בית פורומים בחדרי חרדים

על הכינוס ההזוי שאמור להתקיים בארה"ב

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-18/5/2012 16:01 לינק ישיר 
על הכינוס ההזוי שאמור להתקיים בארה"ב

לפני שאתם קופצים להגיב, ועוד לפני שאתם קוראים את מה שיש לי לומר, משפט הקדמה.
מי שגולש באינטרנט, בבחדרי חרדים ובאשכול הזה, עושה בעצמו פחחחחחחחחחחחחח אחד גדול לכל הרבנים שמפארים את הכינוס, ובגירסה אחרת: הוא תוקע להם אצבע משולשת בעינים.

ומכאן לכינוס עצמו.
מצד אחד זה משעשע, מצד שני זה מביך.
איך כל כך הרבה רבנים (ואדמו"רים) מתגלים במערומיהם, בפחדנותם ובהיסטריה שאוחזת בהם מפני הפיתוח הטכנולוגי המתקדם. או בעצם: הם מול צוקרברג וג'ובס (ז"ל), הם בבעיה.
בזמנו חסמו ראשי ישיבת וולוז'ין את הדלתות, אבל ההשכלה נכנסה דרך החלונות. הם נעלו את השערים כדי לגלות שהסוסים כבר ברחו, ומאז, איש לא הפיק לקח, איש לא למד מאומה.

דעת תורה אהין, דעת תורה אהער, האינטרנט פה, חי קיים ובועט. המלחמה נגדו נכשלה ותיכשל.
בכל מוסד חרדי יש אינטרנט, גם בבד"ץ העדה"ח וגם ביתד נאמן (ואם לא יהיה איך יגנבו תמונות ויעתיקו כתבות?).

בזמנו למדתי דף היומי בשכונה ליטאית שיש בה סוג של ועדת קבלה (למחצה לשליש ולרביע). באחד הימים הציע המג"ש לשלוח ללומדים את סיכום השיעור מידי יום ביומו. לשאלתו למי יש כתובת דוא"ל הצביעו כולם, וזה היה שיעור שרובו מורכב מאברכים (ליטאיים), אני מניח שבשיעור חסידי המצב קצת שונה, לא בהרבה.
כעת, כמעט עשרים שנה לאחר פרוץ הwww, שמו לב כמה ממנהיגי (האם ניתן לכנות מונהג בשם מנהיג? לדעתי לא), הציבור החרדי לעובדה שהשליטה נשמטה מידיהם, ובעוצמה מאיימת.
העוילם נשאר גוילם, אבל בצורה שונה. הוא מאמין יותר למאחזי העינים ממשרדי הפירסום, ופחות למאחזי העינים מחצרות הרבנים (והאדמו"רים). מה עושים? כינוס של כלל ישראל
כלל ישראל, אלעק. ועוד פחחחחחח אחד גדול.

מי מכם מוכן לשים 300 שקל על כך שיהיה מי שיכנס לכינוס כשברשותו חיבור לאינטרנט (בבית, בעבודה, בבית הקפה או בסמארטפון) ויצא ממנו כשהוא מנותק? בחייכם, בולשיט (איני יודע איך לתרגם את המילה לשפת הרבנים שמפארים את כותל המזרח של קצה המערב).
העוילם נוהה לכינוס כי זה ארוע תרבותי מגזרי, ממש כמו שהבראנז'ה נוהרת לערבי פתיחת גלריות, חוץ מזה שום כלום.
מעמד הבינים החרדי מחזיק ברשותו טלפון רגיל, לעיתים יש לצידו גם טלפון נכה (המכונה כשר), סוג של הונאה עצמית ומגזרית. הציבור העובד למחייתו מחובר לאינטרנט כשם שהוא אוכל לחם, אלו הם החיים, ולא יעזור שום נאום רבני חוצב להבות אש (עוד קלישאה חסרת משמעות).

שאלתי פעם קבוצת חיילים חרדים האם הרב שלהם התיר להם להתגייס? כולם כאחד ענו לי בשאלה נגדית: מי שואל אותו, האם הוא מפרנס אותנו?!
החיים חזקים מהכל, מהרבנים, מהאדמו"רים וגם מ...העסקנים. ואיש אחד חכם אחר פעם : אין אדם שליט ברוח לכלוא את הרוח.
מה זה אומר....
שהאינטרנט לא מסוכן? הוא מסוכן מאוד.
שיש להרים ידים? חס וחלילה.

זה אומר שצריך לחנך, ולחנך ולחנך.
לא לאלף, לא לאיים ולא לטמון ראש בחול.

והכינוס הניו יורקי הזה הזוי לחלוטין. הוא מספק כותרות לכמה עסקנים, הוא נותן כבוד לכמה רבנים (ואדמו"רים), והוא מרגיע את המצפון לכמה טיפוסים שמסוגלים לרמות את עצמם.
אבל הוא לא מספק שום פתרון לאף בעיה.

ומי כן פועל בכוון הנכון? ראשית, חב"ד.
חב"ד פועלת בחזונו של הרבי זי"ע שהטיף תדיר לניצול המדיה למען היהדות במקום להילחם בה ראש בראש.
האתרים של חב"ד מלאי התוכן החיובי, מוכיחים שהאינטרנט הוא כלי נייטרלי ולא רע, ממש כמו כל דבר בטבע.
ניתן לנצל אותו לחיוב ניתן לשלילה, ממש כמו אש, וסכין, ומים ולחם.
שנית, הרב יהושע שפירא.
השם הזה לא אומר לרובכם כלום, הרב שפירא הוא יהודי נמרץ שחושב על הדור כולו ולא על השטעלע הפרטים שלו. הוא היוזם של אינטרנט רימון, ומחזונו הולכים ומוקמים עוד ועוד מייזמים לסינון אינטרנטי, ולמרות שאף עסקן חרדי שמשווק את אתרוג ונתיב ודומיהם לא יודה שהפתרון התחיל אצל המיזרוחניקעס רח"ל, אבל זה זה. עובדה.

אחי המתגוררים בגולה.
אם יש לכם ערב פנוי, או אם בא לכם לפגוש את החבר'ה או סתם לראות רבנים (ואדמו"רים) לכו לכינוס.
אם אתם חושבים שיצא משם משהו, שתבוא בשורה, שיתפרו בעיות, פחחחחחחח אחד גדול.

ובשולי הדברים
חבר אמריקאי (שכותב כאן לפעמים) אמר לי שהוא מרגיש טיפש להשתתף בכנס שכדי להושיב בו על במה אחת  כמה וכמה אדמו"רים נדרש מאמץ עסקני/פוליטי עילאי גבוה מזה שנדרש מצה"ל להפציץ את איראן,  אז אלו רבניך ישראל? פחחחח אחד גדול.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 16:35 לינק ישיר 

קראתי רק את ההקדמה ואני מוחה נמרצות על דבריך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 16:44 לינק ישיר 

יפה כתבת..כל מילה פנינה..אני בעזרת השם ילך .בשביל לקבל עול מלכות שמיים ביחד עם עוד עשרות אלפי יהודים זה לא דבר של מה בכך..ובמיוחד להגיד ביחד את תפילת השל"ה בכזה פארנעם..זה בטח ישפיע עלינו לטובה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 16:47 לינק ישיר 

יהיו כאלו שיזועו באי נוחות מהסגנון, אבל אני מסכים איתך בכל מילה!

(מלבד זאת אני מוכרח להודות שאני דוקא מאוד נהנה מההתנסחות הבהירה שלך, ומההומור השנון השזור בה...)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 17:01 לינק ישיר 

יעקב היקר, נהנתי מאד לקרוא את דבריך שנאמרו בבהירות, אך אני חולק על רוב מסקנותיך.
מטרת הכינוס הוא לצאת בהצהרה ברורה מאד, שמי שמשתמש באינטרנט לא מסונן, צריך להיחשב מחוץ למחנה החרדי. נקודה.
הוא מסכן את עצמו ואת ילדיו בעיקר במראות אסורות.
תעיד על כך ההצהרה של ר' מתתיהו סלומון שליט"א, שזו לא עיקר המסר שהוא רוצה שיצא מזה.

מהצפת ההשכלה לוולוזין נלקחו לקחים, ודור הבא של הישיבות הוקמו בעיקר על ידי תלמידי הסבא מסלבודקה ונובהרדוק, שהכניסו את המושג של פנימיות התורה שדי קרוב לתורת חב"ד. 

לענין סינון של רמון, אודה שזה אולי סינון נפלא עבור המזרוחניקים,  שדוגלים בשיטה שאפשר להכניס לבית עיתונים שיש שמה צילומים של נשים בבגדי ים, וצריך לחנך את המתבגרים שלא להסתכל ?? שלא להתפעל???

אבל תבין שאני לא ארצה שילדי ילמדו עם ילד שמקבל חינוך קלוקל כזה, אז למה אסכים שילדי יסתובבו בבית של חבר שיש לו סינון ברמה כזו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 17:02 לינק ישיר 

הניסוח לא משהו התוכן מעולה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 17:09 לינק ישיר 

היטבת להגדיר

אבל לא השפיות שולטת אנו בדיקטטורה עסקנית מגזרית של נבערי דעת

ותורת ישראל הפכה לתורת האינטרסים

שבת שלום

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 17:15 לינק ישיר 

מה אני צריך יותר מחמישים אלף איש שצועקים אנחנו לא רוצים אינטרנט

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 17:23 לינק ישיר 

כתבת נפלא, בהיגיון ובכישרון. אבל דומתני שלא כיוונת לקהל הנכון. כאן לא רוצים לשמוע דברים כאלו. גולשים באינטרנט ושוללים מי שאומר מילה נגד הרבנים האוסרים לגלוש...ובכלל, הרמה שלך גבוהה מדיי עבור הציבור שמסתובב כאן...לא מבינים את ההומור ואת הדקויות והציניות שמסתתרים בדבריך. אתה מדבר אל העצים ואל האבנים, לצערי ולצער מי שמבין אותך ומזדהה עם דבריך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 17:33 לינק ישיר 

צודק בהרבה מילים, אבל ממש לא בכל מילה

אחד מההערות
הצחקתני על חב"ד. חב"ד מתמודדת בהמון מאד ילדים שמתקלקלים להם מתחת לעינים של ההורים, והכל בגלל הפתיחות יתר שיש שם. (נדמה לי אפילו יותר מהיואליק'לך הסטמרים הנושרים)
זה שיש בחב"ד חיילים גיבורים למען ד' ותורתו, עדיין לא יכול לחפות על האחוזים הגדולים שנושרים. וכל זה עוד בלי לדבר על הבלבול בחב"ד עצמו, ולא מעט גם בזכות הרבי ז"ל.
אז לא בכל דבר חייבים לערב את חב"ד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 17:40 לינק ישיר 

אומרים בשם החפץ חיים, שאמר, שחיבר את ספרו הגדול, למרות שהיה ברור לו שהעולם לא ישתנה בעקבות כך..
"בשביל 'קרעכץ' אחד של יהודי, אחרי שדיבר לשה"ר, כבר היה שווה הכל". כך אמר.
בתור שמשו של אדמו"ר הקרעכצים, אמור היית להבין זאת...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 18:06 לינק ישיר 

מסכים עם כל מילה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 18:17 לינק ישיר 

בלתי קרוא (השני...).
האם מארגני הכינוס מסכימים שהמטרה היא מחאה נגד האינטרנט הבלתי מסונן? דומני שאפילו בנושא זה אינם מאוחדים. א"כ מה יאמרו הבאים לכינוס?!

רימון אינו הענין, אלא העיקרון שצריך לפעול אקטיבית ולא לצעוק כל הזמן לא לא לא לא.
אם יש לך פתרון אקטיבי אחר, קדימה, הציבור מצפה.

בענין חבריהם של ילדיך יש המון צדק. אבל זה נושא לאשכול אחר. לא לכינוס ההזוי הזה.

תמניא אפי
נו שוין, אני חב"דניק. חייב להכניס את זה בכל חור......

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 18:23 לינק ישיר 

הייתי יכול להסכים עם העקרונות בדבריך לו לא היית משרבב בכל שורה את הזלזול הגלוי והמבוזה בגדולי הדור
אך לאחר שלא הצלחת להתאפק אני מתיחס לדבריך במקרה הטוב כמו לספר תורה שכתבו מין
ולעצם הענין
לו היית יודע כמה משקיעים גדולי הדור במציאת פתרונות מתוך הבנתם את הכורח והמציאות בשטח
לו היית יודע כמה עשרות מליונים וטובי המוחות ישבו ויושבים על מציאת פתרונות אמת
לא היית כותב חלק מדבריך
מה לעשות? אולי טעותם של גדולי הדור היא שאינם מתיעצים אתך ושכמותך ואינם שולחים לכם עידכונים על פעולותיהם
תוכל לזלזל בדברי ותוכל גם לנסות להכחישם כי ממילא לא אוכל להוכיח לך מה שכתבתי
אבל מי שמכיר אותי (ויש פה כאלה) יודע שאני יודע קצת יותר ממה שאתה יכול אפילו לחשוב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 18:23 לינק ישיר 

אי אפשר לפעול אקטיבית, כשזה במצב של "הותרה"..
השלב הראשון הוא לצעוק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/5/2012 18:26 לינק ישיר 

לצנינים כתב:
אומרים בשם החפץ חיים, שאמר, שחיבר את ספרו הגדול, למרות שהיה ברור לו שהעולם לא ישתנה בעקבות כך..
"בשביל 'קרעכץ' אחד של יהודי, אחרי שדיבר לשה"ר, כבר היה שווה הכל". כך אמר.
בתור שמשו של אדמו"ר הקרעכצים, אמור היית להבין זאת...
ההשוואה בין ספרו של החפץ חיים ובין ההתכנסות ההזויה הזו אינה לעניין. אף אחד לא אמר מעולם שהוא צריך לדבר לשון הרע כדי להתפרנס או לשמוע חדשות או להיות בקשר עם משפחתו. לא היה מי שיתנגד לספר מטעמים אלו או אחרים. כל אחד הבין ומבין שצריך חיזוק כנגד לשון הרע. לעומת זאת, במקרה האינטרנט, אנשים זקוקים לו לצרכי פרנסה וקשר וכידוע שאין גוזרים גזירה על הציבור כשאיננו יכול לעמוד בה. מי שכן גוזר, עושה חוכא ואילולא מעצמו. כלל ראשון בחינוך הוא לא לצוות על משהו שיודעים שלא יעשו אותו.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > על הכינוס ההזוי שאמור להתקיים בארה"ב
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 7 8 9 לדף הבא סך הכל 9 דפים.