בית פורומים בחדרי חרדים

גריצייג, גם אתה אנטישמי?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-26/2/2014 14:47 לינק ישיר 
גריצייג, גם אתה אנטישמי?

"שמעתי באוטובוס" שכתבת את המשפט הבא:

פרק א' בפרשת פולג:

הנגידה החדשה של בנק ישראל ציינה עובדות כלכליות, קראה לממשלה לפעול לשילוב חרדים בתעסוקה, והסבירה מה קורה אם לא - לאור הריבוי הטבעי של החרדים.

אז יש לי כמה שאלות בשבילך. איך אתה משוכנע שהיא ציינה עובדות כלכליות?

האם אתה סומך עליה בהבנת "עובדות כלכליות" כמו הדיוק של הלמ"ס בקביעת עליית מחירי הדירות? או אולי היא מבינה במספרים כמו שהשמאי הממשלתי מבין במחירי הדירות?

מה הייתה אומר אם מפכ"ל המשטרה היה מזהיר את ממשלת ישראל על עליה צפויה בעקומת הפשע בגלל הריבוי הטבעי של החרדים?

גם הוא היה מביא  "עובדות ידועות" מהסטטיסטיקה של רמת הפשיעה בשכונות העוני של ערים בעולם להוכחה למה שקורה כשיש ציבור עני גדול.

בשנים 75 - 89 אני מניח שאחוז החרדים באוכלוסיה גדל ביחס לאוכלוסיה הכללית. האם הצמיחה ירד ביחס לגידול הטבעי של החרדים?

ומה קרה בשנים 84 - 89 ביחס לשנים שקדמו לו? זה בטח היה לפני שנולדת, אבל אני מצפה שנגידת בנק ישראל תוכל להוכיח את "העובדות הכלכליות" משנים עברו.

אז אני אגיד לך מה הן העובדות הכלכליות הפשוטות שלי. ריבוי הטבעי של החרדים, גם אם הם לא ישולבו על ידי הממשלה בשוק העבודה, וגם אם רמת ההשתתפות בפועל שלהם לא תשתנה במאומה יגרום לצמיחה בכלכלת ישראל.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2014 14:48 לינק ישיר 

אתם יכולים לתקן את הכותרת, אם בא לכם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2014 14:48 לינק ישיר 

או למחוק את האשכול, ולא לראות אותי חודש.

יש כאלו שיגידו שזה יהיה כולו רווח.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2014 14:51 לינק ישיר 

לא מבין

אתה מופיע בדרגת מנהל

מה זה אומר? שהתה מוחק לעצמך.... 

אה? פרובוקטור 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2014 15:10 לינק ישיר 

מה אתם רוצים? חרדי חדש טיפוסי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2014 20:24 לינק ישיר 

הבוקר ביתד, הופיע הבהרה/התנצלות ממנה שהדברים הוצאו מהקשרם
ואין לה ולא היה לה כוונה לדבר נגד החרדים. 

ואני אומר, רק מעשים יוכיחו.

תוקן על ידי rrrafi ב- 26/02/2014 20:24:34

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2014 20:35 לינק ישיר 

רפי, לנגיד בנק ישראל אין סמכויות לעשות כלום חוץ מלשחק עם הריבית וקצת פורקס.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2014 20:53 לינק ישיר 

איזה אנדרסטייטמנט. נגיד בנק ישראל הוא האדם המשפיע ביותר במדינה, פרט לראש הממשלה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2014 20:53 לינק ישיר 

איך שכחת את נשיא המדינה? הוא משפיע כמעט כמו הנגיד..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2014 21:08 לינק ישיר 

כבר לא אויבת: ח"כ גפני נפגש עם קרנית פלוג

הנגידה לגפני: "יש לגבש מדיניות אקטיבית, אשר תסייע בהסרת חסמים העומדים בפני כניסת חרדים לשוק העבודה"

יהודה הלוי, בחדרי חרדים 15:48 26/02/2014
 שתף 

ח"כ הרב משה גפני ונגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג נועדו היום (ד) לישיבת עבודה בכנסת ובה דנו בדרכים להסרת החסמים העומדים בפני הציבור החרדי בדרכם למציאת מקומות עבודה. 

נגידת הבנק ד"ר קרנית פלוג אמרה בפגישה כי לפתרון בעיית שיעור התעסוקה הנמוך במגזר החרדי יש חשיבות הן מבחינת כלל המשק, והן מבחינת האוכלוסייה החרדית עצמה. "יש לפעול ביצירתיות ולגבש מדיניות אקטיבית אשר תסייע באיתור והסרת החסמים העומדים בפני כניסתם של חרדים לשוק העבודה". 

הנגידה הדגישה כי בנאומיה האחרונים הבהירה את הצורך בהגדלת מספר המועסקים מהציבור החרדי בשוק העבודה, וכי עמדה על הצורך לפעול נגד תופעות של אפליה בשוק התעסוקה, כולל לגבי המגזר החרדי. "הגדלת שיעור התעסוקה הנה מרכיב חשוב מאד בהבטחת עתידה של הכלכלה הישראלית, ובנק ישראל ימשיך לפעול בדיאלוג הן עם הציבור החרדי והן עם הממשלה כדי לסייע בגיבוש מדיניות מתאימה להתמודדות מוצלחת עם הסוגיה, לרווחת כל אזרחי ישראל". הנגידה דחתה את הטענות שעלו לגבי התבטאויות שהופנו כביכול נגד הציבור החרדי בנאומה בשבוע שעבר, והדגישה כי לא הייתה בנאומה ביקורת כלפי ציבור כזה או אחר. 

ח"כ גפני אמר לנגידת הבנק כי הציבור החרדי מורכב משלושה חלקים עיקריים, "חלק מרכזי בציבור החרדי לומד תורה ולא יפסיק לעשות זאת, חלק נוסף עובד לפרנסתו בתחומים רבים, וחלק מרכזי בציבור החרדי מחפש עבודה ולא מצליח למצוא בשל התדמית הקיימת כלפי הציבור החרדי. "מעסיק ממוצע שרואה מולו חרדי שבא לראיון עבודה - בטוח שהוא ימצא קבר מתחת לשולחן העבודה ויתחיל להפגין", אמר גפני, שהביא בפני נגידת הבנק דוגמאות רבות ליכולת של הממשלה לבצע שינויים ובהם תיקוני חקיקה, הסרת חסמים ובירוקרטיות, אשר יסייעו לעולם התעסוקה בציבור החרדי. 

ח"כ הרב גפני אמר כי יחד עם חברי הכנסת החרדיים ישמח לסייע בידה לפעול בנושא, "לשכותיהם של חברי הכנסת מוצפים בפניות מהציבור החרדי המחפשים עבודה. אם הממשלה ונציגיה מחפשים כותרות – שיודיעו שצריך להכניס לימודי ליבה בישיבות ובמוסדות התורה, אבל אם מחפשים פתרונות לנושא התעסוקה בקרב אלו המחפשים עבודה, צריך פשוט לעבוד, להבין את המצב לאשורו, ולפעול לשחרור החסמים והבירוקרטיה". בתום הישיבה סיכמו נגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג, וח"כ משה גפני להמשיך בדיאלוג לסייע בפתרון הסוגיה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/2/2014 22:40 לינק ישיר 

סיפורי סבתא.

ושאלתי מופנית לגרינצייג, שהיום גיליתי שיש לו כאן ניק. האם ריבוי טבעי של הציבור החרדי במתכונתו הנוחכי, יביא להאטת הצמיחה במשק או לא?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2014 02:17 לינק ישיר 

מכיוון שזה לא סוד גדול, שהניק הזה הוא שלי [בדרך כלל, הוא מושאל לעתים], אני אסביר את עצמי [וחן חן על שהתחברת סופסוף לחשבון הפייסבוק שלך, אוטובוס או טנדר, כבר פחדתי שבבריסק אמרו משהו נגד פייסבוק חלילה. מתברר שאתם עדיין עסוקים בשמידל]. 

א
ני טענתי מלכתחילה, דקות אחדות אחרי שדברי הנגידה עלו בגלובס, כאשר אחד הכתבים בבחדרי טען שזה סקופ, כי אין בדבריה שום אמירה אנטי, אלא ניתוח קר בכלים שברשותה. לפי הכלים הללו [אני לא מדבר על כלים כמו ס"ד שהיא לא מכירה] היא צודקת לחלוטין. ציבור כזה, שאחוז מסוים גבוה ממנו לא משתתף במעגל התעסוקה, והגידול הטבעי שלו גבוה משאר האוכלוסיה, בהכרח יביא להאטת הצמיחה.

עדיין, זה לא אומר שאת הציבור החרדי שאלת הצמיחה במשק אמורה להעסיק. ויותר מכך, פלוג עצמה לא התלו
ננה על החרדים, אלא דרשה מהממשלה לפעול ולסייע להם. וזה אדרבה, ראוי לכל שבח.

חבל מאוד שמישהו חיפש כותרות ויצירת אויב, לפני קריאה פשוטה והבנה שמדובר באוהב. למרבה המזל, גפני הוא ותיק ומנוסה, ולכן הוא פגש היום את הגברת פלוג, במטרה לקדם את הנושא.

אבי

נ.ב. בביקור הבא תביא רביולי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2014 13:18 לינק ישיר 

רביולי? זה הכל?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/2/2014 17:49 לינק ישיר 

אור האמת ידוע ככופר ואפיקורס ופורק עול. וממילא אני לא מתפלא עליו כלום.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > גריצייג, גם אתה אנטישמי?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר