בית פורומים עצור כאן חושבים

אלוקים משחק בקוביה (ראיה מהתנ"ך וחז"ל)

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/5/2011 10:48 לינק ישיר 
אלוקים משחק בקוביה (ראיה מהתנ"ך וחז"ל)

(נכון נכון פרשתי, אבל אני לא יכול להתאפק (יש כדורים\תרופה לזה ?) אני חייב לשתף אתכם במחשבותי אתמול במיטתי, ולשמוע את דעתכם,) 

1, ראיה מהתנ"ך: במדבר פרק כו (נו) עַל פִּי הַגּוֹרָל תֵּחָלֵק נַחֲלָתוֹ בֵּין רַב לִמְעָט

2, ראיה מחז"ל: קהלת רבה (וילנא) פרשה ג א"ר אבהו מכאן שהיה הקב"ה בונה עולמות ומחריבן בורא עולמות ומחריבן עד שברא את אלו

יותר בהרחבה:

1, ראיה מהתנ"ך:

בשביל מה גורל אם אלוקים פשוט יכול לומר שבט X יקבל שטח X ונגמר הסיפור,
האפשרויות: 1, "אמינות הנביא" כלומר מי אומר שהנביא לא משוחד ח"ו,
התשובה לזה היא שאפשר לעשות כמו בסיפור המטות במשכן במחלוקת קורח, והנה פרח מטה אהרן וכו'
אפשר גם כמו במעמד הר סיני שכל בני ישראל שמעו ממנו בעצמו,

אפשרות 2, יכול להיות שאלוקים בעצמו משוחד ח"ו, כלומר יהיה לנו כעס כביכול שאלוקים מעדיף את זה מול זה, ואלוקים רצה לומר להם, תעשו גורל ואל תחשבו כלל שאולי אני ח"ו משוחד,

אז שני סיבות למה לעשות גורל 1, חוסר אימון בנביא 2, שאין לאלוקים איפה ואיפה בין השבטים,
לגבי חוסר אימון בנביא היו פתרונות אחרות אז נופל הסיבה הזאת,
נשאר רק הסיבה השני שאין לאלוקים איפה ואיפה,
יוצא לי שאלוקים רוצה לשכנע אותנו שבגורל אין התערבות אלוקית, אז הנה לכם משחק קוביה קלסית,
(כלומר הגורל היא "פשרה" גם בין האדם לבין האלוקים, ולא רק בין בני אדם,
יוצא גם משהו מפחיד כאן, שאין לאלוקים שליטה בגורל, מה יעשו הפילוסופים והקבלסטים בעניין ?) 

2, ראיה מחז"ל:

פשוט היא שאם אלוקים בונה עולמות ומחריבן אז כנראה בונה עולמות כמשחק קוביה, אחרת למה מחריבן ??
מצד שני למה באמת מחריבן אם זה רק משחק ?
כלומר ממה נפשך אם משחק ?! אז שישחק עד הסוף ! ואם לא משחק ?! אז איך יצא לו לא טוב שצריך להחריב ?
התשובה כנראה היא שהוא משחק באמת עד הסוף ושמגיע הסוף אין כבר משחק במילא מתחיל משחק מחדש,
אבל חז"ל אומרים שהוא בעצמו מחריבן ?!
אז אולי הפשט היא שהוא משחק אבל עם חוקים מסויימים, כלומר בוודאי שיש משחק אבל לא יתן שהמשחק תצא מגבולות החוקים שקבע מראש,

יוצא לי שחייב להיות שהוא משחק, אחרת לא היה צריך להחריבן, אבל יש לו חוקים שברגע שהמשחק מתפתח לכיוון לא רצוי מצדו ?! אז מחריבן לגמרי !
מכאן יוצא לי, שבשום אופן הוא לא מתערב באמצע המשחק, כלומר אפשר לטעון למה הוא צריך להחריב ? הוא יכול פשוט להתערב באמצע המשחק ולכוון אותו בחזרה למגרש החוקים שקבע מראש, למה להחריב לגמרי ??

מכאן שאלוקים משחק ועוד איך שמשחק, וגם לא מתערב באמצע לתקן, והדגש על ה"לתקן" דווקא כנ"ל והבינו,

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/5/2011 22:30 לינק ישיר 

איך שכחת את הגורל על שני השעירים ביום הכיפורים הגרלה ב PRIME TIME
עם רייטינג ענק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/5/2011 22:54 לינק ישיר 

האם זה עושה אותו פסול לעדות?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2011 00:05 לינק ישיר 

החידה השבועית לילד:

מה עולה מדברי חז"ל בנוגע לשני הגורלות שהוזכרו לעיל (גורל הנחלות וגורל השעירים)?

א. שני הגורלות נערכו בבית מפעל הפיס על ידי יואב צוקר.
ב. שני הגורלות עברו קואוצ'ינג אישי אצל אלון גל.
ג. שני הגורלות השתתפו במשחק האולסטארס בנבחרת המזרח.
ד. שני הגורלות היו פיקציה שתוצאותיה היו ידועות מראש, וכדי שגם המון העם הנבער מדעת יבין זאת התחיל אחד הגורלות לקפץ ולשיר והאחר קיים בהידור את דברי חז"ל "כל פניות שאתה פונה לא יהיו אלא לימין".

בין הפותרים נכונה יוגרל הספר "איך ליצור מקומות עבודה על ידי בריאת עולמות והחרבתן ויסוד מקצוע הפלאונטולוגיה".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2011 05:05 לינק ישיר 

מקס,
בשביל למנוע פחדים משיכנועו של אלוהים עושים גורל? וכי הוא לא יכול להתערב בתוצאת הגורל?

ולשאלך, אשאל אותך, למה לא לעשות גורל? מה רע?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2011 10:39 לינק ישיר 

דייר כתב:
איך שכחת את הגורל על שני השעירים ביום הכיפורים הגרלה ב PRIME TIMEעם רייטינג ענק.

צדיק לא שכחתי כלל,כי זה לא דומה כלל, בשני השעירים אחד הוא לע"ז כביכול, ואז יכול ח"ו הכהן לבחור את הטוב יותר לע"ז ח"ו, ולכן קודם היו שניהם צריכים להיות מאד דומות, ובכל זאת שלא יהיה מצב שהכהן יחליט מי לע"ז, לכן עושים גורל,
או על דרך הרמב"ן שאומר איך אפשר לתת לע"ז ? לכן עושים גורל כאילו הגורל (אלוקים) נותן אחד משניהם ולא הכהן ח"ו,

ולפי הרמב"ן הזה משמע שכן אלוקים מתערב בגורל, ולכן לא ננתי את גורל השעירים כראיה, 

תוקן על ידי maxmen ב- 25/05/2011 11:04:52

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2011 10:55 לינק ישיר 

אישדעה כתב:
מקס,בשביל למנוע פחדים משיכנועו של אלוהים עושים גורל? וכי הוא לא יכול להתערב בתוצאת הגורל?ולשאלך, אשאל אותך, למה לא לעשות גורל? מה רע?

צדיק לא ירדתי לסוף דעתך,

אסור בשום פנים ואופן לעשות גורל, זה כמו הלאו של לא תנחשו,
אפשר לעשות גורל שיש שני מצבים שקולים, ואין לך דרך (לא מספיק שלך לבד אין דרך, כלומר אין דרך בכל האנושות, כמו לגבי ההלכה בברכות שלא מספיק שאתה לא יודע את הברכה, רק שכולם לא יודעים את הברכה ויש ספק בפוסקים איך לברך אז מברכים שהכל נהיה בדברו) להחליט לכאן או לכאן, אז אין כאן ניחוש יש כאן הכרעה,
מה שקורה היא (למשל גורל הגר"א וגורל בשיחות של חב"ד) שאם הצליח הגורל אז החפץ שעשיתה איתו את הגורל נהפך לע"ז ממש, ואז אם תשאל שם לא בגלל גורל\הכרעה רק בגלל תשובה אמיתית ?! אז זה ע"ז ממש, וכך גם בפסוק לי פסוקך לתינוק, אסור לחזור לשאול דווקא את התינוק שהצליח לך בפעם הראשונה,
לדעתי אסור אפי' לקבוע דרך הגורל, כלומר רק אם נעשה את הגורל כך וכך (כמו גורל הגר"א) נצליח, זה גם ע"ז ממש, 

אנחנו צריכים להבין שעיקר העניין שאלוקים נגד ע"ז היא בגלל שהם שקר וכשקר היא מטמטמת את התנהגות האנשים,
במקום לחפש תשובה נכונה אצל חכמים ומומחים אז הוא שואל גורל או ע"ז,
כידוע שאם ע"ז היית אמת כמו תרופה למחלה, אז אלוקים לא היה נגד, עובדה שאלוקים הכיר בצורך של המשכן אחרי מעשה העגל,

תוקן על ידי maxmen ב- 25/05/2011 11:10:39

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2011 11:00 לינק ישיר 

קמיע ודון היקרים: לא הבנתי אותכם כלל,

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2011 13:23 לינק ישיר 

מקסמן,אי אפשר להגיד ששכחת גורל אסטרולוגי של חזל,כי גם זה היה חלק מהגורל,נולד במזל מאדים,בני חיי ומזוני במזלא תליא וכו,

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2011 13:49 לינק ישיר 

ביליצר כתב:

מקסמן,אי אפשר להגיד ששכחת גורל אסטרולוגי של חזל,כי גם זה היה חלק מהגורל,נולד במזל מאדים,בני חיי ומזוני במזלא תליא וכו,

צדיק, חז"ל מתכוונים למזל\מוכרח\דטרמניזם\סיבה תוצאה וכדומה, כלומר חז"ל בהחלט האמינו שאין חדש תחת השמש בעניין והכל קבוע מראש, (ולהפך כאן חז"ל רוצים לומר שאין גורל רק תכנון מראש, ואין האלוקים מתחרט כביכול) 
אבל היום אנו יודעים שזה לא כך, לא בבני ולא בחיי ולא במזוני,
בבני: יכולים היום (או הם כבר בכיוון לא זוכר בדיוק) ליצר תאי זרע מכל חלק באדם ומשם שיהיה לו צאצאים,
בחיי: הצלת פגים הצלת ממחלות טבעיות שמתו פעם והיום לא, ראה את האריכות הימים היום מול פעם, הכל בגלל מדעי הרפואה,
מזוני: היום ברור שאין אנו תלוים במזל הכל עניין של ללמוד כלכלה ולהיות אדם נורמלי שלא מאמין בשטויות אז יעשה הכל שיהיה לו פרנסה,

גורל = היא כביכול ניצול הכאוס, כלומר יש מצב בטבע שאין סיבה לבחור אחד מול השני, ואז אנו מנצלים את המושג הזה הנקרא "גורל" 

ועצם הגורל היא סתירה לדעת חז"ל הנ"ל שהכל קבוע מראש,

תוקן על ידי maxmen ב- 25/05/2011 13:52:20

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2011 15:00 לינק ישיר 

צדיק שבצדיקים,הגורל מתבטא בזה שנולדת בזמן מסוים ולכן נופל עליך מזל איקס,ולא מזל שהיה שעה קודם,וזה בדיוק כמו כל גורל אחר,שכשואלים למה הוא ולא אני התשובה היא כי כך יצא,ולכן כששואלים למה הוא כריזמטי ואני לא,התשובה היא מזל וגורל שהוא קבוע מראש כמו כל מספר בלוטו שכתוב מראש על הכדור ועכשיו רק צריך לבחור מי נפל על המספר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2011 15:11 לינק ישיר 

לגבי בני חיי ומזוני ,אנחנו מתפללים על כל אלה שלא זכו עדיין לפר בטן למרות התקדמות הרפואה,על החיים של הרבה חולים,ועל כל מיני אסונות שלא יקרו,ועל מיליוני אנשים בעולם שאין להם מזוני למרות המקצוע ביד,וכמו שכתב האבן עזרא שהיה לכל הדעות איש אשכולות עם יותר ממקצוע אחד ביד,שאם היה מוכר דיו היו כל הימים דיו,מכיר את המשפט

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2011 15:13 לינק ישיר 

צריך פיס בחיים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2011 15:27 לינק ישיר 

ביליצר כתב:
צדיק שבצדיקים,הגורל מתבטא בזה שנולדת בזמן מסוים ולכן נופל עליך מזל איקס,ולא מזל שהיה שעה קודם,וזה בדיוק כמו כל גורל אחר,שכשואלים למה הוא ולא אני התשובה היא כי כך יצא,ולכן כששואלים למה הוא כריזמטי ואני לא,התשובה היא מזל וגורל שהוא קבוע מראש כמו כל מספר בלוטו שכתוב מראש על הכדור ועכשיו רק צריך לבחור מי נפל על המספר

