בית פורומים בחדרי חרדים

**מכתב גלוי לחרדי העובד, מס' 2**

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/5/2012 17:53 לינק ישיר 
**מכתב גלוי לחרדי העובד, מס' 2**

לפני כשבוע כתבנו והפצנו "מכתב גלוי לחרדי העובד", ובו קראנו לציבור החרדים העובדים, המותקף בחריפות וללא הרף ע"י  "יתד נאמן" ודומיו, והסובל מהתנכלויות בתחום החינוך ובתחומים נוספים, להתאחד ולהתאגד, כחיזוק ויצירת כח כלפי פנים, וכמחאה גדולה כלפי חוץ.

כמות התגובות החיוביות ליוזמה זו ועוצמתן, הדהימה אף אותנו. מאז פרסום המכתב, "הוצפנו" בכמות אדירה של תגובות המעודדות אותנו להמשיך ביוזמה זו ולחזקה.

התגובות האוהדות הגיעו מכל מקום ומכל חוג אפשרי. מהארץ ומחו"ל, בוגרי ישיבות ליטאיות, חסידים, בני עדות המזרח, אמריקאים, ארופאים, ואף תגובות מחזקות ומעודדות מאברכים בני תורה רבים, הכואבים את הבידול, ההסתה והעוול הנורא, הנגרם לציבור גדול מאד ומכובד מאד, המחזיק על כתפיו ובכספו את עולם התורה כולו.

מכל גווני הציבור החרדי, מקצה לקצה, ומכל עבר, עולה זעקה עזה: "די להסתה, די לבידול, די לפלגנות והקץ לעוול".

(כאן המקום להתנצל בפני כל השולחים והמגיבים, על כך שלא יכולנו להשיב תשובה ותגובה אישית לכל אחד ואחד, "כי רבים מאד הם".)

ראשית, נענה לכל השואלים : "מי אתם ומה מטרותיכם?"

שמי אלי אדלר, בוגר ישיבת 'חברון'. אני עוסק בניהול ובחינוך ומתגורר בעיר אלעד.

הצטרפו אלי ביוזמה זו, אלחנן פרומר, בוגר ישיבת 'אור אלחנן', המתגורר בישוב החרדי מיצד, שבגוש עציון, ומשמש כחבר מועצה בגוש עציון, היוזם ומנהל פרויקטים שונים בתחום הציבורי. ואדם נוסף בוגר ישיבת 'מיר' (שאינו מעונין להחשף) העוסק בתחומים הבאים: קידום נוער, מניעת נשירה, טיפול בנושרים ובקידום נושאי תעסוקה לציבור החרדי ועוד פעילויות ציבוריות רבות.

למען הסר ספק, התארגנות זו אינה(!!!) התארגנות והתאגדות פוליטית, ואיננו מוכוונים/נתמכים/ממומנים ע"י אף מפלגה או גוף פוליטי כלשהו. ולמען האמת, איננו מוכוונים/נתמכים/ממומנים ע"י אף אחד. כל הנעשה, נעשה מיוזמתינו ובמימון עצמי.

יחד עם זאת, לא מן הנמנע שלהתארגנות זו תהיינה השלכות פוליטיות, בהשפעה על שינוי המגמה ותיקון העוול, באמצעות קשר עם גופים פוליטיים מוצהרים, או/ו גופים מסייעים אחרים.

מטרות ההתארגנות, הן ארבע:

א.  לתת לכל חרדי עובד, באשר הוא, מכל חוג וזרם, אשכנזי ובן עדות המזרח, חסידי וליטאי, את הידע וממילא את ההרגשה, שאינו לבד, אלא חלק מציבור גדול מאד הנרדף ומנודה על לא עוול בכפו, למרות היותו ירא שמים המדקדק בקלה כבחמורה, מנהל "בית של תורה", ומחנך את ילדיו לתורה, מצוות ויראת שמים.

הידיעה שאינו בודד במערכה, תיתן את התחושה שהשינוי לטובה, קרוב מתמיד.

