בית פורומים בחדרי חרדים

גברים בצד: נשים חרדיות נכנסות לכנסת

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/8/2013 13:10 לינק ישיר 
גברים בצד: נשים חרדיות נכנסות לכנסת

27 נשים מייצגות את אזרחי ישראל בכנסת ה-19, אף אחת מהן אינה חרדית. למעשה, מלבד אחת – צביה גרינפילד שכיהנה פרק זמן קצר כחברה בכנסת ה-17 מטעם מרצ (ושהיו כאלה שאף ערערו על חרדיותה) – מעולם לא ישבה אישה חרדית על אחד מ-120 מושבי הכנסת. מטבע הדברים, קשה להניח שהמצב הזה ישתנה בקרוב.

את הייצוג החסר הזה, מבקשת היום הוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת לתקן. בפעם הראשונה, יצטרפו אל חברי הוועדה נשים חרדיות , שישמיעו את קולן באופן ישיר ללא מתווכים גברים.

הנבחרת, מורכבת מנשים השייכות לקהילות ולזרמים השונים בחברה החרדית ועוסקות בתחומים שונים בהם הייטק, רווחה, עסקים, חינוך ותקשורת. "השאיפה שלי שהן תתאגדנה כקבוצה עם נוכחות קבועה בדיוני הוועדה השוטפים", אומרת ח"כ עליזה לביא, יו"ר הוועדה. לדבריה, היא כינסה גם קבוצה של נשים ערביות - "מאותה הסיבה בדיוק של חוסר בייצוג". 
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4416137,00.html 

לצפייה בשידור ישיר http://www.knesset.gov.il/live_committees/Live_Committees.aspx

תוקן על ידי שמחה_ריף ב- 11/08/2013 13:18:29

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2013 13:15 לינק ישיר 

הלואי שיצליחו!!! תומך מכל הלב!!!

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2013 13:25 לינק ישיר 

מיהן המכובדות שזכו להגיע לשם ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2013 13:29 לינק ישיר 

פשוט לא בא לנו לאכול את כל ה...בכנסת אז אנחנו לא באות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2013 13:41 לינק ישיר 

מה שהופך את צביה גרינפלד לחרדית  יכול להפוך את כל ה27 חכיו"ת לחרדיות ואז אין שום בעיה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2013 13:41 לינק ישיר 

אז אתן אוכלות את זה במקום אחר ?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2013 13:45 לינק ישיר 

glater100 כתב:

אחת מהן, זאת ששמה הוכתר כאן בפורום במשך שבוע שלם, כמקדשת שם שמיים, שלהבת חסדיאל. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2013 13:50 לינק ישיר 

אפשר לעשות פריימריז בין הייטקיסטית ובין שרית כנציגות הפורום

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2013 18:53 לינק ישיר 

שרית לא חרדית אין לה בעיה להכנס לבית היהודי או ליש עתיד  הייטקיסטית לא תבזבז את הזמן שלה רק בשביל לנבוח בכנסת

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2013 19:08 לינק ישיר 

סיירת_מרן כתב:
מה שהופך את צביה גרינפלד לחרדית  יכול להפוך את כל ה27 חכיו"ת לחרדיות ואז אין שום בעיה
אני לא מכיר את צביה גרינפלד, אבל אני כן מכיר טוב את בעלה ד"ר ג'פרי, איש יקר ואחד האנשים הטובים שאי פעם פגשתי. הוא שומר מצוות ועובד ה' אמיתי, אני חושב שכל מי שאי פעם נפגש עם האדם היקר הזה יסכים איתי שהוא חרד לדבר ה' למרות שהוא לא הולך עם כובע וחליפה. אז אני חושב שמשפחת גרינפלד בגדול היא חרדית.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2013 20:43 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2013 20:47 לינק ישיר 

תוקן על ידי bracci ב- 11/08/2013 20:49:17

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2013 20:56 לינק ישיר 

שמחה_ריף כתב:
glater100 כתב:

אחת מהן, זאת ששמה הוכתר כאן בפורום במשך שבוע שלם, כמקדשת שם שמיים, שלהבת חסדיאל. 

שמחה צר לי להשבית את שמחתך שגם בנושא האשכול הנוכחי היא שיחקה אותה , בבחירות האחרונות שלהבת חסדיאל אמרה לא ל2 מפלגות גדולות שחיזרו אחריה . והפעם ברר את העובדות היטב לפני שתקפוץ להגיב

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/8/2013 21:46 לינק ישיר 

סוף סוף יש נציגות למגזר הנשי בציבור החרדי !

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2013 10:03 לינק ישיר 

צפיתי בוועדה וראיתי שם אמנם נשים שדומות בחזותן לשלהבת חסדיאל, לא מכיר את שלהבת, אבל אם יש כאלו שמסתייגים ממנה, אז היו שם נשים אחרות, מורות, גננות, נשים שמקדישות את זמנן הפרטי לסייע לנשים חד הוריות ונזקקות ומסייעות להן לממש את זכויותיהן.

היה מהנה לראות איך עשרות נשים חרדיות יושבות בוועדה ועומדות על זכויותיהן.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/8/2013 10:07 לינק ישיר 

בזכות נשים צדקניות נגעלו ישראל

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > גברים בצד: נשים חרדיות נכנסות לכנסת
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר