בית פורומים לשמוע אל הרינה ואל התפילה

כשיוסל'ה הגיע להאנגר 11 - דיווח

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/11/2011 01:31 לינק ישיר 
כשיוסל'ה הגיע להאנגר 11 - דיווח

בס"ד

הערב התקיים קונצרט החזנות הראשון באולם הקונצרטים המפואר בהאנגר 11 בנמל תל-אביב.
וכשאני כותב "המפואר" כוונתי שהאולם היה נראה כמו אולמות הקונצרטים הגדולים בעולם: קירות עם תמונות וידיאו המתחלפות בכל יצירה, הגברה מצויינת, 4 מסכים שהקרינו את הקונצרט, רווח בין השורות, וכו'.
שם הקונצרט "יוסל'ה" - הצדעה לחזנים רוזנבלט, מנדלבאום, שליסקי ושמידט.
בקונצרט השתתפו החזנים: אושי בלומנברג, צבי וייס, יעקב מוצן, עזי שוורץ ומשה שולהוף
בלווי התזמורת הפילהרמונית הישראלית ומקהלת החזנים יובל בניצוחו של ד"ר מרדכי סובול.

להלן היצירות שהושמעו
:
שעו שערים - סובול - המקהלה
רבי ישמעאל אומר - רוזנבלט - אושי בלומנברג
מזמור לדוד - ברודי - יעקב מוצן והמקהלה
אב הרחמים - פוזנר - צבי וייס
הנני העני - רוזנבלט - משה שולהוף
וביום השבת - פוזנר - עזי שוורץ, הילד ארי וייספיש והמקהלה
טיריטומבה - שיר נאפוליטני - החזנים והמקהלה
הפסקה
מחרוזת יוסל'ה רוזנבלט - התזמורת
אתה יצרת - רוזנבלט - עזי שוורץ והמקהלה
כהניך ילבשו צדק - שטיינברג - משה שולהוף
רזא דשבת - מנדלבאום - צבי וייס והמקהלה
אמר רבי אלעזר - רוזנבלט - אושי בלומנברג
אחינו כל בית ישראל - רוזנבלט - יעקב מוצן
טוב להודות - כ"ק האדמו"ר ממודז'יץ שליט"א - החזנים והמקהלה

תודות:
עיבודים - ד"ר מרדכי ובנו אופיר סובול
תזמורים: אופיר סובול, לסלו רוט, ד"ר חנן וינטרניץ וד"ר מרדכי סובול
העתקת תווים ממוחשבת והפקה אמנותית: אופיר סובול
שיווק מופע: איי.אם.סי בע"מ
מנהל יזום והפקה: יצחק ראשי
עיצוב והפקה: שילה-ברכץ בית-אל
נגני התזמורת הפילהרמונית הישראלית
הרב מנחם בריסטובסקי - פסנתר(ים)
חברי מקהלת החזנים יובל
הגברה: משה בכר
וידיאו: קול-שר

ותודה מיוחדת לבעלי ומנהלי האנגר 11 בנמל תל-אביב שהצליחו להפוך את המקום לאולם קונצרטים מפואר.

הקונצרט הבא (השני בסידרה) "לדוד מזמור" - 100 שנה להולדתו של דוד קוסוביצקי בהשתתפות החזנים יצחק מאיר הלפגוט, נתנאל הרשטיק, סימון כהן ובן-ציון מילר יתקיים בהאנגר 11 ביום שני ז' בטבת תשע"ב 2.1.2012.

לילה טוב מירושלים

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 01:58 לינק ישיר 

מה ההבדל בין עיבודים לבין תזמורים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 02:19 לינק ישיר 
ה' האדם והשטן----

שלום חברים.

זה עתה חזרתי מהקונצרט הראשון בסדרת המנויים של יובל לשנה הזו, האמת היא שחזרתי מהקונצרט עם רגשות מעורבים, ומיד אסביר.

הקטע השלישי, 'מזמור לדוד' הולחן על קטע אופרה בשם 'ה' האדם והשטן' ' וכדבריו של מרדכי סובול, ואני חושב שהערב אכן היה בסימן הזה.

אני חושב שרוב משתתפי הקונצרט מרגישים סוג של סתירת רגשות בקשר למה שהיה, ראשית האולם, הוא כלל לא עמד בציפיות, ואני לא מדבר על ה'חום' הנורא שהיה בכל שעות הקונצרט (מה שהכריח את נגני התזמורות להפשיט מעליהם את חליפתם, דבר שהוא בזיון כשלעצמו), לא על זה אני מדבר, אני מדבר על המקומות. 95 אחוז ממקומות הישיבה היו בלתי מוגבהים כלל, מה שאומר שמשורה 6 לא היה סיכוי לחזות כלל בבמה היוקרתית אלא רק במסכים בצדדים.

דבר נוסף, הקונצרט היה על שמם של ה'יוסלאך', אשמח אם תציצו שוב בטבלת הביצועים, אני לא מצאתי כמעט קשר לשום יוסלה מלבד לרוזנבלט.ומלבד ליצירה או שנים.

כמו"כ, האווירה הייתה כאילו הקונצרט מתקיים ברחבת הפארק הלאומי ברמת גן, האולם פרוץ מידי ופתוח, ואווירת שוק הפישפישים קטנה עליו.

ובואו בבקשה אחסוך מכם את נושא הבלגן בחניונים הסמוכים ובכל נושא התורים האין סופיים בכניסה היחידה של האולם המאולתר.

ועכשיו לכמה רגעי נחמה, טוב, אז ראשית צבי וייס היה בשבילי הפתעה גמורה, למרות שאני מכיר אותו ואת קולו לא מהיום, אך מעולם לא שמעתי אותו באופציית מדד שכזה, בסמוך לחזני עולם ועם תזמורת שכזו. הקהל היה נלהב ממנו בצורה יוצאת דופן, רגש ודיוק שלא בנמצא וכמובן בונוס של צבע קול יפה ומתוק.

עזי שוורץ, זקן ורגיל, הבמה עומדת עליו.., סליחה, הוא עומד על הבמה כאילו הוא נולד שם, חזן מושלם, בסגנון רענן וגדוש במוסיקליות ואיכות. ביצועים מושלמים וייחודיים.

שולהוף ומוצן, חזנים בעצם, יינם כיין שמשתבח מיום ליום, עליהם אין מה להוסיף.

ואושי בלומנברג, שמבחינתי הוא הטעות הגדולה של הערב הזה, סובול הימר את ההימור הממש לא נכון, לא צבע, לא ביצוע, בקושי בקושי.. (סליחה אושי, אני באמת חושב שכדאי שתירשם לשנה שנתיים לבית ספר לחזנות כל שהו, אין תוצאות ללא עבודה מתמדת וקשה..)

ולסיכום, הערב נחלק לשלוש, היה את הרגעים המשובחים והטובים, היה את הרגעים הנורמטיבים והחסרי ריגוש, והיה גם רגעים לא כל כך טובים.. בקיצור, ערב בסימן 'ה', האדם והשטן'.

זוהי דעתי המאוד אישית, לא אתנגד לשמוע דעות של אחרים, ולא התבאס אם יבוא קולני ויכחיש את כל דבריי...

לילה מדהים חברים!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 02:35 לינק ישיר 

הייתי בקונצרט הזה, ומה שדבר ראשון הפעים אותי, זה המסכים והתפאורה, זה היה פשוט משהו  שלא יכולת גם לו רצית שלא להיכנס לאווירה של חזנות אמיתית, זה היה משהו מיוחד. לגבי החזנים, היו טובים והיו פחות, אבל בכלליות, נראה

שעבדו קשה בשביל להוכיח ולהראות תוצאות מרשימות, והם הכן הוכיחו זאת. תשמעו בכל  זאת כאשר מדובר ביוסל'ה, ולא משנה איזה, אם מנדלבאום הענק, ואם זה יוסל'ה רוזנבלאט האגדי, שמרכז סביבו את כל עולם החזנות, שהרי בכל זאת אין

מישהו שאוהב חזנות ולא שומע רוזנבלא'ט, וזה לא פשוט לבוא ולשיר את מה שהם בדיוק שרו, וכפי שהם שרו. אפשר לחלום לשיר כמוהם. אבל לנסות ולעבוד קשה, ולהגיע לתוצאות סבירות, ואפילו יפות זה אפשרי בהחלט. וזה דבר שהם הוכיחו.

היצירות שנהנתי מהם היו, הנני העני, שביצע החזן המיוחד משה שולהוף, אין מה לומר שומעים ורואים ששולהוף הוא חזן שעבר לפחות כמה עשורים לפני עמוד התפילה בימים נוראים. הוא נתן פרשנות משלו בדרכו שלו לטקסט המיוחד הזה. ועוד

יצירה שנהנתי היא אמר ר' אלעזר,בביצעו של החזן הצעיר, (בן 24 כך אמרו למרות שלא נראה לי כל כך?), אושי בלמנברג, (אם אני לא טועה כך כותבים).מאוד נהנתי מהגישה החזנית שלו ליצירה, (למרות שהוא מתאים יותר לשיר בסטייל קסוביצקי

לדעתי, אבל הוא היה מאוד מרשים ומקצועי וזה מצויין.)  וכמובן רואים ושומעים שהוא תלמיד של בן ציון מילר. לגבי יעקב מוצן, מאוד נהנתי מאחינו כל בית ישראל, והיצירה הלא מוכרת מזמור לדוד שנשמעת מאוד מענינת.  ומעוד יצירה שמאוד

נהנתי היא וביום השבת של פוזנר ששר החזן המוכשר והמדהים עזי שווארץ יחד עם הילד הנפלא אריה ויספיש והמקהלה זה היה יצירה שפשוט היה תענוג לשמוע אותם. ובקיצור, תודה רבה להנהלת יובל, שעושה המון בעבור החזנות, ולכל

העומדים בראש המשרד הזה. לד''ר מרדכי סובול. לתזמורת הפלהרמונית הישראלית, שעושה עבודה נפלאה תמיד. ולפסנתרן היחיד ומיוחד שאין כמוהו שעושה גם הוא עבודה נפלאה.  למקהלת החזנים של יובל, הייתם מצוינים. לחברה

מההגברה שהייתה מעולה למר אופיר סובול וכמובן לחזנים היקרים כל אחד בשמו הטוב יבורך.

לילה טוב      

דוד 

תוקן על ידי עמוד_תפילה ב- 16/11/2011 02:40:12

דוד 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 08:49 לינק ישיר 

אני מחכה לכל תגובות הסובלים למיניהם הם משעשעים אותי סך הכל היתה הצלחה גדולה זה כלל לא פשוט להעמיד קונצרט כזה הכי טוב היה הקטע התזמורתי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 08:52 לינק ישיר 

התפאורה גם היתה מיוחדת במינה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 08:54 לינק ישיר 

אבקש הם תוכלו להעלאות את אחינו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 08:55 לינק ישיר 

חזנוב היקר

הדרך להיות אובייקטיבי היא לתת מידע ולשתוק, אם ברצונך להפוך את האשכול הזה לאחת מבמות הויכוח התת רמה שלך, אנא, לא כאן.

תן ל'אשכול הדיווח' להיות מה שהוא, ולא מה שאתה רוצה שהוא יהיה, ואנא בבקשה, אל תענה לי אפילו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 09:01 לינק ישיר 

מצחיק אתה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 11:15 לינק ישיר 
ההבדל בין החזנים הותיקים לחדשים

יצירותיו של החזן האגדי יוסלה רוזנבלט נכתבו לפי הנוסח של דורם דגש על התפילה והרגש.
משום כך לא ניתן להשוות בין חזנים כמו שולהף  ומוצן לצבי וויס,עזי שוורץ ואושי בלומנברג כולל  הילד ארי וויספיש.הותיקים מתרפקים על העבר :תפילה והרבה רגש. ומשמעות המילים
אצל החדשים הדגש על הטכניקה הקולית ,פיתוח קול וסולפז" פחות על הרגש.
טוב להודות לד"ר מרדכי סובול על המבצע  של ארגון ערב מוזיקלי מגוון ,לתזמורת הפילהרמונית,מקהלת "יובל"הותיקה לפסנתרן המחונןבריסטובסקי מנחם  ולאופיר סובול במיוחד על
עבודתו המסורה מאחורי הקלעים .בארגון הערב ותזמורים והפקה.החנייה זקוקה לשיפור. הנושא.
לכולם ישר כוח!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 11:23 לינק ישיר 

קונצרט שהצליח למרות כל הקשיים ועל כן כל הכבוד ליובל החזנים היו במיטבם למרות מזג האוויר החורפי זה כיף לראות קונצרט חזנות אמיתי עם יצירות כבדות מצליח את הפירוט אני משאיר לכותבים הבכירים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 12:10 לינק ישיר 

נהניתי מאוד

תוקן על ידי יעפ

תוקן על ידי יעפ ב- 16/11/2011 12:24:37

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 13:27 לינק ישיר 

שלום רב לחברי הפורום וצופיו
אמש התקיים קונצרט החזנות הראשון בסדרת המנויים 'יובל', אחד הטובים.
בו כאמור השתתפו חזנים ילד פלא תזמורת פילהרמונית מקהלת יובל בריסטובסקי וכמובן הכל בניצוחו של הד"ר מרדכי סובול
מזה כמה שנים אני נמנה חלק בלתי נפרד מחבורת חובבי החזנות המושבעים שלא מפספסים קונצרט של יובל. היו כאן בפורום כמה ניקים שמיהרו להספיד ואמרו שזה יהיה כשלון ועוד ועוד השמצות וקישקושים, ומה אומר ומה אדבר, משום מה נהנתי עוד יותר מהיכל התרבות. מוזר? כלל לא היה משהו אווירה משפחתית היו מסכי ענק שגם היושבים אחורנית יכלו לחוש את הקונצרט, משא"כ בהיכל התרבות. 
והיו עוד ועוד שיפורים שלא זכינו להם בהיכל התרבות, היתה גם הקרנה על הקירות דבר שנתן מראה מכובד יפה שהכניס אותי ואת כולנו לאווירה , בקיצר' היתה הצלחה.
אני יודע שיש אנשים שימצאו חסרונות בכל דבר וכאן בפורום היו שמצאו חסרונות גם ביוסלה רוזנבלט" המסקנה היא שמקטרים תמיד יקטרו ולא משנה מה יקרה.

ועכשיו לפן המוזיקלי של הערב:
ראשית כל היצירה ששבתה את ליבי נגעה בנשמתי והביאה אותי למחוזות אחרים, היתה "הנני העני ממעש" ששר החזן משה שולהוף, אין זה סוד שאני מעריץ גדול של סגנונו של משה שולהוף ושהוא החזן המועדף עלי, הוא אחד מהבודדים שמזכירים לנו מה היה באותם ימים של תור הזהב של החזנות, כשאני מדמיין לעצמי בראש חזן ישר קופץ לי בראש משה שולהוף.
איזה אמירה איזה קולרטורה איזה חום איזה כנות איזה השתפכות איזה איזה איזה, איזה חזן... זלגו לי דמעות בביצוע הזה ותסמכו עלי ששמעתי ביצועים רבים ליצירתו של יוסלה וכמו של שולהוף עדיין לא שמעתי, זה היה פשוט פנטסטי, הרגשתי כאילו אני עומד בבית הכנסת לפני תפילת מוסף, אלא שהתזמורת שניגנה מוטיבים מקדיש של מוסף עוררה אותי והזכירה לי היכן אני נמצא.
החזן משה שולהוף ביצע גם את היצירה המדהימה השונה והאהובה של שמידט האגדי, את "כי לקח טוב" זה היה ביצוע נדיר ומפתיע, אני מקווה שהיצירה תתחיל להיכנס לרפרטואר של החזנים בתפילות השבת.

ובאמת הקונצרט הזה היה מהמיוחדים ביותר, תזכירו לי מתי בפעם האחרונה שמענו בקונצרט שלא נדבר בתפילות יצירות של שליסקי של שמידט? תזכירו לי אני לא זוכר... 
ואם כבר דיברתי על שליסקי, אז צריך לתת מקום של כבוד לביצוע של החזן יעקב מוצן ליצירה שמבצע שליסקי 'מזמור לדוד' יצירה סגנון קצת אופראית, הזכירה לי את Una Furtiva Lagrima , זו יצירה מדהימה שזכתה לעיבוד ולהחייאה בקונצרט הזה. והכי חושב היא זכתה לביצוע מדהים של החזן יעקב מוצן שאין טעם להכביר במילים על גדולתו וביצועיו, אכן חד בדור.
וכאמור החזן יעקב מוצן ביצע גם את 'אחינו של יוסלה שהיא יצירה נפלאה, והעיבוד של אופיר סובול היה פנטסטי אהבתי את שינויי הטמפו של היצירה, ובעיקר שבהשתא בעגלא זה הפך למעין פזמון, התפוח עלה מעל העץ?

אההה כמעט שכחתי, וגם היה את הכוכב הצעיר עזי שוורץ שכהרגלו הפגין יכולות וביצועים שידועים יותר על במות היכלות האופרה, עזי בחורצ'יק מוזיקאי ומוזיקלי. קצת היה קשה לו לשחזר את ההצלחה הגדולה בשנה שעברה עם שובי נפשי ומעוז צור, היה קשה לו לחזור שוב ולהגיע לשיאי הביצועים דאז. אך בכל זאת הוא היה פנטסטי והפגין גם יכולות קוליות מרשימות, דבר שהביא אותי מעט לתחושה של בלבול בין כל צבעי הקול וכל הטכניקות הקוליות. מצטער התבלבלתי.
עזי ביצע את אתה יצרת ואת וביום השבת, כמובן עם כל הבלבלות והשיאים ושאר הקשקושים שטחנתי לכם במוח"... היו ביצעוים מדויקים ומרשמים לעילא ולעילא! (שמתי לב שבאתה יצרת הוא לא השתמש בהוספות שכתב הד"ר מרדכי סובול ב'חרבה עירנו').
אוהוווווו, ואיך שכחתי את ילד הפלא ארי וייספיש, תלמיד בית הספר 'מלאכים' של המנצח רפי ביטון, איזה ילד מוכשר מוזיקלי עם קול נעים ושמיעה ועמידה נהדרת בקצב, הוא ילד? הוא שר כזקן ורגיל! וזה לא חדש לי שלשום הוא שר בקונצרט 'קולות מן השמים' כמה יצירות והוא היה מעולה, כמו כן כמה פעמים הוא שר את אנא עבדא של רביץ בפתיחת ארון הקודש בתפילות השבת בבית הכנסת הגדול ברמת-גן. כל הכבוד.

ועכשיו הגענו לשני החזנים הצעירים שהתווספו לתוכנית המנויים, פסיכובלוג הריח שהולך להיות כאן דעה מנוגדת לדעתו.
ראשית כל צבי וייס, חזן נהדר עם אמירה משובחת כשל חזן קולרטורות נאות ומכובדות, אברך צעיר (כמעט ראש ישיבה-מה זה הפראק הזה שהוא לבש?) הוא לא בא למכור קול מטורף וצרחות אל חזנות טובה ונעימה, והוא הצליח. הצליח ובגדול, הוא ישב על הצלילים הנכונים בזמן הנכון הוא השתפך כראוי והגיע אל יעודו והוכיח שזהו מקומו. אני הייתי מופתע ממנו, הוא השתפר מבחינה ביצועית בתקופה האחרונה לבלתי הכר,
הוא ביצע את רזא דשבת של מנדלבאום יצירה נפלאה בזכות עצמה, ואת אב הרחמים של שליסקי שהיא יצירה קשה ומיוחדת, התיזמור של זה היה מיוחד עם דגש על פירוש המילים, אני פחות אהבתי את היצירה כשהיא מבוצת בסגנון קוסביצקאי.
כל הכבוד ובהצלחה.

והיה עוד חזן צעיר ופחות מוכר אושי בלומנברג נכון הוא התרגש מעט והיה פחות פתוח, אבל מכאן ועד לשלוח אותו להתחיל ללמוד חזנות??? הוא חזן עם הבנה עמוקה, ללא חקיינות עם השקעה להביא משהו חדש, עם פלסאטו משגע, בחור מוזיקלי, נכון הוא לא היה בשיא כוחו ויכולתו (כפי שניתן לראות בביצועים אחרים שלו) בכל זאת חזן צעיר חדש בארץ ופעם ראשונה הופעה בקהל עצום ו"טורף" כזה, אני חושב שיש לעודד את החזנים הצעירים ולהעלאות להם את המורל וחלילה לא לגרום ההפך.
אושי ביצע את רבי ישמעל אומר ואת אמר רבי אלעזר של יוסלה הגדול, שתיהם יצירות קשות ומסובכות שדורשות כושר רב והקשבה ועל כן שאפו.

היתה גם מחרוזת תזמורתית מחשמלת של ד"ר מרדכי סובול בשירי יוסלה, התזמורת פשוט שרה ומאחוריה/מלפניה מקהלה בת 2500 איש זה היה מחזה מדהים, והפסנתרן ר' מנחם בריסטובסקי איזה יופי של קטעי סולו במקימי, 
אני שמחתי מאוד שלא היו הרבה קטעים מיוסלה משום שלשיר יוסלה זה אחד הדברים הקשים והמכשילים שלא הרבה מסוגלים לכך, ואני מעדיף בדרך כלל להקשיב ליוסלה עצמו.

וכעת נחזור אל הגשמיות, "האנגר11" - קראתי כאן ביקורת על החום ועל הכסאות, וזה מצחיק אותי. תסתכלו ביוטיוב בסרטונים של הופעות של פאברוטי דומינגו ודומיהם, תראו איך נראה האולם, גם הם הופיעו כשלא הכל היה מוגבה, ודווקא היה מאוד מרווח אתמול היה מקום להניח רגל על רגל בשלווה, לי היה נעים מאוד, לי כלל לא היה חם, (גם כשהסתובבתי "מאחורי הקלעים" כפי שיכתוב בור סוד *תיקנתי אחריו*) אך כנראה על הבמה בשל התאורה היה להם חם. צריך להבין שיש קשיים ולא הכל יכול לצאת בדיוק כפי שרוצים ואנחנו בתור קהל צריכים לפרגן לעזור ולעודד, דווקא ענין המסכים נעם לי מאוד.

עוד דבר שמאוד נהנתי בקונצרט הזה זה היה ענין ההגברה, היא היתה מצוינת לגמרי, שמעו מעולה זה לא היה חזק מידי זה היה פשוט מיוחד ועל כן מגיע ישר כח להגברת "בכר",

כמובן לקנאים ולקוטרים תמיד יהיה מה להגיד מה שלא יעשו לא יהיה טוב.

תודות
ראשית כל למנצח למתזמר למעבד ד"ר מרדכי סובול
למר אופיר סובול שגם לו יד בתיזמורים בעיבודים ובהגברה 
למנהל ייזום והפקה מר יצחק ראשי 
לחזנים 
לילד הפלא ארי וייספיש
למנחה שלומי גולדברג
למקהלת יובל
לפסנתרן האגדי ר' מנחם בריסטובסקי
לתמורת הפילהרמונית הישראלית
להגברה הנהדרת - בכר
ליעפ על התמונות 

לי.ק על הטרמפ 

יום טוב
לייזר

תוקן על ידי קולני ב- 16/11/2011 13:53:12

תוקן על ידי קולני ב- 16/11/2011 14:05:50

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 13:40 לינק ישיר 

קולני,

כשמסתובבים כל הזמן מאחורי הקלעים (אל תחשוב שלא ראו אותך) באמת לא חם כל כך, אבל תפרגן לצבי וייס, הוא היה מלך הקונצרט, אחרי הכל את שולהוף ומוצן (לא נעים להגיד....) כבר נמאס לשמוע, שמעתי את מוצן מבצע אולי איזה עשרים פעם את אחינו, די נמאס, תחליף יצירה. אבל צבי וייס שר גם יצירה לא שגרתיות, וגם שר באמנות מדהימה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 13:55 לינק ישיר 

בור סוד  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2011 13:57 לינק ישיר 

ואוו נהיה כאן ממש משטר קומונסיטי...
אני שמח לראות שיש מי שקורא את כל מה שאני כותב
תהנו
לייזר

תוקן על ידי קולני ב- 16/11/2011 14:05:19

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > הכל סביב המוזיקה > לשמוע אל הרינה ואל התפילה > כשיוסל'ה הגיע להאנגר 11 - דיווח
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.