בית פורומים בחדרי חרדים

קטסטרופת המטבע ביטקוין. הסוף לפירמידה? אשכול ישן-2014

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-1/3/2014 21:10 לינק ישיר 
קטסטרופת המטבע ביטקוין. הסוף לפירמידה? אשכול ישן-2014

קטסטרופת ביטקוין: בורסת Mt. Gox הודיעה על פשיטת רגל הבורסה הסוחרת במטבע הווירטואלי - אחת הגדולות מסוגה בעולם - הודיעה כי תפנה לרשויות ביפן בבקשה להגנה מפני נושים ; זאת מאחר שהיא נמצאת בחובות של 63.6 מיליון דולר, כאשר שווי נכסיה הוא חצי מכך Mt. Gox, הראל עילם 28.02.14 , 13:06 הביטקוין המפורסמת שבחודש האחרון סבלה מקשיים רבים , הודיעה הבוקר )ו (' במהלך מסיבת עיתונאים כי היא תבקש מהרשויות היפניות להגנה מפני נושים כחלק מהליך פשיטת רגל. החברה כבר הקפיאה מוקדם יותר החודש את העסקאות דרכה ולפני מספר ימים האתר של החברה הפסיק לפעול. משתמשים לא יכולים למשוך את כספם או לבצע עסקאות דרך החברה. בכיר ביפן : רגולציה של הביטקוין ? רק בשיתוף פעולה בינלאומי אל תמהרו להכריז על מותו של הביטקוין משבר Mt. Gox : בורסת הביטקוין הגדולה בעולם מתפוררת לפי החברה , היא נמצאת בחובות של 63.6 מיליון דולר , כאשר נכסיה שווי נכסיה הוא חצי מכך. יש לה כ 127- אלף נושים בסך הכל , רק אלף מהם יפנים. בנוסף אישרה החברה שהיא איבדה 850 אלף מטבעות , מהם 750 אלף של לקוחות והשאר שלה , בשווי של 477 מיליון דולר. Mt. Gox נחשבת לשם המוכר ביותר בשוק הבינלאומי סביב המטבע הווירטואלי , ובעבר הייתה אתר חילופי הכספים הגדול ביותר עם למעלה מ - 80% מהשוק. גם בחודש האחרון היא דורגה בין שלוש הבורסות הגדולות ביותר , והייתה אחראית על סחר של מיליון מטבעות - 40% מהשוק הבינלאומי. למרות ההצלחה המרשימה של הבורסה בתחילת דרכה , היא סבלה מבעיות רבות לאחר שהרשויות בארצות הברית החרימו חלק מכספה וסגרו את חשבון הבנק המקומי של החברה במדינה - מה שהקשה עליה לבצע עסקאות דולריות. היא נאלצה להכריז על שורה של צעדים למלחמה בהלבנת כספים . לפני כחודש החברה החלה להאט ואף להקפיא את העסקאות דרכה.דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/3/2014 21:15 לינק ישיר 

השאלה היא תכל'ס עד כמה ירד שער החליפין של הביטקוין כתוצאה מכך?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/3/2014 21:47 לינק ישיר 

מפחיד.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/3/2014 21:57 לינק ישיר 

לא הבנתי מה הקשר בין המטבע הדיגיטלי לבורסה הזאת.
זה כמו שתאמר שאם תנובה פושטת רגל אין סיבה לשתות חלב.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/3/2014 22:00 לינק ישיר 

אמנם אין קשר. אבל בעקבות הקריסה נחסמה הגישה לכמה מאות אלפים של מטבעות שהשווי שלהם מצטרף למאות מליוני דולרים שהתאדו עכשיו.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/3/2014 22:02 לינק ישיר 

הבורסה הפסידה מליונים בגלל האקרים, אני לא חושב שזה יעשה טוב לשער המטבע...  דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-1/3/2014 22:02 לינק ישיר 

מה הקשר פירמידה???דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/12/2017 19:47 לינק ישיר 

ועידת הדיגיטל של TheMarker"היו כבר שלוש בועות ביטקוין שהתפוצצו, וכל פעם הביטקוין חזר - וחזק יותר"

יו"ר איגוד הביטקוין בישראל לא ממהר להתרגש מאיומי הבועה, אך מדגיש: "מי שמתחיל עכשיו להשתמש בביטקוין יראה שבפועל זה עדיין לא עומד בחזון. כנראה הוא יצטרך לשלם עמלה יחסית גבוהה וייקח זמן ארוך עד שהפעולה תהיה מאושרת"

"נהוג לומר שכאשר תחום משתנה מהר זו הזדמנות למשקיעים, שמקדימים את הרגולציה", אמר היום (א') אדן שוחט, שותף בקרן ההון סיכון אלף ומי שעוסק כבר כמה שנים במטבעות דיגיטליים ובבלוקצ'יין. "אנחנו דווקא מסתכלים על דברים אחרת: רגולציה זה דבר טוב להשקעות כי היא יוצרת שומן, חוסר יעילות, ולכן היא הזדמנות להיכנס", אמר.

את הדברים אמר שוחט בוועידת הדיגיטל של TheMarker, בפנאל שעסק במטבעות דיגיטליים. בפנאל, שהנחה כתב ההיי-טק של TheMarker אלירן רובין, השתתפו גם עו"ד ורד חורש, שותפה במשרד שבלת ושות', ומני רוזנפלד, יו"ר איגוד הביטקוין בישראל.

"כיום, הרוב המוחלט של הערך של הביטקוין הוא ספקולטיבי", אמר שוחט, "אבל אם מסתכלים על דברים מבחינה היסטורית, מי שהרוויח הכי הרבה מבהלת הזהב הוא מי שהמציא את הג'ינסים, את הכלים. גם בעולם הזה של המטבעות הדיגיטליים יש הרבה כלים שצריכים להיווצר".

חורש הסכימה כי המוטיב הספקולטיבי הוא משמעותי בביטקוין. לדבריה, "הביטקוין הוא כרגע עניין פחות משפטי ויותר פילוסופי. הרבה מהמחשבות הן אוטופיות. כרגע, לא היה כלום כי אין כלום. אין מאחורי הדבר הזה כלכלה כי זה לא סקיילבילי (משהו שיכול לפעול בקנה מידה גדול). כרגע זו אטמוספירה של אוויר חם, בגלל הרבה ספקולנטים שרוצים שיהיה בסיס כלכלי מאחורי הדבר הזה".

לדברי רוזנפלד, הסקיילביליות, היכולת של המערכת לתמוך בכמה שיותר עסקות, היא אכן אחת הבעיות של הביטקוין: "מי שמתחיל עכשיו להשתמש בביטקוין יראה שבפועל זה עדיין לא עומד בחזון. כנראה הוא יצטרך לשלם עמלה יחסית גבוהה וייקח זמן ארוך עד שהפעולה תהיה מאושרת". מנגד אמר רוזנפלד כי הביטקוין הוכיח את עצמו כמטבע עמיד: "היו כבר שלוש בועות ביטקוין שהתפוצצו, וכל פעם הביטקוין חזר, וחזק יותר".

הרבה כסף זורם ל-ICO, גיוס באמצעות הנפקה ראשונית של מטבע (טוקן - Token).

שוחט: "כל תחום ה'קריפטו קרנסיס' (מטבעות דיגיטליים מוצפנים) הגיע לשווי של 15 מיליארד דולר בסוף 2016. כיום הוא בשווי של 500 מיליארד דולר. באמצעות המטבעות האלה אפשר לבנות ערך ומערכת שמיטיבה עם כולם. מה יקרה אם חברה כמו ליפט או אובר תמציא טוקן משלה ותעניק חלק מהרווח בטוקן כזה לנהג וגם ללקוחות. לשני הצדדים יהיה תמריץ להמשיך לעבוד עם החברה ולהשתמש בשירות שלה. זו הזדמנות ענקית להמציא מחדש תעשיות שלמות".

עם זאת, הדגיש שוחט כי הרגולציה ב-ICO היא חשובה. לדבריו, יש הנפקות של מטבעות שבהן היזם מבטיח שתוך כמה חודשים התשואה של המשקיע מוכפלת - "ואין ספק שזו רמאות. לא הייתי רוצה שאמא שלי תשקיע 100 אלף דולר ב-ICO שלא ברור מה עומד מאחוריו. יש כאן בעיה של חוקים ושל רגולטור אמריקאי שמנסה להדביק חוקים מיושנים על עולם חדש". 

"ההנפקות המוצלחות גייסו מאות מיליוני דולרים", אמר רוזנפלד, "ואכן יש כאן בעייתיות מסוימת. כבר כיום פחות קל לגייס ב-ICO מבעבר. הציבור צריך לדעת איך לבחור ICO נכון, ולא להקשיב לכל הבאז. צריך לבדוק מה המנפיק מבטיח למי שמחזיק את הטוקן, וזה בדרך כלל שום דבר. יש הבדל בין ההנפקות האלה, שבדרך כלל מתקיימות על הבלוקצ'יין אתריום, לבין הביטקוין. מאחורי ההנפקות האלה עומדות חברות, ומן הראוי שהם יתחייבו למשהו, כמו דיווידנדים. כרגע זה לא כל כך קורה".

לדברי חורש, הגישה ל-ICO בישראל, כמו בארה"ב, מיישמת את הרגולציה הקיימת לניירות ערך על הייצור החדש - הטוקן. ל-ICO יש פרמטרים לפיהם בודקים אם מדובר בנייר ערך או טוקן, כאשר ברוב המקרים מדובר בנייר ערך. "יש רגולציה וזה לא תחליף לגיוס הון מסורתי. צריך לבחון בצורה קפדנית אם מדובר בטוקן או בנייר ערך. אם יש רק מצגת פאואר פוינט ו"ווייט פייפר", קשה לבנות קייס משפטי, שזה משהו שהוא מעבר לנייר ערך", אמרה.

רוזנפלד הוסיף כי "התחום מאתגר את הרגולטורים. הם יצטרכו לשנות את התפיסות שלהם. עם הזמן, הם יצטרכו לפתח מערכות חדשות כדי שיוכלו להתמודד עם הדבר הזה".


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-17/12/2017 22:42 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-20/12/2017 15:00 לינק ישיר 

בפעם השנייה השנה נפרצה בורסה דרום קוריאנית שמשמשת לצורך קנייה ומכירה של המטבע הקריפטוגרפי; החברה: כרגע המשתמשים לא יוכלו לגעת בכספם, ואחר-כך יקבלו 75 אחוזים ממנו.

לא בטוח שמרבית האנשים החדשים שמצטרפים מדי יום לטרפת הביטקוין מודעים לסכנות הרבות שטמונות במטבע הקריפטוגרפי. הפעם, אנחנו לא מדברים על התנודתיות הרבה אלא על הסכנה של פריצה לבורסת ביטקוין וגניבה של מטבעות קריפטוגרפיים שרשומים בה. הנפגע האחרון היא YouBit, בורסת ביטקוין דרום-קוריאנית שמשמשת לצורך רכישה ומכירה של המטבע הלוהט – שהודיעה על פשיטת רגל בעקבות פריצה שנייה שספגה בימים האחרונים וגניבה של מטבעות שאוחסנו בה.

המשתמשים יקבלו כרגע רק 75 אחוזים מכספם

YouBit (לשעבר Yapizon), אחת מבורסות הביטקוין הפעילות בדרום-קוריאה, הודיעה הלילה (ג') כי האקרים שפרצו אליה הצליחו לגנוב 17 אחוזים מכלל נכסי המטבעות הקריפטוגרפיים שלה. כתוצאה מכך הודיעה הבורסה כי עצרה את כל הפעילות ומשתמשים לא יוכלו למשוך או להפקיד כספים. על פי החברה, יוכלו בהמשך המשתמשים לקבל כ-75 אחוזים מכספם חזרה, אולם גורלו של שאר הכסף לא ברור. על פי החברה היא הגישה תביעה לביטוח וכן תמכור מניות בחברה, כשעם תום ההליכים היא מקווה לשלם את שאר הכסף למשתמשים.

הפריצה הנוכחית היא הפריצה השנייה שסופגת הבורסה השנה, לאחר שכבר באפריל פרצו אליה האקרים והצליחו לגנוב כ-4,000 ביטקוין, שהיו שווים אז כ-4 מיליון דולר והיום שווים כבר כ-76 מיליון דולר. על פי החברה, היא עירבה את ה-KISA, רשות הסייבר הדרום-קוריאנית וזו החלה בחקירה של הפריצה.

על פי ההערכות מי שעומד מאחורי ניסיונות התקיפה האחרונים על בורסות הביטקוין היא השכנה מצפון. על פי דוח קודם של KISA, הצליחה פיונגיאנג לגנוב כך כ-7 מיליון דולר במטבעות קריפטוגרפיים בניסיונות קודמים. ככל הנראה הלחץ והסנקציות מהם סובלת צפון קוריאה יגבירו את הניסיונות שלה להשיג כספים דרך מטבעות קריפטוגרפיים. אתמול (ג') האשים ממשל טראמפ באופן רשמי את שלטונות צפון קוריאה במתקפת WannaCry ממאי השנה דרך קבוצת ההאקרים Lazarus Group.

עם היוודע דבר הפריצה, צנח שערו של הביטקוין ביותר מ-1,000 דולר תוך 3 שעות, אם כי מאז הוא רשם תיקון.


הודעה לפני כחמש שעות י.ה


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-21/12/2017 16:45 לינק ישיר 

צוחק כל הדרך אל...
https://m.calcalist.co.il/article.aspx?guid=3727599


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-22/12/2017 09:18 לינק ישיר 

הבועה מתפוצצת? ביום אחרון זה ירד למעלה מ20% והוא נסחר כרגע 12500$


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/12/2017 09:21 לינק ישיר 

בס"ד . הבועה לא מתפוצצת, מהסיבה הפשוטה שמעולם לא היה כזה מטבע. לפחות בבועה נדל"נית יש קרקע, נכס, וכ', אז זה שווה משהו, אבל פה?!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/12/2017 11:59 לינק ישיר 

מקביסט כתב:

בס"ד. הבועה לא מתפוצצת, מהסיבה הפשוטה שמעולם לא היה כזה מטבע. לפחות בבועה נדל"נית יש קרקע, נכס, וכ', אז זה שווה משהו, אבל פה?!


זה בדיוק בועה. איפה שיש נכס הבועה היא רק המחירים שטיפסו מעבר לשווי הריאלי וכאן הכל בועה אחת גדולה...


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-22/12/2017 15:34 לינק ישיר 

haptel כתב:

מקביסט כתב:

בס"ד. הבועה לא מתפוצצת, מהסיבה הפשוטה שמעולם לא היה כזה מטבע. לפחות בבועה נדל"נית יש קרקע, נכס, וכ', אז זה שווה משהו, אבל פה?!


זה בדיוק בועה. איפה שיש נכס הבועה היא רק המחירים שטיפסו מעבר לשווי הריאלי וכאן הכל בועה אחת גדולה...אני יגלה לך סוד,
גם כיום הרבה מהשוק הממוני הרגיל הוא בועה,
מתי רואים זאת למשל,
בפשיטות רגל של מליארדרים,
פתאום מליארדים נעלמים,
ונעשים תספורות ענק,
והיכן כל הנדלן וכדומה שאמור להיות כנגד כספם,
שאז לא היו תספורות על מימוש הביטחונות,
אלא שנתח רציני ואולי רוב רובו של הכסף זה שווי דמיוני שאין שווה ערך מאחוריו,
ואף המדינות שבעבור כל שטר שהונפק היה זהב בכספות,
כיום בקושי יש למיעוט הכסף את הבטוחה הזו,
רוב רובו של הכסף הכביכול ממשי הוא וירטואלי עד שאפילו שטרות נייר ומטבעות מתכת אין כנגדו,
אלא ספרות וירטואליות במערכת הבנקאית,
כך שהעידן של מטבע (ממשי) עובר לסוחר הולך ונעלם,
ורק הלכו כמה חכמים\ליצנים והרויחו תוך כדי הצגת המלך\הכסף בעירומו


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/12/2017 18:21 לינק ישיר 

א. סך שטרות הכסף הקיימים בעולם הן פחות מאחוז מכמות הכסף הנסחר בעולם.

ב. אין היום מדינה שמחזיקה בבטוחות שווי ערך לכסף שהיא מנפיקה

ג. האחראי העיקרי לבועת הכסף כיום הן הבנקים שמחזיקים ברוב הכסף מחד וברוב ההלוואות מאידך מה שגורם לכך שאותו כסף המועבר לבנק שוב ושוב - אותו כסף מוצא את דרכו ללווים שונים שוב ושוב, (עד פי עשרה לפי החוק)דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > קטסטרופת המטבע ביטקוין. הסוף לפירמידה? אשכול ישן-2014
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.