בית פורומים בחדרי חרדים

חלום חלמתי מצמרר: למלמדים שמכים כנסו

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/5/2012 07:22 לינק ישיר 
חלום חלמתי מצמרר: למלמדים שמכים כנסו

                                                     חלום שחלמתי

מצמרר: אברך שקיבל בילדותו סטירה בטעות מהמלמד חלם כי נקרא להעיד עליו בבית דין של מעלה, 
כיצד הגיב לסיפור מרן הגר"ח קנייבסקי ומה הורה לאברך

אברך משכונת רמת אלחנן הגיע בבוקר יום השבת לפני שבועיים לתפילת הנץ בבית מדרשו של מרן הגר"ח קנייבסקי, כולו מבוהל, וסיפור בפיו, בלילה חלם שאביו מגיע אליו מעולם האמת ומספר לו כי אחד המלמדים שלו (של הבן, האברך  בעל הסיפור) שפגע בו בילדותו, עומד כעת בדין בבית דין של מעלה.

המלמד אף הוא יהודי חלמיד חכם ונשוא פנים,היה מוכר כל השנים בעדינותו ובאצילותו, ומאות התלמידים שעברו דרכו כלל לא זוכרים כי סטר לאחד מתלמידיו או גער יתר על המידה, במשך כארבעים שנות הוראתו. אותו אברך דווקא נזכר כי קיבל סטירה מהמלמד בהיותו ילד. את הסיבה הוא גם כן זכר ובמיוחד כי הייתה זו טעות של המלמד, שלא בירר נכונה את הפרטים וסטר לילד הלא נכון במקום לחברו שעשה עוול, אבל עתה בחלומו הוא נקרא להעיד על המלמד בפני בית דין של מעלה.

האברך, שקם מבוהל מהחלום, התקשה לשוב למיטתו, ועם הנץ החמה הגיע למרן הגר"ח קנייבקי כדי לשאול מה עליו לעשות, האברך גם חשש כי בשל החלום יצטרך לעזוב את העולם רח"ל כדי להעיד בבית דין של מעלה.

הגר"ח הרגיעו באומרו: חלומות שוא ידברון', אך האברך לא נרגע לדבריו, אינו רגיל בחלומות ולא ראה את אביו בחלום אף פעם, זה חריג. הגר"ח אמר לו: בסדר, אמור שאתה מוחל לו כאן ועכשיו בפני שלושה יהודים. האברך עשה כפי שהתבקש אך לא נרגע, והגר"ח אמר לו כי ייסע למלמד ויאמר לו כי הוא מוחל על מעשהו.

עם צאת השבת קם ונסע לירושלים לביתו של המלמד מילדותו, שם התבשר כי המלמד הזקן פונה בליל שבת לאחר אירוע קשה לבית חולים וכי הוא מושפז במצב קשה. האברך רץ בבהלה לבית החולים ומשחיפש את חדרו של המלמד, עצר אותו בן המלמד באומרו שאי אפשר להיכנס, שכן המצב של אביו מוגדר כקריטי.

האברך סיפר לבן בקצרה את הסיפור וביקש להיכנס בכל זאת, והבן השיבו: 'תראה, המצב מסוכן: תיכנס, תאחל רפואה שלמה ותצא'. נכנס האברך, וכשכבר היה בתוך החדר, אמר בפה מלא בפני החולה המסוכן, כי הוא מוחל לו בלב שלם על כל מה שאירע ובאיחולי רפואה שלמה עזב את המקום.

למחרת בבוקר, התקשר הבן בהילות לאברך וסיפר לו בהתרגשות כי בהפתעה גדולה חל שיפור דרמטי במצבו של אביו מאז שעזב את מיטתו אמש.
הסיפור עם שמותיהם של האברך והמלמד נפוץ בימים האחרונים בחדרי מלמדים בת"תים החרדיים. היה זה לאחר שבני משפחתו של המלמד הוותיק ביקשו לפרסם את הסיפור כדי שמוסר ההשכל מסיפור זה יעמוד לזכותו ולרפואתו השלמה של ראש משפחתם, ההולך ומחלים בחסדי שמים.

מתוך העיתון בקהילה של שבוע אחרון  
הכתב הוא נח בראוןדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/5/2012 11:34 לינק ישיר 

האם אתם גם סבלתם או ילדיכם ? ומה הפיתרון, כי אני סבלתי מאוד, ברגע שהמלמד נכנס לכיתה ידענו לזהות  את המשך היום שלנו, דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/5/2012 12:23 לינק ישיר 

"כי הייתה זו טעות של המלמד, שלא בירר נכונה את הפרטים וסטר לילד הלא נכון במקום לחברו שעשה עוול, "

אם היה סוטר לילד הנכון זה כן היה בסדר?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/5/2012 12:35 לינק ישיר 

סיפור מצמרר ומוסר השכל ודאי שצריך ללמוד מיזה.. 
כפי הניראה מכות כבר לא נותנים היום אבל אני לא בטוח "שמכה בנפש" פחות גרועה
מסטירה פיזית ,אולי יותר גרוע.
מה עוד שקצת לא ברור בסיפור אני תמיד חשבתי שרק אחרי המוות  מתדיינים בבית דין של מעלה ומפה זה שיוצא שזה עוד לפני...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/5/2012 12:50 לינק ישיר 

לפי הסיפור הזה הגר"ח קנייבסקי טעה טעות קשה ורק התעקשותו של האברך העלום הצילה נפש בישראל.

האם ממציא הסיפור לא חשש להמציא סיפור שפוגע בחכמים?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/5/2012 15:32 לינק ישיר 

אלי-ו, כנראה לא קרית ואם קרית לא שנית ואם שנית לא שימשת תלמדי חכמים! אם תתבונן בחלק ניכר מסיפורי החסידים והמופתים יש בהם משום ביזוי לאותו צדיק שעליו מספרים את הסיפור או לשכנגדו. והנה, על אף שאת רוב סיפורי החסידים המציאו המשכילים החסידים (ובדור האחרון גם הליטאיים) אינם מתביישים לנכס את הסיפור לאדמוריהם ואף ישנה תחרות בין החסידויות אצל מי הסיפור היה...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/5/2012 19:21 לינק ישיר 

אלי_ו כתב:
לפי הסיפור הזה הגר"ח קנייבסקי טעה טעות קשה ורק התעקשותו של האברך העלום הצילה נפש בישראל.

האם ממציא הסיפור לא חשש להמציא סיפור שפוגע בחכמים?


למה אתה הורס את הסיפור? אתה כנראה "חרדי חדש".דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-7/5/2012 01:10 לינק ישיר 

אין מה להוסיף... המלמדים של שנות ה70 וה80 היו רוצחים במדים, רוצחי גוף ונפש....דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חלום חלמתי מצמרר: למלמדים שמכים כנסו
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר