בית פורומים עצור כאן חושבים

מידת הדין

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/1/2014 14:23 לינק ישיר 
מידת הדין

"כל ליצנותא אסירא בר מליצנותא דעבודה זרה דשריא" (חז"ל) תרגום: ליצנות בכללותו אסורה אבל ליצנות על עבודה זרה מותר.

ובכן, קרה אסונות נוראיים, על זה אין חולק. אבל אייך מתמודדים עמם ? אחד קיבל מסר מהאלוהים שזה בגלל מחלוקת (וכידוע נביא שקר, חייב מיתה.). ואחד קיבל מסר, שצריך לעשות חשבון הנפש, ואחד סתם ראה את האלוהים שהוא במצב פסיכופתית כזה, מן חמום מוח שכזה = מידת הדין מתוחה רח"ל.

נביא אמת: מה היה אומר הנביא אחרי אסון שכזה ? היה פשוט אוסר באופן מידית בלוני גז בכל בית ובנין והיה אוסר באופן מידית את הטכניקה הקיימת של ההדברה. והנביא היה לוקח על עצמו את האחריות למה באמת הוא ושאר המומחים לא חזוי את הטרגדיות מראש, כלומר למה לא אסרו את זה לפני הקרבנות הטרגיים. (אם יודעים הרבנים להזהיר אותנו מחשש רחוק של בעלי חיים בלתי נראים בפרות יבשים ?! ק"ו שאיסור הדברה ואיסור בלוני גז בבית ובבנין הם מבחינת דאורייתא ממש.)

במקום זה מה אומרים ? "מידת הדין מתוחה רח"ל" !!! האם הוא מודע מה הוא אומר ? מהי מידת הדין בפשטות ? מידת הדין בפשטות היא כל מקום סכנה כל סיכון שהאדם לוקח על עצמו או על זולתו, זה מידת הדין בפשטות. ומהי מידת הרחמים בפשטות ? שוב אותו דבר אבל הפוך, כלומר כל דבר שאין סיכון, שם המקום הזה הוא מבחינת מידת הרחמים.

אבל לא זה התכוון האומר לעיל ולא כך מבינים את זה ההמונים. על פי אמירתו והבנת דבריו זה נשמע שהאלוהים הוא פסיכופט רח"ל. פעם הוא במצב רוח טוב (= מידת הרחמים אפי' על רשעים) ופעם הוא חמום מוח (= מידת הדין ודווקא כלפי צדיקים ונפשות טהורות של ילדים וילדות) כאילו האלוהים מתנהג כמו פיל בחנות חרסינה הוא משתולל כפסיכופט וכחמום מוח ואף פעם במקרה לא הורג איזה רשע מרושע ידוע או רוצח ידוע או אנס ידוע, הוא כל פעם יודע להרוג דווקא ילדים\ות טהורים\ות ????? תגידו האם נפלתם על הראש ??

מה שהכי כואב שלא תצא איסור על הדברה או איסור להחזיק בלוני גז בבית ובבנין. כי אנו עובדי אלילים ומאשימים את האליל הפסיכופט בעניין ולא את עצמינו שלא מנענו את האסון מראש. אנחנו נחניף לו, כלומר נתחנף כלפי האליל ונאמר לו "הוא נתן והוא לקח יהיה שמו מבורך". האם אתם יודעים שאלוהי ישראל שונא חנפנים ? במיוחד חנפנים שעוד הופכים אותו לפסיכופט ומאשימים אותו שהוא לקח את הילדים ? אלוהי ישראל מאשים אותנו בכך למה לא דאגנו מראש לאסור דברים מסוכנים שכאלה, למה חיכינו עד האסונות ? הרי הילדים נושאים את עיניהם על הבוגרים על החכמים ועל הנביאים, וברגע שהבוגרים והחכמים והנביאים הם עובדי אלילים ואלוהים אחרים ולא מונעים אסונות שכאלה מראש ?! אז בוודאי שדווקא הילדים הם הקורבנות הראשוניים !!! מה לעזאזל לא ברור כאן ? הרי הילדים תלויים בנו שנדאג להם הרי הם הכי פגיעים בכל סוגי האסונות.

סליחה ומצטער מאוד, פשוט לא יכולתי להיתאפק.

מי ייתן שלא נדע עוד צער לעולם. אמן ואמן,,,,,,

Max maxmen

תוקן על ידי maxmen ב- 24/01/2014 14:24:31

תוקן על ידי עצכח ב- 01/02/2014 23:24:30

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/1/2014 22:47 לינק ישיר 

מדרש מפורש הוא:

"תאני רב יוסף מאי דכתיב ואתם לא תצאו איש מפתח ביתו עד בקר כיון שניתן רשות למשחית אינו מבחין בין צדיקים לרשעים"

ברור הדבר שבכל אסון צריך להסיק מסקנות גשמיות.
אין ספק שכולם עכשיו יזהרו עם הדברה, יזהרו עם הגז,
אבל זה לא חידוש, את זה לא צריך לכתוב.

החידוש הוא שצריך גם להסיק מסקנות רוחניות.
אין פה אסונות "מקריים", יש פה מסר שצריך ללמוד וליישם אותו.
המסר הוא שמידת הדין מתוחה על עם ישראל.
וכשמידת הדין מתוחה נפגעים גם צדיקים וטהורים.
כך לימדונו חכמים, זאת מידתו של הקב"ה.

זה לא בגלל שהוא "פסיכופט", או שאר דברי הבל וכפירה.
יש לזה סיבות מהותיות, ואם תרצה תוכל לשבת ולהתחיל לנסות להבין אותן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/1/2014 23:00 לינק ישיר 

כפירה וטיפשות יחד, יכולים להסביר שהמשחית הוא האלוהים. ח"ו לומר שהמשחית = האלוהים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/1/2014 23:06 לינק ישיר 

מקס
אתה חכם ולא כופר. מי המשחית?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/1/2014 23:16 לינק ישיר 

ירוחםשמ כתב:
מקס
אתה חכם ולא כופר. מי המשחית?

האקראיות ביקום !!! תפקידינו בעולם היא לא להיות אקראיים. וזה תוקף כל התורה והנביאים. שאין תורה ונבואה אז אנו חיים במקרה, כך מסביר הרמב"ם והספורנו והאבן עזרא וכל תלמיד מתחיל במחשבת ישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/1/2014 23:16 לינק ישיר 

מקס,
בדיוק על מכה זאת, מכת בכורות, נאמר המדרש:
"ועברתי בארץ מצרים אני ולא מלאך והכיתי כל בכור אני ולא שרף ובכל אלהי מצרים אעשה שפטים אני ולא השליח אני ה' אני הוא ולא אחר."

אבל ממה נפשך, גם אם תרצה לומר שהמשחית איננו הקב"ה בעצמו,
גם במקרה שלנו תוכל לומר שהמשחית איננו הקב"ה בעצמו.
כך שאני לא מוצא איך שאלת "מיהו המשחית" משנה במשהו את הנושא הנידון.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/1/2014 23:33 לינק ישיר 

ק_איתי כתב:
מקס,
בדיוק על מכה זאת, מכת בכורות, נאמר המדרש:
"ועברתי בארץ מצרים אני ולא מלאך והכיתי כל בכור אני ולא שרף ובכל אלהי מצרים אעשה שפטים אני ולא השליח אני ה' אני הוא ולא אחר."

אבל ממה נפשך, גם אם תרצה לומר שהמשחית איננו הקב"ה בעצמו,
גם במקרה שלנו תוכל לומר שהמשחית איננו הקב"ה בעצמו.
כך שאני לא מוצא איך שאלת "מיהו המשחית" משנה במשהו את הנושא הנידון.

תראה, אם המשחית הוא האלוהים ח"ו ? אז מה הטעם להחניף לו ? תגיד שאתה מחניף לו כי אתה מפחד ממנו, אבל על תשקר את עצמך.

לחז"ל היה קשה למה משה מזהיר את בני ישראל לא לצאת מביתם הרי האלוהים לא יודע להבחין ?! והם תרצו מעבר לפשוטו הילדותית של הסיפור התנכי (דברי תורה בלשון הבאי) והסבירו אייך האלוהים פועל ביקום. שאין השגחה פרטית כפי שזה נשמע בסיפור רק ברגע שמגיע אסון ?! הוא לא מבחין בין צדיקים לרשעים. כלומר דווקא החז"ל הזה שולל את פשוטו של הסיפור וטוען מה שאני טוען שהעונש ביקום היא עונש אקראי לגמרי ובתפקידינו למנוע את האקראיות הזאת.

אבל אם מנהיגינו מאמינים באלוהי הבייביסיטר של הנצרות והאיסלם ?!  אז אין פלא שאנו בגלות הארוך הזה ואנו תחת המקרה !! במקום לאסור את ההדברה ואת בלוני הגז (עוד תראה שלא יאסרו כי הם מאמינים באלוהי הבייביסיטר הנוצרי) אז ידאגו לנו על כשרות לא רלוונטית או על שאר החומרות בהלכה שלא תעזור לנו כלום.

מצטער לומר את האמת אבל זאת האמת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/1/2014 23:48 לינק ישיר 

מקס,
ממה שהצלחתי להבין, לשיטתך העונש הוא ה"מקרה" ותפקידנו למנוע אותו.

אז מה הטענה שלך כלפי המנהיגים?
הם טוענים שעל מנת להינצל מהעונש (לשיטתך - המקרה) צריך לתקן את ההתנהגות.
למה זה לא רלוונטי?

תוקן על ידי ק_איתי ב- 25/01/2014 23:55:54

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/1/2014 23:56 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/1/2014 23:56 לינק ישיר 

מקס,
האם פגיעה בחיי אדם שהיא כ"כ קטנה סטטיסטית, אמורה לאסור שימוש בגז באופן גורף?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/1/2014 00:02 לינק ישיר 

ק_איתי כתב:
מקס,
ממה שהצלחתי להבין, לשיטתך העונש הוא ה"מקרה" ותפקידנו למנוע אותו.

אז מה הטענה שלך כלפי המנהיגים?
הם טוענים שעל מנת להינצל מהעונש (לשיטתך - המקרה) צריך לתקן את ההתנהגות.
למה זה לא רלוונטי?

אני רואה שכן הבנת מה כתבתי אז סליחה (זה סתם שיר יפה)

ובכן, תפקיד הנביא\החכם\המנהיג\שבט לוי שמתפרנסת מהציבור למנוע אסונות כאלה. זה כל התורה כולה על רגל אחת.
במקום זה מה קיבלנו ? שפרנסה מהציבור הם יודעים לקחת זה אלפי שנים, אבל למנוע אסונות ולא לקחת אחריות עליהם ?! נוו יש את אלוהי הבייביסיטר שהוא אשם בכל. זה נקרא לייצנות לשמה ואלוהים אחרים. וזה כל הביקורת שלי כאן. אגב: גם בשואה הם אשמים הרי כל דור שלא נבנה בית המקדש כאילו נחרב בימיו וכל סירחון מתחיל מהגדולים, אומרים חז"ל

תוקן על ידי maxmen ב- 26/01/2014 00:09:14

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/1/2014 00:07 לינק ישיר 

חזקואמץ כתב:
מקס,
האם פגיעה בחיי אדם שהיא כ"כ קטנה סטטיסטית, אמורה לאסור שימוש בגז באופן גורף?

בוודאי !!

אגב: עוד לא ראיתי איסור להשתמש במכוניות (פרטיות לפחות) אפי' שזה גורם למיליון ושלוש מאות אלף הרוגים בכל שנה ומעל שלושים מיליון פצועים בכל שנה, אנשים נשים וטף. ושוב מי שנכנס למכונית וחושב שאלוהי הבייביסיטר הנוצרי יציל אותו או ימנע ממנו להיות רוצח בשוגג קרוב למיזיד ?! שהוא יידע 1, שהוא רוצח על פי תורה ולא ינצל, כלומר הוא תלוי ביד המקרה. 2, הוא עובד אלילים על פי תורה ולכן הוא ביד המקרה כלומר עונש התורה מתקיימת.. 

תוקן על ידי maxmen ב- 26/01/2014 00:12:05

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/1/2014 00:10 לינק ישיר 

מקס,
על פי דעתם של המנהיגים, האחריות על אסונות אלו והדרך למנוע אותם היא על ידי התחזקות רוחנית.

כמובן שהם לוקחים אחריות, כמובן שהמטרה שלהם היא למנוע אסונות.
אולי אתה חולק על המסקנות, אבל אתה לא יכול להתעלם מהעובדות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/1/2014 00:19 לינק ישיר 

ק_איתי כתב:
מקס,
על פי דעתם של המנהיגים, האחריות על אסונות אלו והדרך למנוע אותם היא על ידי התחזקות רוחנית.

זוהי אלילות לשמה !! ובעיקר נצרות ואסלם. זה לא תורתינו הקדושה. תורותינו היא "היא חכמתכם ובינתכם בעיני העמים" (ספורנו דברים פרק ד ) והטעם שראוי להקפיד שתהיו נחשבים חכמים ונבונים לעיני העמים,,,,,, ואם יחשבו אתכם העמים לסכלים יהיה חלול ה' באמור לכל עם ה' אלה:

אומרים חז"ל מי שלא חס על כבוד קונו ?! טוב לו שלא נברא ! ומיהו כבוד קונו ? מסביר הרמב"ם "שכלו של אדם" שמי שלא חס על שכלו ?! טוב לו שלא נברא !! ותפקיד שבט לוי להיות השכל הראשי להמונים שלא יכולים לעסוק בתבונה ובתורה ולשם כך הם משלמים כסף לשבט לוי שיכלו לעסוק בתבונה ולשמור עליהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/1/2014 00:23 לינק ישיר 

מקס
למרות כל המגרעות הגדולות שאתה רואה בעולם המודרני, חיים  היום בעולם למעלה מ7 מיליארד אנשים. תוחלת החיים עלתה מ35 בתקופות קדומות ו60 לפני פחות מ60 שנה תוחלת החיים היום היא מעל 80 במדינת ישראל.
חיים חומריםורוחנים  טובים יחסית מצויינים בכל העולם- בהתחשב במה שהיה רק לפני 60 שנה,
עובדות הם המדברות. ולא מצחשבות וחלומות אוטופים על עולם וירטואלי-
אני אישית לא הייתי רוצה לחיות בעולם שאתה רואה אותו כאידיאלי. נדמה לי שרוב האנושות חושבת כמוני.
אלוקים הוא המשחית היחידי והוא מנהיג את עולמו כרצונו ולא כרצונך, הנביא ישעיהו אומר על אלוקים.

יוצר אור ובורא חושך עושה שלום ובורא רע- זה האלוקים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/1/2014 00:35 לינק ישיר 

אז ישעיהו טעה ונביאים אחריו אמרו במפורש (איכה פרק ג) מִפִּי עֶלְיוֹן לֹא תֵצֵא הָרָעוֹת וְהַטּוֹב:
מסבירים חז"ל אמר רבי יוחנן מיום שאמר הקב"ה (דברים ל') ראה נתתי לפניך את החיים ואת הטוב וגו' לא יצא רעה וטובה מפיו אלא הרעה באה מאליה לעושה רע והטוב לעושה טוב לפיכך מה יתאונן למה יתרעם האדם אם לא על חטאיו: 

ובכן דווקא ההתפתחות האנושית לטוב מוכיח שהנביאים וחז"ל צדקו.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > מידת הדין
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.