בית פורומים לשמוע אל הרינה ואל התפילה

כשהמלאכים שרים -ראיון עם רפי ביטון ב-Ynet

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-19/9/2012 17:03 לינק ישיר 
כשהמלאכים שרים -ראיון עם רפי ביטון ב-Ynet

להלן הלינק לכתבה (כולל הניגונים המובאים בו ) :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4280673,00.html

תוקן על ידי שרגאפייבל ב- 19/09/2012 17:16:35

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/9/2012 17:41 לינק ישיר 

הכתבה הזו עשתה לי שרות מצויין!
מזמן ניסיתי להבין מה עומד מאחורי התפיסה של ביטון, והנה בשניה אחת הבנתי.
ציטוט בכתבה של ביטון כמי שאומר שברהמס ובטהובן זו מוזיקה "מתה" וכנ"ל החזנות מסבירה את הכל!
לאיש הזה אין מושג במה הוא מתעסק! אם בטהובן יכול להביא אותי לדמעות ובעיניו המוזיקה הזו "מתה" בעיניי הוא "מת"...
כנ"ל לגבי החזנות! אם בעיניו חזנות היא מוזיקה מתה, אני לעולם לא אלך לשמוע אותו מלווה חזן! הוא בכוח ינסה לעשות לחזנות תחיית המתים, ובדרך כלל זה יקרה על ידי "תקיעת שופר" או חצוצרה או כל שטות אחרת...
אבל אל תהססו רבותי המבינים להמשיך לכתוב כמה הוא היה ענק ומיוחד ומקצועי ומוזיקלי... האיש שבעיניו בטהובן הוא מוזיקה מתה....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/9/2012 18:38 לינק ישיר 

טיפש הרפי הזה!

מי בכלל נותן לו דריסת רגל בבית ספר לחזנות, מהרסיך ומחריבייך!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/9/2012 19:21 לינק ישיר 

סליחה, אבל בכתבה הוא אומר 'כשכל הזמן שומעים ברהמס ובטהובן- אז זו מוסיקה מתה'.
יש הבדל גדול בין הטענה שהמוסיקה של השניים הללו היא מוסיקה מתה, ובין הטענה ש'כשכל הזמן מאזינים רק למוסיקה שלהם (מבלי ללכת לכיוונים חדשניים יותר)- אז המוסיקה (בראש של השומע) מתה'. הבדל גדול, הגדל עצום!!!

(ואת זאת אומר לך מישהו שב'שבת בשבתו' מעדיף לשיר אצל מנצח אחר)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/9/2012 20:02 לינק ישיר 

ערב טוב ומבורך
ראיתי את הילדים תלמידי בית הספר 'מלאכים' זה מדהים (...) ילדים קטנים יושבים על יד תווים וקוראים מהם מצליחים לשיר ולעקוב מתווים, ילדים קטנים שרים את שירת העבדים של ורדי ובאיטלקית זכה
כמובן ראיתי את הילדים ב'חי' בעת הלימוד בבית הספר ובהופעות קטנות שלהם במסגרת בית הספר ובמסגרת 'קולות מן התנ"ך' והופעות 'שירת המלאכים'
ילדים ששרים ולא צורחים ילדים מתורבתים שרים שירה מתורבתת ונעימה , תקשיבו לשכל המלאכים (של אלי יפה ע"פ החזן משה הרשטיק?) תראו איזה שירה כנסייתית שלא מצויה במחוזותינו בוודאי שלא אצל ילדים
בוודאי שרפי מצליח להשריש באותם ילדים אהבה למוזיקה אמיתית ואיכותית והכי חשוב ערך למוזיקה, רפי עובד קשה ימים ולילות ומשקיע את כל כולו במוזיקה יש לו רצון עז ליצור משהו חדשני שלא היה עוד במוזיקה החסידית.
הוא כתב מה החזנות בשבילו והוא לא מתכחש לזה ולא מנסה להסתיר את זה, זה מה שהוא מוכר וזה מה שמשווק אותו כייחודי בתחום, לאהוב או לא לאהוב זאת זכות של כל אחד בפני עצמו
בבית הספר לחזנות רפי נמצא תחת הנהלה מוזיקלית חזנית והוא השקיע ומשקיע את כל כולו בלימוד סלופז' ושיעורי מקהלה על יצירות חזנות טהורות וללא קשר לדעתו או לסגנון שהוא אוהב או מחובר
(אני לא כותב את זה כדי להתחנף אל רפי או כדי למצוא חן בעיניי מישהו שהרי למיטב ידיעתי רפי ביטון כיום לא עוקב אחרי הפורום וכלל לא מסתכל בפורום וזה ברור לי ב100%, כך שאם התגובות מופנות אליו אז זה ברכה לבטלה... אני כותב את זה נטו מראות עיניי וראיתי הרבה את הפירות וההשקעה של רפי ביטון)
רפי גדל על חזנות עוד בתור ילד קטן הופיע עם גדולי החזנים סול זים בן ציון מילר משה שטרן יעקב מוצן ועוד, הוא כן התחנך על ברכי החזנות, כשהוא מלווה חזן הוא יודע לאן הוא הולך והוא מלווה אותו עם כל התמיכה+, כמה קל לשיר יצירה כשרפי מלווה את היצירה
הרבה הצלחה לרפי ביטון 
גמר חתימה טובה
לייזר

תוקן על ידי קולני ב- 19/09/2012 20:14:41

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/9/2012 21:24 לינק ישיר 

מסכים עם קולני בכל מילה.
באופן אישי אני מעדיף שירה מקהלתית קצת יותר 'שמרנית', (שבאה יותר לתמוך בחזן ו..שששש, לשון הרע!) אבל אין להתכחש לעובדה, שהבחור הזה, רפי ביטון- חי מוזיקה, אוהב מוזיקה, ואם היו נותנים לי אפשרות לבחור לי אח, אח כלבבי, שאני מאוד מעריך ואוהב את הגישה המקצועית שלו- שמו היה עולה מ-י-ד,  בלי כל שהיות!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/9/2012 22:27 לינק ישיר 

אני איש פשוט אין לי תואר שני במוסיקה ואני חושב שהוא מספר 1!!!!
רפי מביא את החזנות אל פשוטי העם שלא מבינים גדולים בסולמות וחבלים!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/9/2012 22:45 לינק ישיר 

מס' 1 היה והינו
לקחת ציטוטים והקשרים ולנסות לתת לרפי "משנה סדורה" שלו, כל אחד יכול
לעשות רבע ממה שעשה הבחור הצעיר הזה, מעטים יכולים

ישנם הרבה מאוד חובבי חזנות שרוצים בזו הקלה, בשילוב הזה בין חזנות
לשירה, בין חזנות "כבדה" לבין לסגנונות אחרים הגם שאינם "הנוסח הידוע"
ורפי טוב בזה ומספק את הסחורה בגדול

מה שרפי עושה זה לקחת את החזנות ולהביא אותה לפני אחרון שונאי החזנות
שיאהב את מה שהוא ישמע.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/9/2012 23:15 לינק ישיר 

נכון מאוד!
בדיוק כמו שהרפורמים עושים ליהדות... ככה גם מי שלא סובל את התורה ומצוותיה יכול להנות מה"דת".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/9/2012 23:52 לינק ישיר 

שמאלציסימו... מה שעשית זה בדיוק מה שניקרא להוציא דברים מהקשרם במובן הכי חזק של המילה.....
(בכלל יש את הרושם שיש לך משהו אישי נגדו  אם היו  מבקשים ממני להמר הייתי אומר שאתם בטח על אותו משבצת )
רפי הוא ענק שבענקים כל כולו מוזיקה ומקצועיות שעדיין לומד ומתמקצע במוזיקה ברמות גבוהות מאוד. רק לשמוע את הקטעים שמובאים בכתבה איזה יופי ואני יכול להגיד שגם שמעתי את זה בפועל בראש השנה ברמת גן כשישראל רנד הניפלא והמקהלה עשו את הקטעים האלה עין לא נשארה יבשה בבית הכנסת גם כשהם עשו את הקטע כשכל פועלי תפילות יביאו תפילתי וכ"ו וגם כי לא תחפוץ וכו של אברהם פריד ..איזה רגש איזה עצמה...
אני בהחלט מצדיק את התאוריה שלו ... מה שדרך אגב קורה אצל רוב רובם של החזנים שמכניסים גם סגננות מוזיקה אחרים לתפילה ולחזנות..... אם אתה רוצה להיות תקוע אי שם בשנות ה40 50 בלי שום תזוזה ופתיחות שיערב לך אנחנו נוסעים קדימה .....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/9/2012 23:53 לינק ישיר 

שלום לכם ידידי היקרים חברי פורום 'לשמוע אל הרינה ואל התפילה'
אשמח אם מישהו יוכל להעלות את שכל המלאכים היום הרת עולם ואמת כי אתה הוא יוצרם מתוך הכתבה להורדה
אפילו אלי לאישי
תודה מראש תזכו למצוות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/9/2012 09:03 לינק ישיר 

בהחלט! אני הוא גוסטבו דודמל בכבודו ובעצמו שמידי פעם נותן את רשות השימוש בניק לריכארדו מוטי ואף זובין מהטה לא בוחל להשתמש בניק הזה... בא לך לחשוב שאני כזה או כזה, בכיף! רוצה לטעון שאני מוציא דברים מהקשרם, סבבה! אני עדיין עומד מאחרי כל מילה שכתבתי! ואתה, יכול להמשיך להעריץ להוקיר לסגוד ולהלל את מחריבי החזנות האותנטית, אתה עושה את זה מעולה... בדיוק כמו אותם רפורמים, הם עושים את זה מעולה! לא נעים לחשוב על הדברים באותה החומרה?! לא נעים לא נורא... לגבי הענק שבענקים... הרשה לי להבליע גיחוך קטן מתחת לשפמי המטופח, ולפטור אותך מעליי בהינף יד... אותך ואץ כל הבורים שמחלקים ציונים למנצחים ומוזיקאים. תעשה אולי הסבת מקצוע ותתחיל לחלק ציונים למוסכניקים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/9/2012 12:51 לינק ישיר 

מסתובבים פה בפורום אנשים תתי רמה שמגעילים אותי!!!לאן הגענו????????
למה תמיד קמה קבוצה של קנאים אוכלי חינם ומסריחה את הפורום בדיבורים זולים??
מה עשה לכם רפי ביטון?מישהו פה סיים תואר שלישי במוסיקה?לא!!
מה עשה לכן מרדכי סובול?הרי אתם הראשונים שמגיעים לקונצרטים שלו!!!

תתחילו לפרגן!!אני יודע שיש יותר חזנים ממלצרים היום,וכולם רוצים להצליח אבל אם כל היום תשבו במחשב ותלכלכו על כל חזן מתחיל אני בטוח שלא תצליחו.
 שתיהיה שנה טובה גמר חתימה טובה ותשתו הרבה גוגלמוגל..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/9/2012 13:50 לינק ישיר 

ראשית אין לי דבר או חצי דבר נגד רפי ביטון, אני מסכים עם האישיות הטובה והקסם הרב שיש לאיש הזה מלבד כשרונו והאנרגיה הרבה שגורמת לו להתחבר לקהל כל כך רב ומגוון, ובטוחני שהוא יצליח ויגיע עוד רחוק (לא בחזנות כמובן -אני מקווה)

רפי היקר, החזנות אכן מתה אך אתה יכול לקחת על עצמך מעט מן האשמה של הכחדת החזנות. הקהל שנהנה ממקהלת 'קולות מן השמים' שאני מודע לכך שיש אלפי אנשים בארץ ובעולם שצמאים ומשתוקקים לשמוע את מקהלתך, אותו הקהל הורגל למה שאתה הרגלת אותו וזה גרם לעוד מקהלות להתפתח לאותו הכיוון ואוטומטי זה גרם לירידה דרסטית בביקוש לחזנות האמיתית והישנה, "הגלותית" איך שקראת לה.

כתבת:
"אם לא מייצרים מוזיקה - אז היא לא חיה ונושמת. כשכל הזמן שומעים את אותו ברהמס ובטהובן, זו מוזיקה מתה.
כנ"ל לגבי החזנות שלא מתפתחת. כל הזמן שומעים את אותה החזנות הגלותית והבכיינית. אנחנו כבר בארץ ישראל, אז למה לבכות?
האם כל כך נוח לך כאן בארץ האם אין צרות איומים מאיראן וממדינות ערב? אין בעיות של יוקר המחיה? אין בעיות של רצח אלימות? אנו נמצאים הרי בשקט ובשלווה? אין פיגועים? אבל אני לא הולך להיכנס כאן לוויכוחים בנושא דת ומדינה. אלא להסביר לך שהחזנות היא הרבה יותר מבכי וגלותיות! החזנות היא מחברת אותנו לבורא עולם,  הרגש היהודי הסבל של הדורות 2000 שנה והכמיהה לבנין בית המקדש כל אלו יוצאים בשירת הקודש - החזנות !  זה החיבור שלנו למסורת לנוסח התפילה להבנת התפילה!

קרליבך זה הרבה יותר טבעי וחי בעיניי, למרות שזה לא אמנותי, לצערי הרב"

"היום אני רואה במו עיניי תקופה של בשלות שבה מקבלת המוזיקה היהודית תנופה לא נורמאלית. 60 שנה אנחנו חיים בכור היתוך של מוזיקה, כאשר הז'אנר הקלאסי והמזרחי הגיעו למיצוי. כל הסולמות המזרחיים כבר קיימים, וההרמוניה הקלאסית מוצתה. הכל כבר נכתב, וברמות הכי גבוהות. אבל בנושא ההבנה של הטקסט, פספסנו. 
אהה הבנתי כדי להבין את הטקסט אנו נעשה פם פם פלם פפם שריקות וציפצופים מנגינות מעולם הספורט על קטעי תפילה רצה עתירתם מלא התחינה בסגנון ג'ז ונעשה בלגן ושמח בבית הכנסת. "אדרבה אני בעד" הנה זה ימות המשיח. ממש! הטקסט הובן...

"אני מאמין שלאט-לאט נביא את הטקסט לידי ביטוי, ונגיע לכדי אינטגרציה מוזיקלית. זה יביא לכך שתיוולד פה מוזיקה חדשה, עם נוסח אחיד, שתתחבר לטקסט הקדוש לעם היהודי, וזה מבחינתי סוג של ימות המשיח. למוזיקה היהודית יש הרבה מה ללמוד מהסגנון הקלאסי והמזרחי המפותחים יותר, לצערי. לעומת זאת, למוזיקה היהודית יש את הפוטנציאל הכי גדול להיות המוזיקה המתקדמת ביותר בעולם".
טוב כבר הסתבכתי לגמרי, מה אומר ומה אדבר פשוט הבנתי הכל!

למעשה הבנתי שאין עם מי לדבר הבחור הלך בקטע אידיאולוגי של מזרח תיכון חדש ומה שאני אכתוב או יאמר לא ממש ישנה משהו בדרכו. 
למעשה חובבי החזנות הם מעט וחובבי סטייל רפי ביטון הם הרוב הם אלו שמזמינים הם בעלי ההון והם הקהל הרב שמציף את בתי הכנסת בהם מופיע רפי ביטון. נותר לי לאחל לו בהצלחה בדרכו ולהתפלל לתחיית החזנות שתחייה איך שהוא...
ולגבי שאר הפעילות שלו אני מסכים במאת האחוזים על חוסר התרבות המוסיקלית בארץ ועל מקהלות הילדים שמצרצרים בקולם ובאמת יש מקום לעשות שינוי מהותי בנושא. ומאוד התרשמתי מהיצירות המבוצעות על ידי הילדים בכתבה, רק שלא ילמדו לשרוק ולעשות קולות שאין הדעת נוחה מהם

תוקן על ידי Bnei ב- 20/09/2012 13:55:38

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/9/2012 14:42 לינק ישיר 

סחתיין על התגובה המושקעת! :)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/9/2012 17:12 לינק ישיר 

מכל האשכול הזה, מה שהכי מעניין אותי, זה לראות את "שפמו המטופח" של שמאלציסימו. הגיחוך כבר יבוא לבד.

אני לא יודע אם חלק נגעלים, חלק סתם לא אוהבים, אבל נכון שלפעמים רמת התגובות כאן היא ירודה להפליא.
נכון שלא צריך לבקר ולקטול, אבל כשכל מנצח נהיה "מאסטרו", וכל מוזיקאי נהיה "דגול מרבבה" ומביע דעות, התגובה המתבקשת היא- קצת צניעות.

אין לי דבר בעד או נגד מר ביטון. אבל עם כל הכבוד, אינני חושב שהוא ה"מאן דאמר" בעולם החזנות. אם כחזן- יש גדולים וטובים ממנו. אם כמוזיקאי- דומני שאישים כמו אלי יפה, ריימונד גולדשטיין, מרדכי סובול (כן, אפילו הוא...), מנחם בריסטובסקי, דניאל גילדהר ומתי מעט אחרים, מצויים קצת לפניו בהירארכיה. אז זכותו של כל אחד להביע דעות, אבל כאשר מקצינים לצד אחד- מהר מאד מישהו יאזן לצד השני.

בתקווה שכתבתי צום-זאך (לעניין...)

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > הכל סביב המוזיקה > לשמוע אל הרינה ואל התפילה > כשהמלאכים שרים -ראיון עם רפי ביטון ב-Ynet
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.