בית פורומים בחדרי חרדים

תזכירו לחיים ולדר: יוהרה ורהב ביהדות התורה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/2/2013 12:31 לינק ישיר 
תזכירו לחיים ולדר: יוהרה ורהב ביהדות התורה

הבוקר חיים ולדר מנתח ביתד את יאיר לפיד, ומסיים בהנגדה. ביהדות התורה לא תמצאו דברי התגרות, הצהרת רהב ויוהרה. מעולם לא. "כי נציגינו מקיימים את הוראת גדולי הדור, והואיל ומדובר בגדולי העולם מעתיקי השמועה שיודעים כל מה שצריך לדעת על העבר ומסיקים כל מה שניתן על העתיד, אין טעויות בשיקול דעת, אין פזיזות, הכל מתון מתון, ללא אווה, ללא יוהרה וללא התגרות מיותרת". סוף ציטוט.

חיים ולדר, שחכם היה. איך הוא מסוגל לכתוב משפטים כאלו שנראים פארודיה על עצמם? יכול להיות שזה טור לפורים שבטעות השתרבב היום?
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/2/2013 13:31 לינק ישיר 

עט להשכיר.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/2/2013 14:20 לינק ישיר 

חיים ולדר כותב הרבה שטויות, זכורני שהוא פעם כתב על שמות מודרניים וחדשים כמו "נועה" ו"אביטל"..

אם הוא היה קורא תנ"ך פעם הוא היה רואה שאלה שמות עתיקים ואילו השם שלו בעצמו (חיים) אינו מופיע בכל התנ"ך וכמעט בטוחני שגם בכל התלמוד לא תמצאו שם "חיים"...
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/2/2013 14:50 לינק ישיר 

אדם_ה1 כתב:
חיים ולדר כותב הרבה שטויות...
אם הוא היה קורא תנ"ך פעם הוא היה רואה שאלה שמות עתיקים ואילו השם שלו בעצמו (חיים) אינו מופיע בכל התנ"ך וכמעט בטוחני שגם בכל התלמוד לא תמצאו שם "חיים"...מזדהה עם המשפט הראשון. ומאשר את המשפט השני, השם חיים אכן לא מופיע בתלמוד, אם כי הוא מופיע כמה פעמים כבר בתוס' בכינוי "ורבינו חיים כהן" איני זוכר את המיקומים המדוייקים.
למי שיש אוצר החכמה יוכל למצוא זאת בקלות.

קצת מקור מהאתר לנידון ישן...

http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?topic_id=1016931&forum_id=1364

תוקן על ידי נועם_ושלום ב- 03/02/2013 15:02:46
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/2/2013 14:58 לינק ישיר 

בסיומת אבל הוא בחור טוב וכולנו נהננו מהספרים שלודדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/2/2013 15:08 לינק ישיר 

כן, כל עוד הוא מתרכז בתפקיד של מחנך ולא לובש לסירוגין כובע של פובליציסט וכדו'..דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/2/2013 15:22 לינק ישיר 

ואפשר לחשוב שאת כובע המחנך מישהו העניק לו באופן רשמי...?

אבל לא זה נושא האשכול אז בואו נרד ממנו. בכל מקרה מדובר באדם חכם.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/2/2013 15:44 לינק ישיר 

1. כמדומני לחיים יש בת בשם נועה ומה שהוא כתב זה שיש לגיטימציה לכאלו שמות.

2. הוא יכל לכתוב רק מה שהועדה הרוחנית אישרה......דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/2/2013 16:56 לינק ישיר 


ולדר מאמין שמה שכתוב זה המציאות, וכנראה רוב קוראיו גם מאמינים במה שכתוב בעיתון שקיבל אישור של מרן הגאון רשכבה"ג, זה מה שקרה באמת.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/2/2013 18:51 לינק ישיר 

לתועלת הגולשים - המאמר המלא:

חטא היוהרה

מול המראה

חיים ולדר

 

תעקבו היטב היטב אחר התנהלותו של יאיר לפיד. האיש שנחשב, ובצדק, להפתעת הבחירות. כעת הוא בשיא תפארתו, נמצא במקום הכי גבוה שיכול פוליטיקאי לאחל לעצמו. הוא קיבל תמיכת 15 אחוז מהמצביעים, הוא מחוזר מימין ומשמאל, יש סיכויים רבים שיקבל תפקיד חשוב בממשלה הבאה.

אבל כמו רבים לפניו, חוטא לפיד בחטא הגאווה, נשבה בקסם של עצמו, וקורה לו משהו שעלול לקרות לבני אדם שמקבלים לפתע כוח רב בצורה פתאומית הגורמת להם שיכרון. ממש כמו כמות בלתי נורמאלית של יין.

ושיכורים עושים טעויות. אם יש להם מזל זה קורה בינם לבין עצמם, או לפני בני משפחתם שיכולים לסלוח ולהסתיר. אך אם יש להם פחות מזל, הם מבטאים את שיכרונם ברבים, ואז מגיעות הטעויות,שחלקן הוא בבחינת מעוות שאינו יכול לתקון.

***

הטעות הראשונה שרשמתי היתה דברי הרהב כנגד החרדים. האיש שמנסה בצורה עקבית לבדל עצמו מהשנאה הגלויה שביטא אביו לחרדים (ואיך שלא תסתכלו על זה מי שמכריז "ממשלה ללא חרדים" הוא בפירוש שונא חרדים. לא דעות ולא השקפות ולא כפייה. הוא שונא חרדים).

בנו יאחר, השתדל להימנע מהדימוי הזה ואף צירף למפלגתו איש שנראה כמו חרדי, ויש לו זקן כמו חרדי וחליפה ועניבה כמו חרדי ואפילו קורא לעצמו רב. רק מה, יש כאן אי הבנה מצערת לגבי המושג "חרדי". אמסלם למשל, באמת היה חרדי, אבל ברגע שדיבר מה שדיבר ופעל מה שפעל הוא חדל להיות.

כי חרדיות היא לא מפלגה. היא דרך חיים שחרדה מהחילוניות. (לא מהחילוניים) כזו שחרדה לחינוך הילדים בדרך ישראל סבא, להשפעת  רוחות זרות המנשבות מבחוץ. וכזו שמבינה שהיחידים שיכולים להעביר את רוח התורה הם מעתיקי השמועה  – גדולי ישראל. כל מי שאינו חרד מהשפעת החילוניות ומרוחות זרות ואינו מציית לדעת גדולי ישראל. אינו חרדי. נקודה.

ובכל זאת, על אף הטעות הבסיסית הזו, עדיין יפה מצידו שקישט את מפלגתו בכאלה שנראים כמו חרדים. גם ניסיון להראות ידידות כלפי חוץ הוא צעד חיובי שאביו למשל לא חשב לנקוט.

רק מה, ברגע שאדי תשע עשרה המנדטים היכו באפו, הכריז את ההכרזה הבאה: "קודם כל שהחרדים יתגייסו ולאחר מכן נשקול אם להכניס אותם לקואליציה".

כמה דברי רהב וכמה התגרות יש בהכרזה הזאת. בלי קשר לכך שהחרדים זכו רק למנדט אחד פחות ממנו, עצם הדיבור הזה אל חצי מיליון אנשים, בהתנשאות כזו, כאילו אנחנו עומדים אצלו בתור בראש מורכן והוא אומר לנו "לכו תתגייסו ואחר כך נחשוב  מה יהיה איתכם". לזה התכוונתי שכתבתי לפני כשנה וחצי שלא ברור למי יש דיבור מסוכן יותר. ליאיר או לאביו.

טומי לפיד שנא אותנו, אך בעצם שנאתו, היה מימד של כבוד. בנו פשוט מזלזל. מנסה לגמד ולבטל ציבור שלם כעפרא דארעה.

***

הטעות השנייה שלו, לאחר חשיפת דעתו האמיתית על החרדים שספק אם דומה לאביו, ספק אם גרועה ממנה. (תחשבו מה אתם מעדיפים: שנאה או השפלה), עשה לפיד טעות גדולה עוד יותר כשהצהיר בתקשורת : "בבחירות הבאות אתמודד על ראשות הממשלה ואנצח".

שתי נקודות יש כאן. האחת: עצם ההכרזה כי יתמודד. שאינה מעשית ואין לה כל תועלת לעכשיו חוץ מלהרגיז את נתניהו והשנייה היא המילה "ואנצח".

מניין לך? הלא מפלגתו של אביך קיבלה 15 מנדטים ונעלמה לאחר קדנציה כמו קיקיון דיונה. ואתה אפילו לא התחלת את דרכך הפוליטית. אתה כבר יודע מה יהיה בעד כמה שנים?

 מה מביא בן אדם שלא נחשב טיפש להצהרת רהב כזו, כעת, כראש הממשלה שוקל עם מי להקים קואליציה. מה מוביל אותו להכניס לראשו של נתניהו, כי טיפשי מצידו לתת כוח למישהו שמצהיר כי הוא הולך להיות יריב מר, ולא זו בלבד, אלא גם בטוח בניצחונו. אנשים מפרקים קואליציות על הרבה פחות מזה, ובוודאי ששוקלים אם לבנות אותן מלכתחילה.

***

שלי יחימוביץ עשתה טעות לפני הבחירות בכך שמיהרה להכריז כי לא תיכנס עם נתניהו לממשלה. באופן ברור זה גרם למצביעים רבים לנטוש אותה לטובת "יש עתיד" ואפילו "קדימה" שלא נהגו בפזיזות כמותה , מפני שבני אדם מעוניינים להצביע למפלגה משפיעה וברור שמפלגת אופוזיציה משפיעה פחות.  לפיד עשה טעות לאחר הבחירות, בכך שהכניס שיקול נוסף לרעתו במערך השיקולים של נתניהו.

ואם ננסח זאת אחרת: רק טעות מצד נתניהו שיתעלם מההכרזה הבעייתית של לפיד, יכולה להתמודד עם הטעות שעשה האחרון.

אולם הבעיה היא לא הטעות כי אם הסיבה שהובילה אליה. והסיבה במקרה הזה היא שיכרון כוח, וכל עוד לפיד לוקה בו, הוא יעשה טעויות נוספות ויגלה שההמון, כמו כל המון, מתלהב מהר ומתאכזב מהר, ולפיד כמו שיכול להידלק הוא יכול להיכבות. זה כבר קרה פעם. אצל אביו. זה יכול לקרות גם לו. ולכל אחד. שחוטא בחט היוהרה.

***

ראו מה בין לפיד לבין יהדות התורה. האם אי פעם שמעתם הצהרת רהב? דברי יוהרה? דברי התגרות מצד נציג חרדי? מעולם לא! מסיבה פשוטה: נציגנו מקיימים את הוראת גדולי הדור, והואיל ומדובר בזקנים גדולי עולם מעתיקי השמועה שיודעים כ מה שצריך לדעת על העבר ומסיקים כל מה שניתן על העתיד, אין טעויות בשיקול דעת. אין פזיזות. הכל מתון מתון. ללא גאווה ללא יוהרה וללא התגרות מיותרת.

והדברים חייבים להיות מוסר השכל לא רק בשדה הציבורי כי אם בחייו של כל אדם ואדם.

אנשים עולים לגדולה, אנשים מכהנים בתפקידים משמעותיים, צוברים כוח ולעיתים גם תהילה. אבי שיחי' חינך תמיד שלא להאמין לגמרי לדברי השבח שמרעיפים עליך, ולעומת זאת להקשיב לביקורת (בתנאי שזו עניינית). בני אדם חייבים איזון, להטיל ספק בעצמם. להיות שקול זה לא אומר להיות הססן.  לעומת זאת להיות אדם ולחשוב שאתה איש על – זו טעות שתגרום לך לנסות לרחף באוויר. והמשמעות היחידה של צעד כזה היא: להתרסק.

ושוב אין בדברים אלה בכדי לעודד הורים להוריד את הביטחון העצמי של ילדיהם. חלילה וחס. אין כל פסול במחמאות ואפילו בהאדרה של ילד. אך כל זאת חייבים לעשות באיזון מוחלט עם האמת ועם המציאות. להעצים את המציאות זה בסדר. לבנות מגדלים של דמיון, זה להביא להתרסקות ולחורבן.

     
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/2/2013 22:08 לינק ישיר 

לא יאמן

שוב ולדר מתיחס להרב אמסלם, "כחיים אמסלם"


זו לא התנשאות?

ממתי רב שטוען שהחרדים חייבים לעבוד ולהשתלב בצבא במדינה , ובכל פעילות החיים אינו רב חרדי?

ולדר מעוות את המושגים

יכתוב נא חיים ולדר או הרב חיים ולדר ספרי הלכה כהרב אמסלם


חוץ מזה שכל התורה שהאשכנזים לומדים , היא התנשאות אחת גדולה

בבחינת

" פלצנות ורוומממות המוח במוחם ,

ובגרונם יהגו , אפליה בוז וגזענות"

דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/2/2013 22:20 לינק ישיר 

הדבר המדהים הוא שהטיפש הזה משדר תוכנית ברדיו הבית של שס קול ברמה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-3/2/2013 22:26 לינק ישיר 

לא הייתי מכנה אותו כך ....


אבל הוא צריך להתנצל  לפני הרב אמסלם


ובכלל להתנצל על מה שעוללו האשכנזים לבנות עמנואלדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-3/2/2013 22:46 לינק ישיר 

כן, חיים סתם שקרן הנה עוד ראיה מוחצת לזה שיאיר איננו יהיר....
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/2/2013 21:52 לינק ישיר 

להזכירכם חיים הוכיח שוב שחוץ מלספר סיפורים הוא גם 
מנתח אישיות נהדר...
 נתניהו: "מה שמעניין אותו זה להפיל אותי ולהיות ראש ממשלה", אמר בשיחות סגורות. בלשכתו מכנים את יש עתיד "מפלגת ידיעות אחרונות"דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > תזכירו לחיים ולדר: יוהרה ורהב ביהדות התורה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר