בית פורומים בחדרי חרדים

האם לפי תורת רבנו חייבים להאמין ביציאת מצרים? כנראה שלא.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/4/2013 08:48 לינק ישיר 
האם לפי תורת רבנו חייבים להאמין ביציאת מצרים? כנראה שלא.

הטרול דרול בבלוג שלו כותב את המילים האלו:

הרי יציאת מצריים, אם בכלל התרחשה ובזה אני לא מאמין בכלל, היא התרחשה בערך אלפיים שנה לפני האחשוורוש וידידיו?
אני בסדר עם ההיסטוריה? אבל העניין הוא, שבאמת יציאת מצריים היא עניין שמעל לזמן. גם אם זה לא קרה בפועל, מדובר בתהליך רוחני שמתרחש בכל שנה ושנה וזה גם מה שכתוב בהגדה.

תוקן על ידי בכירים ב- 03/04/2013 08:49:23

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 10:11 לינק ישיר 

בכירים כתב:
הטרול דרול בבלוג שלו כותב את המילים האלו:

הרי יציאת מצריים, אם בכלל התרחשה ובזה אני לא מאמין בכלל, היא התרחשה בערך אלפיים שנה לפני האחשוורוש וידידיו?
אני בסדר עם ההיסטוריה? אבל העניין הוא, שבאמת יציאת מצריים היא עניין שמעל לזמן. גם אם זה לא קרה בפועל, מדובר בתהליך רוחני שמתרחש בכל שנה ושנה וזה גם מה שכתוב בהגדה.

תוקן על ידי בכירים ב- 03/04/2013 08:49:23

זה מזכיר לי את הבדיחה הישנה.
ליטאי וברסלבי משוחחים.
אומר הליטאי "אתם הברסלבים סטיתם מהדרך. הרי כל הזמן אתם מדברים מרבינו ורבינו ואת הקדוש ברוך הוא שכחתם."
עונה לו הברסלבי "תראה איזה גדול רבינו, שבזכותו אפילו ליטאי נזכר בקדוש ברוך הוא." 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 12:57 לינק ישיר 

ואנחנו זכינו שברסלבר מדבר על המשיח.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 13:08 לינק ישיר 

למה מביאים את זה לכאן?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 13:11 לינק ישיר 

"רבנו" היחיד זה משה רבנו עליו השלום.
ועי' בשלושה עשר עיקרי האמונה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 14:05 לינק ישיר 

לא ראוי לצטט דברי כפירה ללא צורך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 14:31 לינק ישיר 

עצכ"ח זה כאן?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 16:44 לינק ישיר 

asher177 כתב:
למה מביאים את זה לכאן?

דווקא לא אכפת לי שהוא הביא את זה, למרות שאין לי ספק ברוע כוונותיו, אבל בברסלב ביזיונות זה חלק מהדיל.

העניין הוא שאמונע זה מדריגה ולמדריגה כזו טרם הגעתי.
כל דבר בזמנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 18:07 לינק ישיר 

חחחח, תענוג עם הטרול דרולל.

רמת הבנה כמו של ילד בן ארבע.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 19:31 לינק ישיר 

אני ברסלב ואני מודיע שמי שכותב כך הוא כופר גמור.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 19:38 לינק ישיר 

דרול -

למה כוונתך כשאתה כותב בבלוגך, על יציאת מצרים: "אם בכלל התרחשה ובזה אני לא מאמין בכלל" ?
האם אינך מאמין שבני ישראל היו במצרים ויצאו משם, או שאינך מאמין שהתרחשו הניסים המסופרים?
אם כאפשרות הראשונה, למה לא? קראת יותר מידי מחקרים חדשניים של הפקולטה למדעי החרטא?
אם השנייה, למה לא? האם אינך מאמין שהקב"ה עושה ניסים? או שעד שתגיע ל"מדרגת האמונה" אתה גם כופר בעיקר?
ואת זה שיציאת מצרים היא תהליך רוחני, אתה יודע מידיעה או מאמונה?
ואת זה ש"אמונה היא מדרגה"?
ואולי אתה רק מאמין שאינך מאמין אך מאחר וטרם הגעת למדרגת האמונה היה מוטב לך לשבת בתוך עמך ולא להאמין לעצמך, ובטח שלא להפיץ את כפירתך.
וכל זה למדת מברסלב?
ושאלה אחרונה - האם אתה מוטציה חדשה של ברסלב או שכולם שם סוברים כמוך?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 19:46 לינק ישיר 

אני לא חושב שאתה צריך להכניס את רבי נחמן לנושא זה ואתה עכשיו מכפיש את כל ברסלב בדבריך

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 20:27 לינק ישיר 

.

אני לא מכיר אף יהודי, כולל כאלו שעדיין אינם שומרים תומ"צ, שלא מאמין ביציאת מצרים.

למען האמת, גם גוים רבים מתייחסים לכך כאל עובדה ידועה, כולל חכמי הנוצרים והמסלמים.

אבל כופרים היו תמיד, ומעניין כי כבר יוסף בן מתתיהו "טיפל" בגוי אנטישמי אחד כזה - אפיון היה שמו.

אם נתמצת את דבריו, עמים נוהגים להמציא לעצמם מוצא מפואר, לא מוצא נבזה. עם שטוען כי הם היו עבדים - וכי הם למעשה צאצאי עבדים משוחררים - זה בזיון גדול.

אף אחד לא היה יכול להמציא דבר כזה, ודאי לא לרצות את זה.

ולכן זה לא רק נכון לנו, כמאמינים, זה גם הדבר הסביר ביותר, מבחינה הגיונית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 20:31 לינק ישיר 

חרד_חדש כתב:
דרול -

למה כוונתך כשאתה כותב בבלוגך, על יציאת מצרים: "אם בכלל התרחשה ובזה אני לא מאמין בכלל" ?
האם אינך מאמין שבני ישראל היו במצרים ויצאו משם, או שאינך מאמין שהתרחשו הניסים המסופרים?
אם כאפשרות הראשונה, למה לא? קראת יותר מידי מחקרים חדשניים של הפקולטה למדעי החרטא?
אם השנייה, למה לא? האם אינך מאמין שהקב"ה עושה ניסים? או שעד שתגיע ל"מדרגת האמונה" אתה גם כופר בעיקר?
ואת זה שיציאת מצרים היא תהליך רוחני, אתה יודע מידיעה או מאמונה?
ואת זה ש"אמונה היא מדרגה"?
ואולי אתה רק מאמין שאינך מאמין אך מאחר וטרם הגעת למדרגת האמונה היה מוטב לך לשבת בתוך עמך ולא להאמין לעצמך, ובטח שלא להפיץ את כפירתך.
וכל זה למדת מברסלב?
ושאלה אחרונה - האם אתה מוטציה חדשה של ברסלב או שכולם שם סוברים כמוך?

נתחיל מהסוף,
בברסלב יש כל מיני סברות, אני מסופק אם ישנם רבים שם שהשקפתם דומה לשלי, באיזשהו עניין.
לגבי יציאת מצריים, מה אני אגיד לך? לא נראה לי שהתרחשה כמו שמתוארת לתלמידי הגנים ובית הספר העממי. יותר נראה לי מה שההיסטוריונים גורסים, שהיה עם שנקרא ההיקסוס שגר תקופה מסויימת במצרים ואז הסתלק משם והתיישב פה.
הסיפורים של המכות ובקיעת הים, נראים לי יותר כמו מיתולוגיה בסגנון מיתולוגיות אחרות בעולם העתיק.

ככה נראה לי, אני לא מעמיד פנים שאני משהו שאני לא.
בוודאי הייתי רוצה להיות בעל אמונה שלמה, כמו חסידי ברסלב משכבר, כמו הרב בנדר זצ"ל והרב הורוויץ זצ"ל , אבל הם היו בעלי מדרגה, עובדי השם, איפה אני ואיפה הם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 20:39 לינק ישיר 

(אל) תאמין במה שאתה רוצה, אבל טוב לדעת עם מי יש לנו עסק. כמו שאתה אומר, שלא נעמיד פנים שאתה משהו (חרדי כ)שאתה לא.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/4/2013 20:45 לינק ישיר 

דרולל מה השם שלך ושל אימך

תוקן על ידי ori83 ב- 03/04/2013 20:46:49

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > האם לפי תורת רבנו חייבים להאמין ביציאת מצרים? כנראה שלא.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 לדף הבא סך הכל 4 דפים.