בית פורומים בחדרי חרדים

קול קורא בחב"ד נגד הוצאת ספרים "עוז והדר"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/8/2013 01:44 לינק ישיר 
קול קורא בחב"ד נגד הוצאת ספרים "עוז והדר"לקראת פתיחת שנת הלימודים בישיבות ותחילת 'זמן אלול' - קול קורא מתפרסם וקורא לבחורים לא לקנות גמרות מהוצאת "עוז והדר" ● הסיבה: מערכת ההוצאה מעלימה באופן שיטתי את דברי כ"ק אדמו"ר זי"ע ואת דברי רבותינו נשיאנו מכל ספריה ●"בחוצפתם, הם מעוניינים לקבוע לכלל ישראל מיהו גדול בתורה. ואלו שאינם לרוחם ילחמו בכל דרך על מנת להוציא את דברי רבותינו נשיאנו מכל ליקוט ומכל מקום מתאים, משום שלדעתם אין זה ענין עבור כלל ישראל" ● "ומכאן ולהבא אף חסיד לא ישלח את ידו לקנות ספר מהוצאתם, ופרי הוצאתם לא ייראה ולא ימצא בבתינו, ישיבותינו, ובתי מדרשינו" ● מפרסמי המכתב לא חותמים את שמם אך מבהירים: "קודם לפירסום מכתב נעשו התייעצויות ארוכות וממושכות עם רבנים ומשפיעים העוסקים עשרות שנים בתחום הכאוב" ● נוסח המכתב


http://shturem.net/index.php?section=news&id=65033


תוקן על ידי bracci ב- 08/08/2013 01:46:51
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/8/2013 01:57 לינק ישיר 

לכבוד ידידנו שי' אנ"ש חסידי חב"ד בכל אתר ואתר


זכינו בתקופה האחרונה לתופעה מבורכת של ספרים רבים חשובים ומועילים בכל מקצועות התורה, כמו גם להוצאה חדשה ומפוארת של כל ספרי היסוד מן החומש עד להלכה. תופעה זו זכתה לעידוד רב מכ"ק אדמו"ר נשיא דורנו, שדחף ועודד את כל העוסקים בתחום זה.

לצד השמחה על הלימוד הנוח והאיכותי, עלינו החסידים לגלות מודעות ליחידים העושים מעשים חמורים בתחום זה, לפעמים בכוונה ובמזיד, ולעיתים מתוך חשש תמוה. אך למעשה מתעלמים מחידושי התורה של רבותינו נשיאנו. ובכך מונעים מרבבות רבים של אחינו בני ישראל, לימוד ביאורים אלו, ויתרה מכך את ההכרה בגדלותם התורנית של רבותינו נשיאנו.

בחוצפתם, הם מעוניינים לקבוע לכלל ישראל מיהו גדול בתורה. ואלו שאינם לרוחם ילחמו בכל דרך על מנת להוציא את דברי תורתם מכל ליקוט ומכל מקום מתאים, משום שלדעתם אין זה ענין עבור כלל ישראל.

דברים פרועים אלו, לצערנו נעשים, ולא רק בתקופה האחרונה.

תורת הנגלה המודפסת והידועה לכל מרבנו הזקן, הצמח-צדק, וכ"ק אדמו"ר נשיא דורנו. הוצאה בפועל מכו"כ ספרים חשובים שהפכו לנחלת הכלל.

הזעזוע הטבעי ושאט הנפש העוברים על כל חסיד ממעשים אלו, גדולה שבעתיים אצל כ"ק אדמו"ר נשיא דורנו, עובדות ומענות קודש בענין זה יפורסמו בקרוב. רק נצטט משפט ממענה על התעלמות משו"ע רבנו הזקן בספר מסויים:"עס גיסט בלוט" (דמי נשפך כתוצאה מכך)

ואם על העבר יש למחות מחאה גדולה ומרה, הרי שבזמננו זה, הוצאה לאור ידועה ומפורסמת מוציאה לאור בכל שנה ושנה ספרים חדשים ואיכותיים, ובהם ליקוטים חשובים ומקיפים בכו"כ נושאים. ולא זו בלבד שמובאים בהם מכל החצרות והעדות ממש חוץ מליובאוויטש, הרי שראש ההו"ל אמר כו"כ פעמים בעזות מצח (ואף לא ניסה להביא איזו אמתלא או הצטדקות) כי לעולם לא יצטט מאומה מרבותינו נשיאנו.

וכן הוא עושה, מלבד מספר קטן (ביחס להיכן שהיה מתאים ונחוץ להביא) של ציטוטים משו"ע אדמו"ר הזקן, אין הוצאת "עוז והדר" מביאה לפני הלומדים מאוצרות תורת הנגלה והחסידות של נשיאי חב"ד.

במדור כפתור ופרח בגמרא מתיבתא, בו מובאים ענינים קצרים בעבודת ה' הקשורים לגמרא מכל ספרי החסידות בעולם, לא תמצאו שם דבר מכל ספרי חסידות חב"ד.

בהגדה של פסח שיצאה לאור בשנה זו, תמצאו ליקוט מקיף מכל ההגדות בעולם, אך הגדה של פסח עם ליקוטי טעמים ומנהגים שהאוצרות שבה אינם מפסיקים להפליא כל דורש תורה מכל החוגים זה שישים ושש שנים, לא הוזכרה אפילו פעם אחת.

ביאוריו הייחודיים של הרבי בסוגיית והלכות חנוכה, מתרצים את כל הקושיות מכל פינה בנגלה שבתורה. אך במשנת המועדים על חנוכה, העדיפו להשאיר בשאלה, ולא לצטט מתורת הרבי.

בזמירות שבת שיצא לאחרונה הובא מנהג להדליק נרות שבת ויו"ט לבנות גם קודם נישואיהם, בשם שו"ת אז נדברו, צוות עוז והדר לא שמע שכ"ק אדמו"ר נשיא דורנו בירר הלכה ומנהג זה מן היסוד. ועוד עשרות ספרים שהם נקיים מחשש תורת נשיאי חב"ד רח"ל לא תהא כזאת בישראל.

כך בחידושי הש"ס וההלכה, הרמב"ם וההדרנים ועוד ועוד.

מה אפשר לעשות

אלפי ורבבות בלעה"ר חסידי חב"ד וכלל מעריצי כ"ק אדמו"ר נשיא דורנו אינם מסוגלים לתאר לעצמם שבלא יודעין הם נעשים תומכים מלאים במעשים פרועים ונתעבים אלו.

אלפי הגמרות הנקנים בכל שנה ע"י למעלה משישים ישיבות חב"ד בלעה"ר כ"י בכל שנה, מאות הש"סים הנקנים לכל בית שמוקם, מאות ספרי הסמיכה והכמות העצומה משאר כל הספרים מהווים הכנסה אדירה, ותמיכה איתנה להוצאת עוז והדר.

גם התורמים בתום לב להוצאת הספרים אינם מודעים להשמטת ליובאוויטש ע"י אנשי הצוות, וללא ספק שרובם אינו מסכים

ואינו מוכן להיות שותף להחרמת ליובאוויטש רח"ל, ראשי עוז והדר מתהלכים בהנחה

שמעשיהם האפלים יעברו בשקט, ואיש לא יתבע את כבוד חסידות חב"ד.

ברור הדבר כי אנו החסידים חובתנו לוודאות כי אין לנו שום קשר לאנשים אלו, ואף פרוטה חב"דית לא תעבור לקופתם.

ומכאן ולהבא אף חסיד לא ישלח את ידו לקנות ספר מהוצאתם,

ופרי הוצאתם לא ייראה ולא ימצא בבתינו, ישיבותינו, ובתי מדרשינו.

ואם ישאל השואל. הרי הגמרות בהוצאתם מהודרת ומשוכללת.

אי בעית אימא, שאפילו אם היינו צריכים ללמוד מתוך כתבי יד ומגילות קלף בכדי למנוע שותפות לחילול כבוד רבותנו נשיאי חב"ד, היינו עושים כך.

ואי בעית אימא, ישנם כיום בשוק שלוש הוצאות חדשות ומפוארות של הש"ס מלבד עוז והדר. ובפרטים מסויימים אף עולים עליהם. כך שאין צורך לוותר על נוחות ותענוג בלימוד.

החותמים בתפילה כי מעשים אלו יעברו תיכף מן העולם וייתמו חטאים ולא חוטאים

חסידי חב"ד, ומעריצי כ"ק אדמו"ר נשיאי חב"ד מכלל החוגים

נ.ב. חובתנו לציין, כי קודם לפירסום מכתב זה נעשו התייעצויות ארוכות וממושכות עם רבנים ומשפיעים העוסקים עשרות שנים בתחום כאוב זה שהתכנסו יחד, והם העומדים בראש הנהגת הוועד. וכן עוד כו"כ מגדולי הרבנים והמשפיעים.

כ"ד במנחם-אב תשע"גדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/8/2013 01:59 לינק ישיר 
כפי הנראה זה כבר מלחמה ישנה בחב"ד, שכעת רק תפסה תאוצה...


http://www.col.org.il/show_news.rtx?artID=7845

ויש מי שמוחה: לא ניתן יד למחרימנו!
(יום שני, י''ז חשוון תשס''ה)
בימים אלו, עוסקת הוצאת הספרים "עוז והדר" בהכנת מהדורות חדשות ומשוכללות של שני ספרי יסוד: 1) חמשה חומשי תורה בשתי מהדורות שונות, כשבכל אחת יופיע פירוש רש"י בתוספת ליקוט מורחב של מאות מפרשי רש"י (כרך בראשית א' - כבר יצא לאור). 2) משנה תורה להרמב"ם עם לקט רחב ממפרשיו ושכלולים נוספים.

אחד הגולשים ביקש להאיר את עיננו כי "ידוע לו בבירור, כי הנהלת הוצאת הספרים הנ"ל, נתנה הוראה לעורכי הספרים, להתעלם לחלוטין מביאוריו הנפלאים של כ"ק אדמו"ר ומהזכרת שמו הקדוש! הן בביאורי רש"י והן ברמב"ם. הסיבה להתנהגותם הגסה היא "שיקולים כלכליים", בחושבם כי הספרים "יימכרו יותר טוב" בצורה כזו,
כל זאת, על אף שהכל מודים כי בדורינו הרבי הוא זה שהאיר נפלאות בתורתם של רש"י והרמב"ם והפיץ לימודם בכל שכבות הציבור. פעולותיו הקדושות, הם שהביאו לתשואות שלא נודעו עד כה, בההדרת מהדורות חדשות של רש"י ורמב"ם ומפרשיהם, כולל מהדורה זו עצמה של "עוז והדר" (ולכן, לא רק חוצפה יש כאן, אלא גם כפיות טובה).ל"שיקולים" מעין אלו, בידינו מענה הוגן. נעמוד על המשמר, ונימנע מרכישת ספרים גמרות וכו' מהוצאת "עוז והדר" כל עוד ימשיכו במגמתם להחרים את שם הרבי!בנקל נוכל להשיג את כל הספרים שבהוצאתם, דומים בטיבם ואיכותם - מהוצאות אחרות שאינם ממחרימנו.כמו כן, כל מי שיש לו השפעה כלשהי על חברת הוצאת ספרים זו, יעשה כל שביכלתו לפקוח את עיניהם ולהביאם להחלטה נכונה ונבונה בענין (ויהיו ראויים לשמם הנאה שהכתירו לעצמם).בברכה

מ. ספרןנ.ב. הוצאת ספרים זו, העזה מכבר ליטול לידיהם זכויות שאינם שלהם, והו"ל את "שלחן ערוך רבינו הזקן". בדין נטלו שכרם, ומהדורתם יצאה מלאה בשגיאות גסות וחמורות, ואין כאן המקום לפרטן!


תוקן על ידי bracci ב- 08/08/2013 02:02:13
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/8/2013 02:21 לינק ישיר 

א. חב"ד הם מגדולי המחרימים בדורנו, החרמה מידית של כל מי שלא פועל בדיוק כפי שיטתם (המעוותת כיום, לאחר שלצערנו הרב הרבי שלהם נסתלק מזה למעלה מעשרים שנה).
ב. עוז והדר אכן מחרימים מגזרים מסוימים (מידיעה ברורה בענין ואין ביכולתי להרחיב), אמנם זאת מאחר שהם מקבלים כסף מסאטמר שנמצאת בחוד החנית כנגד הציונות ומי שנתפס בעיניהם כמשתפי פעולה.
זה אמנם זועק וזה עוול נורא, אולם אפשר להבין זאת.
לו חב"ד ישכילו לתרום את הסכומים שסאטמר תורמים, אולי יהיה באפשרותם לבחור מי יהיו במוחרמים (א"כ ברור שהרב לייפער קצת אנטי ציוני בעצמו ומקורב לסאטמר ולמונסי, וקשה להאמין שיוכלו לשנות את המצב הנתון).
אני הייתי ממליץ לחב"ד לפתוח מכון מתחרה, גם כי זה (כמעט) תמיד גורם להגדלת התורה ולהאדרתה, וגם כדי שיוכלו לפאר את הספרים בדברי התורה המיוחדים של רבותיהם. לא חסרים להם מיליונרים כדי לפתוח מכון כזה.
אשמח לעמוד בראשות המכון (ולכה"פ בראשות סניף או אגף)...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/8/2013 07:27 לינק ישיר 

מבט_מלמעלה, פתחת בכד ובחבית וסיימת בבקשת עבודה :) חמוד אתה.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/8/2013 07:34 לינק ישיר 

חידושי הרב קוק זצ"ל, הרב חרל"פ זצ"ל, הרב הרצוג זצ"ל, הרב עוזיאל זצ"ל ועוד רבים וטובים הם גם לא מביאים, יש בזה הרבה בזיון לעולם התורה, זה התחיל עוד מרמב"ם פרנקל שהחליטו מי דבריו ראויים ומי לא מסיבות השקפתיות, אבל בעל המאה הוא בעל הדעה, לא נותר אלא להצביע ברגלים, אולי אם יצטמצם שוק הקונים בצורה משמעותית זה ישפיע במשהו על העתיד וגם על הוצאות אחרות, אך עדיין לא נראה שינוי דרסטי באופק.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/8/2013 12:23 לינק ישיר 

אגב, בעוז והדר (בית שמש) פוטרו בימים האחרונים מאות עובדים.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/8/2013 19:40 לינק ישיר 

איזה מצחיקים אתם,

הרי עוז והדר מוציאים ש"ס שלם "אהלי שם-ליובאביטש", שיש בו תוספת עניפה מאחורה של "מתורת נשיאינו", ושיש לו הסכמה מבית דין חב"ד.

אני לא מכיר את הפוליטיקה הפנים-חב"די, אבל ברור שהמכתב לעיל אינו אינו קשור להחרמת חב"ד אלא ל-כ ס ף!
נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/8/2013 22:02 לינק ישיר 
ש"ס אהלי שם

תוקן על ידי מבט_מלמעלה ב- 08/08/2013 22:07:03
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/8/2013 22:49 לינק ישיר 

בלי שום קשר לחב"ד, ההוצאה הזו חייבת להשתפר.

לפי המתפרסם, יש להם עשרות/מאות עורכים, מן הסתם אנשים שאמורים להיות מקצועיים ורציניים, ואפילו הכי בהרבה מקומות יש להם טעויות בעריכה/שורות חסרות, ניקוד ופיסוק מוטעה ומטעה.

מאד מרגיז להוציא מהבית את המהדורות הישנות, ולקנות מהדורות "מפוארות", ואז לראות שבהרבה דברים הישן עדיף.

וזאת מבלי להמעיט מערכם במה ששיפרו. ושיפרו הרבה.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/8/2013 23:18 לינק ישיר 

בשבועות האחרונים פוטרו מאות עובדים בעוז והדר, כך שאם אתה רואה צורך להגדיל את כמות העובדים ע"מ שיפחתו השגיאות, מוטב שתרוץ מהר ל'גניזה השכונתית', אולי נשאר שם משהו ממה שזרקת.
אבל למען האמת, אני מכיר את המצב פנימה ואין קשר.
נעשים שם מאמצים רבים ע"מ שלא יהיו שגיאות, והחומרים שם עברו הרבה הגהות.
כמה שהמכון גדול יותר, יהיו יותר טעויות, ובאחוזים זה לא הרבה יותר משאר המקומות.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/8/2013 00:18 לינק ישיר 

הבנת_הנקרא כתב:
איזה מצחיקים אתם,

הרי עוז והדר מוציאים ש"ס שלם "אהלי שם-ליובאביטש", שיש בו תוספת עניפה מאחורה של "מתורת נשיאינו", ושיש לו הסכמה מבית דין חב"ד.במכתב המקורי יש תוספת, שהושמטה בגרסה שהובאה כאן:

"הגמרא החב"דית"

כאותו 'דבר אחר' הפושט טלפיו ומכריז טהור אני, הסכים ברוב חסדו ראש עוז והדר להדפיס את גמרתו עם ביאורי רבותינו נשיאינו עבור חסידי חב"ד בלבד.

להגיש את הביאורים לכלל ישראל אינו מוכן בשום אופן, לא מיניה ולא מקצתיה, אך אם החסידים דוקא מעוניינים, יעשו לעצמם גמרא, יכתבו שם כל מה שליבם חפץ, בתנאי שזהו אך ורק עבורם.

גם כאן, לא הסכים להשקיע אפילו פרוטה אחת בהוספות, המסירות נפש מצידו הסתכמה בגביית הכסף על כל גמרא שמכרו.

הדפסה זו, היא ניצחון כפול ומכופל עבור פושעים אלו.

לא רק שהחסידים קונים את ספריו, אלא קונים דוקא את ספריו, וחייבים לעשות זאת מצד התקשרות.

רחמנא ליצלן.תוקן על ידי ש_שנהב ב- 09/08/2013 00:20:49
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/8/2013 00:42 לינק ישיר 

למה שוב ושוב חרמות מצד חב״ד? הרי בסה״כ יש פי כמה וכמה תלמידי חכמים ,חסידים וליטאים.,שלא רוצים להכניס ראשם במחלוקת של רוב גדולי הדור על הרבי. וימנעו עצמם מלימוד בספר מאשר כמה חסידי חב״ד שכן רוצים שיכתבו דברי רבם מה עוד שבהיותי בבתי חברינו החבדניקים שמתי לב ש99אחוז מהספרים הם מהוצאה חבדי״ת בדווקא. והסבירו לנו שזו אידאולוגיה.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/8/2013 04:06 לינק ישיר 

טיפשות ושטות להחרים פירושי ופסקי בעל התניא ובעל הצמח צדק שהם מגדולי האחרונים וה"ז כמו להחרים רעק"א או פני יהושע אך כזאת עשו בעוז והדר למרות שאדמו"רי סאטמר הם נכדי בעל התניא...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/8/2013 11:00 לינק ישיר 

שירונא כתב:
חידושי הרב קוק זצ"ל, הרב חרל"פ זצ"ל, הרב הרצוג זצ"ל, הרב עוזיאל זצ"ל ועוד רבים וטובים הם גם לא מביאים, יש בזה הרבה בזיון לעולם התורה, זה התחיל עוד מרמב"ם פרנקל שהחליטו מי דבריו ראויים ומי לא מסיבות השקפתיות, אבל בעל המאה הוא בעל הדעה, לא נותר אלא להצביע ברגלים, אולי אם יצטמצם שוק הקונים בצורה משמעותית זה ישפיע במשהו על העתיד וגם על הוצאות אחרות, אך עדיין לא נראה שינוי דרסטי באופק.


כמדומה שכאן ההגדרה היותר קולעת היא "בעל הדעה הוא בעל המאה"

אין מה לעשות כי צרכני הרמב"ם בהמוניהם הם הליטאים כך שמבחינת ר' שבתי פרנקל זה היה הבחירה בחיים, ואם בספר המפתח שלו היה מופיע מהרבנים קוק\חרל"פ\הרצוג\עוזיאל\, וכן מחב"ד הרי שהוא לא היה מוציא מעבר לכרך אחד ממחסור בביקוש וירידת העבודה לטמיון

זאת האמת גם אם היא לא נעימה

וכנ"ל בהתאמה להוצאת עוז והדרדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/8/2013 16:09 לינק ישיר 

שמעתי מאחד שעובד בעוז והדר שכל הסיפור כאן זה מחלוקת בין 2 המשווקים של ספרי חב״ד יש את קהת ויש את חיש ובגלל שחיש זה הוא שמשווק את הגמרות של עוז והדר בכל ישיבות של חב״ד וקונה מזה כמיות אדירות הלכו קהת להחרים בגלל שחיש יפסיד כסף!!! הכל סביב פולטיקה וכסף.....דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > קול קורא בחב"ד נגד הוצאת ספרים "עוז והדר"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.