בית פורומים בחדרי חרדים אלעד

פרסום ראשון: רבני קהילות עלו אל הגר"ש בעדני בדרישה לסיים את המו"מ באלעד

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-17/12/2013 22:19 לינק ישיר 
פרסום ראשון: רבני קהילות עלו אל הגר"ש בעדני בדרישה לסיים את המו"מ באלעד

רבני קהילות באלעד עלו בזה אחר זה אל מעונו של הגר"ש בעדני שליט"א חבר מועצת חכמי התורה ומי שהוסמך על ידי נשיא המועצת זיע"א להיות אחראי על עניני אלעד.. כדי שישפיע על יו"ר ש"ס לסיים את המו"מ באלעד בצורה מכובדת וכלשונו השלום והאחווה עדיפים לנו מיצר הנקמנות..
זה המכתב שיתפרסם בחוצות העיר בימים הקרובים בעז"ה ומתפרסם כאן בחשיפה ראשונה...

בס"ד

שובבי"ם ת"ת י"ג טבת התשע"ד

כב' מכובדנו שלוחא דרבנן

הרב אריה דרעי יצ"ו

יו"ר תנועת ש"ס בארה"ק

אנו קבוצת רבני קהילות באלעד פונים אליך לקבל תשובות עבור כמה תהיות בענין המו"מ

לפני הבחירות כב' כינס את כלל רבני הקהילות והבטיח להחזיר את האמון להנהגת ש"ס כדי שהרבנים יתמכו בהנהגה והובטח מצידכם שיתוף פעולה מלא. לצערנו נראה שלא כך הם פני הדברים... (לפני כותבנו הדברים התייעצנו עם המרא דאתרא ידידך הרב מלכה שליט"א)

עירנו אלעד סובלת ממחלוקת וסיקור תקשורתי נרחב בענין וע"כ אנו כרבנים חשוב לנו השקט והשלוה, האחדות ושמחה בין שלל הקהילות ואנו מרגישים יום יום את הנזק הרב והגדול שאנו סובלים מכל המצב שעדיין אין קואליציה ובפרט שהכל עניין של נקמנות ותאוות ניצוח. הדברים אמורים הואיל ופנינו ליו"ר ש"ס באלעד הה צוריאל הי"ו בדרישה לוויתור למען הסבל המתמשך אך טענתו בפיו כי איננו מעורב כלל במו"מ והכל מהדרגים העליונים דהיינו שכלף מקבל הוראות מאריה והכל במטרה לחנך את ר' ישראל פרוש ולעשות חיים קשים (כלשונו) ואם הדבר תלוי בו כבר אחרי שבוע היה קמה קואליציה ומתחיל לעבוד, והראיה שהוא מסתדר עם שאר הדברים והוא צריך משכורת ולא מחלוקת.

אי לכך פנינו למורנו ורבנו הגאון הרב שמעון בעדני שליט"א ועלינו קבוצת רבנים למעונו, למען שישא את משא העם, ונאמר לנו שלא התייעצו איתו כלל ואדרבה לדעתו לא מגיע לתימנים סגנות בשכר הואיל ויש הבטחה לדגל התורה וצריך לסיים המו"מ ולהפסיד בכבוד.

לכך פונים אנו לכבודו לא לתת לעיר להדרדר למבואות אפלים בשביל מניעים פוליטים, ובפרט שאינו מן הנמנע שנצטרך לטובת העניין להשפיע על רבותיהם של כמה מחברי המועצה לפרוש מש"ס לטובת העניין..

נ.ב: דבר מובן ופשוט שלא נחתום שמנו מחמת דאגה לפרנסתנו בעתיד, אבל באין מענה נצטרך לפרסם מכתב זה בתקשורת ובעיתונות

בברכה

ועד רבני הקהילות

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2013 22:54 לינק ישיר 

א. זה לא מכתב של רבנים.
רבנים לא כותבים ככה.

ב. לשיטתך, מי הרבנים שחתמו שם? הרב עוקשי? הרב מלכה?

בקיצור - בובקעס.

ולמה? כי זה לא רק אלעד.
בכל הערים החרדיות יש קושי בהרכבת קואליציה, אז אל תגידו "רק באלעד" - זו בעיה חרדית.

ולפי מה שאני שומע- הציבור הספרדי שהצביע לש"ס די מרוצה בנתיים מהגוש החוסם שרק יוצר לו יותר כח לעתיד. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2013 23:04 לינק ישיר 

עת: המכתב נכתב בעילום שם, לאחר שהם חוששים לפרנסתם.
הם מקיימים בהידור את המצווה: כן תגורו מפני איש.
ובעקבות המכתב, מחר אמורה לקום הקואליציה החדשה.

שלום: תתחדש על הניק!
ותחשוב גם על האמת, ולא רק על השלום!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/12/2013 23:09 לינק ישיר 

מי אמר שיש מי שמזלזל בציבור הספרדי שהוא כזה חסר השכלה מינימלית?
אויויויויוי

להקיא מההתנהלות הזו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/12/2013 00:33 לינק ישיר 

אוי...

איזה פחד יש לכם שמא יתחיל לחץ שיביא בסופו של דבר לסיום המחלוקת, הקנאה, השנאה והנקמה.

כמה חשש!

תסתובבו קצת ברחוב ותשאלו אנשים מהציבור הספרדי אם הם מרוצים מההתנהלות של ש"ס. לא את קומץ מלחכי הפינכה - אותם מתוסכלים שלא השלימו עם קביעתו של הבוחר (ולא - הציבור לא בחר 8 מנדטים לקריספל, אלא 6+2 ורוב בוחרי ה-2 לא בדיוק אוהדים של ש"ס ולא הצביעו כדי שלצברי + אדם נוסף יהיה 'סידור מלא').

תגובות הפחד שלכם מוכיחות שהטענות נכונות גם נכונות. פניכם למלחמה. לא לשלום.

אז תרשו לי לרכך עבורכם את המכה: בסופו של דבר העניינים יסתדרו. מישהו יישבר. פרוש או קריספל או צברי או (צונזר מטעמים טקטיים).

ואז תהפכו ללא רלוונטיים. כי זה מה שהעיר מייחלת לו כבר הרבה הרבה שנים - לדחוק לשוליים את הששים אלי מחלוקת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/12/2013 03:03 לינק ישיר 

מי שכתב את המכתב הוא לא רב ספרדי.
יש בו כמה טעויות טקטיות כל כך שקופות שזה מרגיז שמזלזלים ככה בתושבי העיר.

אאללעעדד
"ששים אלי קרב" זו הגדרה של שחור-לבן ביחס למורכבות העניין.
קח אותי לדוגמא:
אני בהחלט מייחל לשקט שסופסופ ישרור כאן.
אך האם השקט הזה יהיה בגלל שהאשכנזים (הצד שלהם, אתה מבין שזה כולל גם כמה ספרדים) יהיו מרוצים ולא ינהלו מלחמות?

אני מאחל לפרוש את כל ההצלחה שבעולם - כי ההצלחה שלו זו ההצלחה שלי - של העיר שבה אני מתגורר.
אך האם ראוי שחוטא יהיה נשכר? הלוא הוא ( - הליטאים, היח"צנים, וכל מי שחשב במקומו בניהול הקמפיין) האיש שטינף את העיר בקמפיין הנורא והמאוד לא יהודי שהיה כאן בתקופת הבחירות! 

אני רוצה מאוד שהוא יצליח בתפקידו כי הצלחה שכזו פירושה שהעיר תתנהל כראוי
אך האם נכון הוא שהוא יצליח במקום שבו היה שותף (פעיל או סביל) להכשלת אחרים  - כדי שהוא או אי מי אחר שאינו ספרדי יעלה לשלטון?

ברור לי שאם הוא יתנהל בצורה הגיונית וייעזר באמת בצוות הנכון (לא התכוונתי לבדיחה היח"צנית של צוות 100 הימים) - הוא יוכל להצעיד את העיר קדימה.
השאלה היא האם קדנציה מוצלחת אחת לא תגרום לו להרגיש בטוח בעצמו מספיק בשביל להתנהל בפעם הבאה באפלייה והעדפות של ציבורים שונים?
האם הוא אכן חתם על הסכם שבו בפעם הבאה ייבחר מטעמם ראש עיר ליטאי בדווקא (ויבוא מישהו ויאמר שהבחירות כאן לא נעשות על בסיס עדתי) - תוך שהוא וחבריו פועלים (כהצהרתו בעבר) ליצירת רוב שבהמשך יסדר אותם גם בלי הספרדים... 
האם אנו מצויים בתהליך שבהמשכו נמצא את עצמנו כמו בבני ברק שבה החסידים והליטאים מתחלפים ביניהם מבלי לספור את הספרדים?
האם, בראייה קצת יותר רחבה, יש כאן תועלת לציבור הספרדי בכך שפרוש יזכה לשקט , או שמא מותר ורצוי להתעלם מכל הטיעונים הדמגוגיים על 'תקיעת העיר' ולהמשיך בדאגה לאינטרס הספרדי (תוך כדי הצבת מראה למול הציבור הליטאי בעיר...)

אם אתה עוקב אחרי, לבטח הבחנת שאני קרוע בתגובותי בין רצוני בשקט לבין הגישה ההפוכה שאינה דוגלת במלחמה לשם מלחמה - אך בהחלט מבינה את הצורך בהקשחת עמדות למול זאבים שנעטפו  לפתע בעורות כבשים צחורים משלג...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/12/2013 10:48 לינק ישיר 

אז בואו נעשה סדר בדברים,
א. אאללעעדד - אני לא מפחד ממך ומשכמותך, אתם הספרדים שחושבים שכשחילקו שכל הספרדים לא באמת היו שם, רק אתם הצלחתם להיכנס.
ב. למה שהספרדי יתקפל מדרישותיו? אולי שדגל יתקפלו ויבינו שמה שהם רצו לא מסתדר, וזכותינו לדרוש שמה שהיה הוא שיהיה, שני סגנים בעיר שייכים למי שראש העיר לא בא ממפלגתו. הם קבעו את זה, לא אני. אז בבקשה, שיאכלו את מה שהם בישלו!
אלא מה? דגל ששה אלי קרב, והספרדי חייב להתקפל, כי אם לא אז הוא(!) תוקע את העיר, ולא הם!
תספר את זה לעצמך במראה, אולי תשתכנע.

ג. מתוך המכתב ברור, שלא כתבו אותו רבנים כלל, לא אשכנזים ולא ספרדים.
ואם כתבו אותו רבנים, אז אולי אלה כל ה"רבני קהילות" ששרוליק הכתיר ומצא לפני הבחירות...
(יש לו כסף לשלם לכל אלה משכורת של רב קהילה...?) 
יתכבד נא מפרסם המכתב, וינסה לנסח מכתב יותר מכבד ומכובד, אולי אז עוד נתחיל לחשוב אם להאמין לו, במידה ויפרסם אותו דרך אאללעעדד.

ד. אבטיח- יש הסכם ברור שגם שרוליק הניח אותו על השולחן בשידורר חי אצל אבי מימרן, בקדנציה הבאה דגל מתמודדת ושלומי אמונים וויזניץ תומכים בהם, ובסבב שאחריו דגל שלומי אמונים תומכים בויזניץ (על החלק האחרון -של ויזניץ- לא בטוח שהבנתי נכון, כי זה נשמע הזוי... מה הם סחטנים הויז'ניצערס? אסור!) 
אני כספרדי יודע, שאם היום לא נילחם על מוקדי השליטה בעיר, לא בעוד הרבה זמן מהמקום שבו היינו לעיר בשליטה ספרדית (שלא זכתה להצלחה בגלל חוסר זקיפות קומה ללכת ולנצח בחירות בכל קדנציה, ולנהל עיר, ובמקום זאת עשו הסכמים מיותרים שהגישו על מגש של זהב את היכולת של אחרים לשתק את העיר.) לעוד עיר בדומה לבני ברק וקרית ספר, שם לא סופרים אותנו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/12/2013 11:11 לינק ישיר 

עת_לדבר1 כתב:

ד. אבטיח- יש הסכם ברור שגם שרוליק הניח אותו על השולחן בשידורר חי אצל אבי מימרן, בקדנציה הבאה דגל מתמודדת ושלומי אמונים וויזניץ תומכים בהם, ובסבב שאחריו דגל שלומי אמונים תומכים בויזניץ (על החלק האחרון -של ויזניץ- לא בטוח שהבנתי נכון, כי זה נשמע הזוי... מה הם סחטנים הויז'ניצערס? אסור!) 
אני כספרדי יודע, שאם היום לא נילחם על מוקדי השליטה בעיר, לא בעוד הרבה זמן מהמקום שבו היינו לעיר בשליטה ספרדית (שלא זכתה להצלחה בגלל חוסר זקיפות קומה ללכת ולנצח בחירות בכל קדנציה, ולנהל עיר, ובמקום זאת עשו הסכמים מיותרים שהגישו על מגש של זהב את היכולת של אחרים לשתק את העיר.) לעוד עיר בדומה לבני ברק וקרית ספר, שם לא סופרים אותנו.

רגע, יש מישהו בעיר שהצביע בגלל שיקולים עדתיים?
והוא הולך לעשות זאת שוב בבחירות הבאות ובאלו שאחריהן?
לא יכול להיות!
שכנעו אותנו כל כך יפה שאין משמעות לעדתיות בעיר הזו!
שכנעו אותנו ש"ראש העיר של כולם" היא הסיסמא שתהפוך את חיינו לכאלה המתנהלים באובייקטיביות מוחלטת!
יכול להיות שיש ספרדים שאינם מבינים כמה שהיח"צנים של פרוש הצליחו להפוך את צורת החשיבה האשכנזית שרואה את הספרדים ככאלה שלא צריך באמת לספור אותם? (אלא אם כן יש להם כח פוליטי כמו.... אלעד למשל)

אולי באמת כדאי שנרד מכל העניין וניתן לאשכנזים את מה שהם חתרו אליו (ותחתינו!) כל השנים - לשלוט על העיר.
אולי זה באמת לא יפה לנצל כח פוליטי כי כללי המשחק האלה הם "לא יפים", הם "נראים כנקמנות", 
הם אינם מאפשרים לראש העיר ושותפיו הפוליטיים לנצל את כוחם הפוליטי שלהם!!!

איך אפשר שלא לתת לראש העיר לנצל את כוחו הפוליטי?! זה תוקע את העיר!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/12/2013 18:11 לינק ישיר 

חרטה ברטה!!!  לאזרח מהשורה זה לא מפריע כלום, עולם כמנהגו נוהג!!!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/12/2013 18:39 לינק ישיר 

tcyhj ועת,

קודם כל 'צפירת הרגעה': בבחירות הבאות יהיה כאן ראש עיר ספרדי, ובטח אם מולו יעמוד ליטאי...

אלא אם ההנהגה הספרדית תמשיך לעשות את כל הטעויות האפשריות, והליטאים יבינו שעדיף להם שפרוש ימשיך. אז יש סיכוי ששוב יהיה פה ראש עיר אשכנזי (לפי מצב העניינים הנוכחי).

אגב, גם אם יצליחו להרחיב את שטחה המוניציפלי של העיר, מתוך מטרה להקים בשטח הזה כמה שכונות חסידיות, יחלפו לפחות שבע שנים עד שהדייר הראשון יקבל מפתח.

זה בקשר ל"שליטה".

בקשר ל'התנהגות אשכנזית אופיינית', בבני ברק ובשאר הריכוזים החרדיים, אני יכול להוסיף על דבריכם עוד כהנה וכהנה, אבל בסוף זה תמיד עניין של היתכנות ותבונה פוליטית (בית שמש לדוגמא. אם לא אבוטבול אין ניצחון, למרות שיש רוב אשכנזי. ואחרי שיהיה רוב טבעי - אין לאבוטבול סיכוי לקבל תמיכה אשכנזית).

אלעד היא שונה. אפילו מתעתעת. יש פה 'המון' ספרדים שלא מחוברים אוטומטית לש"ס. וגם בתוך אלה שכן אוהדים את ש"ס, יש אחוז גבוה של 'לא בכל מחיר' (רבים כאלה. אחרת שרוליק לא היה נבחר).

אז כן - יש לי ביקורת. מותר לי?

על כך שההנהגה מתנהגת כמו ב'ניינטיז'. על זה שהם לא מבינים בכלל את כללי המשחק (זה אפילו מעליב מרוב שזה לא אינטליגנטי). כעס על שהמטרות כל כך שטחיות, ובעיקר כעס על כך שזה מנותק מהציבור הספרדי.

הספרדים הם לא הסטראוטיפ הנלעג והלעוס כל כך של "בא נחמם אותם ונעשה מה שאנחנו רוצים".

ומי שלא מבין את זה - הוא פשוט מטומטם. עושה רושם שהם לא מבינים את זה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/12/2013 20:06 לינק ישיר 

אאללעעדד, אתה מעליב אותי.
למה? כי מבין השורות אתה הופך אותי לפסיכי.

מה אתה עושה ממני אחד שמחחמים אותו כדי שיחשוב משהו?
לא רק לך יש שכל.
לגבי בית שמש, אין זה ממין הטענה מכיון שבב"ש אתה זקוק לחילוני ולדת"ל שילך איתך לכן אבוטבול לוקח.
לגבי הענין של עוד 7 שנים, בסדר לחסידים יהיה סבלנות גם לחכות 10 שנים. הרי הייתה להם סבלנות מקום העיר ועד עכשיו להזכירך...

אה, מה זה "ניינטיז"? (בתקוה שציטטתי נכון...)

ובכלל, איך כל מה שכתבת הופך את המכתב הנלעג המובא בראשית האשכול לאמיתי????????

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/12/2013 01:12 לינק ישיר 

אאללעעדד כתב:
tcyhj ועת,

אלעד היא שונה. אפילו מתעתעת. יש פה 'המון' ספרדים שלא מחוברים אוטומטית לש"ס. וגם בתוך אלה שכן אוהדים את ש"ס, יש אחוז גבוה של 'לא בכל מחיר' (רבים כאלה. אחרת שרוליק לא היה נבחר).

אז כן - יש לי ביקורת. מותר לי?

על כך שההנהגה מתנהגת כמו ב'ניינטיז'. על זה שהם לא מבינים בכלל את כללי המשחק (זה אפילו מעליב מרוב שזה לא אינטליגנטי). כעס על שהמטרות כל כך שטחיות, ובעיקר כעס על כך שזה מנותק מהציבור הספרדי.

.

אתה צודק שיש כאן באג רציני בהתנהלות ראשי ש"ס.
הם התנהלו ומתנהלים בצורה לא נכונה מול העיר ומול קהל הבוחרים הטבעי שלהם.
אני יודע (לא רק מבין...) שאתה צודק.
לכן מה?
לכן תתן לאשכנזים את השלטון?
לכן תפעל נגד עצמך? ( - בטווח הארוך - "ומי שלא מבין את זה פשוט מטומטם")

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/12/2013 06:52 לינק ישיר 

זה לא משנה אם רבנים כאלו או אחרים כתבו זאת .

התוכן מבטא את הכאב והרצון של התושבים .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/12/2013 14:17 לינק ישיר 

אייזין!

אם הייית לידי עכשיו היית מקבל צביטה בלחי.
כמה שאתה חמוד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/12/2013 17:03 לינק ישיר 

תמיד הייתי  .

ובכל מקרה אני מוותר על הצביטה .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/12/2013 17:55 לינק ישיר 

אז כמו שכתבתי כאן לראשונה...
אתמול הופץ המכתב בכל בתי הכנסת הספרדים בעיר..

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים אלעד > פרסום ראשון: רבני קהילות עלו אל הגר"ש בעדני בדרישה לסיים את המו"מ באלעד
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.