ב.  "תשועה ברוב יועץ". חיבור של אנשים רבים, השואפים למטרה אחת, אבל בעלי זוויות ראיה וחשיבה שונות, במקצועות מגוונים, והתמחויות שונות, יתן את האפשרות לתקוף ולמגר את הבעיה בצורה הטובה ביותר.

ג.  ככל שידעו בחוץ שהקבוצה גדולה וחזקה יותר, יהיה חשש גדול יותר להתנכל לאנשים מתוך הקבוצה ומחוצה לה הסובלים מאותן הבעיות.

ד.  קובעי המדיניות וסדר היום, בחברה החרדית, לא יוכלו להוסיף ולהתעלם מ"מגזר" שלם זה ומצרכיו, ויהיו חייבים להתחשב בו בכל מהלכיהם.

כבר עתה כשאנו רק בתחילת הדרך, החל הרעיון להוכיח את נחיצותו, קודם לכל בידיעה שנתן לאנשים רבים שאינם בודדים, ובחיזוק הנובע מכך. בנוסף לכך, כבר נוצרו ערוצי קשר והידברות בינינו ובין גופים שונים ומשפיעים, בדיונים, על הדרך היעילה ביותר לפתרון הבעיות.

אחד הנושאים שכבר נידונים, הוא, הרעיון להקים בכל אתר ואתר, ועדות רבנים לעניני חינוך, שתתפקדנה כועדות וכבי"ד בעת ובעונה אחת ותטפלנה בכמה מישורים במערכת החינוך החרדי.

הועדות תורכבנה מרבנים המקובלים על כלל הציבור בכל מקום, ותקבלנה "שיניים" ע"י הרשות המקומית ה"חינוך העצמאי" ומשרד החינוך. אי ציות להחלטות הועדה, או סרוב להתחייב בכתב, מראש, לציות כזה, יגרור בעקבותיו הפסקת תיקצוב וסיוע כלשהו למוסדות מהרשויות הנ"ל.

המישור הראשון, הוא הנושא הכאוב והבוער של אי קבלת ילדים למוסדות חינוך שונים. לעיתים מתוך נימוקים אמיתיים ונכונים, ולעיתים מתוך שרירות לב וללא נימוק, אלא באמירה הלקונית "חוסר התאמה".

ועדת הרבנים תתפקד במקרים אלו על תקן ועדת ערר, ותורכב מרבני המקום או מנציגיהם הישירים, ומרב נוסף שיצטרף להרכב מטעם המשפחה.
המשפחה שתגיש את הערר לועדה תתחייב בכתב, מראש, לקבל את החלטת הועדה.

וכך, בתום תהליך הערעור תדע כל משפחה האם נדחו עקב סיבות נכונות אם לאו.
מטבע הדברים מספר הפסילות השרירותיות ע"י המוסדות יפחת מאד, היות ומנהלי המוסדות ידעו שהחלטותיהם ישקלו במאזני הצדק, היושר וההגינות. (יש לציין שלפני מספר שנים, הוקמה ועדה אחת מעין זו, כפיילוט, תוך חששות כבדים, מהתגובות ומהתוצאות. הנסיון המצטבר הוכיח הצלחה גדולה, וכי במקום זה נעלמה תופעת הילדים שלא נתקבלו).

המישור השני, בו תטפלנה הועדות, הוא נושא גובה שכר הלימוד הנדרש מההורים.
במקרים רבים אין שום התאמה בין העלות לתועלת, בין שכר הלימוד הנדרש ובין מתן התמורה לתלמידים ולהוריהם.
מנהלי מוסדות רבים גובים כיום שכ"ל לפי ראות עיניהם, ללא מתן דין וחשבון לאף גורם אחראי, היות ואין בכלל גוף אחראי.

הועדות תמננה רואי חשבון או כלכלנים שיבדקו את רמת ההוצאות של המוסדות ומכך יגזר גובה שכר הלימוד שיאושר למוסדות לגבות.

המישור השלישי בו תטפלנה הועדות, הוא פיקוח חינוכי על המוסדות שכיום אין עליהם שום פיקוח (בשום תחום, כאמור). הועדות תמננה מפקחים יראי שמים בעלי ידע, נסיון, הכשרה והבנה מעמיקה בתחום החינוך.
המפקחים יבדקו את: רמת הלימודים, רמת המלמדים, תכני ותכניות הלימוד.
הדבר יאלץ את מנהלי המוסדות לשכור ולהעסיק רק מלמדים בעלי ידע וכישורים הראויים ללמד ולחנך את ילדינו. ולא, כפי שקורה במקרים רבים, שבחירת המלמד נעשית משיקולים מסחריים גרידא. (כמובן שתופעה זו לא קיימת בכל מקום, אבל היא נפוצה במידה מטרידה מאד).

הקמת, ועבודת הועדות, תגרום לעלייה מיידית ברמת בתי הספר והת"תים (הן בגלל הפיקוח והן בגלל התחרות הבריאה שתתבסס מעתה אך ורק על רמת לימודים גבוהה ואיכותית, ולא על דחיית ילדים), ולהפחתה מיידית, במקרים רבים, של גובה שכר הלימוד.

באופן כללי יחול שיפור בכל תחומי החינוך, היות ומנהלי המוסדות ידעו וירגישו ש"יש דין ויש דיין" ישנה עין מבקרת ומפקחת, "וכל מעשיך בספר נכתבים".

אנו יודעים שגדולי ישראל בעבר ובהווה תמכו ברעיונות מעין אלו, והגיע הזמן ליישמם.

נושא נוסף שיעלה לדיון, הוא, נושא הייצוג ההולם לחרדים העובדים והדאגה לצרכיהם השונים: בתי כנסת, בתי ספר ועוד.

כרגע, אלו שתי הבעיות הבוערות והמציקות ביותר לצבור. מן הסתם, עם התקדמות הענין, יעלו נושאים נוספים מהציבור.

ועתה, נענה למספר שאלות, תהיות, הערות ותגובות, שקיבלנו לאחר הפצת המכתב הראשון.

כאמור, ההתארגנות וההתאגדות אינה פוליטית, והיא פתוחה לכל אדם חרדי מכל חוג וסגנון חיים.
אין שום צורך ברישום ובטפסים, ההתאגדות היא על בסיס רעיוני משותף, לתיקון העוולות והקילקולים.

עזרה מכל סוג שהוא תתקבל בברכה: הפצת המכתבים והרעיון, גיוס אנשים נוספים להתאגדות, רעיונות נוספים לתקיפת הבעיות, עזרה מקצועית ע"י אנשים החושבים שתחום התמחותם יכול לסייע, ועוד, כל אחד לפי כישוריו ויכולותיו.
אין בהתארגנות זו הצהרת פרישה משום גוף או חוג, אין זו הקמת מפלגה, ואין זו כניעה לשום סטיגמה שרוצים להשית עלינו.

ההתארגנות נועדה, כאמור לעיל, לסייע ככח גדול ומגובש, לתיקון העוול ולתמיכה הדדית, מול המסגרות והגופים הקיימים. ולמול ההתקפות שאנו מותקפים חזור והתקף.

כמו"כ ההתאגדות תוביל להבנה, שהציבור החרדי אינו מיקשה אחת, וקיימים בו סוגים שונים ורבדים רבים, ולא כולם חייבים לנהוג ולהתנהג בצורה אחידה, משל יצאו מאותה קופסא. אחדות היא צורך השעה, ולא אחידות. הצד השווה לכולם, יראת שמים, שמירת וקיום תורה ומצוות וחינוך ילדים להתנהגות זהה.
נשאלנו ע"י אנשים, מועטים מאד, מדוע לא חברנו למפלגת "טוב".
ולעומת זאת אנשים רבים הצהירו על הצטרפותם אלינו, דווקא בגלל שאין ההתארגנות, התארגנות פוליטית, היות וקיימת בציבור סלידה עזה מפוליטיקה על כל מגרעותיה ותחלואיה. כך שהדבר השני מסביר את הראשון.

יתרה מזאת, ההתאגדות, היא התאגדות בעד ולא התאגדות נגד, ואי הזהות המובהקת, מאפשרת לנו לשמור על ערוצי קשר ותקשורת עם כל גוף שיוכל לעזור בפתרון הבעיות.

ולסיום, ענין אחר. לאחר הסערה שפרצה בעקבות מאמרי ההסתה המורעלים שנכתבו ב"יתד נאמן" נגד "החרדים החדשים", (כשלמעשה "יתד נאמן" מתכוון ל"חרדים הישנים" הממשיכים את צורת התנהלות עם ישראל, בכל הדורות, ממתן תורה ועד בערך לפני חמש עשרה שנה, שאחרי השקעה בלימוד התורה ולאחר הנישואין ומספר שנות לימוד בכולל, רובו הגדול של הציבור, יצא לעבודה, תוך קביעת עיתים לתורה.) ביטוי מגונה, שנועד ליצור סלידה אוטומטית מ"המחדשים" כלומר הרפורמים המודרניים.

לאחר פרוץ סערה זו, כאמור, החלה להשמע מצד חוגי "יתד נאמן" ודומיו הטענה, שהעיתון כלל לא התכוון לחרדי העובד באשר הוא עובד, אלא אל אותם פשרנים, נהנתנים, שוחרי עוה"ז, שאין להם בעולמם אלא: מסעדות, טיולים לחו"ל, דירות ורהיטי פאר, סמארטפונים, לבוש לא צנוע ובילויים מפוקפקים.

טענה זו היא כמובן טענת שקר, הגלויה לעיני כל מי שקרא את התקפות הבלע הללו, שבהם תוקפים את כל מי שיוצא לעבודתו ומרוצה ממנה, ולא נגרר לעבודתו "כפוף ובוכה", (כלשונם) כמי שכפאו שד. תוקפים בחריפות את כל מי שאינו חושב בדיוק כפי ש"מצווים" עליו אנשי "יתד נאמן", שכידוע, הם עצמם לא מצייתים  לרוב גדולי ישראל היות ואלו אינם מקובלים עליהם.

כלומר, כלל לא מדובר על אנשים בעלי אורח חיים מופקר, שהרי אלו (אם מספרם בכלל משמעותי, ולא רק במוחם הקודח של אנשי "יתד נאמן") כלל אינם מעוניינים להקרא חרדים, אינם שולחים את ילדיהם לת"תים ול"בית יעקב", וברור כשמש שמה שכותב עליהם "יתד נאמן" חשוב בעיניהם כקליפת השום.
(וחוץ מזה, וכי אנשים כאלו "יחזרו בתשובה" בגלל מאמרים תוקפניים ואלימים אלו? או שעשויים להתרחק יותר?).

נדרשנו לכך מבחינת "ודע מה שתשיב" ובגלל שאלות בודדות ברוח זו שנשאלנו, ולא בגלל נכונות הטענה ופיתולי ההצטדקויות והתרוצים.

לסיום, נודה פעם נוספת לכל התומכים והמסייעים, נודה עמוקות לכל המשרשרים ומפיצים מכתבים אלו, מאדם למשפחתו ומאדם לחבריו, ונשמח מאד לקבל ולשמוע רעיונות פוריים נוספים לקידום הענין.

המען לתגובות וסיוע, תיבת מייל
torani10@walla.com

בברכה

אלי אדלר                               אלחנן פרומר

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 18:24 לינק ישיר 

הוא מצהיר שוב ושוב שהם ״בעד״!! לא נגד אף אחד.. רוצים רק להשפיע.. נשמע אמיתי עד שהוא שב ככלב השב קיאו בהתקפות נגד יתד נאמן!!!! כל מי שעיניו בראשו מבין מה באמת מטרותיך.. חבל על המאמץ בכתיבת מכתב כל כך ארוך.. פשוט תכתוב כמו שאר הפושעים, נגד יתד וזהו...!!! כמה חבל שאין בחירות כעת!! הייתם מתמודדים לבד (כמו שכתבת - אני לא פוסל אפשרויות כאלה בעתיד.. תחסוך לנו ולך כי אנחנו לא מטומטמים!!) וכולנו היינו נוכחים לדעת שאתם שווים במקרה הטוב כמה אלפי קולות בודדים של נפלטי עולם התורה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 18:39 לינק ישיר 

צופיוס כתב:
הוא מצהיר שוב ושוב שהם ״בעד״!! לא נגד אף אחד.. רוצים רק להשפיע.. נשמע אמיתי עד שהוא שב ככלב השב קיאו בהתקפות נגד יתד נאמן!!!! כל מי שעיניו בראשו מבין מה באמת מטרותיך.. חבל על המאמץ בכתיבת מכתב כל כך ארוך.. פשוט תכתוב כמו שאר הפושעים, נגד יתד וזהו...!!! כמה חבל שאין בחירות כעת!! הייתם מתמודדים לבד (כמו שכתבת - אני לא פוסל אפשרויות כאלה בעתיד.. תחסוך לנו ולך כי אנחנו לא מטומטמים!!) וכולנו היינו נוכחים לדעת שאתם שווים במקרה הטוב כמה אלפי קולות בודדים של נפלטי עולם התורה.

פותח האשכול לא היה צריך הוכחות לטענותיו. אבל תגובה כמו שלך רק מוכיחה את הנחיצות שברעיון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 18:45 לינק ישיר 

דוברני כתב באשכול אחר 

יאמר ברורות אין הכוונה לך באופן אישי אלא כמשל כדוגמא כמייצג ככותב הכי מוכשר בפורום. 

התרשמתי לאחרונה שלציבור אין אמון ברבנים, נזכרים 20שנה באיחור,מערבבים להם ואותם.או שהם סתם סנלים,פסה עבר זמנם. 
ושבר על שבר נוסף  יש משבר אמון גם  בעסקנים ,אינטרסנטים,רודפי בצע ושלמונים,גיחזי מסמיק לידם. 

על כן 2 אפשרויות עומדות  בפנינו1 להצביע במיסרונים או בלייקים. 
2 לבחור נציגות מיוחדת להנהגה כמו את בעלי האתר ויהי אור.שגילו את האור [של הדת ] ואחר זה את החושך [של הדתיים].ועכשיו הם  עוד פעם גילו את האור. 

על מה אני מיעץ? 

אנטלוי שרנסקי כשבא לארץ אמר וסיפר שברוסיה ידענו שאסטרטגיה זה ענין למדינאים 
אבל פה בארץ כל נהג מונית הוא אסטרטג .על כן אני מציע את ידידנו החשובים  
להנהיג להוביל את הציבור. אחרי הכל זה  פורום דמוקרטי פתוח ליברלי.תנו לנהגי מוניות להנהיג.!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 19:15 לינק ישיר 

צופיוס, אני לא בטוח ששנינו קראנו את אותו מכתב. הכותב לא(!!!) כתב "אני לא פוסל אפשרויות כאלה בעתיד". הוא כתב שיכולות להיות לכך השלכות פוליטיות בקשר עם גופים פוליטיים ואחרים, שהרי בסופו של דבר דרך גופים פוליטיים אתה יכול לשנות דברים מבחינה מעשית, כלומר, הכותב מנסה לפעול ולהפעיל גופים פוליטיים ואחרים, שהוא לא שותף בהם. ב. הרושם שלי שהכותב לא תוקף את "יתד נאמן" אלא משיב להתקפות ש"יתד נאמן" תוקף אותו ושכמותו (ואח"כ העיתון מנסה להסביר שלא תקף). ג. מי שכותב נגד "יתד נאמן" הוא פושע? יש לך הוכחות לכך? או שאתה חבר במשטרת המחשבות של "יתד נאמן"? ד. גם אם כל דבריך נבונים ונכונים, אולי תנסה להתייחס לפתרונות המוצעים במכתב, ולא למי שכתב אותם? ה. כותב המכתב לא מתחבא אחרי ניק, אלא ציין את שמו, מקום מגוריו ועיסוקו. ואתה??? תהיה הגון, חשוף את עצמך, ואז תטען את טענותיך, רצוי גם שתנמק. כי ללא נימוקים "יתד נאמן" עושה זאת טוב יותר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 19:17 לינק ישיר 

אדון הבוא נבוא הנכבד, לא התווכחתי עם עצם טענותיו במכתב, הגם שאני חלוק עליהם. אמרתי ואני חוזר ואומר, אדרבה, תפסיקו לכבס מילים, להתחרות מי כותב יותר טוב נגד יתד או נגד גדולי הדור!! פשוט תפתחו מפלגה, תצביעו לה, תבחרו לכנסת ולכל מוסדות השלטון, ותדאגו לאינטרסים שלכם. רק דבר אחד, תעזבו את בני התורה בשקט!! תפסיקו אם הטענות נגד כל דבר שבקדושה..!! תפסיקו להשמיץ כל ועדה שמוקמת על ידי גדולי הדור!! וכו..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 19:38 לינק ישיר 

צופיוס, עכשיו ברור לי שכלל לא קראת את המכתב. האם כתובה בו אפי' מילה אחת נגד גדולי הדור? האם כתובה אפי' מילה אחת נגד אברכים בני תורה? האם כתובה אפי' טענה אחת קטנה נגד משהו שבקדושה? והאם יש אפי' השמצה אחת....משהו....פיצקל'ה... נגד איזושהי ועדה שהוקמה ע"י גדולי הדור או אפי' ע"י מישהו אחר? אין לי מושג נגד מה אתה כותב. דבר אחד ברור, אין שום קשר, אפי' מינורי, בין מה שכתבת, לבין המכתב נשוא האשכול!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 19:49 לינק ישיר 

שייעקלה כתב:

כמו"כ ההתאגדות תוביל להבנה, שהציבור החרדי אינו מיקשה אחת, וקיימים בו סוגים שונים ורבדים רבים, ולא כולם חייבים לנהוג ולהתנהג בצורה אחידה, משל יצאו מאותה קופסא. אחדות היא צורך השעה, ולא אחידות. הצד השווה לכולם, יראת שמים, שמירת וקיום תורה ומצוות וחינוך ילדים להתנהגות זהה.
נשאלנו ע"י אנשים, מועטים מאד, מדוע לא חברנו למפלגת "טוב".
ולעומת זאת אנשים רבים הצהירו על הצטרפותם אלינו, דווקא בגלל שאין ההתארגנות, התארגנות פוליטית, היות וקיימת בציבור סלידה עזה מפוליטיקה על כל מגרעותיה ותחלואיה. כך שהדבר השני מסביר את הראשון.

יתרה מזאת, ההתאגדות, היא התאגדות בעד ולא התאגדות נגד, ואי הזהות המובהקת, מאפשרת לנו לשמור על ערוצי קשר ותקשורת עם כל גוף שיוכל לעזור בפתרון הבעיות.

אוי, התמימות...

להשלמת התמונה  יוזמי המכתב הנאיביים היו צריכים לצרף  גם את חתימותיהם של החכי"ם של יהדות התורה ומנהלי המוייסדס אני בטוח שהם היו נענים בחפץ לב...

ובקיצור, עד שלא תקום התארגנות פוליטית  (הפוליטיקה אמנם מלוכלת אבל מה לעשות שרק דרכה ניתן להוביל שינויים מערכתיים) חרדית אמיצה (בשונה מעסקני "טוב"  טובי הלב ומוגי לב ע"ע הראיון המביש והמתרפס של חנוך ורדיגר ) שלא תפחד להתמודד מול העסקנים  המושחתים ולא תקבל פיק ברכיים מול החרמות והגידופים שינחיתו  על ראשם "הגדיילים" (הנשלטים ע"י הנהגים) אין שום סיכוי שבעולם למהלך שיוביל לשינוי המיוחל. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 19:51 לינק ישיר 

מביט מהצד, ראשית, בדבר אחד הצדק איתך. לא כל מי שיוצא נגד יתד נאמן הוא בהכרח פושע. ממש לא! ואני מתנצל שכתבתי את זה!! לא התכוונתי לזה אלא שנמאס פשוט מההתקפות החוזרות ונשנות נגד יתד. לא נוח למישהו - שלא יקרא. אני מניח שגם מאמרים של גדעון לוי מעיתון הארץ לא מוצאים חן בעיני כולם.. למה אותו לא תוקפים כל שעה?? אני מודה שנסחפתי בלשוני, אבל באמת פשוט נמאס שכל תחלואי הציבור החרדי מופנים ישירות ליתד נאמן.. הוא אשם בכל, הוא אשם שלא קיבלו מישהו לחיידר, הוא אשם שלא קבלו לבית יעקב, הוא אשם שלא קבלו לישיבות והוא גם אשם שהוא לא מממן דירה לשידוכים של החלדים... אני דווקא בעד חופש דעות, אני בעד לפתור הכל בדרכי שלום, אבל מבחינתי יש קו אדום! גדולי ישראל הם המכריעים בכל דבר נענים!!! גם אם באופן אישי איני אברך, אני עובד לפרנסתי.. מוגדר כמודרניסט.. או איך שלא תקרא לזה.. ילדיי מתחנכים במוסדות שתואמים את הבית שלי.. אבל איני שוכח ולו לרגע קט מי ומה באמת חשוב ומעל הכל!! מעבר לזה, אין לי ולא כלום נגד אותו ציבור שברובו חברים וידידים שלי.. אך מותר לי לחלוק רעיונית ואידאולוגית עליהם.. ולהשאר חבר!! זאת לא תחרות משמיץ נולד.. אז הצעתי פשוט שיקימו מוסדות ומפלגה ויתמודדו!! לדעתי האישית הם לא יעברו את אחוז החסימה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 20:10 לינק ישיר 

צופיוס, תודה לך, עכשיו ניתן לנהל דיון. א. גדולי ישראל תמכו ותומכים בהקמת וועדות רבנים שתטפלנה בבעיות שכותב המכתב מעלה. כפי שקראתי במקום מסוים הוקמה ועדה כזו וכנראה שהענין עובד. ב. "יתד נאמן" אכן אשם ביצירת אוירה ציבורית שלילית נגד אנשים מסוימים, והתוצאה - אי קבלת ילדי עובדים למוסדות. ג. מי שתוקף וחוזר ותוקף זה "יתד נאמן" שהשופר בידיו. האנשים הללו רק משיבים מלחמה שערה, ולפי מה שנכתב כנראה רבים רבים מצטרפים לכך. ד. תנסה להזכר כמה מגדולי הדור הותקפו ע"י העיתון או ש"מחק" אותם. הם הם אותם גדולי הדור שאתה כותב ובצדק ש"הם המכריעים". ה. אני חוזר, במכתב לא נכתב מאומה נגד התורה ולומדיה. ו. לפי הנכתב הם מנסים לפתור את הבעיות בדרכי שלום, ממש כרצונך. ז. מסתבר שאינם מעוניינים להקים מפלגה. אולי כי אז יטענו נגדם שהם נגד גדולי ישראל, או שפרשו מהכלל, או שאינם מעוניינים לפגוע בכוח החרדי בכנסת ולפצל אותו, או כל סיבה אחרת. אז למה לדחוף אותם לכך?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 20:27 לינק ישיר 

אל תגעו במשיחי, מי שמאיים להשתמש באיום תקציבים "לעזור" לחיידרים בפיקוח על האיכות, הרי הוא מיסטר ללום מס' 2.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 20:27 לינק ישיר 

מביטמהצד,

לייק ענק. כל מילה פצצה. ישר ולעניין ובטוב טעם, בהגיון נפלא, ובתרבות דיון ראויה לשבח. 

נשאר רק לקוות שקוראיך באמת יקראו, היטב, ישמעו מה אתה אומר ולא יתקפו בעיוורון מוכן מראש.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 20:31 לינק ישיר 

בלתי קרוא,

אתה יכול לטעון שלדעתך לא צריך כלל פיקוח וכבר היום הכל נפלא במוסדות הלימוד. אבל את זה לא אמרת, אלא שלא צריך לאיים בנשק התקציבי. ובכן, אתה מכיר כלי אחר שבעזרתו אפשר להפוך את הפיקוח לאפקטיבי?

אתה יודע היטב מה יהיה אם לא יופעל שום לחץ על מנהלי המוסדות. ה"פיקוח" יהיה כלום אחד גדול. כמו עכשיו למשל, שלמיטב ידיעתי כל נושא הפיקוח בת"תים הוא קומבינה לצאת ידי חובת המדינה ותו לא, "כאילו פיקוח" על הנייר וזהו. ובאמת אם יש מקום גם כיום שלפיקוח יש שיניים זה רק בגלל חרב התקציב המרחפת מעל לראש. מה לעשות אבל המצב הוא שעד שלא נפגעים בכיס פשוט לא איכפת להם. הלוואי שזה היה אחרת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 20:32 לינק ישיר 

אלי, היכן לומדים הילדים שלך? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 20:40 לינק ישיר 

מביט, המכתב הזה הוא המשכו של המכתב הקודם ונכתב על ידי אותו אדם. כשאני קורא את המכתב הקודם אני קורא השמצות!! לעצם הענין, אני לא מבין מדוע אני (כדוגמא בלבד) שולח את ביתי לחורב, אני לא מרגיש נחות מאף אחד (אם כבר.. ההפך) אני מתפלל בבית כנסת שנחשב למודרני מאוד בבני ברק.. אני בוחר את החברה שלי לפי מי שאני ולפי מה שנוח לי, אני לובש חולצות כחולות וגם ורודות.. יש לי את כל אמצעי הטכנולוגיה בבית.. וכו.. ואם כל זה, אין לי שום דבר נגד יתד נאמן!!! נהפוך הוא, אני מנוי עליו!! ואני שמח שיש שופר לציבור החרדי!! אני לא מרגיש ששום דבר נכתב עלי באופן אישי.. אדרבה אני מאוד מכריך את התורה ולומדיה!! תומך כפי יכולתי!! ויודע בתוך תוכי שזאת האמת ואין בילתה!!! מצד שני, אני לא רואה סיבה לדחוף את ילדיי למוסדות יותר מחמירים ממני כי זה פשוט לא מתאים!! ואם המנהל יקבל אותי כי.... הוא חוטא לתפקידו!! אז למה להתבאס כשלא מקבלים את אותם ילדי העובדים..?? תלכו למקומות שמתאימים לכם!! לא תרגישו דחויים או נרדפים או פגועים!!! אי אפשר לחגוג על שני העולמות!! אי אפשר לאכול מהעוגה.. ולהשאירה שלימה. ולכן, אני דווקא חושב שכדאי להם להקים מלמדה משלהם, לדאוג לצרכי מצביעיהם ובכך לפתור (לשיטתם כמובן) את כל הבעיות שלהם. דבר אחד אבל חייב להיות ברור!! והוא: המפלגה הזאת בכל קונסטלציה שלא תהיה לא תהיה מפלגה של בני תורה. היא תהיה במקרה הטוב מפלגת פא״י משודרגת!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/5/2012 20:46 לינק ישיר 

מנסיון: אלו המרוצים מעצמם ואינם מנסים להדחף למקומות לא להם, הם גם תומכים במוסדות התורה.

בדרך כלל הם גם לא היו בני אברכים, ואינם מרגישים פליטים.

והיפוכן ב...

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > **מכתב גלוי לחרדי העובד, מס' 2**
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 6 לדף הבא סך הכל 6 דפים.