בית פורומים בחדרי חרדים

לשיפוטכם - אתר חרדי מהפכני

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/7/2011 14:42 לינק ישיר 
לשיפוטכם - אתר חרדי מהפכניhttp://www.y-or.co.il/

האתר הוקם ע"י יוסי איתן (שם אמיתי) וחברים.
אם זה מדבר אליכם הגיבו שם.

אישית אני מודע לתהליך שקדם להקמתו אך לצערי אין לי כרגע שום חלק בניהולו או פיתוחו.דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/7/2011 15:05 לינק ישיר 

האומנם עצמאי ללא כל השתייכות: דתית / מפלגתית וכו'?
מסופקני.

או שזה עוד אתר אנרכיסט?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/7/2011 15:32 לינק ישיר 

מעניין ,אין  ספק .דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/7/2011 15:33 לינק ישיר 


ניקר, למד זכות.
בעלי תשובה כואבים שמנסים לצרף אליהם חרדים מהפכנים (שפויים כלשונם)

תוקן על ידי מרכא_כפולה ב- 24/07/2011 15:35:10
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/7/2011 15:36 לינק ישיר 

ענייני ומעניין. נקווה שהוא לא יחשיך את הפינות המוארות. קשה להיות עיתון בלי אינטרסים והטיות.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/7/2011 15:49 לינק ישיר 
מה קשור האיש בתמונה המצ"ב לאתר הנכבד ?


.

מי זאת ורד ? 

באיזה נושאים נוספים הם תומכים ? 

משפחה חדשה ?  
נשים רווקות עם ילדים  ?

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/7/2011 15:55 לינק ישיר 

עוד  מטייל חרדי  לא  שפוי דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/7/2011 15:58 לינק ישיר 

למי שזוכר, זו אותה יוזמה להקמת העיתון החדש לחרדי השפוי שחברי הפורום נרתמו על מנת לבחור לו שם:
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/7/2011 16:04 לינק ישיר 

בעלי תשובה שרוצים כל הזמן להיות בעלי תשובה , אינם בעלי תשובה עדיין.
לכל היותר מדובר בעסקנים
וגם האתר הנ"ל נראה מאוד מטונף עבור בעלי תשובה.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/7/2011 16:32 לינק ישיר 

תמי99 כתב:
עוד  מטייל חרדי  לא  שפוי אני מודה לך על המחמאה !!! 

כבר אמרו חז"ל: מוטב לאדם להיקרא שוטה כל ימיו, ולא להיעשות שעה אחת רשע לפני המקוםדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/7/2011 16:47 לינק ישיר 
זה כותב על עצמו המקים של האתר:


מו\"ל של עיתונים לעובדים זרים. \" מנילה ת\"א\"- לקהילה הפיליפינית, 

חיי הם כמו תנועה של קפיץ, נעים כמטוטלת, במהירות של רכבת הרים, בקיצוניות מאש לקרח, מאיגרא רמא לבירא עמיקתא, מרוח לחומר. והכל מתוך סקרנות קיצונית לחיות במתח גבוה, על הקצה, ולהכיר את כל הרבדים שיש בחיים.


תמי, 
זה חרדי ?
זה שפוי ?

זה אולי פיליפיני ? :-))))דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/7/2011 16:49 לינק ישיר 

הבעיה שאתה גם שוטה וגם רשע חסר לבדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/7/2011 17:09 לינק ישיר 
מה הוא קופיץ ?

מאמיןבהשם כתב:
הבעיה שאתה גם שוטה וגם רשע חסר לב
ידעתי שעוכר ישראל מתאים לאתר ההזוי והמכוער הזה. 

אח"כ תתבכיין - מדוע לא מקבלים את בני ובנותי במוסדות חרדיים ?

- כי אתה מתאים לאתר ההזוי הזה ולא למוסדות חרדים !

לא יהיה פלא בעיני אם הקרן החדשה לישראל - תממן את פעילות האתר שבא לחבל בכרם ישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/7/2011 19:42 לינק ישיר 

אין כמו בחדרי חרדים, שיקומו כל אתר שיהיה!

בחדרי נשאר בחדרי!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/7/2011 20:26 לינק ישיר 

מוקדש אישית לחרדי מטייל

עמנואל – כאן הכל התחיל

גדשה הסאה.

כל הרעיון של הוצאת העיתון התחיל בפרשת עמנואל. לרבים מבעלי התשובה, פרשת עמנואל הפכה להיות "סערת עמנואל". לא עוד סערה בכוס מים, שחלפה ונמוגה מבלי להשאיר אחריה שום הד בלבבות. כמכת רעם היא טלטלה מרבצם את כל אותם השדים האפלים שהרבה זמן ניסינו להדחיק ולקבור בחדרי הלב. כל אותן השאלות והתהיות שהרבה זמן מבעבעות בתוכנות כמו בקבוק מי חמצן ארסי. עד שגדשה הסאה בפרשת עמנואל, והבלוע המבעבע רתח ועלה על גדותיו. התפרצות כזאת של רגשות לא ניתן לצפות מראש. היא תוצאה של גחלים רוחשות בעמקי הבטן, שכל טיפה של חומר דליק יכולה להפוך אותן לתבערה גדולה. במקרה זה הדלק היה פרשת עמנואל.

 ועכשיו, אחרי שנצרת הרימון השתחררה, כבר לא ניתן להחזירה למקומה בשלום. במקום שהיינו משוכנעים שאנו עומדים על קרקע איתנה, נפערה לפתע תהום שלא ניתנת לגישור בין רבים מהב'ת ובין החברה החרדית. כמויות הזעם והאין אונים הכשירו לבבות רבים להבין שהאמצעי לבנות את הגשר יהיה בהקמת עיתון שיחשוף את האמת ללא מורא ובלי משום פנים.

 

כשכולם ניסו לזרות חול בעיניים ולהגיד לנו שהפרידו בחומה בין בנות רכות בשנים בגלל פערים דתיים ולא עדתיים, ראוי היה שיהיה לפחות עיתון אחד שיהיה מליץ יושר לעובדות ויחשוף לנו את נוסח התקנון. ובמיוחד את הסעיף המחייב את הבנות הספרדיות ללמוד ולהתפלל בהברה אשכנזית לא רק בין כותלי בה"ס, אלא אף בביתן.

 

כשמקהלת התקשורת החרדית הסתערה כולה כאחת בבליץ תקשורתי אדיר ומתוזמר היטב לבצע סיכול ממוקד לגופם של העותרים, במקום להתייחס עניינית לגופם של דברים, רצוי היה שיהיה לפחות עיתון אחד, צדיק בסדום, שייתן פתחון פה גם לעותרים.

כשהרבי מסלונים אומר: "שהם מוסרים נפשם על החינוך, כמו ברוסיה, כמו בתקופות אפלות בהיסטוריה" ועוד כהנה סיסמאות חזקות, עוצמתיות, עם סימני הקריאה ההיסטריים, שכובשות את לב הקהל כמו חצוצרות ומצלתיים, חייב להיות לפחות עיתון אחד שיזכיר לו ולנו את ההבדלים בין המציאות בפועל לבין המציאות המופרכת בדמיונו. ממש כפי שכתב, הכותב הכי מוכשר שגדל בציבור החרדי, בבלוג 'מאה ואחד שערים', את הטקסט המצמרר הבא:

http://goals101.wordpress.com/author/goals101/

 

"רבי יקר, בתקופות האחרות בהיסטוריה, עליהן אתה כל כך מתרפק, היית עשוי להיות מוצא להורג על המרדה כה בוטה נגד השלטון ובוודאי נשלח לכלא בעצמך, לצד חסידיך, ולא לכלא חמישה כוכבים של מדינת ישראל הדמוקרטית והמודרנית, אלא למקומות קצת פחות נעימים. וכאן, במדינת היהודים החופשית, שערה משערות זקנך הלבן והצח לא נופלת ארצה. אתה יכול לעמוד מול החסידים ולהגיד ככל העולה על רוחך, אפילו להגיד שכאן זה כמו רוסיה. כי מדינת ישראל, מדינתו של העם היהודי, היא מדינה דמוקרטית, המאפשרת חופש ביטוי, ובוודאי שהיא חוששת לפגוע בכבודם של אדמו"רים ורבנים. נשגב להבין מהיכן שואב רבי ומנהיג בישראל השוואות כל כך מופרכות. מה זה אומר על טיב תפיסת המציאות שלו, אותה תפיסת מציאות שבאמצעותה הוא מקבל את ההכרעות בפרשה העגומה הזו.

רבי יקר, כדאי שתדע: בזמנים ההם, שאתה חוזר ומזכיר, יהודים לא הובלו לכלא בשירה וריקודים המוניים ובתיאום עם המשטרה – או יותר נכון הק.ג.ב – בקשר למפגינים שיבואו. ממש לא. והם גם לא התמקחו עם שירות בתי הסוהר על מספר הסיגריות שיוכלו להכניס. גם לא הגישו להם לפני 'השלכתם' לכלא עוד ועוד סולמות לרדת מהעץ ושליחים לא רצו הלוך ושוב והתחננו לפניהם לקבל הצעות פשרה, שנדחו באטימות ובגאווה. והם לא הובלו לשבועיים בכלא, אלא לפרקי זמן קצת יותר ארוכים. לפעמים גם, בעצם הרבה פעמים, ארוכים לנצח.

והנה כאן עומד אברך, ומספר על הסבתא שלו ברוסיה שהוברחה כילדה קטנה מהבית בכדי לקבל חינוך יהודי, 'ועכשיו גם הנכדה שלה בארץ ישראל עוברת אותו דבר'. חבל שהסבתא שלך, אברך תמים, לא יכולה לקום מקברה ולנזוף בך על דברי ההבל הללו, עשב פרא שוטה, על אדמת בּוּרוּת עמוקה וחשוכת מרפא. אבל בעצם, מה לנו כי נלין על אברך זה. אם בארזים נפלה שלהבת, מה יאמרו אזובי קיר. ואם רבי שיבש משנתו, חייא מניין ידע לתקנה".

 

ואני רואה את המראות ושומע את הקולות, ולא מבין. פשוט לא מבין. הכיצד ואיך, בתוך ים המלל האין סופי, החוזר וממחזר את אותן טענות לעוסות, אנו לא שומעים אפילו קול אחד אחר? כשכל העיתונים החרדיים, ללא יוצא מהכלל, פצחו חזור ופצוח בשירת: "מעמד קידוש השם המוני שלא היה כמותו מאז אברהם אבינו שנזרק לכבשן האש", הרגשתי שכלו כל הקיצין וחייב להיות לפחות עיתון אחד שיזכיר לנו ש " קידוש השם ההמוני" , הוא בעצם חילול נשמתם של הנבראים בצלמו.

 

אמנם נכון, לא ראי זה כראי זה, ולא לכל התקשורת החרדית אותו דין. לא דין היומונים, כדין השבועונים, ולא דין השבועונים כדין אתרי האינטרנט החרדיים. אבל ממבט הציפור, כולם התגייסו מי יותר ומי פחות למסע התעמולה השקרי, ואפילו אתרי האינטרנט החרדיים שיתפו פעולה עם תעלומת השקר ולא פרסמו את נוסח התקנון.

 

למה אף עיתון לא פרסם את התקנון?

הרי כדי לתפוס את את השור בקרניו ולראות שהאמת פשוטה וצלולה כמימי נהר בשוויץ וההסברים המביכים של הדוברים החרדים עכורים כמימי הירקון, כל שדרוש הוא לפרסם את סלע המחלוקת, לתת לקוראים את האפשרות לקרוא את התקנון כלשונו וככתבו. ואז כבמטה קסם, מיד מבינים מי כאן דובר אמת, מי חצי אמת ומי משקר שקר מושלם ושקוף.

 

וזהו הנוסח של פיסקה אחת מהתקנון אותו רצו חסידי סלונים להחתים את הורי הספרדים בעמנואל. פיסקה אחת בלבד, אבל מספרת את כל הסיפור כולו. אותה פיסקה שאף עיתון חרדי לא רצה שהקוראים ייחשפו אליו:

- התפילות והלימודים בבית הספר מתקיימים בעברית, אך בהברה אשכנזית. כמו כן על התלמידות להתפלל בהברה זו אף בביתן, על מנת "להקל על הילדות שאינן רגילות להתפלל בביתן בהברה זו".

"כשם שהלובן שמקיף את האות מקיים את האות, שאלמלא המקיף לא הכרנו את המוקף" (ש"י עגנון), כך מההתעלמות של העיתונות החרדית מכל השאלות החייבות להישאל ניתן ללמוד עד כמה התקשורת החרדית מועלת בתפקידה הבסיסי ביותר. במקום להראות לנו את המציאות האמיתית כפי שהיא, עם כל הדעות, מכל הזוויות וכל השאלות, היא מפזרת ערפל של סיסמאות דמגוגיות בגרוש, כדי למתוח מסך דוחה מציאות.

 

דומה שהסקרנות האנושית בכל זאת מחייבת אותנו לתהות איך זה פועל: איך חברה שלמה, החיה לפתחו של הר געש לוהט של שנאה ומדון, מצליחה להביא את עצם הדחקת המציאות לידי אומנות כה משוכללת. איך חברה שלמה של אנשים חכמים, נבונים וחריפים במילי דאורייתא הולכת שבי אחר הסיסמאות הנבובות הללו ובוחרת מרצון לבלוע בכפיות דחוסות וגדולות מבלי ללעוס ומבלי לסנן את העלאת הגרה הזו, החודרת כמו יין ישן לוורידים ומשכרת את חושיהם של ההמונים.

כשאף אחד לא שואל את השאלות, ראוי שיקום מישהו וישאל. כי אם לא נַּרְבֶּה לִשְׁאול נַעֲמִיק את השְׁאוֹל. כשלא שואלים ולא חושבים לא פלא שזו התוצאה: בסופו של יום כמעט כולם בטוחים שהטמא הוא הטהור, השרץ מתורץ והכחש מקודש.

 

כשהתקשורת החרדית, כולה כאחת, לא מחפשת את האמת, אלא לטייח את העוולה והשקר, חייב להיות לפחות עיתון אחד שישא את דברו ברמה ויזכיר להם שלפני שמטייחים את הקיר, צריך לנקותו מהאבק. אחרת הטיח לא יחזיק מעמד.

 

כחרב פיפיות.

אחיי ורעיי, החרדים החושבים והשפויים לדבר ה', אסור לנו להחריש עוד. אנו חייבים להבין שאם נמשיך להחריש לעת הזאת, רע ומר תהיה אחריתנו.

חרב כתיבתם של הלבלרים החרדים עלולה להתהפך עלינו כחרב פיפיות. הרי אותו מסך דוחה מציאות שהתעלומה החרדית יוצרת הוא הקרקע הפורייה ביותר לגדילת אותה תולעת המכרסמת בחדרי לבם של ילדינו, הרואים איך חברה שלמה, שרוממות האמת בגרונה, מתגייסת כולה כאחד בפסטיבל שלם של מחולות וששון לסלף את האמת באופן כה שקוף וגס.

 

כשהתיאוריה לא מתאימה לעובדות, הניסיון להתעלם מהן ולהעלימן במצפון נקי ובלב פטור ממועקה כלשהי, דומה לניסיון לשטוף את הידיים באמצעות נייר זכוכית. הלכלוך יישאר על העור, העור לא יישאר על הידיים. וכך כשתשקע שמשה המסנוורת של תעלומת השקר, את תעלומת השקר ילדינו יזכרו, את המאור שבתורה הם ישכחו. והנער איננו, ואנו אנא באים.

 

אם לא נתעשת ונעמיד אלטרנטיבה שפויה לשטיפת המוח הרב ערוצית הזו, הכול עלול לחזור עלינו כבומרנג. ויפה שעה אחת קודם. את התוצאה ההרסנית בנפש ילדינו לא נראה מיד. אלה תהליכים שלוקחים זמן ויבואו לידי ביטוי בעוד מספר שנים. התולעת כידוע מכרסמת לאט. זה תמיד מתחיל מסדק קטן, העלול להוביל לשבר גדול בהמשך.

 

כבר היום ניתן לראות את הסנוניות הראשונות של המגמה הזו. בשיטוט קצר באתרים ליוצאים בשאלה, נחשפתי לאיכות כתיבה של בלוגרים שאינה מצויה בציבור החרדי. דווקא הילדים האיכותיים והרגישים ביותר הם אלו שמעזים לקחת את גורלם בידם ולהתנתק מהעוולות בחברה החרדית. והעוול הכי גדול הוא שאיש בחברה החרדית לא מדבר על העוולות. מי שקורא את כתביהם של הנושרים יכול להבחין בין השיטין שהסדק הראשוני בקרבם לא נוצר משאלות של אמונה, אלא של אורח חיים מעוות בניגוד לרוח התורה. בדיוק כפי שהכללים השקריים והמעוותים של העיתונות החרדית נוגדים את רוח התורה. די אם נביא אמרה חכמה שמישהו אמר: "אם על העיתונות החרדית הייתה מוטלת המשימה לכתוב את התנ"ך, כנראה ש-80% ממנו הם היו מוחקים".

החברה החרדית משלמת על ריבוי הקווים האדומים מחיר כבד מאוד, בריבית דריבית בנפשם הם. זהירות יתר ונוקשות יתר הם התשתית שעליה מתפתחת התולעת המכרסמת. וכבר אמר רבינו בחיי בחובת הלבבות: "כשם שצריך להיות זהיר, צריך גם להיזהר לא להיות יותר מדי זהיר".

 

בנפשנו ובנפש ילדינו הדבר. אם נמשיך לטמון את ראשנו באדמה ואם לא נסתום עכשיו את הפירצה, הקילוח הדק, הזולף החוצה לעת הזאת ייהפך במהרה לסילון אדיר.

בצוק העתים, כשהקיצוניות גוברת והמחלוקות מתרבות, החומות מתעבות ואש השנאה שורפת, אסור לנו, השפויים לדבר ה', להמשיך להחריש. חייבים אנו לקחת את גורלנו בידנו, לקום ולעשות מעשה, ולהשמיע את דברינו ברמה. את ההשלכות של הקיצוניות האטומה הפושה כנגע בציבור החרדי, אנו החרדים השפויים מרגישים באין ספור היבטים בכל תחומי החיים.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/7/2011 20:57 לינק ישיר 
למה אתה לא מביא לינק שהציטוט מהאתר ההזוי ?

מאמיןבהשם כתב:

מוקדש אישית לחרדי מטייל

עמנואל – כאן הכל התחיל
כי כל בר דעת יודע שזה לא אתר אמין ולא ראוי ולא אמין !

האתר הזה גם ממומן מהקרן החדשה (כמו העוכר ישראל מהבגצים)  ? דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > לשיפוטכם - אתר חרדי מהפכני
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.