בית פורומים בחדרי חרדים

נשים בתור דוברות המגזר החרדי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-4/3/2014 04:53 לינק ישיר 
נשים בתור דוברות המגזר החרדי

כל הכבוד לכל אלו שעושות עבודת קודש של נסיון להסביר ולהאהיב את עמדת היהדות החרדית לציבור הרחב והחילוני. מגיע להם הערכה על העבודה אפילו שזה לא תמיד מגיע בקלות.דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/3/2014 04:58 לינק ישיר 
שלהבת חסדיאל

אל תטיפו לחרדים על נשיאה בנטל
שלהבת חסדיאל סיקרה כעיתונאית הפגנות של חרדים, אבל עד אתמול לא היתה משתתפת פעילה בהן. כאם לבן ישיבה היא מסבירה מה הרעות שחוק הגיוס החדש עלול להביא

אתמול היה יום היסטורי עבורי. עשיתי לעצמי היסטוריה קטנה ועליתי לבירה להשתתף ב"עצרת המיליון". למה היסטוריה? כי עד אתמול מעולם לא השתתפתי בהפגנה. גם כשהייתי בעבר במסגרת תפקידי ככתבת פוליטית באירוע חרדי המוני, דוגמת הפגנה וכדומה, לא השתתפתי אני, אלא סיקרתי. ויש הבדל גדול ביניהם.

השתתפתי בעצרת התפילה ההמונית, שלפי ההערכות השתתפו בה כמה מאות אלפי בני אדם במבואות ירושלים, כי סולם הערכים שלי כולל כבוד ללימוד תורה. אני רוצה מדינה שמאפשרת ללומדי תורה להתנהל בחופשיות, ללא איומים בכלא וסנקציות קשות. אחרת זו לא מדינה שלנו.

כמי שהתנדבה במשך שנה באגודת "יד שרה", כבת לאב שלחם בצנחנים ואחים ששירתו בחיל השריון, אני, לעומת רבים אחרים, לא חושבת ששירות צבאי הוא עבירה וגיוס לצבא זו גזירה. לצבא יש זכויות ואני סומכת על כל אדם חרדי שרוצה לשרת שידע לקבל את הכוונת רבו לכך. כי אולי לא יודעים הפוליטיקאים שלנו, אבל הרבה חרדים יש בצבא. אבל אני לא מסוגלת לקבל את העובדה שמדינת היהודים קובעת מגבלות, מכסות ויעדים ללימוד תורה. ישראל 2014, אומרת לא ללימוד תורה.

אם בן גוריון הבין, מדוע בנט לא?
עצרת המיליון נגד חוק הגיוס, חרדים בבנייני האומה ירושלים. מרץ 2014
קושי להסביר את עמדתנו לחילונים. הפגנת החרדים בירושלים (צילום: יואב דודקביץ')

לצערנו, ערך לימוד התורה אינו משהו שמובן מאליו לחלק גדול מהעם הזה. אני מודעת לקושי הקיים בהסברה לחילונים על מהות התורה והעיסוק בה, במקום לשרת בצה"ל. אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שכל ממשלות ישראל, החל מבן גוריון ובגין ועד לברק, שרון ואולמרט, ידעו והבינו היטב שיש לאפשר ללומדי תורה לקבל דיחוי משירות צבאי בהגדרה של "תרתו אומנותו". אף אחד לא יאשים אותם בהפקרת ביטחוננו, אף אחד לא יחשוב שהצבא עומד לפני קריסה בלי גדודי החרדים. מדוע מה שמבין נשיא המדינה שמעון פרס, שיצא בימים האחרונים נגד הטלת סנקציות פליליות על בני ישיבות, ראש הממשלה לא מבין? מדוע השרים בנט ופירון לא מבינים זאת?

כאם לבן ישיבה, שלומד תורה ואוהב מאוד את לימוד התורה, אני מגיעה היום להתייצב לימינו ולהעניק לו את הגיבוי הנדרש להמשיך בתלמודו ולא לתת לשיח הפוליטי המתלהם, שבחסות סיסמאות של שוויון בנטל ודרישה הזויה ללוויות מבני ברק, עוד עלולים לקרוע לנו את העם הזה, שגם כך שסוע ומפולג.

מי שחושב שניתן לגייס לצבא בכוח, בחוק, בכפיה ובאיומי כליאה, גם לא מבין את הסוגיה הרגישה שמלווה אותנו מאז קום המדינה, גם לא מתכוון לפתור אותה, גם לא דואג לצה"ל, ובעיקר, לא מבין כלום בהתנהלות הציבור החרדי. זה לא ילך וזה רק יגרום להיפך הגמור. אין צורך ללמד ולהטיף לחרדים על תרומה לזולת והשתתפות בעול עם הציבור. בחלקו הגדול הוא אף המציא את ההתנדבותיות והנתינה לאחר. מעניין כמה זמן ייקח ליוזמי החוק החדש, להבין שטעו. מקווה שלא הרבה זמן ושנעבור את זה בשלום.

הכותבת היא אשת תקשורת חרדית

http://touch.walla.co.il/ExpandedItem.aspx?WallaId=1/4996/2725680תוקן על ידי bracci ב- 04/03/2014 05:15:45
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/3/2014 05:01 לינק ישיר 
סיון רהב מאיר

היום שאחרי הפגנת ההמונים החרדים: איך חיים יחד? 

 

לפיד הוא לא אנטיוכוס ולא פרעה. הוא לפיד, לטוב ולרע. צריך להתמודד איתו כשר אוצר, ולהרגיע התבטאויות קיצון. מנגד, עליו להבין כי התעקשות על סנקציות פליליות, הקו האדום של החרדים, לא יעילה מול מגזר שחש שעל כתפיו מורשת של אלפי שנים, שתשרוד כל סטטוס פופולרי. סיון רהב-מאיר על מלחמת האתוסים והיום שאחרי ההפגנה

  • סיון רהב-מאיר

 

הפגנת החרדים בירושלים

התנועה חזרה לסדרה, ירושלים חזרה לסדרה, אפשר להתחיל לסכם: נרצה או לא, יש כאן התנגשות בין שני אתוסים.

החילוני המצוי חש שהוא נושא בנטל והחרדי משתמט. אמש הגיעו לירושלים כחצי מיליון חרדים להציג את האתוס שלהם: אנחנו נושאים בנטל, נטל התורה, ומי שלא נושא בו - הוא המשתמט. אז איך חיים יחד, ואפילו מתחברים לאתוס עתידי אחד? בטח לא בדרך הנוכחית בה נוקטים חלק מהח"כים החרדים, מחד, ויאיר לפיד, מאידך.

חלק מהח"כים החרדים מסלימים לאחרונה את האווירה בהתבטאויות קיצון: לפיד הוא לא אנטיוכוס ולא פרעה. גם לא ושתי. הוא לפיד, לטוב ולרע. אווירת היוונים/מצרים/רומאים לא מובילה את השיח לשום מקום. צריך להתמודד איתו כשר האוצר של מדינת ישראל, לא כדמון. גם בנט, בהזדמנות זו, אינו עמלק. הרטוריקה המוגזמת לא מאפשרת דיון אמיתי (גם אם חריף ונוקב!).

מורשת שתשרוד כל סטטוס

סיון רהב מאיר
תמונה: סיון רהב מאיר | צילום: חדשות 2
לפיד, מנגד, מתעקש לשווא על סעיף הסנקציות הפליליות, בידיעה ברורה שזה הקו האדום של החרדים. עצוב שבגלל מחסור במנדטים ומחסור בהישגים בתחומים אחרים, הוא נטפל לסעיף שכל אנשי המקצוע (לא גדולי התורה, אלא גדולי האקדמיה) אומרים לו שיוביל לקרע מיותר. כמה מתנשא לשנות ולנסות לחנך ציבור, ובעיקר כמה לא יעיל לפעול כך מול מגזר שחש שעל כתפיו מורשת של אלפי שנים, שתשרוד כל סטטוס פופולרי.

חבל. הציבור החרדי עשה בשנים האחרונות מהלכים אדירים של השתלבות בתעסוקה, באקדמיה, בצבא, בשירות האזרחי ועוד. ישנה עלייה טבעית של מאות אחוזים בכל המדדים והתחומים. אתמול הציבור הזה אמר ללפיד: עד כאן. לא ככה.

http://reshet.tv/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/News/Opinion/Article,146924.aspx

תוקן על ידי bracci ב- 04/03/2014 05:08:04
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/3/2014 05:14 לינק ישיר 
טלי פרקש

זכרו את היום הזה: אנחנו בדרך להתפרקות

בטלנובלה הבלתי נגמרת של יחסי חרדים-חילונים, נכתב היום הדרמטי שבפרקים. מלחמת התרבות נפתחה, וכולם גויסו בצו 8. מי שעיניו בראשו ראה את התהליך מתרקם בכרוניקה אפוקליפטית, שבה החברה הישראלית מתאבדת אל תוך עצמה. ובכל זאת, הסוף הבלתי נמנע כואב להפתיע

אני רואה אותם בתחנה ליד הבית, והם עלו על מדים. פנים מוכרות ברחוב, שבימים כתיקונם מסתובבים בחולצות צבעוניות, חלקם גם במדים אחרים - אפילו מדי זית. אבל הבוקר כולם עלו על שחור-לבן, ואז על האוטובוס בדרכם לירושלים. למלחמה.

אמש עוד התווכחו אם כל זה כדאי. עם אור יום התבהרה התמונה בדמות תחנות מלאות אדם. כולם דרוכים וחדורי שליחות. הם עולים לבירה למחות, והחברה שלנו בדרך להימחות."גוזמה", יגיד מי שיגיד נוכח ההמון שמכסה את הסמטאות. וכל זה על חוק שהוא לא בדיוק חוק, ונטל שלא ברור מי יישא בו, והרבה מאוד אמוציות על לא דבר. ובכל זאת, המשוואה שבה בחור ישיבה הופך לעבריין פלילי,הציפה את הזעם העצור - זה שהצטבר מאז הבחירות האחרונות, וכעת נשפך ברחובות בנחשול שחור. מלחמת התרבות נפתחה, וכולם גויסו בצו 8.


כבר שנים שהרגע הזה מרחף מעלינו

כל מי שעיניו בראשו ראה אותו בכרוניקה ידועה מראש. כרוניקה אפוקליפטית שבה החברה הישראלית מתאבדת אל תוך עצמה. האורות האדומים מהבהבים בהיסטריה, הנשימה נעצרת בחזה, ובכל זאת, הסוף הבלתי נמנע כואב להפתיע.

 (צילום: שוקי לרר)
(צילום: שוקי לרר)פוניבז' ביום-יום (למעלה) ובמצב של צו 8 מגזרי (צילום: המטבחון)
פוניבז' ביום-יום (למעלה) ובמצב של צו 8 מגזרי (צילום: המטבחון)


הקנטרנות ההדדית משני צדי המתרס, חילופי המהלומות ההססניות בין דפי ספר התקציב, התפתחו לקטטה המונית. זה קרב על תרבות, על זהות, על "אנחנו" "והם"; על הזכות לחיות פה ולהיות "אחרים" למרות הכל.


מי יכריז על הפסקת אש - ואיך תוכל קבוצה שמתכחשת לעברה, לשלב יד עם קבוצה המתעלמת מן ההווה? ()
מי יכריז על הפסקת אש - ואיך תוכל קבוצה שמתכחשת לעברה, לשלב יד עם קבוצה המתעלמת מן ההווה?


בין כל הפרקים הסוערים בטלנובלה הבלתי נגמרת של יחסי חרדים-חילונים, נכתב היום הדרמטי שבהם. הביטו בתמונות האנשים שיודעים לריב היטב בינם לבין עצמם, וכעת נלחמים בשיניים על זהותם הקולקטיבית. התמונות הללו מהדהדות כישלון צורב לכל מי שחלם לו על תעתועי דו-קיום, סובלנות וערבות הדדית. את הניצנים הרגישים שהחלו לצמוח, מעך מאן דהוא ברגל גסה.


השפל הנוכחי הוא תעודת עניות של כולנו כחברה

של חוסר היכולת ארוכת השנים להכיל מורכבות, כאשר במקום גשרים נבקעו תהומות. מכנים רבי עוצמה של דם ושל גורל משותף, הוחלפו בשסעים עמוקים ודוקרניים.עצרת התפילה היא סוג של בקשת גירושין רשמית מהחברה הישראלית, על רקע "פערים בלתי ניתנים לגישור". אבל האמת הכואבת היא שאלה הם נשואים קתוליים, נרצה או לא. בעיקר לא.

בנחיל ההמון הצובא על רחובות ירושלים, מתנקזים כל החלומות והשאיפות הכמוסות, שמפעפעות בנו מאז 48. תקוות ל"בית לאומי", "צבא העם", "חברה ישראלית", אלו ועוד, מתנפצות היום. מה שנאסף בחרדת קודש ובהתרוממות רוח על הזכות לחיות יחד בארץ האבות, הפך עם השנים למציאות מרה של פירוד וניכור, ומהיום אף למלחמה גלויה.


בסוף זה נגמר מול התמונות שלא רציתי לראות:

חברת לומדים מול חברת חיילים. גם כשייתם אחרון הנואמים, והחרדי האחרון יקפל את השלט ויחזור אל ביתו ותלמודו, תמשיך להבהב שאלת השאלות: כיצד נמשיך מכאן והלאה? מי יכריז על הפסקת אש - ואיך תוכל קבוצה שמתכחשת לעברה, לשלב יד עם קבוצה המתעלמת מן ההווה.מי שרואה בהמוני המפגינים "הישג" כלשהו שראוי לנפנף בו; מי שחושב שאפשר לכנות "הצלחה" מצב של אלפי אזרחים במדינה דמוקרטית, הנעמדים בגבם אל הקיר וזועקים את גרונם לשמיים - משחק באש זרה.

הוא לא רואה את יום המחר, שבו יצטרכו אזרחי מדינת ישראל כולה - על כמעט מיליון החרדים שבתוכה - להמשיך ולתפקד יחד, כחברה אחת. הפירומנים משני הצדדים להוטים אלי קרב, וברקע אין שום סופר-טנקר שיכבה את השריפה. גוועלד!

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4494275,00.html
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/3/2014 05:18 לינק ישיר 

אע"פ שהשתיים האחרונות מנסות ללכת בין הטיפים ולהתייפות בעיני התקשורת והציבור החילוני כי משם הן מתפרנסות!!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/3/2014 05:20 לינק ישיר 
מירי שניאורסון ושלהבת חסדיאל. חזק ביותר

http://reshet.tv/Shows/todays_talk/videomarklist,233797/

[אם יש מי שיכול להטמיע בבקשה]דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/3/2014 05:37 לינק ישיר 

תשכור יח"צן. יעשה לך עבודה נקייה יותר. חבל להתלכלך.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/3/2014 06:24 לינק ישיר 

bracci כתב:
אע"פ שהשתיים האחרונות מנסות ללכת בין הטיפים ולהתייפות בעיני התקשורת והציבור החילוני כי משם הן מתפרנסות!!


הכי קל לכתוב מאמר מגוייס לטובת המאבק החרדי. ככה תקבל צ'אפחות בשטיבלך (או היכן שנשים חרדיות מקבלות צ'אפחות), אך לא תחדור ללבו של אף אדם מן הצד השני.

באופו כללי, בכל פעם שהחרדים על ראש שמחתם של כלי התקשורת, אני מקווה שסיוון רהב-מאיר תייצג אותי במקום החרטומים הידועים אייכלרבלוירבינוביץדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/3/2014 07:31 לינק ישיר 

איפה שיפי חריטן?


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/3/2014 09:59 לינק ישיר 

את המאמר של שושנה חן בידיעות אחרונות אתמול, מישהו יכול לסרוק?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-4/3/2014 10:58 לינק ישיר 

למה אין גבר חרדי אחד בכל התקשורת הלא חרדית שמסוגל לדברר כמו שצריך. בלי עילגות ובלי "וממילא מסתמא ..זה לא מתחיל...קל וחומר...היא הנותנת.." וכו' ??

כבר בעבר כתבתי שהחינוך החרדי לבנות, הצמיח כותבות מוכשרות מאוד (חלקן חילוניות כיום - אבל עדיין הן חונכו בבית יעקב). בניגוד לגברים. וגם בניגוד לאולפנות הדתליו"ת, שלא מצליחות להצמיח כלום.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/3/2014 10:58 לינק ישיר 

נהדרות.

התחברתי כמובן לגב' שנאורסון שמבחינת מראה חיצוני נראית צנועה וחרדית יותר ולכן היא יותר מייצגת (סוג של) את המגזר.

הארה עם חיוך לשלהבת:
את חייבת להחליף פאה או לסדר את הפוני. זה נראה כה מגוחך.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/3/2014 11:10 לינק ישיר 

הן מייצגות את החרדיות הפתוחה יותרדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-4/3/2014 11:23 לינק ישיר 

לדעתי כל הנשים ששמן פורסמו כאן אינן חרדיות באמתדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-4/3/2014 11:24 לינק ישיר 

יש הרבה גוונים בזרם הזה שנקרא חרדידדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-4/3/2014 13:17 לינק ישיר 

כשאדם שנראה מאוד שונה ממך מדבר איתך, הוא אוטומטית מעורר התנגדות.
כשגבר חרדי מדבר אל חילוני החילוני מקשיב מעמדת התגוננות.

אישה חרדית אינה נראית מאוד שונה דבריה מתקבלים בצורה קלה יותר.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > נשים בתור דוברות המגזר החרדי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.