בית פורומים בחדרי חרדים

מי זה אדון דוד בלוך?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/2/2013 02:17 לינק ישיר 


דבריו בהרצאה שבקישור ממש מדוייקים, אם אפשר להגדיר זאת כך. הוא ממש מפצח את הדי.אן.אי. החרדי ומגדיר אותו כמו שהוא, אולי זה לא כל כך נח לכמה אנשים? אגב, בדבריו הוא נותן את הדבר לפיו אפשר לבחון למה תוקפים אותו בצורה כה מזלזלת ולא מכבדת, , הוא מסביר שאצל החרדי המצוי, יש ערך נעלה אחד, להמשיך להיות חרדי, ומפניו נדחים כל הערכים האחרים, ומי שמפריע לזה , נרדף.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/2/2013 09:28 לינק ישיר 

לא שמת לב שהוא מסכים עם העיקרון הזה שזה אכן הערך העליון. הוא מדגיש את האמת שבסגירות כהגנה. הוא אינו אומר שמי שחולק על זה נרדף כי הוא מסכים עם העיקרון הזה ודו"קדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/2/2013 09:56 לינק ישיר 

חזקואמץ כתב:

הרצאה יפה מאוד.


ההרצאה ממשיכה בעוד שני חלקים. מומלץ לצפייה (והפנמה):

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/2/2013 11:50 לינק ישיר 
דברי חכמים בנחת נשמעים

פרי בשל,
זלזול ופגיעה בביטויים  מעליבים כמו "אדון בלוך"  וכדו' לא משכנעים אף אחד.  זה רק מוריד מכבודך. 
שנית, 'דברי חכמים בנחת נשמעים'.  
קרא בעיון ואת דבריו , האזן לו בניחותא.... חשוב קצת.... ואז תגיב.....דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/2/2013 11:52 לינק ישיר 

momeir כתב:
פרי בשל,
זלזול ופגיעה בביטויים  מעליבים כמו "אדון בלוך"  וכדו' לא משכנעים אף אחד.  זה רק מוריד מכבודך. 
שנית, 'דברי חכמים בנחת נשמעים'.  
קרא בעיון ואת דבריו , האזן לו בניחותא.... חשוב קצת.... ואז תגיב.....


הוא לא אשם בכך, זה החינוך שהוא קיבל אצל ...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/2/2013 14:00 לינק ישיר 

לא עברתי על כל דבריו ועוד לא הקשבתי להרצאותיו. רק אומר שלא כל מי שחושב, חושב ישר.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-22/2/2013 14:21 לינק ישיר 

נכון מאד

ולא כל מי שכותב, כותב דברי הגיון!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-22/2/2013 14:22 לינק ישיר 

בכירים כתב:
לא עברתי על כל דבריו ועוד לא הקשבתי להרצאותיו. רק אומר שלא כל מי שחושב, חושב ישר.


הפלא ופלא !

המצאת המאה, חילך לאורייתאדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/3/2013 01:27 לינק ישיר 

אזנים_לכתל כתב:
הרב דוד בלוך בשבילך:
"את הרב דוד בלוך הכרתי לפני כמעט 30 שנה.  הוא לא הכחיש לרגע שמטרה קדושה לפניו, והיא לקרב תלמידים רבים ככל האפשר אל העולם החרדי, מה שכוּנה בפינו "להשחיר" או "לשרוף". "
http://acheret.co.il/?cmd=articles.225&act=read&id=1259הייתי נחשב מה'שורפים' הכי גדולים ושכנעתי הרבה מאוד בחורים, בניגוד לדעת הוירהם, להמשיך לישיבות חרדיות. אמנם עבור חלק מהם זה היה הצלת נפשות ממש, אבל כמשהו קטגורי זה היה לא פייר. סברתי אז שאלו הישיבות היחידות שמגדלים בהן בני תורה ברמה גבוהה. כיום במחשבה לאחור אני חושב שמאז קמו הישיבות הלאומיות המפוארות, לא היית  צריך להמשיך ולשלוח לישיבות חרדיות נגד רצון ההורים. זה היה חמור מאד. יכול להיות שחלק מהדברים נעשו אז כדי לקבל לגיטימציה פה" הוא אומר ומצביע דרך החלון לעבר הרחוב הבני ברקי.

בשבע


וע"כ נאמר 'תוהא על הראשונות'

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/3/2013 08:50 לינק ישיר 

לכתבה המלאה ב"בשבע"

http://www.inn.co.il/Besheva/Article.aspx/12997דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/3/2013 09:17 לינק ישיר 

אם יהודי רוצה לחזור בתשובה מי אתה שתצחק עליו?
הרב הזה טוען שהוא עשה מלאכתו רמיה ובעת שקיבל משכורת מישיבה תיכונית לד"לים של בני עקיבא שכנע אותם ללכת לישיבות חרדיות בניגוד לדעת הוריהם שמשלמים לו משכורות.
מה לא בסדר בכך שהוא מתחרט על כך שגנב את דעת הבריות?
כנראה שפותח האשכול נוהג לעשות זאת בלא הרהורי חרטה או תשובה.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/3/2013 10:32 לינק ישיר 

אפיקטוזין כתב:
 הייתי נחשב מה'שורפים' הכי גדולים ושכנעתי הרבה מאוד בחורים, בניגוד לדעת הוירהם, להמשיך לישיבות חרדיות. אמנם עבור חלק מהם זה היה הצלת נפשות ממש, אבל כמשהו קטגורי זה היה לא פייר. סברתי אז שאלו הישיבות היחידות שמגדלים בהן בני תורה ברמה גבוהה. כיום במחשבה לאחור אני חושב שמאז קמו הישיבות הלאומיות המפוארות, לא היית  צריך להמשיך ולשלוח לישיבות חרדיות נגד רצון ההורים. זה היה חמור מאד. יכול להיות שחלק מהדברים נעשו אז כדי לקבל לגיטימציה פה" הוא אומר ומצביע דרך החלון לעבר הרחוב הבני ברקי.

בשבע


וע"כ נאמר 'תוהא על הראשונות'


לטענתו הוא לא "תוהא על הראשנות" אלא הוא "חוזר בתשובה".

ולענ"ד הוא צודק בדבריו, כי השיטה ששרפו בחורים בזמנו הייתה, שלקחו בחורים שחשקה נפשם בלימוד התורה בצורה עיונית ולמדנית, ובמקום לתת להם אפשרות לממש את שאיפתם לגדול בתורה ויר"ש, ללא שישנו את סגנון ואורח החיים שלהם,
לקחו ורתמו את רצונם העז ללימוד התורה וע"י כך "שרפו" אותם ושטפו להם את המוח בהשקפות חרדיות אנטי ציוניות,  וגרמו להם לשנות כליל את אורח חייהם, כנגד החינוך שהם קיבלו אצלם בבית. ולא אחת "שריפתו" של הבחור גרמה לו לנתק קשה וכואב מהוריו ומשפחתו.

וזה טענתו של הרב בלוך ש"השרפה" שלהם הייתה טעות, כיון שהיינו צריכים להקים עבורם ישיבות לאומיות איכותיות, שישימו דגש על לימוד התורה בעיון, וכן על שמירת ההלכה בצורה קפדנית, בלא "לשרוף" אותם ולשנות להם את השקפת החיים שהתחנכו בה, ולגרום לשבר כה גדול בינם לבין משפחתם.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/3/2013 12:16 לינק ישיר 

עכשיו רואה את המאמר שלו, מעניין. אחד שחושב ולא איזה אידיוט שטוף מח שלא רואה מה קורה סביבו כמו רוב עדר הכבשים החרדי שמונהג על ידי חבורה של עיזים קשישים ועיוורים וחבורה של עסקנים שמנים.

באמת מוזר איך בתוך העדר הזה צץ מישהו עם מח. משונה מאודדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/1/2014 00:27 לינק ישיר 
מי/מה לדעתכם עקץ את 'אדון בלוך' שגרם לו לירות לכל הכיוונים ?

מועדון הנוצצים של הסלבס החרדי: ה"משגיחים החדשים" - קווים לדמותם

חברי מועדון נהנתני זה הם "חרדים מודרניים" (שם מכובס ליראי שמיים לייט).

בחוג הסילון הנוצץ הזה חברים אנשי תקשורת חרדית, פוליטיקאים (בעיקר והלוחשים על אוזניהם), אנשי תעשיית המוזיקה, אנשים המפורסמים בעושרם ,עוד כמה שחצנים ורב מפורסם לקישוט. הם אנשי גם...וגם...(משפט המאה: "שחרור רוצחים לא ראוי וכואב, אך אני סומך על ביבי". ד.ל) הם נזהרים שלא לגור בריכוזים חרדים (מלוכלך וצפוף שם, מלא מלא דוסים קטנים) אך גרים מספיק קרוב כדי להתפלל בשבתות "חניכי יוצאי...", מנייני קרליבך או קרוב לאדמו"ר שלהם.

לבוש: בימות החול, ללא חליפה ומגבעת, חולצה צבעונית בהירה (אנחנו לא פנאטים). בשבת, חליפה ללא מגבעת, ואם הוא מבית חסידי יעטה לגופו בגד משי מבריק ויקר עד מעל הברכיים, גארטל וכובע קנייטש.

בשבתות קיציות יצעדו מעדנות עם בנות זוגם ברחובות קריה לראות ולהיראות. ואם תרצה שלא להיכשל בראיה אסורה, יש להשפיל מיד את העיניים.

'גם וגם' - בפסח ייסעו למלון באילת או ב-"איי יוון" עתירי החופים, אך יקפידו שהמלון לא יגיש "שרויה" חס ושלום - הם חסידים!!

קשרים: בכל שיחה מזדמנת איתם תשמע כבדרך אגב "כשישבתי פעם עם [שם של מפורסם מושא קנאה] הוא אמר לי תשמע ידידי...ואני הסברתי לו...והוא מיד הסכים איתי".

חינוך: תכופות יצהירו ברגש "אנחנו מקנאים באברכים שיושבים ולומדים. אח...כמה הייתי שמח להיות אברך לולא שנאלצתי...", אך את בניהם ישלחו ל-'ישיבות תיכוניות' (אחרי הכל צריך פרנסה). לאחר סיום הישיבה התיכונית, יפעילו את הקשרים המתאימים להכניס את בניהם ספוגי זוהמת האינטרנט, לישיבות יוקרתיות. כי התירה היא מעל הכול (וגם לא יזיק לשידוך נוצץ). לאחר החתונה היידה ללימודי פרנסה או לביזנס.

אנשי התקשורת שבהם ישוררו שירי הלל לעוני (המחסור מביא לרוחניות גבוהה, הם יסבירו). ממרום המיקרופונים ומערכות העיתונים, יספרו לנו בהתרגשות, כמה מאושרים הם דחוקי הפרנסה. בסיום השידור או כתיבת המאמר ירוצו צוחקים כל הדרך אל הבנק.

השקפתם קנאית, לשונם מורגלת בכל המנטרות התוקפניות כלפי חילונים ודתיים לאומיים (על חלק מהמנטרות יש להם זכויות יוצרים). עצם החיבור שבין הרב פלוני לח"כ מהבית היהודי לקידום חוק ממש מגעיל אותם (איזו אנינות נפש). כאשר יגנו את בנט או שטרן ואחרים בתקשורת, לא יוסיפו אפילו מילת הערכה אחת על שבעבר חירפו נפשם למען עם ישראל (הם עצמם יכולים להציג עשיה חיובית??) לטעמם, הם רק רודפי יהדות ותו לא!

הם יתקפו בזעם 'קדוש' חרדים שלא מוכנים להצטרף למקהלת הקנאות או רואים כשלים מוסריים או מעשיים בהתנהלות הציבורית החרדית. "אתה לא חרדי" או "חרדי מתרפס"  הם יטיחו בו, גם אם התנהלותם היומיומית של נשואי אמירות אלה חרדית לחלוטין על כל סייגיה וחומרותיה, (המגנים על המשפחה מפני פיתויי הרחוב, שלא כמוהם). הם ימשיכו וידביקו בהם תוויות גנאי בטבעיות בלי שאפילו קו דק של סומק יופיע בפניהם מדושנות העונג.

הבילוי החברתי המועדף עליהם יהיה תמיד עם נוצצי החברה החילונית, כולל המתועבים שבהם בפורומים המשותפים או בפאנלים (רק לשם שמיים- ברור! - גם הרב שם). משאת נפשם היא לקבל את המחמאה "אתם אמנם דוסים, אבל אתם חבר'ה לעניין". משפט שכזה נמסך כשמן מבושם בעצמותיהם.

הם נמסים מאושר כאשר זמרים חילונים מגלים רגשות יהודיים, וזמר חוזר בתשובה לדידם הוא ההוכחה המוחלטת לאמיתות התורה.

בשיחות סלון פנימיות על וויסקי במאות שקלים, דג מלוח ישר מנורווגיה (תולעים? הכשר? שטויות! כל מה שמעניין את הבד"צים הוא אך רק כסף. זה ידוע!) או במסעדה יוקרתית, יספרו זה לזה על מקומות אקזוטיים בעולם בהם ביקרו, ויצחקו בכל פה על הפרימיטיביות של החרדים לבושי השחורים גם בחדשי הקיץ, על הולדת ילדים רבים מידי ועל בורותם של החרדים במנעמי העולם ועוד...

