הם מורידים מההערכה לבימת הקונצרטים כבימה קלאסית כמו שסובול אומר תמיד בסוף הקונצרט הרי בבימה קלאסית לא עולים לשיר בין זמרי אופרה גדולים ובין חזנים ללא הכנה מוקדמת, אבל בשורה התחתונה אני ובני משפחתי יצאנו מהקונצרט בטעם של עוד...

תוקן על ידי גאון_לירי ב- 14/04/2011 11:51:40

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 12:50 לינק ישיר 

לא אחזור על דברי קודמי שאם חלק ניכר מדבריהם אפשר להסכים אבל .....
לדעתי ההופעה של עמיר בניון היתה מתחת לכל ביקורת והכונה תרתי משמע.
להופיע בהיכל התרבות עם תזמורת פילהרמונית בכובע בייסבול ולבוש מרושל גובל בשערוריה.
וההכנה להופעה היתה בהתאם. לא היה שום תאום בינו לבין המקהלה או התזמורת, ובקטע הדואט עם הלפגוט
נזכרתי ב "חיימק'ה שלי" מתוך השיר הידוע. אחד  שר x       השני   y . קקופוניה מושלמת.

מאד נהניתי מ"והיא שעמדה"   ידוע שלרזאל אין קול חזק , לכן הייתי מצפה שיפצו על זה בהגברה ,לפחות כפי שהגבירו להלפגוט.   מעניין שכאשר הלפגוט שר עם רמקול כבוי  לא שמעו אותו בכלל מהמקום בי ישבתי.
אני מסכימה עם סובול שקולו של הלפגוט הינו מתת א-ל  ,אני דוקא אהבתי את קולו כאשר שר "הביתה" נשמע
יותר טבעי.  והייתי מותרת על הקטעים  ב"והיא שעמדה" שבם ניצל עד תום את אותה מתנה, עדיף היה לשמר את המקור.

בדואט המפתיע בין אדלר להלפגוט הפתיע אותי העובדה שאדלר שחזר באותו יום מטיסה ארוכה דייק בביצוע ובכניסות וביצע את היצירה באופן מושלם. 
אם כל הכבוד וההערכה להלפגוט יש לו עדיין מה ללמוד מדודו.

לסיום הערב היה קליל ומהנה והקהל הריע בהתאם.
היצירה "טיהר" שהושמטה ,וצר לי על כך,היתה נותנה לערב גוון יותר רציני וחובבי החזנות היו יוצאים בהרגשה יותר טובה
אבל רוב הקהל מעדיף את היצירות הקלות יותר.

מזל טוב לד"ר סובול ליום הולדתו . שיזכה לשנים רבות וטובות בבריאות ובנחת.

ואגב ממש התאכזבתי שהוא לא שר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 13:23 לינק ישיר 

מצטער אבל הזמר בניון אינו מתאים לא קולו ולא לבושו
איך הד''ר איפשר זיוף כזה ולבוש מרושל
גם דוד דאור עם החולצה בחוץ נראה שלוך
צריך לכבד את הבמה ואת הקהל
בלפגוט, אדלר והמקהלה היו מצויינים
לדעתי היה מספיק לו רק אדלר ורזאל היה האורחים
ולמה אין מחרוזת שירי פסח
זו אינה רק דעתי אבל דיברתי עם כ 20 משתתפים
וזה מה ששמעתי מכולם
חג שמח

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/4/2011 13:49 לינק ישיר 

השלמות / הערות :
קולני רשם : האם זרעא חיא היא בלחנו של דיוד קוסוביצקי ? או שמא של ש__________________________,

שלמה  קורנבליט ( היה חבר במקהלה

בה שר גם דוד קוסביצקי בוילנה )

לעניין המקהלה באם היה תיאום / לא והאם עשו חזרות עם החזן / זמר אורח  ? - למעט לגבי אדלר לא שמענו
כי שם כלשהוא נודע לרבים לכן מסופקני באם נעשו חזרות עם האורחים

תוקן על ידי שרגאפייבל ב- 14/04/2011 13:59:50

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > הכל סביב המוזיקה > לשמוע אל הרינה ואל התפילה > דיווח מקונצרט הגאלה - הלפגוט מארח....
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.