בית פורומים לשמוע אל הרינה ואל התפילה

מיהו גדול חזני הדור? ‏

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-1/11/2012 11:19 לינק ישיר 
מיהו גדול חזני הדור? ‏

מידי פעם שומעים תארים כמו גדול החזנים זקן החזנים וכאלה.‏ מי לדעתכם הוא גדול החזנים מי זקן החזנים מי הוא זה שמטווה את דרך החזנות כיום?‏ ‏ אני חושב שזקן החזנים ללא ספק זה החזן משה שטרן ולגבי גדול החזנים כיום אין לי ספק שמדובר בחזן בן ציון מילר ומי שמטווה ‏ את דרך החזנות כיום הם חיים ‏ פייפל מרדכי אלי יפה ומרדכי סובול

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/11/2012 14:56 לינק ישיר 

השאלה אינה במקומה ומיותרת.
מוישה שטרן אינו הזקן שבחזנים. אולי הוא הזק שחזנים המוכרים אבל יש זקנים ממנו.
למשל: למוישה שטרן יש בן דוד בניו יורק שהוא חזן וכוחו במותניו ממשפחת לבל (ירושלמים לשעבר) והוא כבר קרוב ל- 90.
לפני ראש השנה פגשתי בבית אבות בירושלים חזן שנראה צעיר מגילו אבל הפליא בקולו. זה היה במקרה כשהוא זמזם קטע כלשהו ואז נגשתי אליו והוא סיפר לי שהוא כיום קרוב יותר לגיל 95, היה חזן עוד בלודז', אח"כ כיהן כ- 59 שנים כחזן בקהילה חשובה בחו"ל ולפני כשנתיים עלה לירושלים וגר בית אבות. לבקשתו איני חושף את שמו אבל הוא פשוט הדהים אותי.
לגבי גדול החזנים או החזן העולמי או הבינלאומי או ראש וראשון לכל חזני ישראל או מלך החזנים כמו המלך וכו' וכו, זה ענין של טעם אישי ושום חזן שיכתוב על עצמו משהו כזה לא יהפך לזה. הכל תלוי בטעמו של השומע. לעומת זאת הזקן שבהם זה כבר ענין של גיל ואם הוא גם בעל יכולת אז זה בכלל משהו אחר.
אני גם לא חושב ששטרן הגיע לגילו של דוד ורדיגר או בן ציון שנקר. הוא רחוק מהם בגיל ומי ששמע אותם לאחרונה יודע שיש בהחלט מה לשמוע ולהנות מהם ואני בהחלט מתכוון לחזנות פרופו, קטעים של יוסלה וקוסביצקי ולא ניגונים חסידיים.
זו דעתי האישית. אתם יכולים לחשוב אחרת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/11/2012 17:09 לינק ישיר 
משה שטרן גדול החזנים בדורנו

חזןמעולה,בעל תפילה.מורה לחזנים  מהדור החדש.
בעל שיעור קומה בשירה ואופרה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/11/2012 18:17 לינק ישיר 

גם לפי דעתי- הוא 'מגדולי החזנים מתווי הדרך' בדורינו. אבל יש גם אחרים: נפתלי הרשטיק ועוד. וכמובן ש'בעלי הנוסח' שנזכרו למעלה, גם הם במקום מכובד ברשימה! (אוירת בחירות או לא?)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/11/2012 22:00 לינק ישיר 

גדול חזני הדור לאחר עידן שטרן הוא ללא ספק (ואני לוקח בחשבון פרמטרים רבים), החזן יעקב מוצן. נקודה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/11/2012 22:02 לינק ישיר 

"מיהו גדול החזנים?"
השאלה הזאת היא מקור לפורענות - ואתם יודעים היטב למה אני מתכוון בפורענות... ודי לחכי...
הרי כל חזן משוכנע בעצמו שהוא הוא גדול חזני הדור ואין בלתו, לו הטכניקה ההבנה והתפילה.
למראה אשכול פרובוקטיבי זה, פרצתי בצחוק רם, בראשי עלתה התמונה של חזן יושב על יד המחשב וקורא שגאון-לירי פתח אשכול בנושא "מיהו גדול החזנים". לעצמו חשב הרי וודאי ירשמו את שמי, אני מתאר את החיוורון שאחזו כשראה ששמו כלל לא הוזכר באשכול, מאתגר? בדיוק!