הם מחזיקים אייפון וטאבלט (טוב, אי אפשר להיות כזה מיושן) ובפנים סמוקות מזעם יכעסו על מי שאינו שומע ל-"גדולי הדור".מגדיל לעשות אחד בשם "דודי" שעל גסותו - פרנסתו, ועל בהמיותו - פרסומו, המגדף יום יום את כל מי שמפלג את החרדים, ועל מפלגת הבית היהודי שצוררת את התורה.

"המשגיחים החדשים" הם בקיאים בכל תוכניות התועבה שבטלוויזיה (אין ברירה, חייבים להתלכלך כדי לדעת על מה למחות). אך בכל שידור או כתבה יקשטו את דבריהם בדברי תורה (ששמעו מרבנים שרוב שבחם-בפניהם) ויטיפו ליתר יראת שמים טהורה, להתמדה בתורה, לאצילות הנפש לרגש בתפילה וציות מוחלט לגדולי הדור.

מגדיל לעשות זמר רוק "ישיבישער", שלאחר שבוע עמוס הופעות רוק בפני תערובת גברים נשים מתלהבים בלבוש חושפני, יש לו פינת תקשורת בה הוא מטיף לנו בחן, מוסר על חובת האדם בעולמו. כמה מרגש!

הם מפרנסים זה את זה ב"תן לי ואתן לך" - הרב יקשט בקביעות את מסיבות הראווה שלהם (חתונות או סתם נשפי יוקרה) בדברי תורה מצוחצחים שלא מחייבים כלום ("אידישקייט"), והם יגמלו לו בפעילות נמרצת כדי שבנו ייבחר לרב ראשי. ימשיכו ויספרו בתקשורת איך הרב הראשי הולך קילומטרים ממקום למקום למסור שיעורים בכל העיר ועד כמה פוקדים אנשים פשוטים את בית אביו.

בהידור רב יערכו "קידושים" בבית הכנסת של האדמו"ר או "חניכי..." כהודאה לקב"ה על כל הטוב אשר גמלם, ויאיצו בגבאי לסיים את התפילה מהר שיישאר זמן למנות הגורמה שהכינו ל-'קידוש'.

אצל בעלי העסקים שביניהם, מכל כיס יציץ קמע לפרנסה, וכל יום לאחר 'מנחה קצרה' ומהירה יקפידו מאוד להאריך כמונה מעות באמירת פיטום הקטורת מתוך קלף בכוונה רבה - סגולה לעשירות.

הם 'גם וגם' - הם גם חב"דניקים ללא שום מחויבות מעשית בשל כך, הם גם ברסלבר'ס ללא ההקפדה יתירה ב-"שמירת הברית", לאומן בראש השנה יקפידו לנסוע (שהרי הסיכויים לקבל שנת בריאות ועושר מר' נחמן רבים יותר מאשר לו היו מבקשים זאת ישירות מהקב"ה). ובכלל, אמירת ה-'תיקון הכללי' מוחקת באחת את כל איסורי ה-"לא תתורו" שעברו ועוד יעברו.

בלימוד תורה הם כחניכי ישיבות ליטאיות. אין להם עניין להשתתף דרך קבע בשיעורי דף היומי. זה רק ל-'בעלי בתים'. לו היינו לומדים משהו היינו לומדים רק בלומדעיס.

הם אלופי ה'זיצים'. יתרפקו בערגה על שירי קרליבך בחדר חשוך מואר בנרות (אם זה מזכיר לכם את ערבי נוער הנרות שלאחר רצח רבין או ליד ביתו של אריק איינשטיין - לא טעיתם. התרגשות וערגה ללא מחויבות, מין הנאה נפשית שכזו) ובעצימת עיניים דביקה ישירו לולא תורתך...לב טהור...צמאה נפשי...אוי אוי אוי רבונו של עולם...וטהר לבנו...

לו יהי!!

(מקור)תוקן על ידי אפיקטוזין ב- 15/01/2014 00:31:41
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-15/1/2014 00:34 לינק ישיר 

הפורום שלנו מלא באנשים "מוזרים" כאלו
ולמה מוזרים במרכאות?
לכאורה הם מוזרים, כי הרי הם חרדים, והם שונאים חרדים שנאה חולנית שאי אפשר לעצור אותה
אך לא היא -
נח להם לתקוף את הציבור החרדי כאילו מבפנים, כאילו הם חרדים טובים שרק רוצים לתקן את הציבור שלהם
זה נראה יפה יותר מהאמת האמיתית, שאין ביניהם ולחרדים שום קשר, הכיפה שעל ראשם תחפושת פורימית בלבד. והם תוקפים חרדים כמו כל חילוני ממוצע.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מי זה אדון דוד בלוך?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
לדף הקודם 1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.