בית פורומים בחדרי חרדים

חרדיות שפויה יש בנמצא?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/12/2011 14:25 לינק ישיר 
חרדיות שפויה יש בנמצא?

חרדיות שפויה יש בנמצא?

אקדים ואכתוב למען הסר ספק קל שבקלים אני מעריץ לומדי תורה ומקנא בעולם שנסוב סביב לימוד התורה אם יש צער בלבבי על משהו זוהי העובדה שלא נולדתי למשפחה חרדית מלכתחילה ונחשפתי לישיבות הקדושות ,
זה לא שאני חוזר בתשובה אני מבית דתי ועם השנים התחזקתי וחציתי את הקו ובהשקפותיי אני מרגיש וגם נראה חרדי{אם כי מודרני} אני עובד ובשעות הפנאי קובע עיתים לתורה וכמובן שגם ביתי מתנהל ברוח חרדית
.

מבחינתי היה מובן מאיליו שכאשר בני יגיע לגיל המתאים אכניסו לחיידר וכך היה.

הדרך לא הייתה פשוטה, בתחילה נתקלתי בתירוצים שונים ומשונים מדוע לא יכולים לקבלו כאשר אני מודע לאמת שלבושי שאיננו לבוש כוללניק ממוצע עומד לי לרועץ, אך גם על קושי זה התגברתי בזכות קשרי הענפים. כיום הילד פורח בחיידר ומגיע ב"ה לגדולה, נערץ על ידי הרבע'ס לשביעות רצון כולם .כשאני רואה את ידיעותיו בהלכה בתורה בגיל כה צעיר אין לי שלא לערוך השוואה ביני לבינו מה אני ידעתי בגיל זה ומה הוא יודע, ועל כך הנחת הגדולה שלי, אך מחשבות רבות תוקפות אותי מה יהיה על עתידו האם החיידר והישיבות הקדושות יכולות להכשירו לחיים האם יגזרו עליו חיי עוני וקשיים בלמצוא עבודה? האם לא מוטב להעבירו למשל ל"חורב" שם ילמד גם לימודים כללים ומשם למשל ל"מערבא" האם דרכו לא תהיה יותר סוגה בשושנים? ובכלל כמי שמתוקף מקצועו נתקל גם בפנים הפחות יפות של החברה החרדית וההקצנה שהפכה להיות יותר ויותר מקובלת כאשר כולם מיישרים קו עמה ולו למראית עין האם זוהי הדרך שלמענה נלחמתי לעבור את "הקווים
"?

אני מודע לכך שישנם לא מעטים שחושבים כמוני וכלפי חוץ חיים בצורה מסוימת ומבפנים חושבים אחרת אך אני אחד שליבו ופיו שווים לא איש של הצגות אנוכי לא מראית עין "בלי שטיקים ובלי טריקים" ,האם באמת זוהי הדרך הנכונה שבה חברה קובעת לחבריה שעליהם למשכן את הונם ונשמתם בכדי לחתן את הבת ולהישאר כמעט חסרי כל? האם זוהי הדרך שבה מחפשים "שפיצים" ולא מרגישים את השפיץ העצמי שאנחנו תוקעים לעצמינו? כשקבוצה קטנה וקיצונית קובעת דרך וכולם אומרים אמן{כלפי חוץ}? לפעמים אני מודה להשי"ת שזכיתי להכיר את האדמו"ר אליו אני מקורביו בכל נימי נפשי אותו איש נאצל דגול מרבבה שמראה לי שישנה אמת אחת ויחידה וכל השאר עבודה זרה והלך שטות, שאלמלא הוא עוד הייתי חושב שהכל משחק והאמת רחוקה מלהתגלות על ידי המכנים עצמם חרדים, אני נקרע בין שני העולמות הרצון העז שילדי יהיו בני תורה וינשאו לבני תורה לבין הפחד שאני מכניס אותם לעולם של צביעות הקצנה שבו ישנו קושי עז להיות מי שאתה. צריך להיות באמת עבד ה' חרד לדבר ה' ולא חרד לפשקווילים חרד ללמוד עוד דף גמרא ולא חרד ממה יקנו אוכל מחר במכולת חרד לחתן את הבת עם בן תורה אמיתי ולא חרד שכל עול הבית והפרנסה והדירה יפלו עליה חרד לשמור על כבודה ואדרה ולא חרד להדרתה, אני מודע לכך שהכל זה סייעתא דשמיא שאין לנו בעצם שליטה בעתיד הכל תפילות דמעות וברכות של צדיקים אבל בכל זאת יש בי דאגה ולא מועטה{ובוודאי שזה מעיד שאני צריך עוד לעבוד על עצמי}אבל בליבי חשש כבד מהתהפוכות שעוברת החברה החרדית איך אלך בדרך הנכונה המלאה מבוכים ולא אעלה חלילה על שירטון איך אנווט את משפחתי לחוף מבטחים, לגרום להם לאהוב את התורה הקדושה ולומדיה ולרצות להשתייך אליהם כשבליבי כל כך הרבה ספיקות שגם ג'י פי אס משוכלל יתקשה לעמוד בדרישות הניווט?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/12/2011 14:50 לינק ישיר 

אכן מילים קשות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/12/2011 14:58 לינק ישיר 

אם כותבים משמאל לימין זה לא הופך להיות אנגלית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2011 17:37 לינק ישיר 

יש לך אדמו"ר? אתה "מקורב אליו בכל נימי נפשך"? אז איזה פתרון בדיוק אתה מחפש כאן?
מה בדיוק הבעייה עם הג'י פי אס? תן לאדמו"ר לנווט אותך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2011 18:33 לינק ישיר 

אתה בהחלט בחברה טובה והספיקות שלך הם אמיתיים והגיוניים ואתה לא צריך להתבייש בספיקות שלך.אינני יכול להצביע לך על הדרך האמיתית האולטימטיבית שהיא האמת המושלמת ביותר. אני באופן אישי מרגיש שהדרך הכי נכונה היום זה ללכת בין הטיפות , להשאר הגיוני ושפוי, לא להקצין,ולפעמים ללכת כנגד הזרם אם אני מרגיש שההמון טועה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2011 21:24 לינק ישיר 

אתה מזכיר לי אדם שמסתובב בחנות סוכריות, ומחפש סוכריה, אתה נמצא בחברה חרדית אתה מתנהג כחרדי (בסדר מודרני) ילדיך במוסדות חרדים, ואתה מחפש חברה חרדית שפויה, אתה לא נשמע לא שפוי, אז כנראה שילדיך לא ייצאו ל א שפויים תהיה רגוע

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2011 21:26 לינק ישיר 

תשלח אותם לממ"ד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2011 21:36 לינק ישיר 

לא כל הקבוצות החרדיות דוגלות במשכון הבית כדי לחתן, למשל בחב"ד לא תמצא את זה ובעוד חוגים,  והתופעה הולכת ומתרחבת, כך שאתה יכול להגדיר את עצמך כחרדי ועדיין לנהוג בעניין הזה כהחלט אדם שפוי להגדרתך
בעניין לימודים כלליים - זה קצת יותר מורכב, אבל בכל מקרה יש אפשרות להשלים בגרויות מאוחר יותר
אגב, יש פורום שנקרא "חרדים שפויים", יכולת לכתוב את זה שם...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/12/2011 01:46 לינק ישיר 

[quote]

חרדיות שפויה יש בנמצא?

אקדים ואכתוב למען הסר ספק קל שבקלים אני מעריץ לומדי תורה ומקנא בעולם שנסוב סביב לימוד התורה אם יש צער בלבבי על משהו זוהי העובדה שלא נולדתי למשפחה חרדית מלכתחילה ונחשפתי לישיבות הקדושות ,
זה לא שאני חוזר בתשובה אני מבית דתי ועם השנים התחזקתי וחציתי את הקו ובהשקפותיי אני מרגיש וגם נראה חרדי{אם כי מודרני} אני עובד ובשעות הפנאי קובע עיתים לתורה וכמובן שגם ביתי מתנהל ברוח חרדית
.

מבחינתי היה מובן מאיליו שכאשר בני יגיע לגיל המתאים אכניסו לחיידר וכך היה.
מדוע תכניס אותו לחיידר יש בתי ספר שהם תלמודי תורה ששם יש רמה לימודית גבוהה מאוד ולא יסתכלו עליך מלמעלה למטה .??.

הדרך לא הייתה פשוטה, בתחילה נתקלתי בתירוצים שונים ומשונים מדוע לא יכולים לקבלו כאשר אני מודע לאמת שלבושי שאיננו לבוש כוללניק ממוצע עומד לי לרועץ, אך גם על קושי זה התגברתי בזכות קשרי הענפים. כיום הילד פורח בחיידר ומגיע ב"ה לגדולה, נערץ על ידי הרבע'ס לשביעות רצון כולם .כשאני רואה את ידיעותיו בהלכה בתורה בגיל כה צעיר אין לי שלא לערוך השוואה ביני לבינו מה אני ידעתי בגיל זה ומה הוא יודע, ועל כך הנחת הגדולה שלי, אך מחשבות רבות תוקפות אותי מה יהיה על עתידו האם החיידר והישיבות הקדושות יכולות להכשירו לחיים האם יגזרו עליו חיי עוני וקשיים בלמצוא עבודה? האם לא מוטב להעבירו למשל ל"חורב" שם ילמד גם לימודים כללים ומשם למשל ל"מערבא" האם דרכו לא תהיה יותר סוגה בשושנים? ובכלל כמי שמתוקף מקצועו נתקל גם בפנים הפחות יפות של החברה החרדית וההקצנה שהפכה להיות יותר ויותר מקובלת כאשר כולם מיישרים קו עמה ולו למראית עין האם זוהי הדרך שלמענה נלחמתי לעבור את "הקווים"?
בוודאי ובוודאי תעביר אותו לחורב או בתי ספר דומים ומשם הוא ילך למערבה או נהורא שהנערים פורחים .
והם יוצאים עם תעודת בגרות והכנה לחיים .
החברה החרדית מקצינה מיום ליום וצריך לעצור את הסחף.

אני מודע לכך שישנם לא מעטים שחושבים כמוני וכלפי חוץ חיים בצורה מסוימת ומבפנים חושבים אחרת אך אני אחד שליבו ופיו שווים לא איש של הצגות אנוכי לא מראית עין "בלי שטיקים ובלי טריקים"
טוב שאתה כזה

,האם באמת זוהי הדרך הנכונה שבה חברה קובעת לחבריה שעליהם למשכן את הונם ונשמתם בכדי לחתן את הבת ולהישאר כמעט חסרי כל? האם זוהי הדרך שבה מחפשים "שפיצים" ולא מרגישים את השפיץ העצמי שאנחנו תוקעים לעצמינו? כשקבוצה קטנה וקיצונית קובעת דרך וכולם אומרים אמן{כלפי חוץ}?

עוד גחמה לא הגיונית של העולם הליטאי שנולדה שבת הגביר לקחה את בן הרב.והיום כל בחור ממוצע דורש דירה אחרת מה יגידו עליו החברים????
התוצאה שבנות יושבות בגלל שאין להן לשלם את התשלום הנדרש.
אם שומעים לדברי הרבנים מדוע לא שומעים לקול ולמודעות שארגון השמחה במעונו הוציא.
כי הם שומעים רק מה שנוח להם.

.
לפעמים אני מודה להשי"ת שזכיתי להכיר את האדמו"ר אליו אני מקורביו בכל נימי נפשי אותו איש נאצל דגול מרבבה שמראה לי שישנה אמת אחת ויחידה וכל השאר עבודה זרה והלך שטות, שאלמלא הוא עוד הייתי חושב שהכל משחק והאמת רחוקה מלהתגלות על ידי המכנים עצמם חרדים, אני נקרע בין שני העולמות הרצון העז שילדי יהיו בני תורה וינשאו לבני תורה לבין הפחד שאני מכניס אותם לעולם של צביעות הקצנה שבו ישנו קושי עז להיות מי שאתה. צריך להיות באמת עבד ה' חרד לדבר ה' ולא חרד לפשקווילים חרד ללמוד עוד דף גמרא ולא חרד ממה יקנו אוכל מחר במכולת חרד לחתן את הבת עם בן תורה אמיתי ולא חרד שכל עול הבית והפרנסה והדירה יפלו עליה חרד לשמור על כבודה ואדרה ולא חרד להדרתה, אני מודע לכך שהכל זה סייעתא דשמיא שאין לנו בעצם שליטה בעתיד הכל תפילות דמעות וברכות של צדיקים אבל בכל זאת יש בי דאגה ולא מועטה{ובוודאי שזה מעיד שאני צריך עוד לעבוד על עצמי}אבל בליבי חשש כבד מהתהפוכות שעוברת החברה החרדית איך אלך בדרך הנכונה המלאה מבוכים ולא אעלה חלילה על שירטון איך אנווט את משפחתי לחוף מבטחים, לגרום להם לאהוב את התורה הקדושה ולומדיה ולרצות להשתייך אליהם כשבליבי כל כך הרבה ספיקות שגם ג'י פי אס משוכלל יתקשה לעמוד בדרישות הניווט?

העולם החסידי יותר פרגמטי ומעשי אף בחור לא דורש דירה וגם זאת לא טרגדיה גדולה לצאת לעבוד.
וטוב שיש לך מורה דרך וכיוון בחיים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/12/2011 02:24 לינק ישיר 

כבר כתבו לך שתשאל את אדמו"רך. אבל רציתי לגעת בזוית אחרת. היית צריך פרוטקציות בשביל שילדיך יתקבלו לחיידר. נתת פה את התשובה מדוע מעדיפים שלא לקבל את אלו שחוצים את הקוים ומגיעים משם. אם ילדיך שומעים את הספיקות, אם ילדיך מרגישים בספיקות שלך הרי עם המסרים האלו הם הולכים לחיידר ואת זה הם מעבירים לחבריהם! וד"ל.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חרדיות שפויה יש בנמצא?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר