בית פורומים בחדרי חרדים

טור יפה על מחאת הקוטג'; שתיקת הפרות החולבות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/6/2011 15:10 לינק ישיר 
טור יפה על מחאת הקוטג'; שתיקת הפרות החולבות

במחלבות הישראליות, אלו שראשיהן מיהרו להצטלם ולהתראיין בכל כלי תקשורת לקראת חג השבועות בו מכירות החלב עולות בעשרות אחוזים, סירבו בימים האחרונים להגיב למחאת הצרכנים. את האינטגריטי הבסיסי, הנדרש מחברות הגובות מהציבור למעלה מ8- מיליארד שקל בשנה, לא ניתן היום למצוא בתנובה, שטראוס וטרה.

נקודת המוצא של ראשי המחלבות היא שמחאת הצרכנים תרד מסדר היום ברגע שתחול התרחשות בחזית אחרת, אשר תסיט את תשומת הלב הציבורית. הם יודעים שגם בהעלאות המחירים הקודמות נזעקו מבקר המדינה וח"כים רודפי פרסום שהבטיחו לפעול להורדת מחירים, אך כעבור ימים ספורים הנושא נשכח ולמחלבות התאפשר לתכנן את העלאת המחיר הבאה. מה שעוד תורם ליכולת המחלבות להתעלם מהקושי של הצרכנים להתמודד עם המחירים הגבוהים, קשור לכך שמדובר במוצרי יסוד חיוניים המכונים בעגה המקצועית "מוצרי בטון."

קוטג' הוא מוצר שמזוהה מאוד עם ילדים, ובמחלבות יודעים שמעטים ההורים שיימנעו מרכישתו. מדובר בהתנהלות גסה, צינית וכוחנית, הרחוקה מאוד מהתדמית שמנסות אותן חברות לשדר לצרכנים באמצעות פעילויות שיווקיות לאורך השנים. הכוחניות המאפיינת את הענף מגובה על-ידי שרים וחברי כנסת, הדואגים לאורך שנים להתיישבות העובדת באמצעות פריסת רפתות קטנות ולא תמיד יעילות מצפון לדרום, תוך הבטחה למחיר מטרה גבוה לאין שיעור מהנהוג בעולם. עם השנים, הרפתנים הוותיקים והגדולים פינו את מקומם לתאילנדים והתפנו לספור את הכסף הרב שמניבות הפרות. לחיזוק השקט הנפשי של הרפתנים דאגו שרי החקלאות לדורותיהם לאסור ייבוא חלב לישראל, ובכך להבטיח ביקוש גבוה מההיצע לחלב שלהם.

המחלבות נהנות אף הן מהעלאות מחיר המטרה לחקלאים, המעניקות להן בכל פעם מחדש חותמת כשרות להעלאת מחירי כל מוצריהן בשיעור גבוה הרבה יותר.

ברשתות השיווק טוענים שהכוחניות של המחלבות מופנית גם כלפיהן באופן שאינו מאפשר להן להתנגד לדרישות החוזרות של המחלבות להעלאת מחיר. מאזן האימה הזה מותיר את הצרכנים לבד במאבק. הצרכנים הישראלים ידועים כחסרי כושר מחאה של ממש. לא יוצאים לרחובות ולא מחרימים חברות, גם כאשר מתגלים מחדלים דוגמת הסיליקון בחלב תנובה לפני 16 שנים.

מה שעשוי לשנות את פני הדברים במקרה הנוכחי, הוא סיוע מהמגזר החרדי, הידוע כבעל כוח השפעה של ממש. גם המשפחות החרדיות כורעות תחת נטל ההוצאות ולא מן הנמנע שהן יצטרפו למחאה ולהחרמת מוצרי מזון שהתייקרו בצורה חריגה. אם המחאה תצא מהפייסבוק לרחובות הערים עשויים דווקא החרדים להיות הכוח שיביא לשינוי.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2011 15:25 לינק ישיר 

מה?

מי?

או יותר נכון: מוווווווו?

מי כתב?

מה עם "בשם אומרו"..?

ולענייננו, כל תחום מוצרי המזון ידוע כ"פרה חולבת" במונחי שיווק, לכן צריך להמשיך להלחם ולא לרחם על היצרנים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2011 15:46 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2011 15:50 לינק ישיר 

כשנורית קדוש תסיע לנו במאבק על קדושת השבת

אנחנו נסיע לה במאבק על הקוטג'

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2011 15:58 לינק ישיר 

מוח_חריף כתב:

הייתי עונה לך משהו אבל המוח שלך חריף אז אני לא יוכל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2011 16:08 לינק ישיר 

מוח_חריף כתב:

למה?
מה ההגיון?

המאבק בהתייקרויות המזון לא נועד לסייע גם לנו?

הכי הגיוני שהציבור שלנו יצטרף.

באופן אישי, אני כל שבוע עושה קנייה שבועית, ושם בעגלה שני קופסאות קוטג' (אגב, מה ההגיון שאין קופסאות גדולות וחסכוניות, לא יודע! אבל כנראה שסוחטים אותנו יותר טוב כך.)
ברוך השם שמחיר של קוטג' לא משפיע עלי ועל כיסי, ואני לא אמור להרגיש את ההבדל של הכמה שקלים בחודש.
אבל כשראיתי את העצומה, החלטתי מייד שאני בפנים.
בחודש יולי אני לא קונה !

למה?  כי אם זה יכול לעזור לציבור, אני בהחלט יצטרף.
מעבר לזה, אני חושב שיש כאן הזדמנות לשתף את הילדים ולהראות להם שכסף זה דבר שצריך לעבוד על זה ולחשוב על זה.
קצת מודעות צרכנית לתת להם באותה הזדמנות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2011 16:37 לינק ישיר 

אגב,

איני מנוי על אף אחת מהעיתונים.
המודיע.
יתד.
המבשר.
אז אין לי מושג.
מישהו ראה אם היה שם בכלל התייחסות לחרם על הקוטג'?
או שזה לא אמור לעניין את ציבור הקוראים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2011 19:25 לינק ישיר 

המבשר מלא מזה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2011 19:41 לינק ישיר 

המודיע גם התייחס לזה במאמר נרחב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/6/2011 19:57 לינק ישיר 

מי יודע??? אולי מחאה שמתחילה על התייקרות הקוטג' תסתיים במחאה על התייקרות הקוטג', או סתם דירה...

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > טור יפה על מחאת הקוטג'; שתיקת הפרות החולבות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר