בית פורומים בחדרי חרדים

חומר למחשבה לאלו שחושבים להצביע יהדות התורה ג'

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/1/2013 18:40 לינק ישיר 
חומר למחשבה לאלו שחושבים להצביע יהדות התורה ג'

http://www.shturem.net/index.php?section=news&id=31177

http://www.shturem.net/index.php?section=news&id=31177 מקור

הרב הלפרין ור' מאיר פרושצילום: שטורעם ובחדרי חרדים
הבחירות בירושלים: מי כאן הלא חרדי? ● מאמר דעה

אם מעשה אחד של הרב פרוש הופכת אותו ל'מועמד לא חרדי' – מפלגה שכל הקמתה הייתה כדי להלחם ברבי ובחב"ד, על אחת-כמה-וכמה אינה זכאית לתואר 'מפלגה חרדית'
הרב אהרן-דב הלפרין, שבועון 'כפר-חב"ד'

לפני עשרים שנה, בחודש מר-חשון תשמ"ט, רצה לבחירות מפלגה חדשה שהתפלגה מאגודת-ישראל וחרטה על דגלה את המלחמה בחסידות בכלל, ובחב"ד בפרט. אגודת-ישראל החסידית, שסירבה להיכנע לתכתיב הבני-ברקי נגד חב"ד, יצאה לבחירות תחת הסיסמה "לא נסכים להחרמת עדה קדושה".

באותה מערכת בחירות נקט הרבי בצעד היסטורי והורה לחסידי חב"ד להתגייס למערכת הבחירות למען הצלחת רשימת אגודת-ישראל, תוך הדגשה ברורה כי מדובר בצעד חריג וחד-פעמי.

ההצלחה באותה מערכת בחירות הייתה מרשימה. ממפלגה בת שני מנדטים – שממנה התפלגו הליטאים – זינקה אגודת-ישראל לחמישה מנדטים.

למי להצביע?

בבחירות הבאות, כעבור ארבע שנים, התאחדו שתי המפלגות – 'אגודת-ישראל' ו'דגל התורה' – לסיעה אחת בשם 'יהדות התורה'.

מאז ועד היום, בכל מערכת בחירות לכנסת, נשמעות במחננו קולות שונים ודעות חלוקות עבור איזו רשימה להצביע. רבים טוענים, במידה רבה של הגיון, כי אין להעלות על הדעת שאיזשהו חסיד חב"ד ייתן קולו לסיעה הכוללת בתוכה מפלגה שהורתה ולידתה היו כדי להלחם ברבי.

רוב חסידי חב"ד סבורים גם כי אסור ואי-אפשר להתעלם מהמערכה הגדולה והמאבק הקדוש שניהל הרבי בעניין שלמות הארץ, ומזעקותיו בעניין 'פיקוח-נפש', ומשום כך אפשר להצביע רק עבור רשימה שנושא זה עומד בראש מעייניה ותאבק נגד כל פשרה ונסיגה.

מנגד, יש הטוענים כי הנוסח הידוע של 'רשימה הכי חרדית' או 'הרשימה החרדית ביותר', לא מאפשר להצביע לרשימה שבאופן רשמי אינה נחשבת לחרדית.

ההתלבטות נפתרה

את ההתלבטות, אם עדיין קיימת, פתר לנו בשבועות האחרונים לא אחר מאשר מנהיגה של סיעת יהדות התורה, בכבודו ובעצמו. "אין מועמד חרדי לראשות עיריית ירושלים" – כך הצהיר הרב ליצמן בהרבה אסיפות פומביות שבכל אחת מהן השתתפו אלפי חסידים.

הוא לא ניסה להכחיש, כמובן, שהרב מאיר פרוש חובש שטריימל, מקפיד על קלה כחמורה, מייצג ציבור של רבבות יהודים חרדים ונערץ על-ידם, וגם מועמדותו לראשות עיריית ירושלים היא מטעם הסיעה החרדית יהדות התורה.

העובדות הללו נכונות – מודה הרב ליצמן – ואף-על-פי-כן הרב פרוש אינו חרדי ולא נכנס לקטגוריה של מועמד חרדי. וכל-כך-למה? משום שעשה מעשה בעניין 'החינוך העצמאי' שמתפרש כפגיעה בכבוד גור. להצביע לפרוש – טען הרב ליצמן בלהט – זה בדיוק כמו להצביע לדה-הרטוך הלוחם האנטי-חרדי המפורסם.

מדובר, לכל הדעות, בהחלטה נועזת ביותר. כי בשונה מהבחירות לכנסת, כאן לא מדובר רק בהצבעה מצפונית או בהוספת מנדט למפלגה זו או אחרת. ההשלכה המעשית מהצבעתם או אי-הצבעתם של כמה אלפי יהודים חרדים, עשויה להכריע אם בירושלים יכהן ראש עיר חרדי או 'חילוני'.

חסידי גור עמדו כחומה בצורה ולא ויתרו בעניין הנוגע לכבוד רבם. הם לא התחשבו ב"מה יאמרו" ובכעס הגדול שהופנה כלפיהם ע"י רוב הציבור החרדי. אפשר להסכים להחלטתם ומותר לסבור אחרת, אך אי-אפשר שלא להביע הערכה לחסידים שכבוד רבם גובר בעיניהם על כל השיקולים האחרים.

הודאת בעל-דין

'הודאת בעל-דין' – קבעו חכמינו ז"ל – 'כמאה עדים'. קביעתו הברורה של ראש רשימת יהדות התורה מהו הקריטריון המרכזי להיקרא מועמד חרדי, שווה יותר ממאה מאמרי הסברה ופרשנויות.

משום כך, אם יבוא אי-מי וישאל מדוע חסידי חב"ד אינם מצביעים לכנסת עבור רשימה שבעיני אחרים נחשבת ל'הכי חרדית' – נשיב להם בקל וחומר בן-בנו-של-קל-וחומר:

* אם מעשה אחד של הרב פרוש הופך אותו ל'מועמד לא חרדי' – רשימה שחלק מרכזי בה היא מפלגתם של רביץ וגפני שכל הקמתה הייתה כדי להלחם ברבי ובחב"ד, על אחת-כמה-וכמה אינה זכאית לתואר 'מפלגה חרדית'.

* אם בשל נושא של שליטה בחינוך העצמאי, מותר להחרים את המועמד החרדי ולהסתכן בכך שהחרדים יאבדו את השלטון בירושלים – על-אחת-כמה-וכמה בנושא של פיקוח-נפש שהרבי לחם למענו בכל כוחותיו הקדושים.

* אם חסידות גור שהקימה את אגודת-ישראל ועומדת בראשה כל השנים, אינה חוששת מ'מה יאמרו', ובשל הפגיעה האחת בכבוד רבם מוכנה לעשות מעשה שמעורר עליו את חמתו וזעמו של רוב הציבור החרדי – אנו, חסידי חב"ד, שאיננו שייכים לשום מפלגה, על-אחת-כמה-וכמה.

מקווים לטוב

בשעת כתיבת השורות טרם נודעו תוצאות הבחירות בירושלים. הלב מקווה ומייחל כי הרב מאיר פרוש, הלוחם האמיץ למען שלמות הארץ ושלמות ירושלים, אכן זכה להיבחר כראש העיר. חסידי חב"ד בעיר הקודש התגייסו בהמוניהם למען בחירתו ולמען הרשימה שבראשותו למועצת העיר.

הרב פרוש, בנוסף לכישוריו ויכולותיו והיותו הדוגמא המושלמת ל'עוסק בצרכי ציבור באמונה', הוכיח עצמו כל השנים כידיד אמיתי ונאמן של חב"ד וכחסיד ומעריץ אמת של הרבי. אין ראוי ומתאים ממנו לעמוד בראש העיר 'שחוברה לה יחדיו'.

ט"ו בחשוון תשס"ט

תוקן על ידי בןתורה ב- 15/01/2013 18:49:51תוקן על ידי בןתורה ב- 15/01/2013 18:57:24תוקן על ידי בןתורה ב- 15/01/2013 19:06:44
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/1/2013 18:49 לינק ישיר 

אז אתה רוצה לחזור על הטמטום של גורדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/1/2013 18:52 לינק ישיר 

אני רוצה שגור ידעו שאנחנו לא מטומטמים


http://www.shturem.net/index.php?section=news&id=31177


תוקן על ידי בןתורה ב- 15/01/2013 19:05:50
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/1/2013 18:54 לינק ישיר 

גור למדו זאת בדרך הקשה.
גם פרוש למד כמה דברים, ג"כ בדרך הקשה.
אם כי, גור הנפגעים העיקריים מהמאבקים המיותרים.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/1/2013 19:08 לינק ישיר 

מאמר נכון וצודק. עם כל זה אין לי ספק שהרבי צווה ומצווה גם הפעם להצביע ג' למעשה כל חסידי ליאובאוויטש חבדצקער חסידים הם ובניהם ובנותיהם יצביעו למפלגה החרדית ביותר. הרבי עסק באהבת ישראל ולא בפלגנות. מה לעשות שיש הרבה שמשתייכים לחב"ד שלהגדיר אותם כחרדים קשה מאד וכל אלו ומשפחותיהם יצביעו לפי ההרגש חלק שסניקים ספרדים. חלק מזרחניקים. יצביעו בנט. אבל ללא ספק שהחסידים המשפחות החרדיות מחב"ד יצביעו אגודה.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/1/2013 19:08 לינק ישיר 

הטעות המקורית של חב"ד שאותה הם ממחזרים שוב ושוב בנוגע לפילוג של הרב שך מאגודת ישראל. כביכול היה זה בגלל שאגודת ישראל מאוד אהבה את חב"ד וזה מה שגרם לרב שך להיפרד.
הרב שך פרש מאגודת ישראל בגלל השתלטנות של גור!
והם בעורמה מייד אחרי הפילוג חיבקו חיבוק גדול את חב"ד וזעקו מרה על "החרמת עדה קדושה" וניסו להחיות בכח את מחלוקת הבעש"ט והגר"א למרות שכולם יודעים כמה גור אוהבת את חב"ד ולהיפך...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/1/2013 20:05 לינק ישיר 

במו"מ לפני הקמת דגל וכדי למנוע את הקמת דגל הסכימו בגור  להחרים את חב"ד ב"המודיע"
ואכן במשך כמה שבועות הופסקה הפרסומת של חב"ד בהמודיע כולל שיחות של הרבי זצ"ל,
ורק לאחר שהמו"מ התפוצץ על ענינים אחרים חזרו בגור לחבק את חב"ד ולא להחרים עדה קדושהדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > חומר למחשבה לאלו שחושבים להצביע יהדות התורה ג'
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר