בית פורומים בחדרי חרדים

nrg: אלי כהן ינצח, אבל הדמוקרטיה הפסידה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/3/2014 16:17 לינק ישיר 
nrg: אלי כהן ינצח, אבל הדמוקרטיה הפסידה

מקור: http://www.nrg.co.il/online/11/ART2/565/786.html?hp=11&cat=1107&loc=24

אלי כהן ינצח, אבל הדמוקרטיה הפסידה

כהן הוכיח שהמשחק הדמוקרטי לא נגמר עד שהרוב הארצי לא כופה את דעתו על הרוב המקומי בעזרתה האדיבה של התקשורת ושל מערכת משפט פופוליסטית. דעה

נחום קפלן | 11/3/2014 13:45הוסף תגובההדפס כתבהכתוב לעורךשלח לחברShare on facebookShare on twitter
למסיבת עיתונאים חגיגית נאספו כולם בכדי לשמוע את תוצאות הבחירות. לרגע נעתקה נשימתם של הנוכחים בחדר, עת השמיע מזכיר וועדת הבחירות על המועמד המנצח. והמנצח הוא - קים ג'ונג און! איזו הפתעה, נשמו החברים לרווחה, איזו הקלה. 

בהמשך נעמד המנצח הגדול על הפודיום והשמיע באזני בוחריו המאושרים כי הניצחון הוא תקווה לעתיד טוב יותר, והוא מבטיח שלא לאכזב. כך נראו ביום ראשון תוצאות הבחירות במשטר אותו אנו מכנים "קומוניזם דכאוני", אצל שכנתנו הצפון קוריאנית. במדינה ללא חופש ביטוי ואפלייה בזכויות יסוד, אין משמעות אמיתית לאקט "בחירות". 

ניצח את הדמוקרטיה. אלי כהן
ניצח את הדמוקרטיה. אלי כהן צילום: פלאש 90
במדינה דמוקרטית הערך העליון הוא הזכות לבחור ולהיבחר. האפשרות שניתנת לכל אזרח לבחור את המועמד המקובל עליו, כמו גם הזכות להיבחר בצורה שיוויונית לשאר המתמודדים היא למעשה גולת הכותרת המאפשרת לנו להחליט כיצד יראו חיינו במשך הקדנציה הבאה, ובעצם הבחירות משתקף רצון הרוב מהו. 

הבדל נוסף בין דמוקרטיה נאורה לדיקטטורה חשוכה היא הפרדת הרשויות. מערכת משפט מתוקנת לא נועדה לשקף את רצון הרוב אלא את רוח החוק גם אם זה לא מסתדר עם השקפת עולמם. 

הבחירות בדמוקרטיה היא למעשה הצורה היחידה בה יש למיעוט אפשרות להילחם על זכויותיו, גם כאשר ערך זה מכריח אותנו לאפשר למשתתפת המשט זכות להיבחר לכנסת. לא היינו רוצים לחיות במדינה המפלה את המיעוטים שבה, ובמבט לעתיד, הרוב היום איננו בהכרח הרוב של המחר וזו סיבה נוספת מדוע זכויות המיעוט חשובות לכולנו. מועמד המקבל תמיכה לא שיוויונית איננו מועמד לגיטימי במשטר דמוקרטי.  

תוצאות הבחירות בבית שמש לא מעסיקות אותי. לי יש מנצח, אלי כהן. הוא ניצח לא בגלל שבקלפי יש יותר פתקים הנושאים את שמו, לא בגלל ששמו כנבחר ציבור הולך 
לפניו ולא בגלל נסיונו העשיר בעניינים מקומיים. אלי כהן הוא המנצח שלי מכיוון שהוא הצליח איפה שהדמוקרטיה נכשלה. אלי כהן הצליח לפלג את העיר בית שמש בין אלו שנלחמים על הדמוקרטיה אבל קשים עליהם כללי המשחק, לבין אלו שאיבדו את אמונתם בזכויות הדמוקרטיה. 

אלי כהן הוכיח שהמשחק הדמוקרטי לא נגמר עד שהרוב הארצי לא כופה את דעתו על הרוב המקומי בעזרתה האדיבה של התקשורת, ושל מערכת משפט פופוליסטית הכותבת את פסקיה לפי כותרות העיתונים. מערכת הבחירות היום היא לא דמוקרטיה, היא כאילו דמוקרטיה. 

ברכות מזל טוב חמות למנצח. ניחומי הכנים לדמוקרטיה. דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-11/3/2014 16:20 לינק ישיר 


כל מילה פנינה!
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-11/3/2014 16:26 לינק ישיר 

truth10 כתב:

כל מילה פנינה!
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-11/3/2014 16:35 לינק ישיר 

ק'בדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-11/3/2014 17:21 לינק ישיר 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-11/3/2014 17:30 לינק ישיר 

עדיף שהוא יטעה ואבוטבול ינצח מאשר שנהיה "צודקים הראויים לרחמים". דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-11/3/2014 17:35 לינק ישיר 

נראה שלא קראת את הפוסט, ומה כוונתו במילים 'אלי כהן ניצח'.


(בשבילך אצטט: "אלי כהן הוא המנצח שלי מכיוון שהוא הצליח איפה שהדמוקרטיה נכשלה. אלי כהן הצליח לפלג את העיר בית שמש בין אלו שנלחמים על הדמוקרטיה אבל קשים עליהם כללי המשחק, לבין אלו שאיבדו את אמונתם בזכויות הדמוקרטיה")דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-11/3/2014 18:13 לינק ישיר 

קראתי. הוא מתייחס לאלי כהן כמנצח את הבחירות. בלשון עתיד, כי יש לו יותר קולות. לא רק מה שציטטת. דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-12/3/2014 05:32 לינק ישיר 

אלי כהן הפסיד, גם הדמוקרטיה הפסידה

תוקן על ידי אפיקטוזין ב- 12/03/2014 05:32:49
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-12/3/2014 07:50 לינק ישיר 

לומד 

כותב המאמר מתכוון שגם אם אלי כהן היה מנצח את הבחירות הדמוקרטיה הפסידה. מכיון שהבחירות החוזרות הן כפיה של הרוב התקשורתי/משפטי על הרוב בבית שמש.

לא כ"ש שהוכח שמדובר בעלילת כזב ושהלוזרים בנט את רגב ושות' לא יודעים להפסיד בכבוד. וגררו את העיר למערכת בחירות מיותרת כדי לנסות שוב במקום שבו הם הפסידו.

בסופו של דבר מדובר בכישלון קולוסאלי לתומכי אלי כהן במישור הארצי, הרבה יותר מאשר לציבור החילוני בבי"ש הם יאלצו להסתגל לחיים בעיר חרדית ורובם יעשה זאת. אבל המנהיגות הארצית האנטי חרדית יצאו כאן קטנים קטנים.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > nrg: אלי כהן ינצח, אבל הדמוקרטיה הפסידה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר