בית פורומים לשמוע אל הרינה ואל התפילה

דיווח מקונצרט סיום שנה בבית הספר לחזנות פ"ת

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/7/2012 02:24 לינק ישיר 
דיווח מקונצרט סיום שנה בבית הספר לחזנות פ"ת

השתתפתי גם אנוכי בקונצרט סיום סמסטר של בית הספר לחזנות בפ"ת, אולם בית הכנסת היה מלא עד אפס מקום בבוגרי ותלמידי בית הספר, בחובבי חזנות, ובתושבי המקום.

קשה מאוד להעניק ציונים לתלמידים מתחילים, אשר באופן טבעי בוסריים הם, הן ברמה הקולית והן בהגשה ובביצוע, וע"כ אסיר מעלי את איזמל המנתחים.

אהבתי את הרמה הקולית של שמחה הלפגוט. איצה מאיר, סע בזהירות, שמחה מאחורייך. אהבתי את הביצוע של לוי ב'רזא של מנדלבאום', ביצוע מפתיע עמוס בקולרטורות מדוייקות. אהבתי את הקלאסיות והנקיות של ברוק, ביצוע מכבד. אהבתי את צבע קולו של גרינהיים, פה חזני וביצוע איכותי. וכמובן אהבתי את קרשנבוים, שתמיד נותן ביצועים עטורים בצבעים וברגש מיוחד.

לא אהבתי את ה'מונולוג לפרח חזנות' שביצע זייבלד, אני הרחתי בזה שילוב של יוהרא מיותרת ולחן חסר טעם ואיכות, הן בתוכן מילות השיר והן בלחן הצפוי כל כך והכל כך אלי-יפיזם. הייתי מעדיף לשמוע את זייבלד (שהוא בעל קול מיוחד) בביצוע קטע חזנות כדוגמת 'אחינו' דאשתקד, (הרשתי לעצמי לבוא בביקורת מחמת שהיא אינה על החזן אלא על מתאמי השירים בערב).

המקהלה המאולתרת מתלמידי בית הספר, קולות מן השמים ושאר מקהלות, נתנה ביצועים מושלמים, מדוייקים וקלאסים, הכל פרי ידיו של רפי ביטון.

בהצלחה רבה לתלמידי בית הספר, המשיכו בדרככם.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2012 07:25 לינק ישיר 

תוקן על ידי יעפ ב- 06/07/2012 08:03:08

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2012 08:45 לינק ישיר 

אח, איזה ביצועים יפים היו שם! שמחה הלפגוט, אלעזר וינוגרד, צבי גרינהיים, אלעזר ברוק ועוד ועוד, וההצטרפות של הקהל בפז' החוזר ביצירות רבות, אהבתי! במיוחד אהבתי את ביצועו של אברימי קירשנבוים ל'מה נאמר' של פינצ'יק. מהשניות הראשונות של היצירה החילותי להיות 'מומס'... ובסוף היצירה- כולי 'מיים ודמעות'.. שכויעח! גם היה נחמד להאזין לטקסט של אבי זייבלד עם לחנו של אלי יפה על 'הוויי יומם של פרחי החזנות' , עם כל המוטיבים מהתפילות השונות, תפילות הימים הנוראים וכו' (מימות שלום סקונדה לא נכתבה יצירה שכזו!), ולמרות שהיצירה נשמעה לי ארוכה מדי, סה"כ היא היתה מלבבת ביותר.

רפי ביטון והניצוח המושקע, הליווי הפסנתרי של אלי יפה, ובכלל, הערב כולו- ערב מאוד מהנה שלא יישכח במהירה! 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2012 10:01 לינק ישיר 
המנהל המוזיקלי ד"ר סובול

האם  הוא השתתף בקונצרט לסיוםשנת הלימודים תש"עב???

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2012 10:03 לינק ישיר 

הגענו מהצפון והיה שווה כל קילומטר.משמח לראות שיש בקנה עוד הרבה חזנים מוכשרים.
הכי הרשימה אותי השליטה של המאסטרו בפסנתר{ללא תווים} ובהשתתפות החווייתית שלו ביחד עם החזנים.
אין ספק שאישיותו משרה עלייהם את הרוגע והביטחון הנידרשים מול קהל.אלי-המשך בדרכך זו.
תודה רבה למארגנים על הערב המושקעועל בחירת הקטעים השונים- טעם מעולה.
שבת-שלום!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2012 10:35 לינק ישיר 

שמרל'ה ,לשאלתך אענה כדלקמן : אלי יפה ליווה את כל הערב ליד הפסנתר -האם
זה היה "מסיבת הפרידה" שלו ??   כפי שנרשם באשכול ההזמנה לערב זה או,,,,,,,,,,
שהיוצרות התהפכו

לגבי ערב הסיום - אהבתי ,התגובות מעלה משקפות את עמדתי רק ש,,,,,בשנה הבאה
רצוי שיהיה באולם יותר מרווח

לאבי זייבלד - אהבתי את הרעיון ,בחלקו משקף תגובות המובאות בפורום זה ,אבל,,,,,מומלץ
לקצר לכמחצית מהקיים ( רעיונות לקיצוץ -קח מיצירה לשמחת תורה בנוסח אלזס )

תוקן על ידי שרגאפייבל ב- 06/07/2012 10:44:34

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2012 11:04 לינק ישיר 
אבי זייבלד - מונולוג של פרח חזנות

בעזרת השם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2012 11:43 לינק ישיר 

הייתי שם, וחצי נהניתי וחצי לא, החצי שנהניתי שהיו שם כמה כשרונות טובים (שאני לא בטוח אם הם מנצלים את זה כראוי), והחצי שלא נהניתי, זה שהקהל מדבר ומסתובב חופשי באמצע יצירות, משל היה זה קניון ולא קונצרט חזנות. קירשנבוים הרשים אותי, וכן לייזר ברוק ושמחה הלפגוט וקצת איתמר לוי, אבי זייבלד זה דוגמא לכישרון מבוזבז, קול טוב עם אמירה טובה שמנוצל לגימיק משעמם וארוך, חוץ מהמילים שבלי קשר ללחן הם נחמדות.
אגב, המלצה לאלי - קצת פחות עם הפסנתר באמצע משפטים נראה לי יהיה יותר טוב, וזה נראה לי יותר טוב שסובול ברח באמצע, הסתדרו בלעדיו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2012 12:18 לינק ישיר 

אוישר עליך התכוון הפסוק "כל רודפיה השיגוה בין המיצרים"
חציו השני של המשפט האחרון שכתבת לא מתאים לפורום

בעזרת השם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2012 12:27 לינק ישיר 

היצירה של הערב היה וינוגרד!!!! ענק הבחור הזה אין דברים כאלה!!! הלפגוט יש לו דברים שהוא יותר טוב מאחיו!!! זייבלד הזה אוישר קטן!!! שחקן וחזן אלוף!! ברוק היה מדויק מרגש ויפה אולי קצת קלאסי מידי!! צבי גרינהיים האלוף שלי היה תותח כמו תמיד!! ומי עוד היה?? היו עוד מלא טובים היה קונצרט ממש טוב!! סובול הלך באמצע לפגישה עם דומינגו!!!
הבית ספר הזה פעם המעטתי בערכו וראיתי שהוא מוציא פירות חבל"ז!! מפרגן מכל הלב

תוקן על ידי חזנות2000 ב- 06/07/2012 12:28:30

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/7/2012 12:42 לינק ישיר 

ליבזון, עדיין לא השכלתי להבין למה זה לא מתאים לפורום? ראית שהקונצרט המשיך, הכל התנהל כשורה, ולא היה שום דבר חריג בגלל שסובול הלך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2012 13:26 לינק ישיר 

מסכים עם אוישר לגבי התנהגות הקהל, למרות שזה תלוי גם במקום שבו הקונצרט נערך.
כאשר הקונצרט נערך במקום שקטן מלהכיל את הקהל, באופן טבעי הרבה אנשים עומדים מאחורה, ואז יש גם הרבה תנועה ודיבורים (אינני מצדיק את זה!!) לגבי זה שסובול לא לקח חלק בקונצרט - כל אנשי הקונספירציה למיניהם יכולים להרגע. בשנה שעברה, סובול הכין לבדו את כל התלמידים לקונצרט, והשנה היה תורו של אלי. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2012 14:34 לינק ישיר 

אדוני הנכבד,
אני מסתפק מאוד תחת איזה "טייטל" לשבץ אותך, אך אף אחד מהם לא יחמיא לך יותר מידי.
לפי דבריך אתה או משקר, או פתי או טיפש שלא רואה מה מתרחש מתחת לשפמו.
שנה שעברה מרדכי והשנה אלי?! כאילו, תור תור, כמו בגן... בגלל זה הוא הודיע על התפטרותו!!! מה לא ברור? סובול הלך הביתה כי לא נתנו לו לנהל את "החלטורה" -לדבריו- השנה!
כרגע הוא מדבר על בית ספר שהוא רוצה להקים בשנה הבאה, אך הסר דאגה זה לא יקרה....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2012 16:30 לינק ישיר 

תמונות מאוד יפות, יש גם שמע מהקונצרט אני מלאה סקרנות לשמוע את אברימי שהוא חזן נהדר בן טיפוחים של בית הכנסת הגדול בירושלים. תוכלו להעלות הקלטות או הסרטות מהקונצרט זה מאוד יעזור. קשה לקרוא דיווחים מבלי להבין מה קרה שם בדיוק. אם סובול יפתח בית ספר רבים ילכו שולל אחריו והם עוד יחשבו שלמחרת הם יופיעו בהיכל התרבות

תוקן על ידי מי_אמר_למי ב- 08/07/2012 16:31:57

תוקן על ידי מי_אמר_למי ב- 08/07/2012 16:32:46

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/7/2012 23:53 לינק ישיר 

חבל שלא הייתי בקונצרט, נשמע לפי הנכתב, שהיה מיוחד.

חבל שיש דיבורים בקונצרטים, הגיע הזמן שאנשים ישכילו לדבר בחוץ. אנשים מדברים, לא רק בגלל שאין מקום, אלא בגלל שנוח להם לדבר ולא לצאת.

לטעמי, הליווי של מר יפה, מקצועי לעילא. אולי לחלק מהאנשים יש דברים שנשמעים לא כפי שהם רגילים, אך מבטיח אני לכם, אתם תתרגלו להאזין למוסיקה בסוף. מה גם, שייתכן שחלק מהדברים נועדו להיות לתלמיד לעזר.

כה לחי לתלמידים שניכר עליהם שעבדו קשה השנה, וכן למורים המשקיעים!

שאלה מפתיעה: בהתחשב בנישה הזעירה של עולם החזנים, האם יש מקום מעשי, לבית ספר נוסף, או שמא בתי הספר (ת"א, פ"ת, והחדש?), יקטנו משמעותית, זה על חשבונו של זה? 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/7/2012 05:53 לינק ישיר 

אינני יודע למה אתה מתכוון כשאתה אומר 'החדש'. ישנם שני בתי"ס לחזנות מרכזיים בגוש-דן ובארץ בכלל: מכון ת"א לחזנות וביה"ס לחזנות פ"ת. (ישנו גם סמינר לבעלי-תפילה השוכן באותו בנין של ביה"ס לחזנות פ"ת אך עם כל הכבוד למוריו וכו' [ויש כבוד!]- אי אפשר להשוותו לשניים הראשונים)

חושבני שתמיד ישנו מקום לבתי"ס ומכונים אחרים בתנאי שיציעו משהו חדש שקשה למצוא אצל המכונים האחרים.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > הכל סביב המוזיקה > לשמוע אל הרינה ואל התפילה > דיווח מקונצרט סיום שנה בבית הספר לחזנות פ"ת
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.