גדול החזנים? למה כוונתך? הרי קיימים כל כך הרבה חזנים גדולים שלכל אחד יש מעלה על פני חברו! חזן מושלם". אין דבר כזה. על כן את התואר גדול החזנים לא יהיה ניתן לחלק אלא כי אם את התואר מגדולי החזנים... כיום אין חזן שהוא מושלם! חד וחלק. 

ומהו זקן החזנים? למה כוונתך והאם את שם זה יקבל החזן המבוגר ביותר בגיל או בחכמה? אנא הסבר את עצמך. כי אני מכיר חזן שקרוב לשנת המאה אבל השם חזן ניתן לו בטעות גמורה, אני לא כותב את זה בהומור.

ומי מטווה את הדרך כיום? השאלה העצובה ביותר! לדעתי זה שהטווה את הדרך הוא משה קוסוביצקי שהיה חזן בהחלט גדול אך דרכו נתפסה בציבור גם אצל אלו שאינם מתאימים כלל לסגנונו, וקיימים חזנים רבים שמקלקלים בגרונם כדי להמשיך את דרכו וגורמים סבל לקהל ולעולם החזנות. אז כמה שהמורים יטוו את הדרך זה לא יעזור להם כי הדור מקולקל 

מכיוון שהאוכל מתקרר לי, אמשיך ואפרט בהמשך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/11/2012 22:08 לינק ישיר 

גדול החזנים כיום הוא ללא ספק סול זים!!! ואם לא הוא אז בן ציון מילר רנד או מוצן

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/11/2012 22:45 לינק ישיר 

חזן גדול הוא זה שמלחין יצירות חדשות המתקבלות בקהילת החזנים.
משה שטרן הוא מלחין ויצרן יצירות מובהק  כמ"כ סול זים ועוד.הם לא חקיינים יש להם משלהם
וודאי יש עוד חזנים בדורנו עם זכויות יוצרים ולחנים משלהם והם כולם יחד מגדולי חזני דורנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/11/2012 00:56 לינק ישיר 

מאחר ואני רואה שהתווספו בו כמה תגובות שונות ומגוונות בעניין מי הוא הזוכה המאושר בתואר "גדול החזנים", אשאיר אתכם במתח, אני מחכה בסבלנות שהאשכול יקבל עוד ועוד נופך מכיוונים שונים ואז אנתח את הנושא על פי דעתי.
בינתיים המשיכו בשלכם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/11/2012 08:04 לינק ישיר 

(רגע של עברית: 'מתווה', מלשון תוואי, ולא כפי שנרשם למעלה.. יש גם 'טוויה', אך היא קשורה לחוטים, צמר וכו'..)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/11/2012 10:19 לינק ישיר 

שאלה בדוקה ומנוסה להכשלה בלשון הרע.
מציע לא לחלק ציונים. כל אחד לפי כבודו ומעמדו וטעמו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/11/2012 12:58 לינק ישיר 

החזן משה שטרן ללא ספק הינו גדול המלחינים ובעלי התפילה אבל חבל שהוא פרש והפסיק להופיע
 כך שגדול החזנים בהווה הוא לא כל כך 

יצירות חזנות להורדה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/11/2012 14:17 לינק ישיר 

החזן משה שטרן התחזן בימים נוראים כהרגלו    ,הוא ממשיך ליצור ולהקליט כך ש"זקן" אינו התואר לו הוא ראוי וכמובן שלדעתי הוא  הגדול בדורנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/11/2012 14:41 לינק ישיר 

משום מה לא פגשתי את שמו של החזן חיים אדלר, האם אין לו מקום רציני בפינת גדולי החזנים בדורנו?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/11/2012 16:08 לינק ישיר 

לצפלין,
אתה צודק בהחלט.
אדלר נמצא בשורה הראשונה  של גדולי החזנים בדורנו,
ביחד עם שולהוף, מילר ו..... טוב, אם אתם מתעקשים נכניס גם את הלפגוט.
אבל כפי שכבר כתבתי, בשבילי הגדול מכולם הוא מוצן.
ואני מחזיק בדעה זו כבר 30 שנה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/11/2012 14:08 לינק ישיר 

בשבילי הגדול מכולם הוא בן ציון מילר, 
ובמחילה מכולם מה זה חזן מלחין, אם אפשר לשמוע מבן ציון מילר תפילת שבת או ערבית, או סליחות, שהכל נוסח ואמירה עצמאית משלו, זה לא נקרא מלחין?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > הכל סביב המוזיקה > לשמוע אל הרינה ואל התפילה > מיהו גדול חזני הדור? ‏
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.