בית פורומים בחדרי חרדים

בבוקרו של יום: האדמו"ר מאמשינוב קידש את הלבנה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/8/2011 17:48 לינק ישיר 

ענייני אמשינוב נידונו בעבר כאן וגם כאן

ועדיין לא נאמר הכל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2011 19:07 לינק ישיר 

לכל המגיבים והכותבים,

ברשותכם אקדים בסיפור קצר שאני עצמי ובשרי הייתי נוכח בו:

ובכן, למרות שאני חסיד, למדתי בישיבה ליטאית מפורסמת מאוד, באחד הימים ראיתי את אחד מראשי הישיבה הידוע כיהודי ת"ח וצדיק מבזה ברבים את אחד האברכים בישיבה, (הסיפור מיגע ומשעמם ולכן אני לא מפרט..) אני רק יכול להעיד נאמנה שאותו אברך לא עשה שום דבר רע, וראש הישיבה שפך את דמו והשפיל אותו עד עפר מתוך כעס.

למרות שהייתי המום, הרהרתי בדבר ואמרתי לעצמי "ראש הישיבה הבקיא בשו"ע וודאי יודע מה הוא עושה!" "כנראה שיש סיבה מוצדקת למעשיו"
ושימו לב! מדובר על עוון חמור שמוטב להכנס לכבשן האש ולא להכשל בו (יהודה ותמר), חטא שמפסידים את החלק בעולם הבא, עבורו.

במה דברים אמורים?
יש אדמורי"ם, רבנים וראשי ישיבות מהדור הזה ומן הדור הקודם שרבים האמינו ומאמינים שהם צדיקים וקדושים. לעיתים האמונה נובעת מתוך החינוך בבית, לפעמים האמונה היא בכלל מפלגתית.
רק אצל מעט צדיקים ניתן לראות בחוש עין בעין את צדקותם ועבודתם הכבירה.

האדמו"ר מאמשינוב שליט"א הוא אחד האדמורי"ם שלא צריך להאמין שהם צדיקים, רואים זאת בכל רגע ובכל שעה יום יום כבר שנים ארוכות.

מבלי למעט מערכם של צדיקים אחרים, אינני חושב שיש בדור עוד צדיק העובד את ה' ודבוק בו בצורת עבודתו של האדמו"ר מאמשינוב,
מדובר באדם שמסגף את עצמו בצורה בלתי נתפסת, בקושי אוכל (הוא ניזון בעיקר  מתרכיז מיצים טבעיים) ישן כחמש - שש שעות בשבוע,
הוא חי בפשטות מדהימה, ללא גיננוי אדמורו"ת, ללא רכבי פאר, בגדים פשוטים, על דלת דירתו בת שלושת החדרים בקומה השניה מופיע השלט "משפחת מיליקובסקי" בדירה זו הצטופפו 12 ילדים !!! הוא בורח מכל סממן של כבוד, אין לו כסא בתפילה ולא בעריכת הטיש (הוא יושב על ספסל) ללא כלים מכסף וכו' וכו'

אהבת ישראל שלו היא בצורה שאין לתאר ולשער, הוא מקדיש מזמנו שעות אין סוף לעזור לאנשים מכל העולם, הוא דואג לכאו"א ללא קשר ואבחנה להשתייכותו העדתית / מפלגתית / דתית. מי שלא חווה את זה לא יבין ורק לשם דוג' אציין שגם לבחורים בני 15 הוא פונה בלשון רבים "אתם יכולים להכנס" וכדו'.

הוא יהודי שכבר שנים לא הוציא מילה מפיו (בין בדברי קודש ובין בחול) בלי לחשוב לפני"כ. אין שליפות! פשוט לא קיים!
אדם, שכל ברכה שלו וכל קרי"ש גם אם מדובר בברכת "אשר יצר" או בכל ברכה או דבר תורה הכל הוא עושה בכוונה ברטט ובזיע, ניתן לחזות בפניו פחד וחלחלה בכל פעם שהוא מוציא את שמו של ה' מפיו. לעולם הוא לא יושב בתפילה גם אם זו נמשכת עשר שעות!!
האדמו"ר הוא בעל כוחות אדירים (כן, אני מתכוון כוחות פיזיים של שליטה מליאה בגוף)
לכל מה שכתבתי יש אינספור סיפורים ועדויות מאנשים החיים איתו סביב השעון, רק בכדי להמחיש מהם כוחותיו, אספר שלפני מספר שנים בראש השנה לאחר יומים תמימים ללא שינה בעבודה אינטנסיבית של תפילה (7 שעות שמו"ע) ארבע שעות שהקהל עבר לפניו, עריכת ה"טיש" וכו' , לפני תקיעת השופר הוא ביקש לצאת לתנומה קלה, לפני שהוא נכנס לחדרו הוא ביקש מהגבאי שיעיר אותו בעוד 9 דקות (!!!!!!!!!!) מיד כשהגבאי נכנס הוא קפץ מהמיטה וחזר לבית המדרש רענן כאילו הוא ישן 13.5 שעות על אותו צד... אחרי יומים בלי שינה!!! זה נקרא שליטה מוחלטת בגוף.

בענין בקיאותו בתורה, מעולם הוא לא "נתפס" בעניין שהוא לא היה בקיא בו לפני ולפנים, בבלי, ירושלמי, שו"ע, פוסקים, קבלה, ספרי חסידות שותי"ם למיניהם, [כמה 'חכמים' ניסו לבון אותו ויצאו נפעמים], ולדוג' גם כאדמו"ר עד היום יש לו חברותות שאיתם הוא לומד במקצועות שונים מן התורה.

ניתן להאריך עוד ועוד בגדולתו, עד אין סוף, אך דומני שלאחר שהמושגים נתפסים קצת ונכנסים ללב, אף אחד לא ישאל עליו שאלות. מדוע? כי ענק שבענקים העובד את ה' ודבק בו תמיד תמיד, וודאי  לא יכשל בדבר הלכה.

ולסיום, אספר סיפור ידוע שאמנם לא שמעתי מכלי ראשון אך כאן וודאי ניתן לומר "המפורסמות אינן צריכות ראיה", ר' שלמה זלמן אוירבך זצוק"ל מאוד חיבב והעריך את האדמו"ר וכשפעם נשאל, כיצד הוא (האדמו"ר) עובר כביכול על ההלכה? הוא ענה: במשנה באבות כתוב: "מצווה גוררת מצווה ועבירה גוררת עבירה" יש בדבר כפל המשמעות גם בפשטות וגם כמבחן! כשאדם עושה מעשה ואינו יודע אם הוא היה מעשה טוב או לא, האם היצר הטוב הניע אותו או שמא ההפך? יבדוק, מהו המעשה הבא, מה נגרר מאותו מעשה.

הוא סיים: האדמו"ר מאמשינוב עושה מעשים לא מובנים, איננו יודעים אם מעשיו הם מצוות או שמא עבירות ח"ו, הבה ונבדוק מה מעשיו גוררים? מצוות או שמא ...

וכאן חשוב לציין, האדמור התחנך בחלק מהשנים בישיבת בריסק, הוא גדל בבבית ליטאי למהדרין (אביו היה הגאון ר"ח מיליקובסקי) בכל תחומי החיים הוא מחמיר ומדקדק אף יותר מה"בריסקערס" וה"חזונאישניקים", לדוגמה בכל הקשור לכשרות המאכלים, חומרות בפסח, בסוכות וארבעת המינים, דקדוק בכבוד הזולת והמנעות ממחלוקת ולשון הרע (אתם מכירים עוד אדמו"ר שאין לו יריבות עם אף אחד?!) וכו וכו'
הוא אדם זריז מאוד שתמיד הולך / רץ מהר ועיניו מביטות על הארץ וכל מעשיו הוא עושה בזהירות ובמהירות.

ושוב סיפור אחד אחרון שיסביר עד כמה "תכלית הידיעה שלא נדע" ועד כמה אנחנו לא מבינים ואין לנו השגה במעשיו של האדמו"ר,
לפני מספר שנים, כמידי שנה ושנה בי"ט אב (יום ההילולא של סביו של הרש"ש מאמשינוב), הוא עולה לציונו בבית הקברות הישן בטבריה, בדרכו הוא היה מתפלל תפילת שחרית על ציונו של רבי מאיר בעה"נ, באותה שנה האדמו"ר הגיע בשעת בוקר די מוקדמת ולכולם הייתה תחושה שהנה הפעם הוא יתפלל בזמן עוד לפני זמן תפילה...
אך דא עקא, לעיניהם המשתאות של חסידיו, הוא מתחיל להסתובב בבית המדרש שליד הציון הלוך וחזור על אותו ציר כשכולו אחוז שרעפים, ניתן היה להבחין שהוא עסוק במחשבות כלשהן, רק מידי פעם הוא הגביה את העינים להביט בשעון המתקתק,
השעון תקתק ותקתק והרבי פוסע הלוך ושוב הלוך ושוב כשכולו נוטף זיעה מהחום הטבריני (המאוור רק עירבל את החום...) וללא משים עברו חלפו להם ביעף שש (כן, שש) שעות תמימות של הכנה לתפילה וכל הקהל מצפה ומחכה ומשתאה.
מה הוא חשב? מי יודע? במה הוא היה עסוק? לעולם לא נדע!

"תכלית הידיעה שלא נדע"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2011 19:29 לינק ישיר 
הכל נכון, ואעפ"כ:

זכרונאי כתב:

אני מאמין באמונה שלמה שכל התורה המצויה עתה בידינו היא הנתונה למשה רבינו ע"ה ושלא תהא תורה אחרת ולא תהא מוחלפת מאת הבורא ית"ש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2011 19:44 לינק ישיר 

זכרונאי כתב:

אני מאמין באמונה שלמה שכל התורה המצויה עתה בידינו היא הנתונה למשה רבינו ע"ה ושלא תהא תורה אחרת ולא תהא מוחלפת מאת הבורא ית"ש.

למרות שאין לי ממש עניין להכנס לוויכוחים, אני רק אתן לך נקודה למחשבה (יש דוגמאות רבות)

מובא בכמה מקומות במדרש ובגמ': "רבי עקיבא כשהיה מתפלל עם הצבור היה מתפלל כדרכו וכשהיה מתפלל בינו לבין עצמו אדם מניחו בזוית זו ומוצאו בזויות אחרת מפני כריעות והשתחויות"

תגיד, איך יתכן שרבי עקיבא עבר על ההלכה?! איך הוא זז באמצע שמו"ע?
וההסבר פשוט
(אולי בכ"א אני אאריך בהמשך)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2011 19:47 לינק ישיר 

מנין שמדובר על תפילת שמו"ע?
ובנוסף, בזמנו טרם נקבעה ההלכה שאין לזוז בשמו"ע!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2011 19:59 לינק ישיר 

אניןטעם כתב:

למרות שאין לי ממש עניין להכנס לוויכוחים, אני רק אתן לך נקודה למחשבה (יש דוגמאות רבות)

מובא בכמה מקומות במדרש ובגמ': "רבי עקיבא כשהיה מתפלל עם הצבור היה מתפלל כדרכו וכשהיה מתפלל בינו לבין עצמו אדם מניחו בזוית זו ומוצאו בזויות אחרת מפני כריעות והשתחויות"

תגיד, איך יתכן שרבי עקיבא עבר על ההלכה?! איך הוא זז באמצע שמו"ע?
וההסבר פשוט
(אולי בכ"א אני אאריך בהמשך)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2011 20:00 לינק ישיר 

לא בשמים היא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2011 22:35 לינק ישיר 

מידיעה - האדמו"ר התחיל לקדש את הלבנה מבעוד לילה. אמירת קידוש לבנה אורכת אצלו קרוב לשעתיים פחות או יותר, כך שסיימה עם אור הבוקר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2011 23:04 לינק ישיר 

אפשר לקבל שהאדמו"ר הוא ת"ח.
עדיין יש כאן פליאה גדולה ומותר לשאול בצורה מכובדת וללמוד מהאדמו"ר.

האם מישהו פנה אל האדמו"ר ושאל אותו בצורה מכובדת ללמוד מהיכן הוא לוקח את ההיתר לנהוג כך.
מהסיפור האחרון נשמע שלא רק שהאדמו"ר לא התפלל בזמן אלא ציבור שלם המתין לאדמו"ר שעות ארוכות ולבסוף לא התפללו בזמן.

איך יתכן שאף אחד בציבור הזה לא פנה לאדמו"ר ואמר לו "כבוד הרב, עוד מעט יעבור זמן קריאת שמע, האם מותר להמשיך ולהתעכב?".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2011 23:27 לינק ישיר 

זכרונאי
הנה קיבלת תשובה מגימפעל. תתנצל
אבל גם אילו לא היית מקבל תשובה
כאחד שגולש באינטרנט, תלבש קצת ענווה, אני בטוח שבמעמדך זה אתה חוטא בעוד כמה חטאים לפחות מהסוג ש"חטא" הרבי מאמשינוב, שב בשקט כדי שלא יתחילו לבדוק בשמים מה המצב עם כבודך

הדבר מדובר גם לכל יתר החכמים כאן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/8/2011 23:37 לינק ישיר 

ויש ליישב בתרי אורחא. חדא, קיימא לן דצדיקיא ראשן בשמי שמיא ומחשיכן אור החמה בזוהרן. ועוד י"ל דאפילו אומר לך על יום שהוא לילה וכו' אל תהרהר אחריו. עאכו"כ דידיע לכל בר בי רב דעניין הזמן אינו קבוע כלל וכבר האריכו בזה המחקרים ואיכמ"ל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 00:14 לינק ישיר 

שאלו פעם את אחד מגדולי הפוסקים על הלכה שפסק שלא כהשו''ע היתכן ?
וזה מה שהשיב , מאותו מקום מאיפה שהשו''ע והרמ''א פסקו מה שפסקו  , גם אני חיפשתי  גם שם וגם במקורות אחרים ופסקתי הפוך !
אצל הדור הקודם , אמרו עם הארצים עסוקים רק עם השו''ע , וטוב שכך , 
 תלמיד חכם מתחיל תורה , משנה ,  גמרא  ,ראשונים  , ואחרונים ופוסק כדין להבנתו !

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 00:24 לינק ישיר 

וזהו עומק הביאור בעניין מאמר חז"ל דלעתיד לבוא וכו' הללו  בוכין והללו בוכין. והקשו העולם בשלמא רשעים שפיר קא בכו אך צדיקים משום מה ? וצריך לומר שבעת הגאולה יהיו צדיקים שעדיין סבלותם על שכמם בדרך לגלות בבל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 00:29 לינק ישיר 

מעניין שכשרצו לצאת במחאה פומבית נגד האדמו"ר, הגרש"ז אויערבך התנגד. מפי השמועה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/8/2011 00:35 לינק ישיר 

מעשה באחד שפנה לידיד בבקשת הלוואה דחופה "רק ליום אחד" ובליבו לחש בדביקות ' כי אלף שנים בעיינך כיום אתמול ',. חברו ששמע את הלחשוש ענה בשמחה - אין בעיה בוא אלי מחר ותקבל בשמחה

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > בבוקרו של יום: האדמו"ר מאמשינוב קידש את הלבנה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.