בית פורומים בחדרי חרדים

קרלינרס מטבריה- קיבלתם אישור לדבר?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/2/2013 23:17 לינק ישיר 
קרלינרס מטבריה- קיבלתם אישור לדבר?

צפיתי בקרלינאים בכתבה בערוץ 2 (אולפן שישי) שפורסמה סביב סוגיית השוויון בנטל, ומהם חיים אברכיים בעצם.
אהבתי את הפסטוראליות-משהו של האיזור, את השפה שלמרבה הפלא היתה די שגורה על לשונותיהם (דברו בעברית, הא. גם ארמית קצת), אבל, קיבלו אישור לקיום הראיון הזה ?
כלומר, מישהו סימן מטרות וידע לומר שאם שני אברכים מסבירים לכתב שהם יעסקו בארבע שנים הקרובות בנושא "כתמים על בשר האישה"- יובן לעם ישראל הנושא את הלפיד שזהו? לא צריך שויון בנטל יותר וזה ה-דבר לעסוק בו ?
מישהו כיוון את העסקן החביב - המקומי שם המתחיל לפרט עקרונות, מספרים ודעות - שמשפטים כמו "אבא שלי היה בצבא, אבל בגלל שהוא יודע מה הולך בצבא, הוא לא רוצה שהבן שלו יילך לצבא" - לא ממש יבהירו לחילוני המצוי שאנו רוצים להמשיך לשבת וללמוד ?
כלומר, אני לא חושבת שעלינו לסתום את הפה, להיפך, אבל, מי שכבר מתיימר לייצג אותנו כציבור, ומדבר בשמנו- אולי ראוי לו לחדד בינו לבינו, ואולי בינו לרבותיו, או עסקניו הבכירים- להבהיר לעצמו מה הוא עומד לומר בשתי שניות התהילה שנחתו עליו?
אין לי בעיה עם חופש הביטוי, אבל, זה ענין יותר מדי רציני, מכדי שכל צוציק יהפוך לשופר והוגה דעות בשם ציבור גדול המאוים בימים אלו בענין מהותי וקיומי כ"כ.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2013 23:21 לינק ישיר 

ואולי ראוי שדווקא אנשים שהתגייסו כבר לצבא - הם אלו שיבהירו את עמדות הציבור, ולא משתמטים בעצמם

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/2/2013 23:30 לינק ישיר 

אסירה, מותר להם לדבר בדיוק כמו שכל ניק כאן כותב מה שהוא רוצה, וגם כאן החילונים מסתכלים מה הניקים כותבים.

ובאופן כללי הכתבה היתה די בסדר, אברכים נחמדים, אמרו את האמת שעל ליבם. והאמת משכנעת יותר מכל גימיק אחר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/2/2013 00:00 לינק ישיר 

ואני לתומי חשבתי שיש חופש ביטוי ודיבור...

וחוץ מזה על עריכת כתבות שמעת?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/2/2013 00:24 לינק ישיר 

הרפתקאה כתב:
אסירה, מותר להם לדבר בדיוק כמו שכל ניק כאן כותב מה שהוא רוצה, וגם כאן החילונים מסתכלים מה הניקים כותבים.

ובאופן כללי הכתבה היתה די בסדר, אברכים נחמדים, אמרו את האמת שעל ליבם. והאמת משכנעת יותר מכל גימיק אחר.
אמת !!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/2/2013 01:38 לינק ישיר 
מי הם הדוברים הרשמיים שלנו? מי? אייכלר העילג. זילברשלג? מי מדברר אותנו?

אסירה_מס1 כתב:
צפיתי בקרלינאים בכתבה בערוץ 2 (אולפן שישי) שפורסמה סביב סוגיית השוויון בנטל, ומהם חיים אברכיים בעצם.
אהבתי את הפסטוראליות-משהו של האיזור, את השפה שלמרבה הפלא היתה די שגורה על לשונותיהם (דברו בעברית, הא. גם ארמית קצת), אבל, קיבלו אישור לקיום הראיון הזה ?
כלומר, מישהו סימן מטרות וידע לומר שאם שני אברכים מסבירים לכתב שהם יעסקו בארבע שנים הקרובות בנושא "כתמים על בשר האישה"- יובן לעם ישראל הנושא את הלפיד שזהו? לא צריך שויון בנטל יותר וזה ה-דבר לעסוק בו ?
מישהו כיוון את העסקן החביב - המקומי שם המתחיל לפרט עקרונות, מספרים ודעות - שמשפטים כמו "אבא שלי היה בצבא, אבל בגלל שהוא יודע מה הולך בצבא, הוא לא רוצה שהבן שלו יילך לצבא" - לא ממש יבהירו לחילוני המצוי שאנו רוצים להמשיך לשבת וללמוד ?
כלומר, אני לא חושבת שעלינו לסתום את הפה, להיפך, אבל, מי שכבר מתיימר לייצג אותנו כציבור, ומדבר בשמנו- אולי ראוי לו לחדד בינו לבינו, ואולי בינו לרבותיו, או עסקניו הבכירים- להבהיר לעצמו מה הוא עומד לומר בשתי שניות התהילה שנחתו עליו?
אין לי בעיה עם חופש הביטוי, אבל, זה ענין יותר מדי רציני, מכדי שכל צוציק יהפוך לשופר והוגה דעות בשם ציבור גדול המאוים בימים אלו בענין מהותי וקיומי כ"כ.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/2/2013 08:46 לינק ישיר 

מה אישור?? מי בדיוק יכול לתת אישור לזה??
ולגבי הכתבה, המציאות מוכיחה שרוב הציבור אין לו כוח לפרשנויות ארוכות ולכתבות עומק, עובדה, רוב הכתבות המעמיקות בנושא ברצינות מסכימות כי אין סיבה לגיוס עולם התורה, ועדין הציבור במדינת ישראל לא שינה את דעתו, דווקא כתבה כזאת שנותנת הצצה למה לומדים כמה לומדים ואיך חיים ומתפרנסים בעולם הזה, יכולה להשפיע הרבה יותר,
ועד כמה שאני מכיר את חסידות קרלין, הם קיבלו אישור!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/2/2013 09:13 לינק ישיר 

ראשית חסידות קרלין היא אחת החסידיות אם לא החכמות והפיקחות יותר מבתוך המחנה החרדי - יש להם אדמו"ר משופשף שמנהיג אותם ברמה גבוהה מאד אז באם מישהו יכול לדברר זה אולי הם 
בנוסף מי קבע את המושג ציבור חרדי - אני לא צריך דוברים ולא יחצני"ם ואף אחד שלא ידבר בשמי - כל אחד שידבר בשמו - אנחנו בקושי מסתדרים בוועד בית, בביהכנ"ס השכונתי  - אז אתה רוצה שניהיה דבוקה אחת ברמה ארצית - זו הזיה - יש כמה אנשים שדיי מתפרנסים מכל הסיפור הזה כמו משבקי"ם מנכלי"ם ושאר דוברים - אבל חוץ מהם אף אחד לא מוענין במושג ציבור חרדי - 
וסתם שתדע כתבות ב TV תמיד יראיינו דוקא אנשים פשוטים ואפילו עילגים בכדי לקבל תוצאת מסך מרתקת ומשדרת אמינות - לאחר זה יקחו כמה מילים מדובר רישמי 
יום מקסים לכולם - כולנו לבקו"ם 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/2/2013 12:03 לינק ישיר 

קונלמיל כתב:
ראשית חסידות קרלין היא אחת החסידיות אם לא החכמות והפיקחות יותר מבתוך המחנה החרדי - יש להם אדמו"ר משופשף שמנהיג אותם ברמה גבוהה מאד אז באם מישהו יכול לדברר זה אולי הם

לא ממש ראינו חוכמה בדיבורים שלהם.

יכול להיות שבאמת אין שום דרך להסביר לחילוני את העמדה החרדית, ואין טעם לנסות את הבלתי אפשרי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/2/2013 12:11 לינק ישיר 

ומי נתן רשות לכל דוברי הציבור החרדי מטעם עצמם שגורמים נזק יותר מאשר תועלת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/2/2013 12:23 לינק ישיר 

סליחה מדינה דמוקרטית הם לא צריכים לקבל אישור לדבר מאיש וכמובן שהם דיברו רק בשם עצמם וזוהי זכותם המלאה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/2/2013 17:33 לינק ישיר 

דיברתי עם אמא שלהם והיא אמרה שזה בסדר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/2/2013 21:57 לינק ישיר 

סינטין - אין כל טעם להסביר לחילוני מה שמירת עיניים הוא לעולם לא יבין את זה לעולם - זה או שאתה נולד בזה או שאתה לא קשור
מה שקשה להסביר ואולי לא מוצדק 

באם אכן יוכח על ידי וועדה מיקצועית - גם אייכלר אמר את זה אתמול בפגוש את העיתונות- כי יש צורך אמיתי בגיוס חובה ויש צורך בעוד כמות של בשר 
ובאם אכן יקימו סניף של צבא חרדי 
אז לא יהיה שום מנוס לגייס אברכים בדגש על אברכים ולא על בחורים אולי לא ל3 שנים אבל אז לא יהיו שום תירוצים 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > קרלינרס מטבריה- קיבלתם אישור לדבר?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר