בית פורומים עצור כאן חושבים

היגיונו של הצניעות באנושות, (חשיבה מחדש)

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/8/2011 03:43 לינק ישיר 
היגיונו של הצניעות באנושות, (חשיבה מחדש)

צניעות האישה והגבר:

אני יודע שאני יישמע עכשיו מיושן מול כביכול כת הנאורות במערב, אבל את האמת של התבונה חייבים לומר אפי שזה נשמע מיושן, ולאלה שלא ירצו לקבל את דברי אלה אני ממליץ מאוד לפחות שתהיה להם כמצפן כמורה דרך וכיוון בחיים,  

אני שוב התחיל עם מליצה

ובכן, למה באמת האדם לא הולך ערום ? בתחילה (באבולוציה) רק מקום מסויים היו מכסים, ולמה ? התשובה הפשוטה היא (לדעתי) האדם הוא שקרן, או מכסה את האמת, מכסה את חולשתו מפני הנקבה, בהתפתחות האבולוציוני האדם הבין שבכדי ללכת ערום חייב הוא לשמור על הפיגורה\גיזרה בל"ז, וכידוע זה קשה ומגביל מאוד את החיים, או שבכלל לא ידעו איך אפשר בכלל לשמור, אז התחילו לכסות את הפיגור\גזרה גם כן לטובת כולם, וכך גם נשים התחילו לכסות את שערן, הרי השער מסגיר את הגיל ויש שער יפה ולא יפה, אז התשובה היא לכסות לטובת כלל הנשים, רק רווקות לא כיסו את שערן בכדי לכבוש את הנערים, (בתרבויות שההורים שידכו את בנותיהם ?! אז גם הרווקות כיסו) (ראיתי מישהו שאל למה הגברים (החרדים) במקווה לא מתביישים ללכת ערום, ובכן זה היית עניין הלכתי לא לכסות\להתבייש עם עצם העובדה שאנו נמולים, על זו הדרך גזרו רבנים באונגריה שנשים נשואות יעשו תגלחת, שלא ח"ו יצאו לרחוב של הגויים ויורידו את כיסו ראשם, משהו כאין קנאות של הגברים שם)

בקיצור: במקור הלבוש היא שקר אחד גדול, גם לאכול עם כפית ומזלג היא שקר גדול, וגם לעבוד על נשים שתאווה היא אהבה ?! היא גם שקר אחד גדול וענק,

שלא תבינו אותי לא נכון, אני חושב שזה גדלות האדם, אני חושב לומר שקודם התחילו (באבולוציה) עם לבוש ואחרי זה התחילו ללמוד לדבר, ולעשות שפות, כלומר: עצם האכפתיות של האדם מזולתו ולא לבייש ולא לגלות את חולשתו וחולשת הזולת ?! היא היא גרמה לבינה וגרמה לשפות באבולוציה,

כך עצם לכבד את האוכל ולאכול מכובד ?! היא גרמה לאנושות לא לגנוב את הזולת, כי רק בדברים חשובים הגזל מורגש, ואפשר לדרוש לא לגנוב, וכן גם בלבנות בית, (מול מערות) המוסר האנושי לא נותן לגנוב\לכבוש בתים מה שאין כן מערות, מה "קין" עשה אחרי החטא\הרצח ? בנה עיר ! ולמה ? כי רק שיש עיר ובתים וכדומה מורגש הרצח יותר, מה שאין כן ביער כל החיות הורגים אחד בשני, ברצוני לומר שכל עוול מורגש ביחס לחשיבותו, אם בגזל אם ברצח, אם אנו מחשיבים את עבודת השם יותר מהאדם ?! אז אומרים חז"ל ששפיכות דמים היית יותר קל להם (לכהנים) ,

במילא חייבים החכמולוגים להבין שלשבור מוסכמות היא לא חכמה גדולה, אך ורק אחרי שמבינים למה החברה הגיע למוסכם X ו Y ?! אז יכולים לבדוק האם רלוונטי כהיום המוסכמה או לא, אבל באחריות גדולה לטובת האנושות כולה, מה שקורה היא שבמקום ללמוד להבין את קדמוניינו ?! אנו מגדירים אותם כפנאטים ואז חסכנו ללמוד ולהבין, וגם מרגישים יותר חכמים,  

מה גרם באבולוציה להמציא שפות ?? לדעתי רק בגלל האכפתיות, ולא משום כדאיות, כי אם הכדאיות העיקר ?! יכלנו להמשיך כמו החיות הטורפות באבולוציה, יוצא שכל חוקי החברה הם נצחיים אך ורק שבאים מתוך האכפתיות מהזולת, ולכן הם נצחיים, ולכן התבונה נצחית, אבל אם נאמר שהכדאיות היא הגורם לחוקים ?! אז בהכרח הם שקר כמו הלבוש\הבגד,

רצוני לומר שיש הבדל גדול מה הכוונה המקורית של החוק, אם בגלל כדאיות ?! אז זה שקר, ושקר אין לה רגלים, (= אין לא קיום, כמו שלחן בלי רגלים היא לא שולחן כלל כך שקר אין לו קיום חברתי) ואם בגלל אכפתיות שאף אחד לא תתבייש, אז זה בא מתוך אנושיות ואכפתיות מהזולת, והם הם מקדמים את האנושות מעלה מעלה, כמו השפות שהמציאו, וכמו ההישגים המדעיים והרפואיים, (כלומר הפראיירים האלה הם הם שמובילים את האנושות קדימה, ולא הכדאיים למיניהם על דרך לולי המשתגעים העולם חרב, המשתגעים הכוונה הטובים והאכפתיים ) נקח לדוגמא את ה"אהבה" יש אפשרות לשקר ולומר ש"תאווה" היא "אהבה" ואז זה כדאי לי כרגע, ומחר יהיה לי תאווה אחרת אז אני מחסל את קשרי הקודמים ומחסל את משפחתי, ויש אפשרות של אהבה אמתית, כלומר אני אוהב אותה בלי שום קשר לכדאיות, ואז זה נצחי רוחני ופיזי (= צאצאים לדורי דורות) וכאן ישאל השואל מה אהבה יש לך אצלה ? איך אתה מגדיר אותו ? התשובה: אני רוצה לעזור לה, (וכמובן גם לעזור לי, אבל לא זה הכוונה האמתית שלי) להקים משפחה ובית חם, וכך גם היא חושבת לעזור לי להקים משפחה ובית חם, ואהבה היא כידוע תוצאה של נתינה,   ולכן בתחילה בא הרצון לתת ואחרי זה בא אהבה מעצם הנתינה, ולכן אנו אוהבים את צאצאינו כי נתננו להם,

ויש שאוהבים את צאצאיהם כי הם שלהם ולא בגלל שנתנו להם משהו, וכך גם את האישה כי היא שלו כביכול, כלפיהם ה"אהבה" היא שקר מוחלט, הם אוהבים את עצמם רק, וכל העול של המשפחה היא רק כאב כל השנים אצלהם, העול של לעבוד ולפרנס והעול של חוקיות החברה,

וזה עומק דבריהם שלצדיקים יש את העתיד ולרשעים אין עתיד, (ושוב הנה לנו דוגמא של שכר ועונש תבוני, הכדאי סובל והאכפתי מרוויח ומקדם את האבולוציה לטוב יותר)

בכל מידה ומידה בתבונה של האדם יש שני דרכים איך שהם יעבדו לפי רצונו, למשל הבושה של הגבר המתבגר: הוא לא רוצה להיראות בן ארבעים רק בן שלשים, נווו שישקר וילבש בגדים משום כך ?! הרי הוא משקר לכולם ? אז מה עושים במקום לשקר לאחרים שישקר לעצמו, כלומר הזולת בוודאי רוצה להיראות בן שלושים במקום בן ארבעים אז בואו נחליט שכולנו לטובת הזולת נלבש בגדים מכובדים ויפים ואז נהיה כולנו צעירים, בקיצור הוא דואג לזולת בינתיים גם מרוויח, כך עובד התבונה, זוהי חוק תבונה שאי אפשר להתווכח איתה, כלומר אם תחשוב רק על עצמך הכדאית לך, אז אתה לא תוכל ללבוש בגדים וכולם ידעו מה גילך המתקדם, ואם תדרוש מכולם שילבשו ?! הצעירים יגידו לך חביבי אנו צעירים אנו רוצים להיראות יפים ולהיות נמשכים אצל הבננות, את הבעיות שלך תפתור לבד,

רק אם נחשוב ונדאג לזולת ?! אז זה יעבוד ! (אמרנו חוק תבונה ושכר ועונש תבוני) הצעירים יבינו שלמען הסדר הטוב אי אפשר שהם יגרמו למבוגרים יותר מהם להתבייש עם עצמם, וחוץ מזה שבעוד כמה שנים גם הצעירים בעצם ייהנו מזה בעצמם, והנה השכר התבוני מול העונש התבוני אילולי הצעירים לא היו עושים לזולת,

אני כבר לא מדבר כלפי הצעירים בעצמם שיש חילוקי יופי ביניהם בגילם בעצמם ואז המכוער מהם ייפגע מזה יותר, אז לצורך החברים אנו כולנו הצעירים נלבש בגדים,

ושנדאג לזולת ?! אז נרוויח כולנו, כי אז גם בזוגיות ומשיכת הבנות אלינו יהיה יותר עניינית ופחות אינטרסנטי רגעית וטיפשית, (שוב שכר ועונש תבוני)

לגבי צניעות הבנות ונשים:

מה אני כגבר יכול לומר לכן ?? לצורך העניין אני ידבר זול ובאגו גברי ואיתכם הסליחה,

האמת אתן עושות לנו את הגן עדן כאן בעולם הזה, איפה שאני זז רואים את היופי שלכם, פשוט תענוג להסתובב ברחובות ולראות אותכן, אתן שומרות על גזרה טובה וסקסי אתם נותנים לנו הגברים סיבה לחיות וליהנות מהחיים, נכון שזה קשה לכם כל העבדות הזאת לשמור על הגזרה הסקסי וכל בוקר להתאפר מול המראה, אבל אל תוותרו כלל וכלל כי לא יהיה לנו טעם מהחיים האלה, אל תתנו למכוערות מבינכם לצאת לרחובות שלא יפגעו בחלום היפה שלנו הגברים שכל הבנות הן יפות ביופי אלוקית, תמשיכו להצטלם לעיתונות בכל עמוד על כל מכשיר ומוצר שהחברות המסחריות רוצות למכור לנו הגברים, נכון זו עבדות בשביל החברות המסחריות, אבל בסך הכול אתם עושות חסד עם הגברים הפשוטים, נכון שזה נשמע כאילו אתן מוכרות את גופכן לעיתון ולחברות המסחריות, אבל שטויות בסוף האדם הפשוט נהנה מזה גם כן אז תחשבו שאתן עושות זאת למענו ולא לעבדות או כביכול מוכרות את גופכן, להפך תחשבו טוב שאתן עושות זאת לאדם הפשוט המסכן, גם תמשיכו לשחק ערום בבמה בתיאטרון בקולנוע, תמשיכו להתפשט בשביל אומני הציור והצלמים, ותמשיכו כמובן לשרת ולעבוד עבדות ממש את מרכזי הנופש בעולם, (אני שונא את משפחתי בגלל שאנו עוסקים בזה. בנופש ומשעבדים בנות בלי סוף,) הרי לאן אנו הגברים נטוס לנפוש ? מנין יהיה לנו גן עדן ?

אנא אנא אל תוותרו למען הגברים הפשוטים הקשה יום בעול החיים, נכון שהחברות שלכן הלא יפות יסבלו משום כך, (מי יסתכל אליהם בכלל ??) אבל מה לעשות הם קרבנות הטבע האבולוציה אנו הגברים לא צריכים לסבול בגלליהם,

שוב סליחה מכן הנשים היקרות, עשיתי זאת כתרגיל חשיבה גסה ותבינו לאן אני חותר

שוב סליחה מהנשים שאני אוהב מאוד במיוחד שהם הביאו את התבונה באבולוציה, עשיתי זאת בשבילכם דווקא ולטובתכם, האמת אין לי מושג (כחרדי) איך זה אצלכם הבנות. אבל רציתי לראיין איזה כמה בנות מכוערות ולהרגיש את סבלם, למה אנו משקרים להם האם הם באמת מכוערות ? האם הם לא יכולים לעשות הכול מכל באנושות לנצח, מי להקים משפחה שזה העיקר הראשון בתבונה, ועד להמציא איזה תרופה למחלת הזקנה שיאריך לכל בני אנוש את אורך החיים, כלומר אותה מכוערת יכולה להצליח בחקר מדעי הרפואה והמדע בכלל, אז במה היא רבונו של עולם מכוערת ???? היא מכוערת בשביל הגבר הטיפש ?? היא מכוערת כי היא לא רוצה להיות עבד לגברים ברחוב ולהתאפר בשבילם ?? ולצום ולעשות דיטה בשביל הגיזרה הסקסי הדמיוני ??

וליפות והסקסיות אני אומר לכן ומתחנן אליכם שתדעו האנושות משקרת לכם, הגברים עובדים עליכם בעיניים, הם משעבדים אותכם בעבדות הכי שפל שיש, (שוב אני ומשפחתי) אתם הפירות שנאכלים על ידי בני אנוש ותו לא, כמו המשל לעיל כלפי ההומואים, הם מסתירים ממכם את העיקר הם מעוורים את עינייכן כאילו הגן עדן כאן, הם משקרים לכן ולא נותנים לכן לחשוב אל העיקר על החלום על התכלית על מה אתן באמת מסוגלות, להיות בני חורין להקים מסגרת משפחתית טובה ושורדת לנצח לדורי דורות, או לחילופין להיות פרופסורית ברפואה ובמדע בכלל, מה זה השקרים האלה והעבדות שאנו הגברים משעבדים אותכם ???

אני כבר לא דן בעניין העוול שאתן עושות לחברות שלכן בעצמן, כלומר אתם נותנים כאילו חלום אמיתי לגברים שכך ראוי בת להיראות, ואז שאשתו (חברתך ) לא ממש יפה כפי החלום השקרי שנתתם לגברים, אז הוא לא מכבד אותה כפי הראוי וכך לא מטפל טוב בילדים ואין גבול לסבל שאתן גורמות לחברות שלכם, משפחות מתפרקות לרסיסים החברה סובלת כולה מהפשע שגורם המשפחות המתפרקות, בסוף שניהם סובלים הגברים מזה שמתפרק משפחתו וחייו לנצח, וגם הנשים שעמלו כל כך על הקן המשפחתי,

שוב לנו דוגמה איך התבונה עובדת ביקום ובאבולוציה, ובהישרדות מין האדם והתפתחות התבונה באנושות, ושוב אנו רואים איך עובד השכר ועונש ביקום התבוני,

ולכן אני אומר לכם ידידי, אין גן עדן ואין גהינום אני אומר לכם זאת כחרדי מי שלומד יהדות לעומק יודע זאת שזה שקר מוחלט אין חיים אחרי המות ואין גהינום ואין גן עדן הכול המצאה חינוכית שהמציאו בזמנם, השכר והעונש היא כאן בעולם הזה. עולם הבא פירושו הישרדות לדורות, כלומר נצחיות המשפחה ותרומתה להתפתחות התבונה, ובכל דור ודור אנו מפתחים את התבונה יותר ויותר, ולכן כל ההצלחות במדע וברפואה ובאריכות ימים והצלחת הורדת הסבל הטבעי באבולוציה,

ולכן אמרתי שלא הכדאיות צריך להיות בראש מעינינו, להפך הכדאיות תגרום שוב לאגואיזם, ואמרנו שחוק התבונה היא דווקא לעשות לשמה ולשם הזולת, כך זה מצליח דווקא, ולא בגלל הכדאיות כנ"ל בדברי לגבי גברים צעירים מדע "תורת המשחקים" הם טוב שהם באים לעזור לכולנו, אבל הם נפסדים אם הם באים לעבוד על אחרים (כלכלית וכדומה) משום אגואיזם ואנוכיות, כי אז כולם ילמדו לשחק משחקים, ואז מה ההבדל בין המשחקים של פעם (מלחמות וכדומה) למשחקים המודרניים,

במילא כל בני אנוש בן ובת צריכים לדאוג לזולתם, וללבוש צנוע ולא ח"ו להיות עבדים ולכבוש לבבות בשקרים, להפך שכל בן ובת יקים משפחה נצחית לדורות והם יבינו את עקרי התבונה אז לא יתפתו בפיתויים שקריים, ואז נצליח לזכות לדורות יותר טובים ולהתפתחות התבונה ליותר טוב בכל דור ודור,

לסיכום:

הביגוד\הצניעות באים לתרום לזולת, בין אצל הגברים ובין אצל הנשים,
ולכן באמת הנשים כנראה כיסוי את שערן בכדי שלו תתגלה גילם המתקדם, הצעירות תרמו\הקריבו בשביל המבוגרות,
היפות תרמו\הקריבו לפחות יפות,
וכן אצל הגברים,

ושאנו באים לדון כן פאה ולא פאה או כן גילוי שער או לא גילוי שער,
אז לא הגברים הם שיש להם זכות לדון בכך, זה לא קשור אליהם כלל וכלל,
זה קשור בנשים ואך ורק בהם,
ואם היום הם מסתדרות טוב עם הגילוי שער (כלומר יש להן את היכולת (הטכנולוגית) לשמור על השער והיופי להרבה שנים, ואף בת לא יוצא נפגעת מזה ?! אז אין מצידם בעיה ללכת בגילוי שער,
כי אמרנו רק אז בעולם הקדמון שלא היית האפשרויות להגן על השער הרבה שנים, אז כיסוי כולם למען כולם,

שהתורה בא להתייחס לניוול האישה היא אומרת בפרשת סוטה לנוול אותה בצורה שנגלה את שערה, כי אז באמת כיסוי את שערן בגלל ההסבר לעיל, אבל לא בגלל שהתורה אמרה לעשות זאת, התורה לא אמרה בשום מקום שצריך לכסות את השער,
להפך, לפי ההיגיון אסור היו לכסות כמו שאסור לגבר לגלח את זקנם, לפי ההיגיון שהאבן עזרא אומר (אבן עזרא ויקרא פרק יט) וטעם להזכיר לא תקפו פאת ראשכם: ,,,,,,,,,,
ואחר ששער הראש והזקן לתפארת נברא אין ראוי להשחיתו,

ולכן אין כאן איסור מתחילה, יש סדר נהוג אצל הנשים וזה הקובע, ומי שחורג מהסדר החברתי אצלהם ?! היא היא עוברת על החוק החברתי שהן חוקקו לעצמם, וכאן הכל מתחיל ונגמר, אין לגברים להתערב בעניינם כלל וכלל,

תוקן על ידי maxmen ב- 14/08/2011 03:53:24

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/8/2011 05:11 לינק ישיר 

בנושא אחר "כבוד" בפורום השכן כאן כבוד כתבתי ואני מצטט,

אולי בכדי להבין את כל המכלול של העניין של "כבוד" (= לתת או לקבל)
כדאי היה לדעתי לחקור קודם מי המציא אותו ? ולמה המציאו אותו ?
או אולי זה לא המצאה. רק זה חוק בטבע, כמו "תאווה" למשל

"קנאה"
במקורו זו נכון וטבעי שאני גם רוצה מה שיש לשכן\לחבר כלומר יש לו בית לישון ?! אני גם צריך בית לישון, וכן לכל צורך שיש לזולת יכול להיות שאני גם צריך באמת, 
אבל לא לפרגן לו כלומר לא לי ולא לך יהיה ?! זה כבר המצאת האדם,
ולכן החלק הקנאתי שב"כבוד" יכול לבוא רק משום קנאה ילדותית, כי אם רוצה הוא גם לעזור לזולת (משום כך ההוא מקבל כבוד למשל) ?! שפשוט יעזור ! ואם לא יכול לעזור לזולת ?! שפשוט יצטער שלא יכול לעזור ! אבל למה לקנאה את הכבוד שההוא מקבל ?

"תאווה"
במקורו זה טבעי למגרי, כלומר הטבע חייב לשמור על עצמו ולכן האלוקים נטע תאווה שנהיה חייבים לאכול ולהרבות המין, וכו' וכו',
אבל האדם התבוני שמבין לבד שצריך לאכול ולהרבות את מין האדם, יכול  היה לא לחכות לטבע (=תאווה) שיכפה עליו, במילא דרשו הפילוסופים לא ללכת אחרי התאווה אם יש תבונה, כלומר לא צריך את התאווה,
ולכן החלק התאווני שב"כבוד" בא גם לשמור על הטבע כמו כלל המושג תאווה,
וכאן יאמר הפילוסוף שאדם תבוני לא צריך את התאווה הזו בכדי לשרוד ולעשות מה שנכון לעשות, כמו שלא צריך את התאווה להתחתן ולהוליד ילדים, כי הוא רוצה בזה תבוני ולא משום חוק הטבעי,  

"כבוד"
היא המצאת האדם לדעתי (חוץ מהחלק התאווני כנ"ל או החלק של הקנאה כנ"ל)
והאדם המציא את זה ביום שקיבל את הדעת (= עץ הדעת)
ביום שקיבל את הדעת הרגיש בושה להיות ערום, ("בושה" זה נושא שצריך אשכול מיוחד )
הבושה נגרמת מי הרגשת זילזול עצמי ולזלזול לזולת כמובן, ולכן כתוב "לא יתבוששו" לפני שקיבלו את הדעת,
ולמה זה גורם לזילזול ? כי כל היקום רואה אותו נדלק על בחורה ושיוצא ממנו דברים מגעילים (= הצרכים שהבעל חיי צריך להוציא)

ושקיבלו דעת הם הבינו שיש חלקים בבריאה שהם כפיתיים והאדם התבוני לא מתאים שיהיה כפוף לטבע, כלומר כל היקום יזעק כלפיו הנה אתה כפוף לטבע כמו כולם, ואז התבייש באמת וצריך היה לכסות את הערוה ואת עשית צרכיו,

אז אפשר כבוד בגלל שלא יזלזלו בי ויאמרו שאני כפוף לטבע כמו כל בעלי החיים,
ואפשר "כבוד" לא בגלל שיזלזלו בי (כי אני באמת לא כפוף לגמרי לטבע, ומה איכפת לי מה יאמרו אחרים ? שיזלזלי מצידי כמה שהם רוצים,)
רק משום שהאחר לא יטעה לומר שאני כפוף לטבע, כלומר צורך חינוכי גרידה,
כמו שהשופט חייב ללבוש גלימה שכל ההמון ידעו שהוא לא סתם גוף טבעי וכפוף לטבע, חייבים לדעת שהשופט הוא תבוני ופוסק עם התבונה,
כלומר: השופט לובש גלימה בשביל ההמון\הזולת ולא משום כבודו, ולכן זה המצאה חינוכית לזולת\לההמון,

כלומר כל העניין של לתת כבוד לאדם ?! היא המצאת האדם לצורך חינוך ומידע !
ההמון לא יבדיל בין חיה לבין שופט או מורה או אבא ואימא מבחינת החומרניות הטבעית,
מה שמבדיל באמת בין החומריות לכל סוג בעלי החיים ומבדיל בין בני אדם ביניהם ?! זה התבונה,
והתבונה לא מורגש מבחוץ, (גם "הורים" לא מורגשים מבחוץ, כלומר נולד לא ידע מי הם ההורים שלו בלי שההורים שלו יספרו לו על זה) ולכן המצאת האדם לכבוד בא לפתור את הבעיות הנ"ל,

לדוגמא:
אם שופט ישב בחוף הים בבגד ים ויקבל אנשים למשפט ויפסוק דינים וכדומה ?! אז ההמון לא יקבל את פסיקתו,
כלומר צורך חינוכי, כי למה באמת ההמון לא יקבל את פסיקתו ? הרי מה ההבדל ? הרי העיקר זה התבונה\החכמה של השופט,
אל כורחינו שזה 1, עניין חינוכי, 2,  עניין מידע,
כלומר לזהות מי השופט ומי ראש הממשלה ומי השר ומי השוטר ומי הרופאה, וכדומה

יוצא לי שבעצם שה"כבוד" היא דווקא לזולת כלומר אם נהיה באי בודד לבד ?! אז לא יצטרכו לא לחינוך ולא למידע,
מה שנשאר באי הבודד הזה, זו הבושה העמצית, ובושה עצמית אין בשירותים\במקלחת למשל
אז אם אין אף אחד באי הבודד אפי' בעלי חיים, אז כנראה כמו שמקלחת ושירותים לא מתבייש. כך לא ייתבייש ללכת ערום באי הבודד, 

יש אולי צורך חינוכי עצמי גם כן, כלומר שאדם באי הבודד לא יחנך את עצמו כל הזמן שהוא לא יצור טבעי רק תבוני ?! אז בסוף יהיה באמת רק חומרי וטבעי וכפוף לטבע כמו בעלי החיים,
ולכן באמת יכול להיות שגם באי הבודד האדם חייב לכבד את עצמו ולהתבייש מעצמו,

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/8/2011 05:38 לינק ישיר 

חברים וחברות היקרים

מגיע לי מזל טוב, אשכול ה"מאה" שלי באתר הזה, מי האמין ?! אני לא יכול לאמין לעצמי שעשיתי זאת,
והכל בזכותכם חברים וחברות, אני מת עליכם ואוהב אותכם מאוד,
תודה תודה אין לי מילים להודות לכם,
במיוחד לההנהלת הפורום שסבלו אותי, תודה מקרב לב,
והלוואי שאני יישמח גם בשמחתכם אמן ואמן,,,,,,,,
max

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/8/2011 12:19 לינק ישיר 

ברכת מזל-טוב חמה לחברנו היקר מקסמן.

אין עליך מקסמן,
מה היינו עושים בלעדיך?
ללא ספק אתה תורם הרבה לחיינו בכל הבחינות.

מקס המשך כך ובהצלחה,
ועוה"פ מזל טוב!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/8/2011 13:14 לינק ישיר 

צדיק: תודה תודה לך,

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/8/2011 21:47 לינק ישיר 
מה רע בעירום ?

אני באמת לא חושב שיש תשובה חילונית לשאלה מדוע החברה מחייבת לכסות את הגוף. שום בעל חיים לא מכסה את גופו. למה אדם צריך להתבייש לחשוף את איבר מינו למשל ? כמו שתפקיד הפה לאכול ולדבר, תפקיד איבר המין לפלוט פסולת נוזלית, ולהפרות את הנקבה. אז איפה כאן הבעיה ?

והאמת היא שגם תשובה דתית אין לי כל כך (ההלכה מחייבת, זאת לא תשובה, כי מה שורש ההלכה הזאת)

ולמה אדם וחוה עד שחטאו היו עירומים, איזו תובנה הכניס בהם עץ הדעת, שגרמה להם להבין שעירום זה מגונה.

האם יכול להיות שהטעם לכיסוי הגוף ביהדות הוא רק מניעת הרהורי עבירה ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/8/2011 22:05 לינק ישיר 

דניאל7777 כתב:
  האם יכול להיות שהטעם לכיסוי הגוף ביהדות הוא רק מניעת הרהורי עבירה ?

בוודאי שלא, הרי היו לבושים אלפי שנים לפני היהדות,

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/8/2011 00:06 לינק ישיר 

מקס, אני מתפלא עליך שלא הזכרת מאמר חזלנו בעניין:

"יתיב [=ישבו] רבי חייא בר אבא ורבי אסי קמיה [=לפני] דרבי יוחנן, ויתיב רבי יוחנן וקא מנמנם. אמר ליה רבי חייא בר אבא לרבי אסי: ... מפני מה תלמידי חכמים שבבבל מצויינין [=לבושים בצורה נאה]? לפי שאינן בני תורה".
(שבת קמה ע"ב)

הפירוש הפשוט ביותר לדברי ר' חייא הוא שתלמידי החכמים שבבבל מתהדרים בבגדים נאים כדי להסתיר את העובדה שהם אינם מתאימים לתפקידם. במקום לעבוד קשה ולהפוך לתלמידי חכמים, רבים בוחרים את הדרך הקלה, של לבישת בגדים מכובדים או גידול זקן ארוך. עובדה זו נכונה גם לגבי תלמידים בישיבה, ואפילו בארץ ישראל: קל יותר לקנות ציצית ארוכה יותר או כיפה גדולה יותר, מאשר 'לקנות' בקיאות בסוגייה הנלמדת.

מקשה בעל ה"תפארת ישראל": מדוע ר' חייא מכנה את האנשים שהוא מתכוון אליהם בתואר "תלמידי חכמים"? הרי לטענתו הם אינם בני תורה, וכיצד הם נחשבים לתלמידי חכמים? בתשובתו, הוא מסביר שהיהודים שחיו בבבל, ולא תלמידי החכמים שבה, לא היו בני תורה. משום כך, תלמידי החכמים הגדולים שגרו בבבל לא הצליחו לקבל את ההכרה וההערכה הראויות לחכמים במעלתם, ונאלצו לפנות לדרך אחרת וללבוש בגדים נאים כדי לזכות בכבוד המגיע להם. לפי הסברו של ה"תפארת ישראל", טענתו של ר' חייא היא כלפי אנשי בבל, ולא כנגד הרבנים. מובן שמנהיגי הדור צריכים להראות מנהיגות רבנית אמיתית, ולא רק להיראות כתלמידי חכמים; אך בו בזמן, הציבור הרחב חייב ללמוד להעריך את מנהיגיו. אין לצפות שכל אדם בקהילה יהיה תלמיד חכם גדול, אבל כל אדם חייב לפחות לדעת להעריך את הידע של תלמיד החכם האמיתי, ולדעת להבדיל בין תלמיד חכם אמיתי למזוייף.

מצד שני, כמובן, אין לזלזל בבגדים עצמם. בגדים ראויים יכולים לסמל כבוד, ובגדים מסויימים מסמלים הזדהות עם קהילה כלשהי. עלינו לזכור שלבוש חיצוני מחוויר בהשוואה ללימוד ולאופי אמיתי. עלינו להעדיף תמיד את הניסיון לראות את מה שיש בקנקן, ולא רק את הקנקן עצמו.

תוקן על ידי המצטט ב- 15/08/2011 00:18:06

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/8/2011 00:21 לינק ישיר 

התפילה שאמרנו  בט באב. חדש ימנו כקדם, כונתו לגן העדן לפני החטא. בו הלכו עירומים. 0 הרי קדם אחר שראוי לשאוף אליו אין)

רש"י ויקרא פרק כו

(יב) והתהלכתי בתוככם - אטייל עמכם בגן עדן כאחד מכם, ולא תהיו מזדעזעים ממני.

כאמור בגן העדן מתהלכים ערומים. וזו שי ההבטחה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/8/2011 00:49 לינק ישיר 

המצטט כתב:
מקס, אני מתפלא עליך שלא הזכרת מאמר חזלנו בעניין:  

כן יש הרבה בעניין לבוש בחז"ל, רציתי באשכול זה לדון בצניעות האנושית מאז ומתמיד בלי קשר לדת או לכפירה ולא לגבי סוג הביגוד,
אך ורק תבונית אנושית כללית והיסטורית,
מה הסיבה הראשונית בליבוש בגדים,
בתנ"ך כתוב שזה בא מיד שיש דעת, וזה נכון גם היום כלומר תינוק לא מתבייש ללכת ערום, רק שגודל מספיק הוא מתחיל להתבייש מעצמו, אוקיי זה מדובר על לכסות את מקום הבושה, ומה עם שאר הביגוד ? למה לכסות שער ?
שוב בתנ"ך יש כבר מצנפת וכתר למלך וכדומה, ויש כמובן פגישת רבקה אמינו עם יצחק, וַתּאמֶר אֶל הָעֶבֶד מִי הָאִישׁ הַלָּזֶה הַהלֵךְ בַּשָּׂדֶה לִקְרָאתֵנוּ וַיֹּאמֶר הָעֶבֶד הוּא אֲדנִי וַתִּקַּח הַצָּעִיף וַתִּתְכָּס:

בקיצור מעניין מה היה המנהג בתרבויות הקרובות והרחוקות בזמן התנ"ך, אייך היה בממלכת נימרוד, במצריים אשור ועוד,
זה צריך להיות מעניין, חיפשתי פה ושם ולא מצאתי משהו רציני ומעניין,
מבחינת המדע מתי התחילו לעשות בגדים בהיסטוריה ??
זה צריך להיות מעניין לדעתי, כי לדעתי הלבוש היא ציון דרך ענקי בתבונה האנושית ההיסטורית,
אפשר לחפש זאת בשפות העתיקות אפשר בוודאי בארכיאולוגיה,
מעניין למה לא עוסקים בעניין זה, אולי כן עוסקים ולא ידוע לי,
אוקיי, מי שיש לו מידע בעניין מתכבד להשכיל אותנו בעניין, 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/8/2011 01:16 לינק ישיר 

מה שמצאתי לעת עתה,

המצאת הביגוד איפשרה את התפשטות אבות המין האנושי למקומות בהם האקלים היה קר. העדויות הארכאולוגיות והגנטיות מצביעות על כך שהאדם המודרני עזב את אפריקה לפני 50 עד 100 אלף שנים. "זה מתאים באורח מדהים לתאריך המוצא המוערך של כינת הגוף" אמר סטונקינג. "הכל מסתדר יפה מאוד - זה בדיוק הזמן שבו אתה מצפה מבני האדם להתלבש", אמרה הביולוגית האבולוציונית בלייר הדג'ס מאוניברסיטת פנסילבניה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2733456,00.html

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/8/2011 02:42 לינק ישיר 

מעניין מאוד, תודה צדיק,

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/8/2011 09:01 לינק ישיר 

אתה טוען שהלבוש הומצא כדי שיהיה שיוויון בין יפים/ות למכוערים/ות.

אבל מצד שני, הלבוש יוצר אי שיוויון בין עשירים/ות לעניים/ות!

הרי על זה בדיוק אנחנו אומרים שבט"ו באב כל הנשים היו יוצאות בכלי לבן שאולים, שלא לבייש את מי שאין לה - מכאן שבכל שאר השנה, מי שאין לה כסף לבגדים היתה מתביישת!

גם הנביא ישעיהו, בפרק ג, הוכיח את בנות ישראל על לבושן המפואר!

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-15/8/2011 16:06 לינק ישיר 

אראלסגל כתב:
אתה טוען שהלבוש הומצא כדי שיהיה שיוויון בין יפים/ות למכוערים/ות.

אבל מצד שני, הלבוש יוצר אי שיוויון בין עשירים/ות לעניים/ות!

הרי על זה בדיוק אנחנו אומרים שבט"ו באב כל הנשים היו יוצאות בכלי לבן שאולים, שלא לבייש את מי שאין לה - מכאן שבכל שאר השנה, מי שאין לה כסף לבגדים היתה מתביישת!

גם הנביא ישעיהו, בפרק ג, הוכיח את בנות ישראל על לבושן המפואר!

זו טענתי באמת שצריך לרדת לעומק העניין ולא לנצל זאת לאי שוויון, וזה הלשמה והלא לשמה שאני מדבר עליו,
אבל אם מדובר בלבוש יותר טוב ומחמם יותר שהעני לא יכול להגיע\להשיג לעצמו, אז מה אפשר לעשות בנידון ?

ללילה אחד אפשר לשאול בגדים לבנים בכדי שאנו בוחרים בנות\בחורים שלא החן והיופי ישקר לנו, רק נחפש את המתאים לנו בתוכן,

שם הייתה צורך צודק ונכון, הרי כולם באים לבחור בן\בת זוג לכל החיים אז בוודאי שנכון ששום טפל לא יהיה שם לשקר לנו,

הנביא מדבר על הרבה דברים וזו אגב זו, אבל אין חולק שבנות ישראל חייבות ללכת כבנות מלכים, חייב כל בעל לקנות לאשתו כל רגל תכשיט. נפסק בהלכה גם בימינו, היופי של בנות ישראל זה עיקרון ביהדות בכל הדורות, סבלנו בגלות הרבה סבל משום כך, אסור לנוול בת ישראל, תראה בכל המקורות בעניין,

לעצם אי שוויון:
תראה יש איזה מין אבסורד בטענה (שהיא דיי צודקת) לגבי כל אי שוויון,
אנו יכולים לראות בטבע הרבה אי שיוויון, ביופי בחוזק\בריא ובחכמה, וזה ממש נבראים עם זה, כלומר למי נזעק על האי שיוויון,, ובכל זאת התבונה האנושית מתגברת על זה מדור לדור, הכל בגלל הקנאת סופרים בעניין,
ק"ו שמה שבידיו של האדם להשיג מתוך עמלו כמו עשירות וכדומה, אין לבוא בטענה שהוא גורם לאי שיוויון,
אם לא יהיה הקנאת סופרים בעניין אז אף אחד לא ירצה להיות עשיר ואז לא יהיה עבודה וכולם ימותו מתוך עוני ורעב,
חז"ל אומרים באיזה מקום שצרת רבים לא צרה, כלומר אם לכולם יהיו צרה מסויים היא כבר לא צרה היא פשוט כך בטבע,
האלוקים ברא את עולמו באופן שהיא שומרת על עצמה, ואייך ? עם הדחפים האלה !! זה גם בעניין שמירת המשך המין האנושי
בוודאי שיבוא אדם משכיל ויטען אני לא צריך את הדחף המיני בכדי להמשיך את המין, אבל האלוקים לא יכול לסמוך על המשכיל והתבונה האנושית, הוא חייב לשמור על עולמו, על דרך "הן בקדושיו לא יאמין"
ולכן איפה שאלוקים לא סומך כך אין סיבה שאנו נצליח להטיף מוסר וכמה שנטיף מוסר בסוף חייבים את הקנאת סופרים,
כלומר אפשר לשכנע אדם לעמול להיות עשיר לשמה כלומר שיהיה עבודה לאנשים ושיהיה לו כסף לחלק לעניים (ואז לא יעבדו ?? כלומר יש בכל עניין שני צדדים),
אבל, אסור לסמוך לגמרי על הלשמה, כמו שאלוקים לא סומך עליו כנ"ל,

ולכן כל פעם שחושבים על נושאים כאלה ?! אנו מגיעים להחלטה שצריך את הדרך האמצע, לא להוריד לגמרי את הקנאת סופרים, והעשירים לא צריכים ממש להוציא את העיניים של העניים,
וגם העניים צריכים לדאוג להיות עשירים או לפחות להיות בינוני, העוני שבחר מתוך עצלות להיות עני ?! אין לך רשע יותר ממנו !! הוא מביא הרבה סבל על עצמו וכמובן על צאצאיו, גורם לפשע ולאנרכיה,
וגם עשיר שמחלק את כספו לכל דורש, הוא גם רשע וכפוי טובה, מצד אחד מחנך דורות לעצלות, מצד שני לוקח ממי שצריך באמת כמו חולים ויתומים ואלמנות, וגם לוקח את מה ששיך לצאצאיו ומחלק זאת לאחרים,

אני בכוונה נותן לך את הכל הצדדים של המטבע, בכדי שנבין כולנו שאין הוקוס פוקוס בחשיבה, צריך בכל דבר לעמיק ובסוף נגיע לעשות כמו שהרמב"ם אומר ללכת בדרך האמצע, 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2011 20:27 לינק ישיר 

בזכות נשים צדקניות יצאנו ממצרים

מישהו חשב פעם מה הפשט של הדברים ? 

בחורי בני ישראל יכלו לזכות לחירות מעבדות אם היו נדבקים בבנות מצריות,
(כלומר היו מתחתנים עם מצריות. הרי משום כך באמת התבוללו שם מעל 80% אחוז, יצאנו משם רק אחד מחמש (או אחד מחמישים,) וזה המושג שיצאנו במט' שערי טומאה וכמעט אבדנו שם לגמרי)

הנשים הצדקניות שלנו עשו דברים באופן שבחורי ישראל יתאווהו דווקא בבנות ישראל,
מה עשו הנשים הצדקניות ? כל סוגי הפריצות כביכול, (כמובן באופן צניעותית) !!!
שיחקו עם מראות בשדות, מה בדיוק עשו עם המראות ?

בסוף לקחו את המראות (סרטי הפורנו של אז) ועשו מהם את הכיור למשכן הקדוש ששם שוכן האלוקים כביכול,

בנות ישראל באירופה בתקופת ההשכלה לא השכילו לעשות מה שעשו הצדקניות במצריים,
הפמיניסטיות של היום לא משכילות לעשות מה שעשו הצדקניות במצריים,
הן חושבות שבזה שינסו לעשות הבדל בין המינים (ששניהם יוצאים מבטן הנקבה\האישה, וכאן האבסורד של החשיבה שלהם)
זה לא יפגע בהם בסוף, זה ידחוף את הגברים האנוכיים לנטיעות הומויות,
אותו סיפור עם נשים דתיות קיצוניות,
הם לא מבינות שבעצם דוחפים את ילדיהם עצמם לבנות נוכריות או לנטיעות הומויות,

מכאן שבהלכה וביהדות בנות ישראל יוצאות כבנות מלכים, ולכן הבעל חייב לקנות לה תכשיטים בכל חג, ואם לא חייב לגרש אותה בכתובה,

לגברים שהמציאו את המושג שאסור לערר שמה יראה קרי והמסכן  יצטרך ללכת למקווה,
הכל טוב ויפה אתם רוצים לא לערר אז אל תלכו ברחוב, ואם אין לכם ברירה אז אל תעררו, ואם כן תעררו אז תלכו למקווה, לא קרה כלום,
אבל בגלל החומרה העצמית שלכם אתם לא יכולים להפריע לא לגברים (שזה מפריע להם ההפרדה מצד שרוצים לשבת ליד נושתיהם,) ולא לנשים, ק"ו שכל עניין ההפרדה נוגד את התורה והתבונה כאמור לעיל, 

זו היהדות המקורית, כל השאר היא עםארציות לשמה,

מ, היקר כתב,

הנשים הצדקניות שהגמרא דיברה עליהן עודדו את בעליהן שהיו בעלי דימוי עצמי נמוך. איך עשו זאת?
הוליכו מים ודגים אל מקום העבודה של בעליהן בשדות, רחצו את רגלי בעליהן וסכו אותם בשמן, והאכילו אותם דגים קטנים, והישקו אותם יין. משהיו אוכלין ושותין, נוטלות המראות ומביטות בהן עם בעליהן, זו אומרת אני נאה ממך, וזה אומר אני נאה ממך, ומתוך כך מרגילין עצמן לפרות ולרבות. צדקנותן היתה שעודדו את בעליהן וחיזקו אותם, אולם אין לכך שום קשר להלכות צניעות, כי הנשים הצדקניות באו אל בעליהן לשדות רק מפני שהמצרים העבידו אותם בפרך ולא נתנו להם לחזור לבתיהם.

באשר לתכשיטים, ביהדות המקורית היו יוצאות בתכשיטים רק בשבת, ונחלקו הפוסקים האם לחצר מעורבת או לחצר שאינה מעורבת (ראה אורח חיים, שג, סימן יח).

תשובתי למ, היקר

ומה הקשר בין ההסבר שלך לבין יציאת מצריים ?? נוו האכילו ושמשו בשדות ומה עכשיו ?
למה פשוט לא לומר שבזכות שנשים ישבו בבית ואמרו תהילים בזכות זה יצאו ממצרים ??

מה עומק דבריהם של חז"ל ? למה דווקא יצאו לשדות היא היא זה שהציל אותם ויצאנו ממצרים ?

יסוד בלימוד תורה היא להבין דבר מתוך דבר, אין כאן זכות שמימי כי אחרת עדיף היו להם לשבת בבית ולומר תהילים,
חז"ל אומרים כאן שדוקא זה שיצאו אל בעליהם בשדות הציל אותם מהתבוללות במצרים,
וזה הכוונה בזכות, בזכות מעשה זה ניצלו לא שמימי רק טבעית חברתית פשו לא התבוללו בזכות הנשים הצדקניות האלה,

לגבי הבנות מלכים:
כל ניסיון הקמצנות בהסברת היהדות המקורית לא תוצלח,
כל דבר פשוט שהיית במקור אפשר לפרש בקמצנות כמו רק בחצר ורק בשירותים,
אנא ממך,
היהדות המקורית לא ראתה באישה איום כלשהי,
זו אלהים חדשים שהמציאו בגלל הפרוצים, והקנאים הגדילו את העניין מדור לדור יותר ויותר,

יסוד הפשוט למה נשים לא שמשו בעבודות החברה כמו להיות כהן או דיין ורב ושופט או כל תפקיד אחרת לחברה ?!
כל זה מגיע מהחשיבה החברתית של הורה שהאישה פטורה מפרו ורבו,
ומי שפטור מפרו ורבו פטורה אל כורחך מלשרת את החברה, ולכן הם לא משמשות בתפקידים ציבוריים,
אין לזה שום קשר לצינעות,
היית לנו שופטת אישה מעל ארבעים שנה, היית לנו נביאה שישבה בשאר חולדה וקיבלה את הקהל,

בחורי ישראל חייבים לרצות את בנות ישראל,
וכל גורם וכל אישה ומחנכך שגורמת שבחורי ישראל יברחו מהם מכל סיבה שהיא ?!
הן נקראות נשים רשעיות ואין להם חלק לעולם הבא כי צאצאיהם גם יברחו לבנות נכריות,

שהזוהר אומר שכל אישה חייבת לגלח את שערן גופן (לא ראשן כם\פי טענת העםארצים) זה לא בגלל דינים כביכול, כלומר משהו מיסטי,
הסיבה הפשוטה שכל בת ישראל צריכה להיות כמו בנות המלכים כלומר שחקניות קולנוע,
הכל כדי שבחורי ישראל ישארו באומה,

וזה הפשט הפשוט,
כל פירוש אחר היא אלוהים אחרים,

אני חושב שהגיע הזמן ללמד תורה כמו שצריך, לא לקשקש שטיות שלא ראינו אצל אבותינו המקוריים,

מ, היקר כתב

הנשים לא הצילו את בעליהן מהתבוללות, שהרי בעליהן כבר היו נשואים להם, אלא שהגברים היו כל כך מיואשים מהגזירות של המצרים שלא רצו לקיים מצוות פרו ורבו, ועל-כן בזכותן ובזכות מרים והמיילדות נגאלו ישראל ממצרים.

רוב בנות המלכים האמתיות היו נעלבות לו היו מדמים אותן לשחקניות קולנוע :)

תשובתי למ, היקר,

שוב ושבו מה הקשר בין פרו ורבו בזמן שכולם מתבוללים בסוף ??
כל בחור וגם נשוי יכולו לזכות בחירות עם היה נדבק במצרית, עובדה ש80% עשו כך,
מי שלא עשה כך זה בגלל הצדקניות,
ומה הן עשו ? לא אמרו תהילים ! רק נתנו תשובה לתופעה ! איך ? אז הסברתי איך לעיל !!

אתה אומר לא ולא סתם הם באו להיות עם בעליהם,
נווו אז מה. כל אישה בא לבעלה, מה כאן החידוש מה כאן הזכות הגדול ???
התשובה שהם עשו הכל שלא נתבולל מי שעוד לא התבולל,
ואיך עושים זאת ? פשוט מאוד עם מראות ועם תכשיטים ושמירת על היופי,

לפי החשיבה של השטן צריך להיות בנות ישראל כמו נשים ערביות, מושפלות ומחופשות למפלצות,
ודווקא לא לשמור על היופי ודווקא לא להיות בנות מלכים,

ולכן כל בר דעת מבין שקיומו של אומה תלויה בנשים,כל חורבן של אומה תלויה בנשים,
כמו שקרה שחזרנו מבבל, חזרנו עם נשים נכריות, ולמה ? כי בנות ישראל לא נהגו קשורה כנראה,

כך צריכות הנשים להבין שלהיות צדקניות פירושה לגרום שבחורי ישראל (וגם בנשואים) ירצו בהם דווקא,
והעונש התבוני בעניין היא שהיא בעצמה תאבד את בניה לאומות זרות,

זה היסוד של תורתינו,
כל מי שרוצה לזייף את התורה כי ראה צניעות מוגזמת אצל השכנים הערבים ?! בעצם הופך את התורה לתורה ערבית,

מ, היקר כתב,

ידידי, ליגמר איניש והדר ליסבר. נאמר במדרש שיר השירים רבה: "בזכות ארבעה דברים נגאלו ישראל ממצרים, שלא שינו את שמם, ולא שינו את לשונם, ולא אמרו לשון הרע, ולא נמצא בהן אחד פרוץ בערוה". הנה ציטוט מדויק של דברי מדרש תנחומא: "בשעה שהיו בני ישראל בעבודת פרך במצרים, גזר עליהם פרעה שלא יהיו ישנים בבתיהן, שלא יהיו משמשין את נשותיהן. אמר רבי שמעון בר חלפתא, מה היו בנות ישראל עושות. יורדות לשאוב מים מן היאור, והקב"ה היה מזמין להם דגים קטנים בתוך כדיהן, והן מוכרות ומבשלות מהן ולוקחות מהן יין והולכות לשדה ומאכילות את בעליהן שם, שנאמר ובכל עבודה בשדה. משהיו אוכלין ושותין, נוטלות המראות ומביטות בהן עם בעליהן, זאת אומרת אני נאה ממך, וזה אומר אני נאה ממך, ומתוך כך היו מרגילין עצמן לידי תאוה ופרין ורבין, והקב"ה פוקדן לאלתר. רבותינו אומרין, יש מהן יולדות שנים בבת אחת. ויש אומרים, ששה בכרס אחד. ויש אומרים, שנים עשר בכרס אחד. ויש אומרים, שנים עשר בכרס אחד. ויש אומרים, ששים ריבוא. מי שאומר שנים, דורש פרו וישרצו. מי שאומר ששה, פרו וישרצו וירבו ויעצמו במאד מאד, הרי ששה. מי שאומר שנים עשר, פרו שנים, וישרצו שנים כו', הרי שנים עשר. ומי שאומר ששים ריבוא, שכתוב בדגים ישרצו המים, וכאן כתוב וישרצו. וכל המנין האלו, מן המראות, וכתוב בהן ותימלא הארץ אותם. וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ. בזכות אותן המראות שהיו מראות לבעליהן ומרגילות אותן ליד תאוה מתוך פרך, העמידו כל הצבאות, שנאמר יצאו כל-צבאות ה' מארץ מצרים. ואומר, הוציא ה' את בני ישראל מארץ מצרים על צבאותם". זו היתה מעלתם של ישראל, שלהבדיל מהמצרים, לא היו פרוצים בעריות.

באשר לנאמנות בין איש ואשתו, שניהם מצווים על לא תנאף והאחריות לשלום בית מוטלת על שניהם.
עולי בבל אמרו לעזרא הסופר: אנחנו מעלנו באלקינו ונושב נשים נכריות, כי ידעו שחטאו לקב"ה ורצו לעשות תשובה. מכל מקום, גם בנות ישראל שבסוף ימי בית ראשון לא היו נקיות, שהרי הנביאים גינו את הנשים שהיו מתגאות ביופין ומראות עצמן בשווקים וברחובות. אמר רבי יוחנן: אילמלא לא ניתנה תורה היינו למידין צניעות מחתול, וגזל מנמלה, ועריות מיונה, ודרך ארץ מתרנגול. ואין לך מדה יפה מן הצניעות.

תוקן על ידי maxmen ב- 26/11/2011 20:48:09

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/11/2011 20:47 לינק ישיר 
בני ישראל לא נחשדו במשכב זכר, מול בני ישמעאל שכן נחשדו, מהי עומק העניין ????

בני ישראל לא נחשדו במשכב זכר, מול בני ישמעאל שכן נחשדו, מהי עומק העניין ????

ובכן היא פשוט מאוד. בתרבות שאין הפרדה מוגזמת בין המינים ואין צניעות מוגזמת בליבוש של נשים אז אין לחשוד במשכב זכר,
ולכן והיות שביהדות לא היית הפרדה כלל, רק מאז סוף בית שני הפרידו בתוך בית המקדש ולא מחוץ לו הרי תענית בה"ב היא בדיוק לזה,
ולכן ביהדות לא נחשדו אותנו (הזכרים) במשכב זכר, כלומר יש חזקה הלכתית כלפי בני התרבות שלנו שאין הם מתאחדים לעניין זה, במילא אין לאסור התאחדות בין גברים,
מה שאין כן אצל בני ישמעאל כן יש הפרדה מוגזמת ויש ליבוש מוגזם לנשים,
אז לכן נחשדו במשכב זכר,

כהיום שאנו החרדים כן מתנהגים כמו הישמעאלים אז בוודאי שאין את החזקה ההלכתית הזאת, ואסור שני חרדים להתאחד יחד,

וכאן ישאל הפוץ מכת ההשקפה אז מה הבעיה לא נתאחד ? תשובתי תהיה שאין לי תשובה לפוצים !!!

אבל לגולשים היקרים אני חייב תשובה,

ובכן גדלותו של התורה (וביטחון החכמים בכל הדורות שהיא נצחית) שהיא לא נגד האלוקים והטבע,
להפך התורה רוצה בטבע ורואה בטבע את דרכיו של האלוקים,
משום כך היא אוסרת משכב זכר, כי היא רוצה בשרידות אובוליציוני אישית של כל בן חורין,
ולכן כל מה שיגרום מבחינת תרבותית חוקתית בתורה לנטיעות הומויות פסולה מתחילה,
ולכן באמת התורה לא דרשה צניעות בכלל, במובן שאין מצווה ישירה בתורה בעניין, רק הסמכתות חכמים,

כלומר המושג של הישמעאלים לחבר בין חרמנות הגבר לבין צניעות האישה אין זכר אפי' אצל חז"ל מבחינת הלכתית (במוסר יש ויש)

לגבי שאין צניעות בתורה כתבתי

אין תורה בעניין זה,
הכל החלטה שרירותית של בנות ישראל בכל דור ובכל קהילה,
מצד התורה אין בעיה שכל בנות ישראל יחליטו יחד ללכת גלוי שער עם סימן לנשואה וסימן לפנויה,
גם עניין הסימן היא לא מהתורה, רק מהסדר המקובל,

ההיגיון של לכסות את השער בא מסיבה פשוטה,
והיות שהשער לא מחזיקה הרבה זמן וגם מגלה את הזקנה המתקדמת ובא, וזה בושה לאישה להיות זקינה,
אז החליטו לטובת כלל הנשים שמכסים את השער,
אבל פנויות שעוד צריכות להדליק את הבחורים, אז הם להפך הם צריכות להראות את יופין ברבים,

כלומר מה שהם החליטו לטובת כלל הנשים ?! זה החלטה שלהם,

והיות שהיום אפשרי ללבוש פאה, אז יכלו להחליט ללכת בגילוי ראש לגמרי,
אבל בכל מקרה יש הבדל בין פאה לשער, אז שוב נדע את גיל הזקנה של האישה בשער,
כלומר נראה אישה עם פאה נבין מיד שהיא כבר לא צעירה,

ולכן לדעתי הם צריכיות להחליט שכל נשואה לובשת פאה, ופנוי שנארת עם השער,

העיקר חייבים להבין, אין תורה בעניינים אלה,

הכל בידי הנשים, רק כמו בכל חברה צריך להחליט יחד ולקבוע לפי רוב,
ואז לא יהיה מצב של לא תתגודדו,

כל בעיתינו היא שאנו הופכים כל מנהג לאלוהים אחרים,

מ, היקר כתב

מקס, כפי שזו סכלות להתפלפל בתורה שבעל-פה ולא לדעת את התורה שבכתב, כן זו כסלות לדעת את התורה שבכתב ולא להיות בקיא בתורה שבעל-פה. ללמוד מה שהורו בסוגיה חכמי הדורות הקודמים, זו ענווה וצניעות מינימלים. אחרת, הסברות סברות בטן. האבחנה איזו צניעות הינה מדאורייתא, ואיזו מנהג בנות ישראל, דהיינו דת יהודית, הינה אבחנה דקה, שיש בה שיטות שונות אצל הפוסקים. ראה כתובות ע"ב, רמב"ם הלכות אישות פ"כד הלכות יא, יב; והאחרונים כתבו על הסוגיה הזו אלפי עמודים.

כתבתי למ, היקר

לגבי עיסוק בחצוניות,
אין שום בעיה בזה להפך זה טוב מאוד,

כל עיסוק בפנימיות התורה היא אישי לגמרי ולא הנהגתית וציבורית,
בהצנע לכת עם השם אלוקיך, זה הכלל, אתה רוצה להרגיש רוחני או משהו שמימי ?! אז תעשה זאת בהצנע,
ההמון לא צריך חוקים וגדרים בעניינים שתלוי בעבודת השם אישית שלך או של כל אדם רוחני אחר,

יש להבדיל בין חוקי כלל הציבור לבין כל פילוסופיה שיש ביהדות,
כל אחד יכול לחשוב וללמוד כל סוגי הפילוסופיות שקיימת בחז"ל,
אבל כהנהגה כללית ?! רק תורת הנגלה רלוונטי !!
ומהי תורה הנגלה ?! תורה שכל ילד מבין משכלו !!

שיב היקר כתב

MAXMEN היקר
אל תבלבל במח- לומר סברה זה נחמד ולפעמים אפילו ראןי, אך לבוא ולפסול ספרי הלכה ולהמציא סברות מהבטן זה בלבול מוח אחד גדול. ביהדות יש מקום לדעה עצמית וישנם הרבה מאד סוגיות שנויות במחלוקת אך כל אחד מהפוסקים הביא סמוכין לדבריו וגם אם לחם מלחמתה של תורה בשום אופן לא ביטל טענות רציניות לטובת דברי סרק
הבעייה שלנו שבמקום הנכון או שלא שנינו או שלא שימשנו
בשביל לומר סברא חדשה צריך להיות ראוי להוראה וגם אז יש ללמוד את הסוגיא מתחילתה לסופה ביסודיות
MAXMEN היקר מאמינים בך גם אתה אם תישנה ותשמש תגיע למסקנות אחרות בכאלו סוגיות מלאות קשה לומר אין תורה בעניין הזה אמנם יש פה מדרגות של הלכה /מידת חסידות /חסידות של שטות אך ודאי שכל הדברים הנ"ל נשכלים בכובד ראש לפחות כך זה אמור להיות

תשובתי לשיב היקר

תראה שיב היקר\ה

לזעוק לא יעזור כאן, אין בתורה (בחומש) שום היזכור בעניין, אוקיי לא יעזור כלום,
הסיבה, כי אין צורך תורה בעניינים אלה, יותר חשוב הלא תתגודדו מי לקיים מנהג זה או זה,
לא תתגודדו היא לאו דאורייתא, ומנהג נשים היא רק מנהג, והכל בידיהם להחליט,
החכמים בהלכה התערבו בעניינים אלה כלפי הפורצי גדר,
זה כבר משהו אחר לגמרי,
אבל היוסד של איך ללבוש דווקא הנשים מחליטות, זה המושג דת יהודית = דת הנשים של בנות ישראל,
למה זה נקרא דת יהודית, אפשר פשוט לשקר ולומר שזה דת התורה ?!
התשובה כפי שהסברתי לעיל,

קח לך כלל יסודי, אין הצניעות עניין של כמה מתחרמן הגבר מלבוש זה או זה,
מי שעושה את הקשר בין צניעות לבין ההתחרמנות של הגבר ?! הוא פשוט עםארץ גמור !!
מצידו כל המושג נשים ובנות מגיע מהשטן, אם האלוקים היה שולט בבריאה בוודאי לא היה בורא נשים כלל,
זה ההסתכלות העםארציות שלהם,

אגב: כמה שלמדתי או לא למדדתי אין לך מידע בעניין, במילא דמגוגיה לא תעזור כאן,
תרצה תלמד ותראה שאני צודק,

היהדות של היום כל כך עוסקת בעניינים אלה שלפעים נדמה שהאלוקים בסיני פשוט טעה,
במקום לדבר על צניעות ופאות דיבר על כיבוד אב ואם,
במקום לדבר על הפרדת אוטובוסים דיבר על עדות שקר,
במקום לדבר ולומר לאכול רק בד"ץ דיבר על לא תרצח,
במקום לדבר על פגם הברית דיבר על לא תגנוב,

אז אנא ממך, לא אני מבלבל במוח, רק עובדי כת ההשקפה מבלבלים את המוח ועודים את האלוהים אחרים,
ושם באלוהים אחרים יש באמת עניין לדפוק לך את החיים, כמה שיותר,
אל תלך כך
ואל תחשוב כך
ואל תאכל כך
ובקיצור תהיה רובוט מכני ואל תפעיל את השכל,
ואם תפעיל את השכל ח"ו אז אין יותר לא תרצח לא תגנוב פשוט מותר לדרוך עליך ולזרוק אותך מקהל השם,

אתה חושב שלחינם אנו בגלות הארוך הזה ??
מה לא עשינו הרי כל מה שעשינו עשינו דווקא לזכות לגאולה,
ולמה היא לא בא ?
כי אנו עובדי אלוהים אחרים, כל קהילה יש לה אלוהים משלה,
אין תבונה אין חכמה יש אך ורק טמטום ומנהגים מטומטמים,
ולמה ? כי כך זה שעובדים אלוהים אחרים או את כת ההשקפה,
על כך זעקו כל הנביאים, הם זעקו שאם נעבוד אלוהים אחרים ?! אז נפסיד את זרעינו לגויים וכל עמלינו לריק,
זה מה שקרה לאומה מאז חורבן בית ראשון,
יצאנו לגלות הראשונה ב12 שבטים וחזרנו רק שנים,
ובגלות השניה יצאנו ולא חזרנו לעולמים, ובכל דור ודור אפסדנו את צאצאינו להתבוללות,
ולכן אנו מעט כל כך מול מה שהיינו צריכים להיות,
תחשוב כמה חרדים יש היום רק מתוך 60 שנה, ותעשה חשבון כמה היינו צריכים להיות אחרי אלפיים שנות גלות,

בקיצור: הכל גרם העבודת האלילים הזאת,
לך באמת תלמד ותראה שכל דברי אמת (לא כי הם דברי, רק כי זה מה שכתוב בכל מקום בחז"לים בגאונים והראשונים ואחרונים,)

אגב: אין לזלזל בסברה, למדנו שיש סברה לא צריך פסוק\תורה,
לימד אותנו הענק שבענקים האבן עזרא כלל גדול ונורא,

אבן עזרא קהלת פרק ה

יש אומרים אין משיבין את הארי אחר מותו (כלומר אין לחלוק על חכמים קודמים max )
התשובה רוח אל עשתנו כלנו.
ומחומר קורצו הקדמונים כמונו.
ואוזן מלים תבחן.
וכלנו נדע כי דניאל היה נביא ורב על כל חרטומי בבל וחכמיה והנה אמרו חכמים ז"ל טעה דניאל בחשבונו והחשבון הוא דבר קל ועוד כי ירמיה הנביא בזמן דניאל היה ואחר שהראו חכמינו הראיה על טעותו האמור יאמר להם אילו היה דניאל חי היה מטעה המטעים אותו ..????,

שיב כתב 

אמנם בהיסטוריה אתה בקי וזה טוב מאוד [ אך לרכב זקוק לנו עוד[מעשה בארבעה גלגלים] ]
גבול ההשקפה דק פי כמה מגבול ההלכה מספר פעמים בש"ע מובא שאי אפשר ללמוד הלכות אלו אך ורק מן הספר אלא ע"י המשכיות של דורות קודמים בעבר הלא רחוק ראינו בליטא נשות רבנים ואף דיינים שלא הלכו כלל עם כיסוי ראש וכן בעוד מקומות שהיהדות הגיעה לשפל והרבנים היו מוכרחים לעשות ויתורים חשובים על אילו דברים לעמוד ועל אילו לא אך ודאי הייתה זו הוראת שעה אנחנו רואים קשר רצוף בין כללי הצניעות המוטלים על האשה ואיך זה ישפיע על הגברים הסובבים אותה אם לחפש להתקדם להתקדש ע"י אותם תרי"ג דרכים שהצטווינו אצלך זה נקרא רובוט אומר לך שאצלי ואצל ספרי המסורת שאותם אני מכיר אין זו גלות כלל וכלל אנחנו יודעים שהיא הנותנת ככל שאדם מתעלה במידה אחת ממילא יהיה יותר קרוב שיגיע גם לכיבוד הורים וגם למלביש ערומים
מה שכן חשוב לומר שלא כל אחת ואחד מסוגלים לסבול זאת וזה גם לא חוב הלכתי אלא ישנו מקום בהלכה וברמב"ם [אופס הרמבם פוסק שאל להלכה ] שמי שיכול ורוצה להחמיר יחמיר אם זה עושה לו ולסביבתו טוב אבל אותם אנשים שזה למעלה ממדרגתם אסור להם בשום אופן לנהוג כך ופה קשה איך אפשר לקרוא בקריאה כללית לקהילה או קבוצה לנהוג בנושא רגיש כל כך
ישנה גישה שרוצה לנתק את ההוואי שלנו ולומר שהקשר שלנו למצוות הוא כמו פקודות יבשות הגישה הזאת שוללת כל חיפוש ותהייה ורצון לגדול את הרוח הזו אני מרגיש בדבריך במקום לנסות להתחזק אתה מצאת שם לאויב" עבודה זרה"
זה נכון שהרחוב מלא ברובוטים אבל הם הולכים לכיוון ההפוך הם מנסים לשקוע כמה שיותר ולבטל את כל הסובב אותם ולפעמים אף לנסות לחשוב שהוא לא קיים הרבה הצלחה שיב

תשובתי לשיב היקר

שוב ושוב שיב היקר,

צניעות נשים תלויה בנשים, תבדוק בכל מקום ותראה,
הפוסקים נזעקו על פריצת גדר,
פריצת גדר יש לה בעיה רצינית, לא משנה מה המנהג שיהיה הכי שחור ומהשטן, אסור לפרו גדר כי אז זה גורם לאנכריה חברתית,
ולכן יש את הסמכות החכמים, והם קובעים מהי הגדר לפי מה שהציבור יכול לעמוד בהם, כי אחרת הציבור פשוט יברח לנו לגויים,

מה שקורה כהיום שכל עםארץ קובע גדרי צניעות, ואז כל מי שמתנגד הוא נכנס לעוון פריצת הגדר שזה מאוד חמור כנ"ל
והתוצאה היא שהם בורחים לנו לגויים,

מה שאני מנסה לעשות כאן באתר, ובעוד פורומים,
זה לתת את יסודי התורה, ואז כל יהודי יבין שאין לעשות גדרים סתם בלי להיות תלמיד חכם באמת שמבין את התורה לעומק,

נקח את ההפרדת האוטובוסים לדוגמא:
יש שיאמרו זה טוב ויש שיאמרו שזה לא טוב, אז מה עושים ?
אני טוען שאין מה לעשות פשוט אסור להוסיף גדרים בלי להיות תלמיד חכם, ובלי שהציבור מסכים עם זה,

ועכשיו נניח שהרוצים בכך הצליחו לעשות זאת בכפיה, עכשיו אם אני עולה על אוטובוס בלי הפרדה אני בעצם פורץ גדר ועושה חילול השם,

אותו דבר בכל גדר ותקנה,

על זה בדיוק זעקו חז"ל שאין לעשות כך,(בראשית רבה (וילנא) פרשת בראשית פרשה יט)

(משלי ל) אל תוסף על דבריו פן יוכיח בך ונכזבת, תני ר' חייא שלא תעשה את הגדר יותר מן העיקר שלא יפול ויקצץ הנטיעות,

פירוש זעקתו זה בדיוק מה שאני זועק כאן,
שאתה עושה את הגדר כעיקר תורה אז כל בן או בת שלא מרגיש בנוח עם החושך הזה, אז מיד עוזב את האומה ומתבולל ומקצץ בנטיעות,

אז כאן ישאל כל ילד מה יותר חשוב, יותר חשוב שהגבר יכשל בראיה של אישה וח"ו יראה בלילה קרי והמסכן יצטרך ללכת למקווה,
או יותר חשוב שבנו או בתו ישארו יהודים, ושלא יצא מזרעו הוא גויים,
הרי מהו מרויח מזה שהוא מחמיר ?? הרי זרעו\צאצאיו יקצצו בנטיעות = כפירה בתורה והאלוקים,

ולכן התורה שלנו דורשת שכל מי שרוצה לזכות לרוחניות ולעבוד את השם ?! חייב לעשות זאת בהצנע לכת,
כלומר מנהג ציבורי לחוד ועבדות הקל לחוד,
בזזמן שמואל הנביא וגם אחריו היו בני נביאים, שהם היו אלה שיצאו למדברות לעבוד את השם וללמוד תורה,
ולמה יצאו למדבר ? כי עבודת השם היא רק בצנעה, זה לא לכלל הציבור,

אז שוב: חייבים לדעת את עיקרי התורה ומזה להבין מה ואיך,
אין לזעוק כת ההשקפה או לצטט חכם זה או אחר,

כל סבלינו היא בגלל העםארצים האלה,

מ, היקר כתב

שוב, בבקשה לדייק בדברים! יש צניעות מדאורייתא ויש דת יהודית. מה הגדרותיהן וגדריהן, זו סוגיה שהתקשו בה רוב האחרונים, מפני שהיא מקיפה מאות מקורות במקרא במשנה ובשני התלמודים,
ומאחר שדברי ראשונים הובנו בדרכים שונות.

תשובתי למ, היקר

מה לא דיקתי ? אין צניעות בתורה נקודה, הסמכתות האם הם דאורייתא או לא זה כבר משהו אחר לגמרי,
אין שום היזכור של צניעות בתורה יש היזכור של ניבול, וזה לאו דווקא ראיה, כי אם היו הולכות אז פאות אז דווקה היו מנבלים אותן עם מתפחת, כלומר הניבול הי לפי הדרך ארץ שנהגו אז, העניין היא להפחיד אותה להודות ולכן ניבלו אותה,

הבריקר רב היה אומר ששבויה שחייבים לגגלח את שערן בכדי לנבלה בעינו אז יכול להיות שמותר לה ללכת עם מתפחת, כי זה מספיק ניבול לבת ישראל ללכת מגולח עם מתפחת,
ולך תסביר את ההיגיון הזה לנשים אונגריות יוצא אונגריה,

מ, היקר כתב

מתפלא על דבריך. האם לא אמרו חז"ל התורה תחלתה צניעות וסופה צניעות? האם אבותינו אברהם יצחק ויעקב לא היו צנועים במעשיהם? האם חז"ל לא למדו צניעות מיוסף הצדיק? האם חז"ל לא למדו מתמר שכל כלה הצנועה בבית חמיה יוצאין ממנה מלכים ונביאים? האם לא למדו חז"ל מהתורה שאין דרך בנות ישראל לצאת פרועות ראש? 

כתבתי למ, היקר,

אמרתי הסמכתות כן צווי ישר מהתורה אין,
תראה הסמכתות אפשר גם ללמוד בדרך הרע, הסמכתא היא לא צווי היא רק ראיה שכך נהגו,
למשל לא תלמד לגנוב מרחל, ולא תלמד מהשבטים למכור את האח למצריים,
ולא תלמד מתמר לזנות עם חמה,

הסמכתא מתחילה היא לא תורה במובן האבסולוטית שבדבר,
כל הנהגה שחכמים ראו צורך בדורם לתקן אזז עשו הסמכתא, זזה לא אומר שכך היית באמת,
חז"ל אומרים שצריך לדרוש ולדרוש על צדיק רק דברים טובים, וצריך לדרוש על רשעים רק דברים רעים,
בעצם הם אומרים צריך לשם חינוך לדרוש סיפורי מעשיות שלא היו ולא נבראו,
העיקר לחנך לטוב,

אבל ברור לנו מכל זה, שאין התורה והאלוקים ציווי משהו בעניין,
ולכן באמת לא ציווי בעניין, הכל תלוי בנשים,
ותפקיד הרבנים היא רק שמה שנשים מחליטות שכולם יעשו כך. ולא אחת תלך כך ואחת תעשה כך ואז יש פריצות,

הרי כל העניין של פריצות תלויה במה שלא מקובל,
אם כל הנשים הולכות בלבוש צמוד, אז אין פירצות בעניין, רק מי שתלך חצי ערום,
כלומר כל העניין תלוי במקובל ומי שחורג מהמקובל הוא ההפורץ גדר,

ולכן חייבים החכמים להשגיח שלא יהיה מצב שיהיו פורצי גדר,
המושג "מוטב שיהיו שוגגים בוודאי מוכר לך" וזה מדובר על עוונות ממש, ק"ו לעשות גדרים מחמירים ומזה לגרום שהיו מזידים בגדר ואחר כך מזידים בעיקרי תורה,

אני חושב שדברי ברורים לכל ילד שרק התחיל ללמוד תורה בחידר,

מ. היקר כתב

דבריך ברורים, אולם אינם מדויקים. התורה שבעל-פה מסתמכת לא רק על ציוויים מפורשים שבתורה, אלא גם על מדרשים. מדרשי חז"ל אינם רק דברי חינוך שבאו לסבר את האוזן, אלא הבנה עמוקה של התורה בכללותה. בפרט חז"ל למדו שהאיסור לצאת בפרוע ראש הוא מדאורייתא (וראה שו"ת באר שבע, סימן יח).

כתבתי לשיב היקר

לגבי ע"ז
זה לא משלי, אני מצטט את החכמים,
לדוגמא קח את הספורנו הזה,( תחזור על זה אלף פעמים ותרגיש את זעקתו הנשמעת מאז שכתב אותו עד היום, כל יום יוצא בת קול מספרו וזועק את זעקתו הגדולה על האלוהים אחרים שאנו כולנו עובדים לה, ובגלל זה אנו עד היום בגלות,)

ספורנו דברים פרק כח

(יד) ולא תסור מכל הדברים אשר אנכי מצוה אתכם היום ימין ושמאל. שלא ישנו את מצות האל יתברך בפרט ענין המשפט. ולא ימירו את שאר המצות במנהגי הדיוט ומצות אנשים מלומדה כ"ש כשיעשו זה לכבוד קדמונים שהנהיגו אותם המנהגים לא לכבוד קונם ולא לשמור מצותיו כי בזה האפן אין לך ללכת אחרי אלהים אחרים גדול מזה בחדוש דת לכבוד קדמונים אשר נחשבו אלהים שופטים בארץ.,,,,,,, והתחיל בתוכחות באמרו
(טו) אם לא תשמע בקול ה' אלהיך לשמור לעשות את כל מצותיו וחוקותיו אשר אנכי מצוך היום וזה בלי ספק כאשר הומרה שמירת מצות התורה במנהגים שונים וזולתם והוסג אחור משפט.,,,,,חזר ואמר כי לא שמעת בקול ה' אלהיך לשמור מצותיו וחוקותיו אשר צוך כלומר אבל שמרת מה שצוו או הנהיגו אחרים זולתו אשר לא כתורתו כמו שספרו ז"ל (גטין) שלא היו תורמין ולא מעשרין והוצרכו לתקון יוחנן כ"ג ולגזור על הדמאי והיו נועלים דלת בפני לוין מפני השמטה והוצרך הלל לתקן פרוזבול ובטלו מי סוטה ועגלה ערופה וסנהדרין מרוב הפושעים בסוף בית שני באופן שבטל כל משפט כמו שספרו ז"ל שגברו בעלי זרוע כמו שהוא הענין היום עם כל גלותנו ושפלתנו, שרב הממון בפרט החיב בדין מואס את תורת האל יתברך ומשפטי פיהו. (ע"פ דברי הימים – א טז, יב), ומתאמץ על ידי גוים וערכאותיהם לעות אדם בריבו (ע"פ איכה ג, לו), ובכן ירדו לטמיון הם ונכסיהם ובאלה התבאר' סבת חורבן בית שני והתמדת חורבנו בהתמדת סבתו:

שיב כתב 

maxmen חמוד לא יודע איפה גדלת ומה הערך של קדושה מקווה והנגזרות שלו … בחייך
אבל מה שרוצים אותם אנשים המחפשים אוטובוסים נפרדים הוא לאפשר לעצמם סביבה נוחה למחיה ישנם אנשים שבשבילם איכות חיים זה וילה ונוף וישנם אנשים שבשבילם איכות חיים זה אוטובוס נפרד – כן אני מתכווין לזה אנשים מכניסים את זה בתור שיקול נכבד לפני קניית דירה
את ההנהגות הללו מנהיגים אנשים ששנו ושימשו לא עמי ארצות כהגדרתך אבל כל הכבוד לך על יסודי התורה שאתה מוסר לנו ממשה או מסיני עצמו
אבל על המושג של לחפות את עצמך על האחר כמו שאני מכיר מה שהם מנסים זה רק בחלק מהקווים הפנימיים שממילא רוב האוחלוסייה רוצה את זה ואם אתה רוצה לשמוע אז אני מכיר בחורים שגרו בערי ספר חרדייות והאוטובוסים הללו השפיעו עליהם לרעה [כי הם היו רגילים אך ורק לסביבה חרדית צנועה וסגורה]
ובאמת במקומות שהיהודים על סף התבוללות או ששם זה הכרח המציאות גילה לנו ר' משה פיינשטיין שמותרת נסיעה מעורבת אך ודאי שרצוננו לעלות מעלה מעלה במקום שהסביבה מאפשרת זאת לא יודע למה אבל קשה לראות פה סיכון להתבוללות בתווך הקרוב

כתבתי לשיב היקר,

אז בוא אני הספר לך, (כנראה אתה לא נולדת כחרדי ולכן לא יודע מה קורה, או שאתה משקר לעצמך)
היית יהודי מתוסכל ורב עם אשתו כל חייו,
המסכן ראה שיש זוגות מאושרים ברחוב באוטובוסים, כל הרבנים נוסעים באוטובוסים עם נשתיהם יחד ומטילים ברחוב יחד עם הילדים,
הכל יפה ונכון כמו התנהגות טבעית של בני אדם,
מרוב תסכול במקום ללמוד איך אנשים נורמלים חיים אז התחיל להפוך עולמות בעניין, התחיל מקו 3 בירושלים וכן אחר כך עשה קווים למירון עם מחיצה ממש (וילון)
בקיצור כך זה התחיל,

והיות שהציבור החרדי הוא מעצם טבעו מקבל כל חומרה בלי הרבה מחשבה, אז זה לאט לאט נכנס חזק,
בתכלס לזוגות במיוחד עם ילדים זה קשה,
שאברך רוצה לנסוע למירון שלוש שעות מירושלים לא צריך להיפרד כל הדרך מאשתו,
אבל אם זה מקובל כבר אז לא עושה מזה עניין,
ובדור הבא זה כבר יהיה אסור מבחינת הלכתית,
כך בערך נבנתה כל המנהגי שטות ביהדות,

עכשיו אפי' אם נלך בראש שלך, שהציבור שלנו רוצה בכך מתוך רצונו,
אז שאלתי אליך היא כך
או שהתורה מנווט אותנו או שאנחנו יכולים לעשות מה שאנו רוצים,
התנהגות כזו כמו האיסלמם היא לא רק שאלה של דרכי אמורי,
(למשל כפרות בערב כיפור או תפוח בדבש כל אלה אפי' שזה כבר חלק מההלכה, אבל ברור לכל לומד תורה שזה פשוט דרכי אמורי שאסור בתחליט האיסור)
היא שאלה של אל תוסף על דבריו.
אין כאן אני רוצה מה שבא לי, יש עריבות זה לזה,
לא תתגודדו היא דאורייתא, ולכן אפי' שרוצים להעשות גדר או תקנה צריכים סנהדרין בשביל זה, ואז כל הציבור יתנהג לפי הגדר,

חוץ כמובן מההשלכות היותר רחוקות,
למשל מחר יבואו לעשות מחיצה בתוך הבית עצמה,
ומחרתיים הבעל ישלח זרע עם מבחנה לאחות שהיא תזריק לאישה, ויהיה אסור בכלל יחסים עם אישה,
בסוף בכלל נשאר בישיבה ונשלח טבעת וכתובה עם שליח לפנימיה של הבנות,
ואף אברך לעולם לא יפגוש את אשתו,
ואם יהיה לו ילד אז ישלחו אותו בפנימיה של בנים ובת לפנימיה של בנות,

ואז יש לי שאלה פשוטה, למה האלוקים לא חשב על גאונות שכזה, למה אמר לא תגנוב במקום פשוט לומר אל תחיו עם נשים ואל תולידו בנות, ואם במקרה יוולד בת אז תרגו אותה מיד,
ואל דאגה הרי אני אלוקים ואני אומר לכם מה לעשות,

נווו באמת,,,,, יש גבול לכל שיגעון,
הסברתי כבר למה בני ישראל לא נחשדו למשכב זכר, ובני ישמעאל כן, כי ביהדות לא היית אף פעם הפרדה בין גברים לנשים, לא במעמד הר סיני ולא במשכן ולא בבית המקדש הראשון, רק בבית המקדש השני בגלל פרוצים תיקן מי שתיקן את עזרת הנשים, אוקיי בתוך בית המקדש, בחוץ בכל השערים היית תערובות, ולכן הרי תקנו את ההתענית בה"ב,

תרבות שאין הפרדה אז גבר בטבעיות נמשך לבנות, וזה רצון האלוקים,
במילא אין לחשוד בהם במשכב זכר ואין לתקן תקנה שאסור גבר וגבר להתאחד בחדר אחד לבד,
מה שאין כן בני ישמעאל שאצלהם יש הפרדה לכן הם כן נחשדו למשכב זכר במילא אסור להתאחד איתם,
ולא פלא שבהאחרונים נפסק כבר שכן אסור להתאחד ולפחות לשון יחד אסור היום,

ולכן אין טענה אני רוצה איכות חיים, מהי איכות חיים שלא תהיה בנות בעולם ?
לי למשל: אם אני חסיד גור אז האיכות חיים שלי שלא יהיה ליטאים בעולם
ואם אני ליטאי אז אני לא רוצה שיהיה ספרדים בעולם,

נווו באמת,,,,,,,

למה אנו מתגהים עם התורה שלנו ?? כי היא תורה תבונית שלוקחת את הכל בחשבון,
כל מצווה וכל מנהג וגדר יש לו עומק תבוני, זה לא סתם שרירותי,
מה שאין כן תקנות של ליצניים ועםארצים,

אותו עניין כלפי פאות נשים, רוב העולם נהג לכסות את השער, היום מה לעשות זה לא מקובל,
אז אפשר ב"ה ללבוש פאה, אז רבונו של עולם מה הבעיה ? אם בת ישראל אחת יעזוב את היהדות ואת האלוקים בגלל החומרה או התעקשות המיותרת, אז כבר לא כדאי לנו להחמיר,

אומרים חז"ל שישו הפך להיות ישו כי רבו דחה אותו פעם אחרי פעם,
ותחשוב לרגע, כל הרציחות שהנצרות עשתה ליהודים בכל הדורות אשם בכך מי ?? הקנאות של רבו !!

כידוע כל הבחורים והבנות שגורשו מהקהילה מסיבות חומרות ומנהגים, בעצם כהיום עושים הכל לגנוב לנו את צאצאינו, זוהי המציאות,
ותאמין לי יש להם הרבה עם מה לשכנע, כי העםארציות חוגגת בכל מקום,
היהדות נהפך לדת פנאטי מכל הבחינות, רק לעקוב אחרי התגובות כאן ותראו ותבינו,
רוב הציבור לא יודע מימין ושמאל, חושב שהתורה היא דת חושב שכל דברי השטן של האיסלם והנצרות היא היא הדרך הנכונה,

תפיץ חומרה חדשה ומיד יש לך מי שיקבל עליו את החומרה,
תפיץ סגולה ומיד כולם קופצים על המציאה,
האם זה נקרא עם חכם, או זה נקרא עם נבל ולא חכם,

אותוו דבר לגבי הקהילות הנפרדות ביהדות,
אם היינו שומעים לקול של החכמים שהיו נגד כל הפרדה בין הקהילות, אז לא היינו עם כל כך הרבה אלילים,
אבל לא שמענו לקולם, רק הלכנו אחרי החכמים הקנאים ועםרצים ועשינו הפרדה בין החרדים בתוך עצמם ובין החרדים לדתים, וק"ו לבין החילוניים,
אז מה יצא לנו מכל זה ?
שאנו גונבים להם את צאצאיהם והם גונבים מאיתנו את צאצאינו ?!
קיומה והצלחת כל אומה במיוחד האומהשנו היא אך ורק באחדות, לך תלמד את דברי החכמים ותראה, אין קיום לאומה בלי אחדות,
מעמד הר סיני זכינו אך ורק כי היינו אז איש אחד ולב אחד, כך אומרים חז"ל,
אבל מאז מותו של שלמה המלך עד היום לא זכינו ליום אחד של אחדות, ולכן אנו בגלות,
ומי אשם בכך ?
אך ורק הרבנים של כל דור, כל דור שלא נבנה בית המקדש כאילו נחרב בימיו, כלומר כל דור יכול לבנות את בית המקדש ורק עם אחדות,
וכל פירצה מתחיל מהגדוילים, ומהי הפירצה ? החומרות המיותרות ! כל מפגר שמחמיר על עצמו מחר מיד נהפך להיות גדול הדור,
זה לא עם חכם זה עם נבל,
מצטער מאוד לומר זאת,

ושהאלוקים יסלח לי על דברי,

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > היגיונו של הצניעות באנושות, (חשיבה מחדש)
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.