תשובה לא נכונה כלל, כלומר הסיבות הביאו אותו להיוולד באותו מזל, (שוב היום יודעים שמזל זה שטיות לגמרי, אין אנו תלוים בכוכבים)

גורל זה משהו אחר, בשום פנים ואופן אין מצב מוכרח איזה כדור יצא בלוטו, כי אם כן נוכל לדעת זאת ונצטרך לבטל את שיטת משחק הלוטו, כלומר חייב להיות מצב של כל הכוחות שקולים לכאן ולכאן,

תוקן על ידי maxmen ב- 25/05/2011 15:49:44

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2011 15:41 לינק ישיר 

ביליצר כתב:

לגבי בני חיי ומזוני ,אנחנו מתפללים על כל אלה שלא זכו עדיין לפר בטן למרות התקדמות הרפואה,על החיים של הרבה חולים,ועל כל מיני אסונות שלא יקרו,ועל מיליוני אנשים בעולם שאין להם מזוני למרות המקצוע ביד,וכמו שכתב האבן עזרא שהיה לכל הדעות איש אשכולות עם יותר ממקצוע אחד ביד,שאם היה מוכר דיו היו כל הימים דיו,מכיר את המשפט

האבן עזרא נפל שדוד לאמונה באסטרולוגיה ורבים וטובים כמותו, שוב היום יודעים שהכל שטויות,

לגבי תפילות ראה אשכול זה תפילה עושה מחצה,,, (להתפלל בשביל מה ??)

אני מקווה שאתה מודע שאי אפשר להוליד עם תפילה, חייבים להתחתן וגם זה לא מספיק צריך לעשות הכל בעניין,
ומה לעשות ?! אין גבול לאן שאפשר להגיע והאבולוציה והתפתחות האבוליציוני תוכיח,

לגבי מיליונים אנשים:
זה עניין אחר לגמרי, אנו דנים על הפרט כפרט, האם הוא תלוי במזל, ולא היא, אין מוכרח בחי ובבני ובמזוני,

לגבי אסונות גדולות בעמים:
טוב זה גם עניין של בחירה של אבותיהם לגור במקום מסוכן,
ואם במצב שלא ידעו עד היום שזה מקום מסוכן: אז גם כאן אפשר לזעוק כלפיהם למה לא חקרו לדעת זאת,

אני אתן לך משל:
עד שלא ידעו שרעל היא רעל והורגת, אז האדם הראשן שאכל את הרעל הזה (שממנו נודע לנו שזה רעל)
נהרג במזל רע ?? בוודאי שלא, הוא פשוט אכל רעל בלי שידע שזה רעל,

כך זה בכל עניין ועניין, מיליוני אנשים נהרגו פעם ממגפות לא בגלל מזל רע רק בגלל שלא למדו ולא חקרו,
עובדה שהיום יודעים ונצלים,
וכן לגבי עניות אלפי אנשים סובלים מטפשות אבותיהם, שלא למדו איך לנהל כלכלה לבני עמם,

במילא היום אנו מבינים שאין מושג כזה מזל, יש רק חוסר ידיעה ותו לא,
והאנושות ואבותיהם אשמים שלא למדו ולא חקרו כבר לפני אלפי שנים,
ראה אשכול זה האם אלוקים אשם בטיפשותו של האנושות ??? (השואה, תאונות דרכים, מחלות, ועוד) 

תוקן על ידי maxmen ב- 25/05/2011 15:45:39

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/5/2011 15:47 לינק ישיר 

ביליצר כתב:
צריך פיס בחיים

זה אחד השקרים של הפרסומות, צריך שכל בחיים, ומה הבקשה הראשונה בתפילה ?? אתה חונן לאדם דעת כמובן,

חז"ל אומרים שאפי' שאין לחכמים לחם, אבל בסוף יש להם לחם כי החכם לומד בסוף איך לפרנס את עצמו,
כלומר למה אין לחכמים לחם ? כי הם לומדים במקום לעסוק במעשים, ולמזוני חייבים לעשות משהו,
אבל בוודאי שבסוף מתוך חכמתו הוא לומד איך לעשות כסף,

אני אחפש את החז"ל הזה בינתיים אולי ירוחם היקר יביא לנו את החז"ל הזה

תוקן על ידי maxmen ב- 25/05/2011 15:53:08

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > אלוקים משחק בקוביה (ראיה מהתנ"ך וחז"ל)
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 7 8 9 לדף הבא סך הכל 9 דפים.