בית פורומים לשמוע אל הרינה ואל התפילה

דיווח מ:כשהחזנות פוגשת את החסידות 2 בפ"ת

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/1/2012 13:21 לינק ישיר 
דיווח מ:כשהחזנות פוגשת את החסידות 2 בפ"ת

צהריים טובים,
נכחתי בקונצרט אמש שהתקיים בפתח תקווה
אין לי הרבה מה לדווח על חזנות ממש כי לא היה מדובר בקונצרט חזנות שגרתי אלא מעורב בין חזנות למוזיקה חסידית
כך שבפועל המטרה הייתה שנשמע גם חזנות וגם חסידות - אבל בפועל לא שמענו סגנון ברור לאורך זמן ולכן מתכתחילה לא יכולתי להנות ממש
ראיתי כי נכחו צלמים של הפורום באירוע אז אולי כדאי לתת להם להעלות הקלטות ובכך יתברר יותר
אין ספק כי הרקדנים וכלייזמרים השרו אווירה שמחה, רק שלא ברור לי איך זה מתקשר לחזנות ואפילו לשירה החסידית

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/1/2012 18:43 לינק ישיר 

לבקשתו של שרגא פייבל החזנות וחסידות אכן נפגשו ולדעתי בגדול

מנהל המוסקלי של הערב אבי ברק עשה עבודה יפה

לי היו חששות בתחלה - פעם אמרו לי שהייתי צעיר שצמר יפה ופשתן יפה כל אחד לחוד, אך ביחד הם "שטנעז"

היצירה שפתח את הערב "בואי בשלום" בלחן של Hallelujah של Leonard Cohen היה לדעתי ייצור כלאים.

אך ההמשך היה נחמד

השיר בוצע על ידי הנער משה קופרמן שיש לא קול מתוק ובלווי מקהלת הגברים "שפתי גנים" ומקהלת הילדים פרחי פתח תקווה

משה ומקהלות לויוו את החזנים ברוב הקטעים בהמשך

אני מתנצל מראש אם הסדר לא תקין או שכחתי קטע

החזן יעקב מוצן ביצע אשא עיני בשילוב של הלחנים של שלמה קרליבך ומרדכי ירדני

החזן בן ציון מילר  ביצע את אב הרחמים (שמוצאים את ספר התורה מההיכל) בשילוב של לחנים של שווקי וברודי/מכטנברג

החזן דוד וינבך ביצע את "הנשמה לך"  בשילוב של לחנים של זבולון קוורטין ושלמה קרליבך

לפני ההפסקה כל החזנים ביצעו "שהחיינו" בשילוב של לחנים של מכטנברג ושוויקי

במהלך המחצית הראשונה ביצע להקת הקלייזמרים מירושלים מספר קטעים והוסיפו ריקודים לאורך הקונצרט

במחצית השניה שמענו הנה קל ישעותי של זלברשץ וחסידות מודיץ בביצועו של החזן יעקב מוצן

החזן בן ציון מילר ביצע את רחם בשילוב של הלחנים של יוסלה רוזנבלט ופינקי וובר (שווקי)

החזן דוד וינבך ביצע מודים אנחנו לך בשילוב של הלחנים של יעקב רפפרוט ומרטין דוידסון

החזן דוד ויינבך ביחד עם משה קופרמן ביצוע אוחילה לקל. הלחן החסידי מאד מפורסם ואת הלחן החזני אינני זוכר מי הלחין. הוא כל כך ידוע חשבתי שהוא נוסח.

את הערב הנחה שלומי גולדברג

היה מסך שראו קטעי קישור ושאר מולטי מדיה ופירוטכניקה במהלך הקונצרט

ראש העיר וחבר המועצה בני דרשן גם נשאו דברים

האולם היה מלא , אך חשבתי שיבא קהל יותר צעיר. יתכן שקונצרט  כזה מתאים לקיץ שיש חופש

שמעתי שהיה מי שאמר - איך מצפים שיהיה קהל גם לקונצרט ושבת חזנות בהשתתפות של החזנים מילר ומוצן בהפרש של יום בלבד? אך בשני האירועים הציבור היה גדול וגדוש ומאד נהנו.

דרך אגב שמתי לב ששני חברי מקהלת נעימות ייתנו הם גם חברי להקת שפתי גנים

לסיום יישר כח ותודה רבה לאבי ברק על הרעיון והיוזמה. בהחלט היה שילוב מנצח שנראה יכול לקב אנשים לחזנות

למרות החששות התחלה, מאד נהנתי!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/1/2012 22:47 לינק ישיר 

בס"ד

ערב טוב לחברי הפורום וצופיו,
ההשקעה בהפקת הקונצרט נכרה בכל פינה, החל מהמולטימדיה וכלה ברקדנים הירושלמים.
כשהחזנות פוגשת את החסידות בפתח תקווה זו פעם שנייה, אבל הקונספט עצמו מתקיים כבר בפעם הרביעית.
אולם מלא מפה לפה דווקא בקהל לא שיגרתי שכנראה נחשף לחזנות דווקא מאירועים קלילים כמסגרת שכזו.
נכחתי רק בחלקו הראשון של הקונצרט וניתן היה לשמוע את החזנים ביצירות שלא שגורות בפיהם בקונצרטים הישראליים.
יישר כח לאבי ברק, לשמואל זלצר אגף לתרבות תורנית פ"ת, לשמריהו הרמן מנהל האגף במשרד החינוך.
ולכל מי שסייע בהפקה.
נכחנו מספר לא מבוטל של חברי פורום, ניתן להנות מרישמיהם ומפרי עבודתם באשכולות הסמוכים.
לילה טוב
יהודה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/1/2012 08:52 לינק ישיר 

שכחתי לציין את הקטע שסיים את הקונצרט שבוצע על ידי כל החזנים עם הנער משה והמקהלות:

שילוב של ארוממך בלחנו של ראובן סירוטקין - שנוכח בקונצרט ומזמור שיר חנוכת הבית בלחנו של אוסקר גוליס

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/1/2012 09:11 לינק ישיר 
קהל היעד-חובבי חזנות,שירה וריקודים חסידיים

כיום שהחזנות נפגשת עם החסידות יש לה קהל משלה.
שהחזנות נפגשת עם האופרה קהל אחר.
לחזנות האוטנטית השמרנית והתפילה של גדולי הדור החזני לקהל שוחר חזנות בלבד.
ידוע כי הדור הצעיר מעדיף בבתי כנסת שהחזנות מועטה והתפילה קצרה.
ואם כבר: נוסח קרליבך מקובל מאד וקצת משפחת מלבסקי.
,זאת המציאות הנוכחית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/1/2012 15:14 לינק ישיר 

נכחתי גם אני בקונצרט, וכמו שציינו קודמי אכן היה ניכר השקעה גדולה בכל מבנה הערב.

ספציפית: לדעתי בזיווג בין חסידות לחזנות הילד תמיד יצא אוטיסט. וככל שאני מעמיק בזה אני מבין, עד כמה קשה היה למנהל המוזיקאי לשלב בין הדברים.
אמנם קיים סגנון אמצעי כמודז'יץ וכדו, אבל בעירבוב כמו שהיה הסלט יצא מקולקל.

הצלחתי ליהנות בערב מפרורי החזנות המשובחת של החזנים, שכל אחד מהם מייצג את החלק הטוב והאיכותי בעולם החזנות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2012 19:52 לינק ישיר 

בס"ד                                                                                                                                         לפסיכובלוג,מותר לך שתהיה לך דעה על הקונצרט,אבל אין צורך לתבל אותה בדמויים נמוכים כמו:"סלט מקולקל"
ומהשילוב בין "חסידות וחזנות" יצא ילד אוטיסט ר"ל."חכמים הזהרו בדבריכם" וגם "שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו". ולעצם הענין, גם אני חובב חזנות קלסית, אולם יש לזכור שלפני מארגני המופע עומדת המטרה למלאת את
האולם מחובבי  מוסיקה יהודית על כל גווניה:חזנות,חסידות ומוסיקת כלי זמר ואף רקודי מצווה. מטרה שהושגה במופע המשולב של חזנות וחסידות מספר 2. ההוכחה, אולם מלא והשתתפות אקטיבית של הקהל במחיאות כפיים
ובהצטרפות ליצירות ולשירים שהושמעו. עוילם גוילם אולם ללא עוילם(קהל) לא יתקיימו מופעי חזנות.הקהל גובר על ה"מבינים" בימינו אלה וזה כולל את קהל הנשים...דרך אגב, בחלק החזני:נהניתי מאד מבן ציון מילר בדואט עם הנער משה קופרמן בקטע "אב הרחמים" קולו של בן ציון התנשא לגבהים, נראה שהוא חזר לימים הטובים שלו."הנה אל ישועתי"בנוסח קרליבך\מודזיץ וזילברטס והפתעה מיוחדת היתה שירתו של דויד ויינבך ביצירה של קברטין "הנשמה לך" בשילוב יצירתו של קרליבך.כל הכבוד מגיע למנהל המוסיקלי והמעבד והמנצח:אבי ברק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2012 20:06 לינק ישיר 

שכחתי לציין שאת הבצוע המבריק של הבדלה- "הנה אל ישועתי" בשתי המנגינות הביא בפנינו החזן יעקב מוצן.

יש גם לשבח את האגף לתרבות תורנית בפתח תקוה בניהולו של שמואל זלצר ואת מנהל האגף לתרבות תורנית מר שמריהו הנותן תמיכה ודחיפה ליזמות שונות,בשטח המוסיקה היהודית וכך אנו עדים לעשרות קונצרטים ברחבי הארץ יישר כוחו.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > הכל סביב המוזיקה > לשמוע אל הרינה ואל התפילה > דיווח מ:כשהחזנות פוגשת את החסידות 2 בפ"ת
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר