בית פורומים לשמוע אל הרינה ואל התפילה

דיווח מקונצרט ספירה בבית הכנסת הגדול בר"ג

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/5/2012 22:20 לינק ישיר 
דיווח מקונצרט ספירה בבית הכנסת הגדול בר"ג

היתה תפילה משובחת בליווי מקהלת רינה ותפילה בניצוחו של יוסי שוורץ שעשה עבודה נהדרת. לתפילת מנחה ניגש החזן יחזקאל קלאנג
פתח באנא בכח מודזיץ עיני כל קוסוביצקי בנוסח של מנחה. המקהלה שרה נקדש. אתה חונן רפאינו ולירושלים עירך ושמע קולינו
לתפילת מעריב ניגש החזן יעקב מוצן ששר והוא רחום אהבת עולם המעביר בניו עם קלאנג והשכיבנו
לספירת העומר ניגש החזן חיים אדלר הוא ביצע הנני שלו ורבונו של עולם של פינציק
ישר כח על התפילה שנדירה בארצינו זיעזע אותי לראות שבית הכנסת לא היה מלא למרות הסחורה הטובה והמחיר הזול פשוט בושה

תוקן על ידי Cb3000 ב- 08/05/2012 22:22:13

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/5/2012 23:22 לינק ישיר 

תוקן על ידי יעפ 09

תוקן על ידי יעפ ב- 09/05/2012 00:12:34

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2012 00:07 לינק ישיר 

תמונות מרשימות
אך אנו מחכים להסרטות
תודה יעפ

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2012 00:13 לינק ישיר 

אין הסרטות זה מזיק לשידוכים
צילום התמונות יהודה פרנק יעקב פלברבאום

תוקן על ידי יעפ ב- 09/05/2012 00:16:14

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2012 01:07 לינק ישיר 

התמונות מזיקות לשידוכי המצלמים מעזרת הנשים
האזינו לקולות נטו
http://chazzanut.org/download/libsonmo/Concert_Sfira_RamatGan_080512.mp3

בעזרת השם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2012 07:50 לינק ישיר 

רבותי!
כל מי שמשלה את עצמו ש"החזנות קמה לתחיה", ויש "מחיה החזנות", יכול לראות מהתמונות כאן ומבורו פארק ש"לא דובים ולא תחיית המתים".
החזנות של היום היא בילוי לפלח אוכלוסיה שחובבת "בילוי אינטליגנטי" בדמות קונצרט כזה או אחר, או שבת של קונצרט חינם.
חזנות אמיתית? עמוד תפילה? יאללה, שים גז!
המלך באמת ערום!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2012 09:41 לינק ישיר 

אכן משה, בגלל שידוכים רק קולם ישמע ופניהם לא יראו.
יופי של יצירת מקהלת בנישים הזמן יעשה את שלו  אם ישארו בני ישיבות במקהלה.
ממרומי עזרת הנשים יכולתי להבחין בחיקוי של מנצחים על ידי המנצח הצעיר יוסי שוורץ,
כנראה סגולה לגדולות.
אני נהניתי מהמקהלה וגם אם יעוררו ביקורת זהו הישג ראוי לשמו.
להיות על במה אחת עם טובי החזנים זו עליית מדריגה לטובה.

תוקן על ידי יעפ ב- 09/05/2012 09:43:04

תוקן על ידי יעפ ב- 09/05/2012 09:45:40

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2012 10:22 לינק ישיר 

בתקופה שחזנים מחקים חזנים כנראה שגם מנצחים מחקים מנצחים!
ואם ה"מנצח" לא למד לנצח במוסדות מקובלים כיצד יידע לנופף בידיו? אין לו כי אם לחקות (כתינוק המחכה את סביבתו) את התנועות הנידמות בעיניו כתנועות ניצוח...
יפה כתב צומזאך ואין לי אלא להשתתף בצער ולהודות שאכן כן, המלך מעורטל!!!
לגבי עצם ביצועי החזנים והמקהלה, אין לי אלא את ההקלטות שהעלה ידיד המערכת מר ליבסון שיחי', ובהם אני שומע חזנים טובים איש איש לפי מה שהוא יודע לעשות ולבצע ואין חדש תחת השמש והכל טוב ויפה.
החדשה מבחינתי היא המקהלה שטרם יצא לי להאזין לביצועיה, ומסתבר שלא הפסדתי הרבה! דרך ארוכה מאוד יש להרכב הזה לעבור עד שיהיה זכאי להיקרא בשם "מקהלה", כרגע יש שם אסופת זמרים שהחיבור בינהם מיקרי ביותר, והעדר חזרות קבועות, וכן ידע מקצועי מספק מצד ההנהלה המקצועית גורם להם להישמע כעוד מקהלת חזנות מהליגות הנמוכות.
אני גם מזהה פוטנציאל בהרכב הזה, לו רק יתמידו בחזרות באופן קבוע, וישתחררו מכמה הרגלים מגונים של מקהלות חזנות.
היו המון ריספונסים לא נכונים מבחינת צלילי האקורד, כמה אקורדים ללא טרצה וללא קווינטה (ולא באופן מכוון...)
אך היו כמה מהלכי הרמוניה נפלאים שלא הייתי מצפה מהרכב ברמה הזו.
שמעתי הרבה צלילים לא עגולים מספיק שנתנו גוון מכוער לצליל, לעומת זאת היו גם כמה מהלכי פיאנו יפהפיים!
ככלל, כמעט כל מהלכי הפורטה של ההרכב היו נשמעים רע מאוד!
ההרגל ללוות חזן כשהוא שר מלודיה קיצבי ב-טטטטם טטטם טטטטם מקהלתי, הוא הרגל מטופש כל זמן שההרכב לא מגובש ולא יודע את מהלך החזן במאת האחוזים! כי אם תנאי זה לא יתקיים, אנו שומעים תוצאות כמו בהקלטה הזו שבה העדר הקצב הנכון בולט לא אחת!
משום שאין לי אפשרות לדעת כיצד התבצעו היצירות, האם מתוך מוסיקה כתובה או בעל פה (ולפי האיכות נשמע שזה היה ע"פ) אמליץ בכל פה להעסיק זמרים (לפחות 50% מהזמרים) שיודעים לקרוא מוסיקה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2012 10:58 לינק ישיר 

בס"ד

בוקר טוב לחברי הפורום וצופיו,
למרות התחזיות האופטימיות של הנוגעים בדבר אירגון התפילה אמש, עדיין ידעתי כי הקליינטורה של החזנות כבר לא קיימת מזמן, וכמו שנכתב לעיל החזנות מתה יחד עם הקליינטורה.
מצבן של תפילות מעין אלו גם במתכונת של "הכניסה חופשית" במצב גסיסה - עיינו ערך תפילות יום כיפור קטן שהחזן אדלר ועמותת לשמוע אל הרינה ואל התפילה נלחמים יחד לקיימן מידי חודש בחודשו, ולגייס מתפללים להמשך מסורת ועידוד החזנים ללמוד את נוסח תפילות החול.

כפי שנכתב כבר לעיל, החזנים היו במיטבם מי יותר ומי עוד יותר, והיה ניתן לשמוע מגוון סגנונות חזניים כפי מעלת כל אחד מהחזנים שעברו לפני התיבה.
את החזנים ליוותה מקהלת "רינה ותפילה" בניצוח של יוסי שוורץ, אשר הראה כי הוא שולט בחברי המקהלה ללא עוררין וכל תנועה מצד חברי המקהלה זכתה לתגובה ממנו.

החזן יחזקאל קלאנג ניגש לתפילת מנחה ופתח עם אנא בכח של מודזיץ, וסומך ה' הבנוי על נוסח החול.
מלבד זאת השמיע החזן את אתה חונן עם הניגון של חסידות קאליב וחזנות של קלאנג, רפאנו (מוטיבי קווראטין), ולירושלים עירך,
אב הרחמן שמע קולינו - החזן יעקב מוצן השמיע יחד עם החזן קלאנג ע"פ מכניסי רחמים של חיים בנט ואילתורים שונים.
החזן יעקב מוצן ניגש לתפילת מעריב ופתח בוהוא רחום של רוזנבלט, אהבת עולם אילתור וחזרה למלודיה ששרה המקהלה.
המעביר בניו - החזן יחזקאל קלאנג הצטרך לחזן יעקב מוצן ליצירה של דוד קוסביצקי
השכיבנו - המקהלה פתחה עם סקונדא, והחזן מוצן המשיך בלחנו שלו עם תוספות ושינויים נדרשים.

החזן חיים אדלר עלה לספירת העומר , הנני מוכן ומזומן , היה ע"פ נוסח אדלר, והכיל בתוכו מעט גנטשוף ועוד
ברכה - ע"פ אלמן.
רבש"ע - המקור הוא פינצי'ק (בלחן של..), אבל הביצוע היה של אדלר - ביצוע ארוך, שונה ומיוחד.

יישר כח לבית הכנסת על האכסנייה, לחיים גלרמן , לראש העיר (שאף נכח בתפילה), לגבאי בית הכנסת, לחזן יחזקאל קלאנג - על הלוגיסטיקה, לחזנים ולמקהלה על תפילה לא שגרתית והיסטורית.

יהודה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2012 15:45 לינק ישיר 

סיכום במילה אחת : http://he.wiktionary.org/wiki/%D7%97%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%94

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2012 15:46 לינק ישיר 

ערב ל״ג שמח
האמת שקצת מפחיד לכתוב שוב אחרי המושגים הגבוהים שכתב לאמהש, סך הכל אכן כל החזנים היו במיטבם לא היו חריקות או מסורים. אדלר די גנב את ההצגה עם ספירת העומר זה היה מיוחד זה היה אדלר שונה ממה שאנחנו מכירים מבית הכנסת הגדול בירושלים. זה היה אדלר חופשי שיכול לשיר מה שרוצה איך שרוצה ללא הגבלת זמן מקום גובה... היה תענוג
והמנצח יוסי שוורץ בחור מוכשר עם פוטניצאל ענק שממומש זה עתה הן בניצוח והן בחזנות שמעתי שהוא לומד אצל אלי יפה ניצוח. כל הכבוד הוא הולך בדרך הנכונה. רואים שהוא מוזיקלי באופן יוצא דופן רואים שיש לו שמיעה טובה ויכולת תפיסה מהירה יש לו גם הרבה במה להשתפר ועם הזמן הוא יעלה מעלה מעלה אל השורה הראשונה. וזה לא יעזור לאיש הבחור נולד עם כישרון ניצוח לא יעזור בית דין.
רוב המנצחים הם חזנים מפוספסים אולי גם יוסי יהיה כזה או שמא הוא ילך על שני המסלולים גם יחד. ואני מאמין שהוא גם יקח את המלצותיו והערותיו של לאמהש הלאה ויתקדם עוד ועוד

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2012 19:46 לינק ישיר 

ספירת העומר בביצועו של הרב חיים אדלר ריגשה אותי ואני לא מצליחה להחזיק עצמי מלבכות. בעל תפילה כל כך מרגש והמקהלה מלווה אותו חרישית זה דבר רוחני ומלא קדושה. אני מתגעגעת לתפילת הסליחות ששמעתי ממנו לפני כמה שנים בתל אביב.
כיין המשתבח

תוקן על ידי מי_אמר_למי ב- 09/05/2012 19:50:05

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2012 21:49 לינק ישיר 

כנראה זו תכונה נשית להזיל דמעות כאשר מתרגשים ממוזיקה כי גם אצלי נפתח ה"ברז"כאשר הרב חיים אדלר אמר "רבש"ע".הביצוע היה מאד מרגש ועוצמתי והיה גולת הכותרת של התפילה-קונצרט.
גם קלאנג ומוצן היו במיטבם. מאד נהניתי לשמוע את "והוא רחום" שנשמע בדיוק באמצע בין תפילה לקונצרט.
קצת הפריע לי בקטע זה הביצוע הארוך מידי של המקהלה [בתחילת הקטע] שהיו לה רגעים יפים וגם קצת פחות אבל באופן כללי נראה שיש לה עתיד.
האכזבה הגדולה ביותר היתה מהקהל הקטן. ציפיתי שלקונצרט עם מיטב החזנים תהיה נהירה ולא רק של חברי הפורום. אני מתחילה להאמין שאכן החזנות גוססת ונשאר לה מקום רק באולמות מפוארים כרקע לאנשים לראות ולהראות.   חבל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/5/2012 23:05 לינק ישיר 

כה לחי על היוזמה ועל הדיווחים. דמעות הנשים אומרות לי הכל, ובמיוחד נעמה לי התבטאותו יוצאת הדופן של יהודה על המנצח.
יהודה, שבדר"כ נוהג להגיש לנו דיווחים "יבשושיים" (כדברי ידידנו המשורר לייזר), נותן, למי שלא היה נוכח, את המוטיבציה להמתין להזדמנות הבאה.

חברהל'ך, אל תגידו "החזנות ליד עמוד התפילה מתה" וכו'. חבל להספיד כ"כ מהר. תארגנו שבת עם אותו הרכב (אל תשכחו להוסיף את "המקומי" ישראל) באותו מקום, ותהמרו כמה יגיעו. מה דעתכם?

ליל מנוחה, אלכס

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2012 00:19 לינק ישיר 

לילה טוב
יעפ: אהבתי את התמונה,כמה חזנים בתמונה אחת... (וכמובן תודה על ההבנה והרגישות)

היתה תפילה נדירה איכותית ומושקעת, חזנים כולם מהשורה הראשונה וכולם בעלי תפילה ממדרגה ראשונה (בעז"ה שנה הבאה אותה התפילה עם ההרכב המלא: רנד אדלר קלאנג ומוצן.)
המנצח יוסי שוורץ: ברשותכם קצת אפרט, יוסי שוורץ הינו תלמיד של אלי יפה כך שהוא בידיים טובות, יוסי התחיל אצל המנצח המיתולוגי מר שלמה גולדהור וכמובן הכשרון אצלו בדם וכך או כך הוא עוד ינצח... בהצלחה לחברי יוסי.
המקהלה מתכנסת בכל שבוע לחזרה וכעת אף יותר מכך, כמו כל מקהלה בתחילת דרכה יש דברים טובים ויש שפחות, על ידי צבירת הניסיון ועל ידי ההתמדה תעלה בפנינו מקהלת חזנות שכל אחד ממנה חבר מקהלה בפני עצמו... הערות מתקבלות בברכה.
לגבי כל השאר, מצטער אני לא אובייקטיבי.
בתפילה עצמה לא יכולתי להתרכז לגמרי ולמזלי יש לנו את ליבזון ואת נגני היקר שהקליטו את האירוע כך שיש לי תיעוד מלא מכל כיוון,
דובר כאן על רבונו של עולם של אדלר ששר גם פינציק בזמנו, הנה שמתי את היצירה מהתפילה בf2h להנאתכם
http://www.f2h.co.il/oay5thuccvbq
תודה למארגנים לחזנים למנצח לחברי המקהלה וכ'ו
בשבת הקרובה יעבור לפני התיבה בבית הכנסת הגדול בר"ג החזן יחיאל שטרנברג תלמיד בית הספר לחזנות בפ"ת
לילה טוב וחלומות נעימים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2012 01:31 לינק ישיר 

כל התגובות מכובדות וראויות חוץ משנים:

א. יעפ: כאחד שקופץ בראש תמיד להזהיר אותנו על טוהר המידות, לא מתאים לך לבטל את כישורי המנצח הצעיר והמצוין יוסי שוורץ בביטוי מזלזל וחסר שחר. מהן ידיעותיך בענין כדי לקבוע מהו "חיקוי של מנצחים" ומהו ניצוח "אמיתי"?

ב: אדון "מרגל 10" היית שם בכלל? לפי הדיווחים, היתה תפילה מכובדת ומושקעת ביותר. במי אתה מקנא? 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > הכל סביב המוזיקה > לשמוע אל הרינה ואל התפילה > דיווח מקונצרט ספירה בבית הכנסת הגדול בר"ג
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.