בית פורומים לשמוע אל הרינה ואל התפילה

רשמים מקונצרט יובל 'עונג שבת'

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-29/2/2012 23:12 לינק ישיר 
רשמים מקונצרט יובל 'עונג שבת'

לילה טוב לחברי הפורום וצופיו
הערב התקיים קונצרט חזנות השלישי בתוכנית המנויים יובל, והערב הקונצרט היה בנושא 'עונג שבת', למרות מזג האוויר הסוער ובמיוחד בסביבת 'האנגר11' היו רבים שאף במחיר של שבירת מטריה לא וויתרו על קונצרט החזנות.
השתתפו בקונצרט:
החזן חיים אדלר
החזן שלמה גליק
החזן שי אברמסון
החזן נתנאל ברעם
החזן יעקב לעמר
מקהלת יובל
התזמורת הפילהרמונית הישראלית
הפסנתרן מנחם בריסטובסקי
ועל כולם מנצח ד"ר מרדכי סובול

היצירות שבוצעו בחלקו הראשון של הקונצרט:
שאו שערים - מרדכי סובול - מקהלת יובל והפילהרמונית הישראלית
קדשנו במצוותיך - לווינשטיין/קוסוביצקי - החזן נתנאל ברעם ומקהלת יובל
זמירות לשבת - אוסקר גוליוס - החזן יעקב לעמר ומקהלת יובל
השם מלך - ניסי בעלזר/משה קוסוביצקי - החזן שלמה גליק
ידיד נפש - שמואל מלבסקי - החזן הצה"לי שי אברמסון ומקהלת יובל
השיר שהלווים - שמואל ויגודה - החזן חיים אדלר ומקהלת יובל
מחרוזת ידיד נפש - עיבוד אופיר סובול - כל החזנים ומקהלת יובל

היצירות שבוצעו בחלקו השני של הקונצרט:
מחרוזת תזמורתית - מרדכי סובול - התזמו|רת הפילהרמונית הישראלית
שמע ישראל - לייבלה גלנץ - החזן חיים אדלר
משה ואהרן - שלמה קרליבך המשודרג - החזן שלמה גליק ומקהלת יובל
השיר שהלווים - ישראל אלתר - החזן שי אברמסון
והיו למשיסה - שלמה קרליבך - החזן נתנאל ברעם ומקהלת יובל
רזא דשבת - פינצ'יק - החזן יעקב לעמר
טוב להודות - האדמו"ר ממודז'יץ שליט"א - כל החזנים ומקהלת יובל
סוף

ישר כח לכל המופיעים והמארגנים על הקונצרט המהנה, חברי פורום רבים נכחו בקונצרט שבוודאי יעלו את רשמיהם.
לילה טוב ומבורך
לייזר
(רוני היית חסר)

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2012 00:01 לינק ישיר 

אני חושב שאפשר להכתיר את יעקב למר כחזן הערב, הוא נתן ביצועים ברמה גבוהה, אני לא חושב שהיה אי מישהו שלא התרגש ברזא דשבת, זה היה אחד הביצועים הטובים ששמעתי לקטע זה. גם הקטע של הזמירות היו באוירה חסידית, ככה זה כשזה בא מההבית.
חיים אדלר כהרגלו נכנס שלא במקום, צריך להחזירו דחוף לבית הכנסת ולא לאולמות הקונצרטים.

שי אברמסון, כשהוא עולה קולו צלול, אולם הקטע ידיד נפש של מלבסקי, לא היה מתאים לו כל כך לדעתי, את זה היו צריכים לתת לחיים אדלר.

שלמה גליק בה' מלך קצת אולי חשש, והיה נשמע שיושב לו משהו בגרון, אולם במשה ואהרן הוא הרביץ קטע יפה, הקהל השתתף ונהנה, כי כמובן רובם לא חובבי חזנות אלא שירה בציבור.

נתי ברעם הופיע יפה, מכובד ומדויק, המון הצלחה בהמשך הדרך.

מחכים לקונצרט הבא.. הלפגוט שר קוסוביצקי (לפי סובול....)

לילה טוב.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2012 01:10 לינק ישיר 

7

תוקן על ידי יעפ ב- 01/03/2012 01:34:01

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2012 01:12 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2012 10:23 לינק ישיר 

לדעתי, זה היה אחד הקונצרטים הגרועים ביותר בשנים האחרונות, ואם לא הביצוע המבריק של למר לרזא דשבת, שלפחות השאיר אותי עם טעם טוב בסוף, הייתי קובע בלי קושי שזה היה הקונצרט הגרוע ביותר בשנים האחרונות.
אישית לא אהבתי את נתי ברעם, במיוחד בקטע הראשון, סגנון השירה שלו הוא תוקפני, והוא "הרג" את היצירה. ידיד נפש לא מתאים לשי אברמסון, כמו שכתבו למעלה, וקטע זמירות השבת של למר היה יכול להתבצע לפני ההפסקה ע"י כל החזנים במקום ידיד נפש המיותר. חבל לבזבז קטע כזה על חזן כזה.שלמה גליק יכול להחליף את שמו לשלמה"ה' מלך" גליק.כמה פעמים עוד נשמע את היצירה הזו בביצועו? בחצי השני, העיבוד של "שמע ישראל" היה איטי מאד, ולא ברוח היצירה, ואני מתפלא על אדלר, תלמידו המובהק של גלאנץ שביצע את היצירה באופן זה.שלמה גליק הלהיב את הקהל ב"משה ואהרון", אך אישית לא הבנתי את המקום של קטע מעין זה בקונצרט חזנות.
אנסה לסיים בנימה חיובית: 1)למרות מה שכתבתי, היה שוה לבוא רק בשביל לשמוע את רזא דשבת בביצוע של למר.2)אין ספק שהלוגיסטיקה משתפרת מקונצרט לקונצרט,וכן היה נראה שבעיית הצפיפות שתוארה בפעם הקודמת נפתרה(תקנו אותי אם אני טועה) .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2012 10:24 לינק ישיר 

לדעתי, זה היה אחד הקונצרטים הגרועים ביותר בשנים האחרונות, ואם לא הביצוע המבריק של למר לרזא דשבת, שלפחות השאיר אותי עם טעם טוב בסוף, הייתי קובע בלי קושי שזה היה הקונצרט הגרוע ביותר בשנים האחרונות.
אישית לא אהבתי את נתי ברעם, במיוחד בקטע הראשון, סגנון השירה שלו הוא תוקפני, והוא "הרג" את היצירה. ידיד נפש לא מתאים לשי אברמסון, כמו שכתבו למעלה, וקטע זמירות השבת של למר היה יכול להתבצע לפני ההפסקה ע"י כל החזנים במקום ידיד נפש המיותר. חבל לבזבז קטע כזה על חזן כזה.שלמה גליק יכול להחליף את שמו לשלמה"ה' מלך" גליק.כמה פעמים עוד נשמע את היצירה הזו בביצועו? בחצי השני, העיבוד של "שמע ישראל" היה איטי מאד, ולא ברוח היצירה, ואני מתפלא על אדלר, תלמידו המובהק של גלאנץ שביצע את היצירה באופן זה.שלמה גליק הלהיב את הקהל ב"משה ואהרון", אך אישית לא הבנתי את המקום של קטע מעין זה בקונצרט חזנות.
אנסה לסיים בנימה חיובית: 1)למרות מה שכתבתי, היה שוה לבוא רק בשביל לשמוע את רזא דשבת בביצוע של למר.2)אין ספק שהלוגיסטיקה משתפרת מקונצרט לקונצרט,וכן היה נראה שבעיית הצפיפות שתוארה בפעם הקודמת נפתרה(תקנו אותי אם אני טועה) .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2012 14:01 לינק ישיר 

היצירות שהיוו את 'מסמרי הערב' היו 'השיר שהלוויים' וכמובן, 'רזא דשבת'.

2 נקודות שמאוד מאוד צרמו לי: חזן אחד, מכובד ביותר, ש'פיגר' אחרי התזמורת במשך רבע דקה לפחות! (אויויוי, לא נעים לומר, רציתי 'לקבור את עצמי' מרוב בושה..)
עוד נקודה מאוד לא נעימה: כיוון שלמנצח מוצמד מיקרופון נייד לביגדו- ניתן היה לשמוע בקלות הוראות ו'קולות מנחים' שנתן לתזמורת ולחזנים השונים. בהחלט לא נעים. נא לבטל מיד את המיקרופון הנייד!

מלבד זאת, זה היה קונצרט די מניח את הדעת. שאפו. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2012 15:09 לינק ישיר 
א. הברזה ב. נחמה ג.החזר כספי...

ברגע האחרון הטרמפ שלי הבריז (חשש משלג...), ונאלצתי להישאר בבית.
 לפי מה שקראתי כאן, לא הפסדתי הרבה, וזה קצת מנחם.
אגב, האם מישהו יודע למי עלי לפנות כדי לקבל החזר של 500 שקל,
מחירם הנקוב של צמד הכרטיסים שלי?...
סליחה, שרגאפייבל, אתה צודק. זה עלה לי פחות...
החזר של 350 בלבד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2012 17:01 לינק ישיר 

רוני חברי הטוב , (אני מכנה אותך כך למרות ברכת הדרך שברכת אותי עי מי שישב לשמאלי  במכונית ...)
אתה מוזמן לפנות למעיל שלי  ושל יהודה שהתרווחו בכסאותיך ...
חשוב לציין כי המקום שלך ממש לא משהו ... לא שווה את המחיר .. בכל אופן המעילים מודים לך , אני ישבתי במקום טוב יותר . 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2012 17:46 לינק ישיר 

ווואו איזה דיון פורה ומעניין פשששש
היה קונצרט בינוני לדעתי הכי טוב הוא שי אברמסון האיש צה״ל והאגדה
והטוקסידו של גליק ישב יפה עם הציציות בחוץ, יפה מאוד ומכובד גם על הבמה שומר על עצמו
האיש והשיער נתי ברעם גם היה מצוין קצת נלחץ בהתחלה מותר לו
למר זה למר
אדלר זה האיש הכי מבוגר שעמד שם על הבמה ונשמע הכי צעיר מהם במחילה משאר החזנים
שמתם לב שמשה שטרן נעדר בתקופה האחרונה בקונצרטים בכלל!!! מה קרה????
כל כך הרבה קהל במזג אוויר כזה????? אתם משוגעים או מה? חובבי החזנות עם פשוט עם פסיכי. סליחה!!!!
חבל שהאהל החיצוני היה קטנטן וצר מלהכיל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2012 18:44 לינק ישיר 
לכל המתגעגעים

http://www.youtube.com/watch?v=4xfC8hKjc_g&feature=player_embedded

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2012 18:48 לינק ישיר 

הייתי פעם ראשונה, התאכזבתי מההנגר הוא אולי מתאים למופע פופ
לדעתי ההגברה היתה קצת צרודה
לא הייתה איכות קולית כמט בהיכל
כדאי לחשוב לעשות את הקונצרטים באופרה החדש
בסך הכל קונצרט בינוני פלוס
פורים שמח

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2012 19:12 לינק ישיר 

בעית הציפפות לא ניפתרה כפי ששמעתי מהסדרנים הרבה ביטלו את הגעתם ולכן אוחדו שורות דבר שגרם לא מעט אי סדר אבל פחות בצפיפות ניראה מה יהיה אצל הלפגוט

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2012 19:31 לינק ישיר 

יישר כח לכל המדווחים, לפחות לקרוא, מאחר והחלטתי לא לעשות את כל הדרך מז"י לקונצרטים בת"א.
אהבתי במיוחד את פסקתו של לירון "שלמה גליק יכול להחליף את שמו לשלמה"ה' מלך" גליק".אכן, זה היה קטע שיא ב"מוזה" לפני שבוע. איזה מחיאות כפיים! אישית, אני מוכן לשמוע זאת כל ערב.

ובאותו משקל ניתן לומר למשל: משה עזרת אבותינו שטרן – מוכן לשמוע כל ערב. או: יעקב הרנינו גויים מוצן - מוכן לשמוע כל ערב. וכו' וכו'. לו יהי ואזכה השבת בר"ג לשמוע שוב את: יניב מי שברך לשבויים והנעדרים רייפר!

יישר כח מיוחד ליעפ, בינתיים על התמונות. מחכים לקטעים.

ש"ש, אלכס

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/3/2012 21:46 לינק ישיר 

קראתי את הדיווחים, ואני לא לגמרי מתחבר לדיווחים הקודרים (אולי בעקבות מזג האוויר) של אחדים מהחברים.

אני מבקש להעיר מספר נקודות.

ראשית, בנוגע לחיים אדלר: אכן אדלר נוטה לפספס, לפעמים, את הקצב. יחד עם זה, זה לא קורה בכל קונצרט, ולא צריך להגזים בנושא. מנגד,

צריך לזכור, שאהדת הקהל לשירתו היא שהביאה אותו לבמת היכל התרבות. אחרי הכל, אדלר מביא איתו קול צלול וחזק, ואמירה תפילתית, שאותי, לפחות, מחברת מאד.

2. נושא הקונצרט הנוכחי היה "עונג שבת". לטעמי, נושא קצת עמום, או נכון יותר: כוללני מדי. בכו"ז היה נסיון 'לגעת' בעונג השבת -  בזמירות השבת, או אולי בזימרת השבת. לכן שר נתי ברעם את "והיו למשיסה", לכן שר גליק את "משה ואהרון (שיר שנפתח בפרק רצ'יטטיבי) וכו'".

3. אשר לגליק. לא פעם החמאתי כאן לחזן הזה. יש לי הערכה רבה לחזנים 'אמיתיים', כאלה ששרים מהלב,שמתחברים למעמקי החזנות. לא סתם גליק מתרוצץ ברחבי הארץ מדי שבת בשבתו. יש משהו שונה בהגשה שלו. בהשקעה, במאמץ. והקהל אוהב את זה (גם אני. זאת גם הסיבה, אגב, שאני מתחבר לאדלר ולמוצן).

ספציפית בקונצרט הזה, אני חושב שגליק "בא לעבודה". בקטע של "משה ואהרון" הוא הצליח 'להרים' את הקהל, שזה, בעצם כותרת הקונצרט: "עונג שבת", זמירות השבת וכו'. גם ב"ה' מלך", אני חושב שהביצוע היה מצויין, מדוייק, מהוקצע, ובעיקר: חד. מחשמל.

4. לבסוף, בקשר ל"יובל". צריך לזכור שמדובר בגוף קטן יחסית לתחום. גם לגוף גדול יותר כמו הפילהרמונית שמארגנת מטעם עצמה קונצרטים רבים יותר מ"יובל", קשה להסתגל למעבר לאולם אחר, שבעיקרו לא נולד לקונצרטים קלאסיים. קל וחומר לגוף קטן (יחסית) כ"יובל".
יש תמיד מקום לביקורת, אבל צריך הגיון ורצינות בביקורת. א"א לבוא בטענות ל"יובל" שהיא לא מארגנת "הסעת המונים" לקונצרטים שלה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/3/2012 12:15 לינק ישיר 
1.גליק והנשמה 2. למר ורזא דשבת 3. אדלר הקול והרגש 4. סירות ההצלה

אלו שלושת נקודות השיא של הקונצרט. גליק שיתף את הקהל במשה ואהרן והרעיד את ההיכל בהשם מלך. למר מה עוד יש לומר אחרי רזא דשבת. אדלר הקול והרגש משהו מיוחד. שכרתי במיוחד סירת הצלה מחשש שמא ההאנגר ישטף עם הרוחות אל המים

אבי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > הכל סביב המוזיקה > לשמוע אל הרינה ואל התפילה > רשמים מקונצרט יובל 'עונג שבת'
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.