בית פורומים בחדרי חרדים

מעשה בצ'ק שפג תוקפו מה דעתכם?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-20/12/2012 08:52 לינק ישיר 
מעשה בצ'ק שפג תוקפו מה דעתכם?

הנה שאלה מעניינת שקיבלתי במייל יש על זה כבר תשובות מרבנים ומדיינים יש צדדים לכאן ולכאן, אשמח לשמוע דעתכם בנושא.
בהמשך אני יביא התשובות של הרבנים.

ממי מקבלים טלפון ביום שישי שעה לפני שבת? לרוב זה מקרובי משפחה שרוצים לברך בשבת שלום
אני קבלתי טלפון מאלמוני שבקש לפגוש אותי מיד במוצאי שבת, הסברתי לאיש שאנחנו בערב חתונת בני, כך שאין לי זמן מיותר ושאלתיו במה העניין, הלה טען שיש אצלו צ'ק שלי ע"ס 1400 ש"ח מלפני 14 חודשים!! והוא מבקש את פדיונו
בקשתי שיחזור אלי ביום ראשון

במוצאי שבת מצאתי את עצמי נובר בכל ספיחי הצ'קים של השנתיים האחרונות ולא מצאתי את שמו
התחלתי בחיפוש ממוקד לפי הסכום הנקוב וראיתי כי רשמתי צ'ק כזה לחנות למוצרי חשמל והתאריך דוקא התאים לי

צלצלתי לבעל החנות והוא אכן העביר את הצ'ק הלאה
סוף הסיפור שהצ'ק כנראה עבר עוד כמה ידיים ופתאום התעורר לחיים
אשתי טוענת שאין לי מה לחשוש, כיון ש"פג תוקפו הצ'ק מת", ואני כבר בדרך לשאול את הרב שלי
תרשו לי לשתף אתכם שממש לא מתאים לי להוציא סכום כזה בימים טרופים כאלה

,מחכה גם לתשובה שלך
חיים

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 09:38 לינק ישיר 

אני לא מומחה בדיני שטרות.

אבל השכל הישר אומר שרכשת משהו בצ'ק שעדיין לא נפדה, ועד שלא תשלם את הצ'ק הרי שלא שילמת על המכשיר, ולכן ברור ומובן שעליך לכבד את הצ'ק.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 09:40 לינק ישיר 

לפי החוק אין כזה דבר "פג תוקף". שיק הוא התחייבות לתשלום, עניין התוקף הוא טכני של הבנק, ואם תסרב לשלם הוא יכול להגיש אותו לביצוע דרך הוצל"פ פלוס דמי גבייה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 09:44 לינק ישיר 

כפי שרשם מיכה1, הרי שלאחר שהשיק יחזור (כי הבנק לא יכבד אותו לאור הזמן שעבר), הרי שבעל השיק הינו "אוחז כשורה" ויוכל להגיש את השיק להוצאה לפועל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 09:51 לינק ישיר 

נעשה סדר בדברים !

אם השי'ק נכנס לבנק "בזמן" וחזר משום כל סיבה שהיא. אתה חייב לשלם לפי החוק. ואם הנ"ל יפנה להוצאה לפועל. או לחברה שגובה דברים כגון אלו. תשלם עם ריבית...ולא כדאי.

אך אם האיש פשע בזה ששכח או נעלם לו השי'ק ו"לא הכניס" אותו לבנק בכלל. חוקית אתה מכוסה !!!!!!!.  זה בעיה שלו שיש לו שטר חוב מוגבל בזמן שלא מימש אותו . (כמו שיש לך זיכוי- ולא מימשת בזמן.)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 09:52 לינק ישיר 

אחרי שגם אני נכוותי כמה פעמים מסיפורים כאלו. או שהצ'ק הוצא מהבנק כמה חודשים אחרי התאריך הנקוב. החלטתי לפעול. אני רושם צ'ק בתאריך שאני יודע שיהיה בו כסף. אח"כ אני כולי נלחץ מהבאלגו שנוצר לי עם הוראול קבע וחיובים טלפונים וכדומה. על כל צ'ק שאני רושם )כשאני רושם. אני משתדל לא להשתמש עם צ'קים כמעט( אני מציין למטה בצד ימין עד איזה תאריך הצ'ק בתוקף. בד"כ אני רושם עד שבועיים אחרי התאריך הנקוב וחותם ליד זה. אני מיסב את תשומת ליבו של מקבל הצ'ק להגבלה ומסביר לו שנעימות שאין לי אינטרס שהוא לא יקבל את כספו ושאני לא אכנס למינוס. זה עובד בצורה מצוינת ב"ה וכל הצדדים מרוצים. המקבל יודע שאני באינטרס שיקבל את כספו. ואני לא מופתע פתאום ממלא כספים שיוצאים כשלא תיכננתי. או מצ'קים שבאים לבקר אותי אחרי שנים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 09:54 לינק ישיר 

אויר_ים כתב:
נעשה סדר בדברים !

אם השי'ק נכנס לבנק "בזמן" וחזר משום כל סיבה שהיא. אתה חייב לשלם לפי החוק. ואם הנ"ל יפנה להוצאה לפועל. או לחברה שגובה דברים כגון אלו. תשלם עם ריבית...ולא כדאי.

אך אם האיש פשע בזה ששכח או נעלם לו השי'ק ו"לא הכניס" אותו לבנק בכלל. חוקית אתה מכוסה !!!!!!!.  זה בעיה שלו שיש לו שטר חוב מוגבל בזמן שלא מימש אותו . (כמו שיש לך זיכוי- ולא מימשת בזמן.)
=== פשוט לא נכון. אני מתעסק בתחום וגם לאחר 10 שנים אם יפקידו שיק בבנק ויחזור מכל סיבה שהיא, אפשר ללכת להוצאה לפועל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 09:55 לינק ישיר 

אויר_ים כתב:
נעשה סדר בדברים !

זה אולי נכון מבחינה חוקית
אבל מבחינה הלכתית זה ודאי שצריך לשלם
יש עצה שלא יקרו מקרים כאלה לכתוב על הצק מוגבל ל30/60 יום
שאז בד"כ לא מתגלגל ונפדה בתאריך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 09:59 לינק ישיר 

תובענה.

שי'ק מוגבל בזמן. 
  היה לי אחד שהכניס שי'ק חצי שנה לאחר שהוא נהיה לא רלוונטי. עורך דין אמר לי. שמבחינה חוקית הוא פשע שלא הכניס בזמן. ולכן אין שום טענות כלפי בעל השי'ק. שילמתי !. והוא בחר מכל סיבה שהיא לא לפדות את התשלום !!!

משפטית קיים רק ואך ורק בשקי'ם חוזרים ולא בפג תוקפם !!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 09:59 לינק ישיר 

אולי פשוט לא לשלם בצ'ק שניתן להסבה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 10:00 לינק ישיר 

תפנה למפעל הפייס עם זכיה למעלה מחצי שנה מהזכייה . הם יזרקו אותה לזבל.

לא מימשת. אכלה אותה לבד !!!

זה חוקית. הלכתית זה דבר אחר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 10:09 לינק ישיר 

אויר_ים כתב:
תובענה.

שי'ק מוגבל בזמן. 
  היה לי אחד שהכניס שי'ק חצי שנה לאחר שהוא נהיה לא רלוונטי. עורך דין אמר לי. שמבחינה חוקית הוא פשע שלא הכניס בזמן. ולכן אין שום טענות כלפי בעל השי'ק. שילמתי !. והוא בחר מכל סיבה שהיא לא לפדות את התשלום !!!

משפטית קיים רק ואך ורק בשקי'ם חוזרים ולא בפג תוקפם !!!

אני לא יודע מי העו"ד שאמר את זה, אבל אני כרגע מייצג בתיק ששם המקרה שיק ש 4 שנים לא הוצג לפירעון וזה ממש לא כמו שכתבת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 10:33 לינק ישיר 

מה יהיה הדין ע"פ ההלכה אחד ששילם חוב עם תלושי קניה והוא לא מימש את זה עד התאריך. האם אפשר לגבות ממנו? מה זה שונה מצ'ק?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 10:40 לינק ישיר 

מבחינה משפטית זה כמו שתובענה אומר

http://www.lawforums.co.il/ObjDoc.asp?PID=236&OID=211710&docMode=print&oType=3

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 10:49 לינק ישיר 

אויר ים,
זה ממש מקומם שאתה מייעץ בוודאות גמורה ומודיע שהחוק הוא הפוך ממה שהוא וההלכה הפוכה ממה שהיא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/12/2012 11:01 לינק ישיר 

ההלכה תלוי מאוד עם חוקיות הדבר בחוק. במשך היום בע"ה אני יעלה פה התשובות של הרבנים. יש בזה שני דיעות והבוחר יבחר

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מעשה בצ'ק שפג תוקפו מה דעתכם?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.