בית פורומים בחדרי חרדים

סטנלי פישר על הכפלת המגזר החרדי: זה לא יכול להמשיך

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/6/2013 11:01 לינק ישיר 
סטנלי פישר על הכפלת המגזר החרדי: זה לא יכול להמשיך

נגיד בנק ישראל היוצא סטנלי פישר; יש עוני בלתי נסבל אצל הערבים והחרדים. צריך לטפל בזה. בעיה נוספת היא הבעיה הדמוגרפית - תוך 17 שנים האוכלוסייה החרדית תכפיל את עצמה - "זה לא יכול להמשיך".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2013 11:10 לינק ישיר 

זו לא פעם ראשונה שסטנלי פישר מתבטא בעניין ומבלי להביע עמדה אם הוא צודק או לא לפי התרשמותי הוא לא עושה זאת ממניעים אנטישמיים אלא בס"ה הוא ממלא את חובתו להביע את דעתו המקצועית על עתיד הכלכלה הישראלית

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2013 11:21 לינק ישיר 

פרעה כבר הקדים אותו כשאמר פן ירבה.
עברנו את פרעה ונעבור גם את סטנ(ד)לי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2013 11:48 לינק ישיר 

לנצח ברור שזה לא יכול להמשיך, אם יש היום 750,000 חרדים וכל 17 שנה הם מכפילים את עצמם זה אומר שתוך 100 שנים יהיו 48,000,000 (ארבעים ושמונה מיליון) ובתוך 200 שנה למעלה מ-3 מיליארד.
אבל ברגע שיהיה קשה הגידול הדמוגרפי יואט, יעצר ואף יסוג.
הסיפור שחביב עלי בהקשר הזה הוא האיראני - אחת התערומות הגדולות של האיסלמיסטים על השאה הייתה נסיונו לעודד תכנון משפחה, ואכן כאשר עלו לשלטון הם בטלו את המדיניות, עודדו (במילים) משפחות גדולות וגידול האוכלוסיה באיראן היה מהגבוהים בעולם באותה תקופה, לאחר כמה שנים בשלטון הם הבינו - כמו משטר השאה לפניהם - שזה גורם קשיים כלכליים ופסקו מלעודד ילודה, מסוף שנות ה-80 ועד השנים האחרונות אף עודדו בפועל משפחות קטנות והציגו את זה כעדיף מבחינה דתית ואכן איראן חוותה את אחת הירידות החדות בשיעורי הפיריון עד שכעת הילודה שם היא מתחת לקצב התחלופה (פחות מ-2 ילדים לאישה בממוצע).
אין סיבה להניח שאנשי הדת היהודים יתנהגו אחרת כאשר האחריות תוטל עליהם או כאשר יעמדו לפני שוקת שבורה, חומייני וחבר מרעיו היו כנים באמונתם לא פחות מכל רב חרדי ובכל זאת כאשר לא הייתה ברירה התגמשו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2013 12:01 לינק ישיר 

לי דווקא, אתה מזכיר סיפור מהחפץ חיים.
מעשה באדם שבא אליו, והתלונן על מצב פרנסתו הדחוק, ואמר לו שאינו מסוגל לחשוב על הגדלת הפרנסה.
החפץ חיים ענה לו במשל, על תרנגולים שביום מן הימים נכנסו ללחץ, כיון שבעל הלול הכניס עוד כמה תרנגולים ללול.
ולא ידעו התרנגולים, שבעל הלול נותן להם אוכל, לפי מספר נפשות.
כי הם תרנגולים, ואינם רואים מעבר ללול.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2013 12:02 לינק ישיר 

ברור , אנשי הדת האיראניים קיבלו הוראה מראש הממשלה שלהם והם הוציאו פסק הלכה בהתאם. אנשי הדת היהודיים יקבלו הוראה מסטנלי פישר ויוציאו פסק תואם... אין סיבה להניח שהם ינהגו אחרת, במיוחד עם סתיו ייבחר. אנשי הדת המוסלמים כנים בדיוק כמוהו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2013 12:08 לינק ישיר 

סגן כתב:
מעשה באדם שבא אליו, והתלונן על מצב פרנסתו הדחוק, ואמר לו שאינו מסוגל לחשוב על הגדלת הפרנסה.
החפץ חיים ענה לו במשל, על תרנגולים שביום מן הימים נכנסו ללחץ, כיון שבעל הלול הכניס עוד כמה תרנגולים ללול.

הכל טוב ויפה בתכלית קורה כאן פשע
אנשים מקימים משפחות בלי לדעת מאיפה הם יחיו
והילדים סובלים מרעב. מי אחראי לזה ? אני לא יודע. אבל לא לטמון ראש בטשולנט ולהגיד יהיה טוב
על הדור שלנו בהחלט אפשר להגיד יתומים היינו ואין אב

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2013 12:16 לינק ישיר 

מזונותיו של אדם קצובין לו.
ותינוק בא וכיכרו בידו. 
אין כל ספק, שמזונותיו של אדם נקצבין לאחר שהקב"ה בודק באגרון המעודכן כמה ילדים יש לכל אחד.

דדווח על תוכן פוגעני

בשלב זה המגזר העני (גם ערבים למי שתמה) מתעלק על המיגזר הבינוני והעשיר. השאלה עד מתי ?

(תיכף יצוץ הכלכלן הגאון ויאמר שהעניים מפרנסים את העשירים במע"מ על הטיטולים שהם משלמים)

דדווח על תוכן פוגעני

סגן כתב:

בקצב הנוכחי (שלדעתך צריך להימשך לנצח) תוך 100 שנה 48 מיליון, תוך 200 שנה יותר מ-3 מיליארד, תוף 300 שנה כ-200 מיליארד, תוך 400 שנה יותר מ-12 טריליון, איפה לעצור? איפה יהיה מקום לכולם להיות ק"ו מזון ופרנסה?
התשובה המיוחסת לחפץ חיים היא וורט נאה, תשובה אני לא מוצא בה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2013 12:23 לינק ישיר 

יש אלוקים בשמים, הוא בורא בני אדם, בקצב שהוא רואה לנכון.
הוא גם מחליט לאיזה הורים לשלוח כל ילד.
וגם, כמה כסף לתת לכל משפחה.

הוא אמור לענות על השאלות הללו, לא אני.
צר לי, אך לצערי הרב אנו אמנם עובד אצלו, אך הוא לא מספר לי מה התכניות שלו.

תוקן על ידי סגן ב- 12/06/2013 12:24:46

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2013 12:27 לינק ישיר 

סגן כתב:
מזונותיו של אדם קצובין לו.
ותינוק בא וכיכרו בידו. 
אין כל ספק, שמזונותיו של אדם נקצבין לאחר שהקב"ה בודק באגרון המעודכן כמה ילדים יש לכל אחד.

אף אחד לא אמר שהם יסבלו חרפת רעב, אבל גם כיכר ליום לא מספיק להעלות אותך מקו העוני..

(תינוק בא ודירתו בידו?)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2013 12:36 לינק ישיר 

כל אחד מקבל כפי שהוקצב לו.
יש שנגזר עליהם לחיות בעוני, ויש בעושר.
לעיתים נגזר על אנשים לחיות תקופות כך ותקופות כך.

תשובות מדויקות רק אצל האלוקים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2013 12:41 לינק ישיר 

אם נגזר אז מה העניין לעבוד? ואם עובדים אז מה העניין של נגזר?

(זה כמו השאלה של הביצה והתרנגולת, האם על אלה שמעשנים הקב"ה גוזר פי 10 יותר סרטן ריאות או שבגלל שהקב"ה גזר על אנשים סרטן ריאות הם נהיו מעשנים..)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2013 12:52 לינק ישיר 

הבאת 3 שאלות נפרדות.
הביצה והתרנגולת, מגיעה מהכופרים, שהרי אנו יודעים שהקב"ה ברא חיות ועופות בששת ימי בראשית.
(וסתם תמוה, למה שואלים על ביצה, ולא על עגל ופרה).
העישון והסרטן, כשם שבן אדם יכול להתאבד, כך גם הוא יכול להזיק לעצמו, לאיכות חייו, ואף לאורך החיים.
כדוגמת האדם שיחליט לא לאכול כלל, ויתלונן על כך שמת בקיצור ימים.
והפרנסה והעבודה היא הקשה מכולם.
שהרי מצד אחד, יש את הגזירה של בזיעת אפיך.
מצד שני, ה' אמר למשה רבינו, קח צנצנת אחת, ותן שמה מלוא העומר מן, והנח אותו לפני העדות למשמרת לדרותיכם, למען ידעו וכו'. (כתבתי מהזיכרון, מקווה שלא טעיתי בציטוט).
בהמשך הדורות, ירמיהו הנביא הוציא את הצנצנת הזו, כמענה לבני ישראל, שטענו שלא לומדים תורה, כי הם עסוקים בזיעת אפם בעבודת האדמה.

מה שבטוח, שהעבודה אינה יותר מהשתדלות, או מחייבת, או שלא מחייבת. ואדם שעושה את המוטל עליו, ה' ישלח לו פרנסה בדיוק כפי שנקצב עבורו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/6/2013 12:58 לינק ישיר 

הדאגה העיקרית היא כמות הצ'למערס. (אנשים קטנים מעוותים ובעיקר מיותרים) בעשרים השנים האחרונות הציבור החרדי ייצר אלפי צ'למערס. וזה דבר מדאיג כבר היום. לציבור הכללי משנה רק המעמסה הכלכלית, או הביטחונית. אנחנו צריכים לדאוג גם לעתיד אופי החברה שלנו שהופך יותר ויותר צ'למערי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > סטנלי פישר על הכפלת המגזר החרדי: זה לא יכול להמשיך
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 9 10 11 לדף הבא סך הכל 11 דפים.