בית פורומים בחדרי חרדים

אחיסמך: כך קרסו מאות משפחות חרדיות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/1/2012 22:58 לינק ישיר 
אחיסמך: כך קרסו מאות משפחות חרדיות

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 23:02 לינק ישיר 

פורסם על ידי לראשונה והוסר עקב צו איסור הפרסום...

פר"ק 31337-11-11
חברת גמלא הראל נדל"ן למגורים העוסקת בין היתר במתן הלוואות ו/או מימון לקבלנים ו/או יזמים העוסקים בתחום הנדל"ן מאשימה את עו"ד מרדכי יהושע קרויזר מי-ם שעיסוקו בשנים האחרונות בייזום פרויקטים בנדל"ן ובכלל זאת ארגון קבוצות רכישה, בהפרת התחייבותו כלפיה להפקדת כספי התמורה ממכירת יחידות ו/או חלקים בפרויקט מגורים במתחם אחיסמך בתחומי העיר לוד בחשבון נאמנות כמתחייב מהסכם המימון בין הצדדים.
 חדשות משפט
לדברי גמלא הראל נדל"ן למגורים, עו"ד קרויזר זכה במכרז שפורסם על ידי מינהל מקרקעי ישראל לחכירת מתחם באחיסמך לבניית פרויקט מגורים מעורב (בנייה רוויה ובניה צמודת קרקע) בהיקף של 376 יחידות דיור לפחות ולשווקו כקבוצת רכישה.

לשם מימון חלק מעלות המתחם שסכומו הכולל לרבות תשלום הוצאות הפיתוח בגינו הינו כ-129 מיליון ש"ח הוא פנה אל גמלא בבקשה כי זו תעמיד לו הלוואה והצדדים התקשרו בהסכם מימון מכוחו העמידה גמלא לעו"ד קרויזר הלוואה ע"ס 38 מיליון ש"ח שנועדה לסייע לו ברכישת הנכס אותו ייעד לשווק לקבוצות רכישה.

לדברי גמלא, להבטחת ההלוואה מושכנו זכויותיו של עו"ד קרויזר בנכס במשכונות שנרשמו כדין אצל רשם המשכונות. ואולם בניגוד להתחייבותו להפקיד את כספי התמורה המתקבלת ממכירת יחידות ו/או חלקים בנכס בחשבון נאמנות המתנהל בבנק לאומי, הבריח עו"ד קרויזר עד היום כ- 46.2 מיליון ש"ח שנגבו על ידו מחברי קבוצת הרוכשים.

לשם ביסוס חשדותיה, שכרה גמלא את שירותיו של משרד החקירות "ויצמן יער חקירות". ממצאי החקירה עולה כי לרוכש סמוי ניתנה הוראה להפקיד את כספי התמורה בבנק פאג"י וכן הוסתרה מרוכש זה החובה להפקיד את כספי התמורה בחשבון הנאמנות.

לדברי גמלא, כספי התמורה הוברחו על ידי עו"ד קרויזר לארבעה חשבונות בבנקים שונים ובכך הוא הפר בהפרה יסודית ובוטה את הסכם המימון ובגין כך קמה זכותה של גמלא להיפרע לאלתר מהחוב, ודרישתה מעו"ד קרויזר לפרוע את החוב לאלתר לא נענתה בכל דרך שהיא, ועל כן פנתה גמלא למחוזי בת"א בבקשה לאכוף את השעבוד (משכון) המוטל על כל זכויותיו של עו"ד קרויזר מכוח הסכם החכירה עם המינהל בנוגע למתחם ששטחו 47,468 מ"ר, זכויותיו בחשבון הנאמנות ובחשבונות בהם הופקדו הכספים המוברחים, וזכויותיו בתקבולים המתקבלים מרוכשי הזכויות במתחם האמור.

גמלא מבקשת מביהמ"ש להסמיך את הכונס למכור את הנכס ולתפוס את חשבון הנאמנות וכן לגבות מידי הרוכשים את התקבולים במגיעים מהם לעו"ד קרויזר.

נכון למועד פרסום הידיעה לא ניתן היה לקבל את תגובתו של עו"ד קרויזר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 23:07 לינק ישיר 

מישהו כאן יודע אולי מה חלקו של עו"ד יניב מידן נציגו של מר ברסלויער מאשדוד בכל הסיפור הזה?

האם כספם של אלו שנרשמו דרכו בטוח או הונח על קרן הצבי?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/1/2012 23:10 לינק ישיר 

חארעדי כתב:
מישהו כאן יודע אולי מה חלקו של עו"ד יניב מידן נציגו של מר ברסלויער מאשדוד בכל הסיפור הזה?

האם כספם של אלו שנרשמו דרכו בטוח או הונח על קרן הצבי?

חיפוש בגוגל הביא אותי לכאן.

משם אנו פונים לדוכן פרויקט "נחלת אהרן" באחיסמך, שם אנו פוגשים את צמד המשווקים, עורכי הדין מוטי קרויזר ויניב מידן. השניים מציגים בפנינו את היתרונות שיש ברכישת דירה באחיסמך. אנו קוטעים את השניים וממהרים לשאול על המחירים הנוסקים בפרויקט, אך קרויזר משיב כי המחיר בפרויקט של "נחלת אהרן" זול בהרבה משאר הפרויקטים, וממהר להסביר את הדברים. "אני רכשתי קרקעות צמודות, בין הייתר אנו משווקים קוטג'ים. אודות לסבסוד עלות השטח במכירת הקרקע, התאפשר לנו להציג בפני הרוכשים מחירים סבירים ביחס למקובל, דירת 3 חד' לדוגמה תעלה 630 אלף שקל".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 00:13 לינק ישיר 

מסכנים....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 00:20 לינק ישיר 

רגועה כתב:
מסכנים....
מי מסכנים? היזמים או הנרשמים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 00:40 לינק ישיר 

גם_אני_כאן
אולי לשם הגילוי הנאות תחשוף את אינטרסיך (אם ישנם)?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 01:11 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:
גם_אני_כאן
אולי לשם הגילוי הנאות תחשוף את אינטרסיך (אם ישנם)?
אני עיתונאי חוקר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 08:28 לינק ישיר 

ומה עם העמותה השניהה דיור למעשה ?
האם שמה התקדם משהו ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 09:12 לינק ישיר 

העמותה השניה עדיין צריכה רפואה שלימה.....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 10:12 לינק ישיר 

מישהו יודע את עמדתו של קרויזר?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 12:06 לינק ישיר 
תגובת עו"ד קרויזר, תגובתה של חברת ציפחה תתקבל בשעות הקרובות

תגובת עו"ד קרויזר: 

אחיסמך סיפור המעשה:

במהלך שנת 2010 נודע לי על מתחם אחיסמך, ואז התחלתי לבדוק את האפשרות לרכישת קרקע במתחם אחיסמך לצורך בניית דירות מוזלות לציבור החרדי.

בחודש ינואר 2011 פרסם ממ"י מכרז לרכישת קרקע לבניית 736 יח"ד לציבור הרחב ב-2 מתחם ה-1 360 יח"ד וה-2 376 יח"ד.

אני בשיתוף עם חברת חי אשדוד ארגנתי קבוצת רכישה לצורך הגשת הצעה למכרז, כל אחד מיחידי הקבוצה הפקיד בידי סכום כסף שבין 10,000 ₪ ל-30,000 ₪, לצורך הנפקת הערבות הבנקאית, מועד ההגשת ההצעה למכרז היה 10.4.2011, ביום 8.4.2011 היה בח"ן הבנק סך של 6,250,000 ₪, לאחר בדיקה עם גופים שונים הובהר, כי הצעה של פחות מ-9,000,000 ₪ אין לה סיכוי (ואכן כך גם הוברר), לאור זאת חברת חי אשדוד, השיגה עבורי הלוואה בסך של 3,000,000 ₪, לצורך הפקדה בבנק כבטוחה להנפקת הערבות הבנקאית. דבר זה נעשה בשיתוף חברת הניהול רם ישראל.

ואכן הגשתי הצעה על סך של 92,500,000 ₪ (לא כולל מע"מ ועלויות פיתוח), וביום ה-11.4.20111 התקבלה ההודעה שההצעה שהוגשה ע"י זכתה במכרז והזכיה היא למתחם של 376 יח"ד, לחוברת המכרז צורף מכתב של ראש עיריית לוד המבטיח מתן תוספת של 20% יח"ד, היינו ניתן לבנות ס"ה 451 יח"ד.

למותר לציין, כי ההודעה התקבלה בערב פסח, והמועד לתשלום הקרקע בצירוף מע"מ ופיתוח נקבע ליום 10.6.2011. (היינו פחות מ-60 יום).

מיד עם קבלת ההודעה על הזכיה החילותי לפעול לגיוס הסך של 145,891,227 ועוד סך של 2,000,000 ₪ עבור ערבות בנקאית שהופקדה במינהל מקרקעי ישראל.

כדי להוזיל את מחירי הדירות בפרוייקט, חישבתי מתחילה את עלות הקרקע לפי יחס של 451 יח"ד ולא לפי מפתח של 376 יח"ד.

מאחר ולי אין ניסיון רב בבניה ובמיוחד בפרוייקט בסדר גודל כזה החלטתי כי בנוסף לחברת הניהול כדאי לצרף גם את חברת ציפחה לעזרה כדי לסייע בקידום הפרוייקט.

מהלך זה הוברר לי בסופו של יום כמשגה גדול, וזאת מאחר שמיד לאחר חתימת ההסכם עם ציפחה  הבעלים של ציפחה מר שלום וסרטיל, ניסה להכריח אותי לחתום איתו על הסכם שהוא שותף איתי ב-50% מרווחי הפרוייקט בנוסף לדמי הניהול שהם אמורים לקבל. אני סירבתי לזאת, ואז הוא הבטיח לי שהוא יהרוס אותי. ונראה שהוא עומד בהבטחתו בניסיון להרוס אותי טוטאלית.

אני בינתיים התקדמתי בגיוס הכספים מחברי הקבוצה, וראיתי שלא בטוח שנצליח לגייס את מלוא הסכום מהרוכשים, ואז איתי רובין ויניב מידן מחברת הניהול הכירו לי את חברת "גמלא הראל" שמלווה כספים לצורך השלמת הון עצמי לרכישת מקרקעין.

אני גייסתי סך של 109,000,000 ₪ רוכשים, ולקחתי הלוואה בסך של 37,916,000 ₪ מגמלא, ועוד 1,250,000 ₪ מציפחה.

מיד לאחר תשלום הקרקע, העברתי לחברת ציפחה את כל תיקי החברים בקבוצה, בצירוף הקבלות שהוצאו להם ופירוט התשלומים ששולמו על ידי כל רוכש. ואז החלה מסכת ייסורים שאין כמותה, ביקשתי מציפחה לארגן כנס כדי שייבחר וועד, ואז נאמר לי על ידם חכה קודם נבדוק את החשבונות ורק אז לאחר סיום בדיקת החשבונות אנחנו ניקח לידינו את השרביט.

ציפחה לא עשו דבר וחצי דבר לקידום הפרוייקט, רק חברת הניהול ואני פעלנו לקידום תוכניות הבניה עם האדריכל ועם עיריית לוד.

בתקופת החגים לפני חג הסוכות, נשלח אלי מכתב מציפחה בדקנו את הפרוייקט וחסר סל של 16,000,000 ₪, פניתי אליהם במכתב שבו נאמר, יש 2 דברים שאין עליהם חולק: ה-1 מה היו הוצאות הפרוייקט עד לשלב זה, וה-2 מה הם הדירות שנבחרו ומה הסכום ששולם ע"י כל אחד מהחברים.  וכאשר עושים פעולות חישוב פשוטות עולה כפורחת שאין כל חסר בקופת הפרוייקט.

וכך נמשך הדבר הם לא הסכימו לקבל את כל ההוכחות שהצגתי בפניהם.

ביום בהיר מופיעים במשרדי מנהלי חברת רם ישראל ואומרים לי בזה הלשון: "ציפחה לקחו עו"ד ומחר הם מתכוננים לגשת למשטרה להגיש תלונה נגדך שגנבת מקופת הפרוייקט סך של לא פחות מ-11,000,000.

והם מוסיפים ואומרים לי אתה יודע מה יעלה בגורל הפרוייקט במידה ומחר יצא לרחוב שהמשטרה חוקרת תלונות על גניבת סכום של מעל 10 מילין ₪. ואל תשכח אנחנו עוד צריכים למכור לפחות עוד מעל 70 דירות כדי לשלם לחברת גמלא הראל את החוב שלהם.

בין לבין, מישהו עלום שם שיש בידו את רשימת הרוכשים החל להתקשר לרוכשים ואמר להם תשמעו יש אי סדרים בפרוייקט והפנה אותם לעו"ד שמטפל ברוכשים.

אני נכנסתי ללחץ כבד, ואמרתי למנהלי חברת הניהול מה עושים? איך מצילים את הפרוייקט?

והם אמרו לי, בוא ניקח את עו"ד אמנון לורך ממשרד יגאל ארנון והוא כבר יעמיד אותם במקומם, תחת לחץ של התלונה במשטרה הסכמתי לשכור את שירותיו של עו"ד אמנון לורך כדי לטפל בחברי הקבוצה ברישום הבית המשותף וכל הכרוך בכך.

פתאום התקשרו אלי מחברת גמלא הראל ואמרו לי תשמע שמענו שיש אי סדרים כספיים רציניים בפרוייקט דבר שיביא לקריסת הפרוייקט. (קודם לכן חברת גמלא ביקשה להיפגש איתי ועם ציפחה לקבל נתונים על מצב הפרוייקט, אך חברת ציפחה ב-2 הזדמנויות שונות ביטלו את הפגישה ברגע האחרון).

באותה שיחת טלפון אמרתי להם לא מיניה ולא מקצתיה, אני יכול עכשיו לשלוח אליכם בחור ממשרדי עם כל רישומי הפרוייקט עם טבלת אקסל שמופיע בה כל השתלשלות הפרוייקט.

וזאת עשיתי שלחתי בחור ממשרדי עם הטבלה המפורטת של מצב הפרוייקט. דא עקא שבטבלת האקסל הזאת ברגע שנעשתה פעולה התאריך בשורה השתנה לתאריך הפעולה האחרונה. ויומיים לאחר המצאת הטבלה לגמלא קיבלתי מהם מכתב האומר בדקנו את הטבלה שהמצאת לנו, ומהבדיקה עולה, שלאחר ה-10.6.2011 גבית מרוכשים סך של 46 מיליון ₪, ולכן אנחנו רוצים את החזר ההלוואה מיידית. פניתי למר אמנון לורך וביקשתי שיטפל מול גמלא בטענה האבסורדית שלהם, ומר אמנון לורך אמר לי על תדאג מטופל, האם הוא טיפל בזאת??. לא הוא לא טיפל למרות שאמר לי על תדאג זה טופל.

ביום חמישי ה-16.11.2011 התקבלה אצלי בקשת גמלא הראל למינוי כונס נכסים, פניתי לעו"ד אמנון לורך וזה האחרון אמר לי אני לא יכול לעזור לך בתביעה הזאת מאחר ואני מייצג את הקבוצה והתביעה הוגשה נגדך אישית.

ואז שכרתי את שירותיו של עוה"ד דרור חורב, והוא פנה אל עו"ד זהבי המייצג את גמלא ואמר לו לפני שנכנסים לכל נקודה, בדוק את הטבלה עליה אתה מסתמך תחבר את הסכומים ותראה האם חסר כסף או לא.

לאחר שיחת הבהרה זו וכדי שלא לפגוע בפרוייקט התבקשה מביהמ"ש בהסכמה שיינתן צו איסור פירסום בעיתונות, ואכן ביהמ"ש נתן צו איסור פרסום.

נקבע פגישה שבה גם אני השתתפתי, הבאתי איתי את כל התיקים לרבות אישורי ההפקדה בבנק של הכספים, ואכן גמלא השתכנעה ב-100% שאין חוסר כספים.

אך עדיין היו כמה פעולות שעשיתי בניגוד להסכם ההלוואה, כגון תשלום החזר הלוואה לציפחה ולחברה שהלוותה את ה-3 מיליון ש"ח, תשלומים לעובדים, לאדריכל הפרוייקט ולהוצאות נוספות של הפרוייקט, שע"פ הסכם ההלוואה נדרש אישור מוקדם של גמלא.

ואזי הוסכם, כי נעשה מתווה להוכיח לגמלא שניתן לפרוע את ההלוואה עד למועד פירעון ההלוואה ביום 10.6.2012.

בין לבין ביקשתי מכמה רבנים חשובים לסמוך ידיהם על הפרוייקט ולסייע בשיווק הדירות שנותרו.

התקיימו פגישות רבות עם אדריכל הפרוייקט מר גיורא גור, מנהלי גמלא עו"ד ובליוווי אנשי שיווק, והוכח לכולם, כי יש די והותר כספים לתשלום החוב ממכירת הדירות הנותרות ומגביית הכספים שחברים נותרו חייבים בסך של כ-9 מיליון ₪.

נערך הסכם ביני ובין גמלא, על שיווק ומועדי השיווק ומתווה השיווק, כמו"כ הוסכם באותו ההסכם, כי בך של 1,060,000 ₪ המופקדים בחשבון הנאמנות יועבר במיידית לגמלא. ההסכם קיבל תוקף של פסה"ד ע"י ביהמ"ש המחוזי בת"א.

ואז מר שלום וסרטיל מחברת ציפחה שנדרשה גם חתימתו בחשבון הבנק, סירב לחתום על העברה בטענה שעו"ד אמנון לורך אוסר עליו לעשות זאת.

הוסבר לו, שבמידה ולא יועבר הכסף גמלא יבקשו למנות כונס נכסים על כל הפרוייקט, ולמרות זאת הוא סירב לעשות זאת.

לאור התנהלות השערורייתית של עו"ד אמנון לורך והבאתו להכשלת ההסדר שנעשה לטובת כלל חברי הקבוצה, החלטתי לפטר את עוה"ד אמנון לורך ואכן כך עשיתי והודעתי לו במכתב מפורט על פיטוריו כדין.

לאחר כמה ימים הוגשה ע"י גמלא בקשה לביהמ"ש למנות את עוה"ד זהבי ב"כ של גמלא ככונס נכסים לפרוייקט.

ואז הגיש עוה"ד אמנון לורך המתיימר לייצג את קבוצת הרכישה בקשה לביהמ"ש לביטול צו איסור הפרסום בטענה, שצריך להביא לידיעת חברי הקבוצה את פרטי ההליך, ובקשה לעיכוב ביצוע ההחלטה שנתנה תוקף של פסה"ד להסכם שנערך ביני ובין גמלא לשיווק הדירות.

עו"ד אמנון לורך ושלום וסרטיל סיכלו את קיום ההסכם שהיה מביא לסילוק ההלוואה לגמלא.

מתגובת גמלא לביהמ"ש עולה מפורשות שהם חוזרים בהם מטענתם על החוסר של 46 מיליון ₪. והם מבקשים מביהמ"ש למנות את עוה"ד זהבי לכונס נכסים לצורך מכירת הדירות ע"פ ההסכם שנחתם ביני ובינם.

עוד עולה מתגובת גמלא, כי מה שעומד מול עיני עוה"ד אמנון לורך הוא ניסיון לנשל אותי מזכויותי בפרוייקט.

ביהמ"ש קבע לדיון ביום חמישי הקרוב.

מה המניעים של כל אחד ואחד מהצדדים נראים לי ברורים אבל השאיר זאת לקורא להחליט לבד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 12:21 לינק ישיר 

ישיבה כתב:
תגובת עו"ד קרויזר: 

אחיסמך סיפור המעשה:

ובמשפט אחד:

אכלו לי שתו לי...

בושה וחרפה שאדם שטוען במפורש שאין לו ניסיון בתחום הבניה וקבוצות הרכישה נכנס למיזם בסדר גודל ענקי ובמקרה הטוב(אם הכל נעשה רק בתום לב ובטיפשות...) הוא מותיר אחריו מאות משפחות שבורות לב...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 12:24 לינק ישיר 

ישיבה כתב:
תגובת עו"ד קרויזר: 

כדי להוזיל את מחירי הדירות בפרוייקט, חישבתי מתחילה את עלות הקרקע לפי יחס של 451 יח"ד ולא לפי מפתח של 376 יח"ד.

מאחר ולי אין ניסיון רב בבניה ובמיוחד בפרוייקט בסדר גודל כזה החלטתי כי בנוסף לחברת הניהול כדאי לצרף גם את חברת ציפחה לעזרה כדי לסייע בקידום הפרוייקט.

כל מילה מיותרת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 12:44 לינק ישיר 

גם_אני_כאן כתב:
העמותה השניה עדיין צריכה רפואה שלימה.....

שוהדה
למה התכוון המשורר ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/1/2012 13:00 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > אחיסמך: כך קרסו מאות משפחות חרדיות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 5 6 7 לדף הבא סך הכל 7 דפים.