בית פורומים בחדרי חרדים

קבוצת רכישה, מה דעתכם?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-22/4/2014 22:08 לינק ישיר 
קבוצת רכישה, מה דעתכם?

הציעו לי לקנות דירה בקבוצת רכישה במחיר מוזל של כ 25% יותר זול ממחיר השוק, מה דעתכם?

היזמים מבטיחים שזה הצלחה שאין כל יום, איך אני יכול להבטיח את עצמי שהיזמים אכן יעמדו במילה שלהם ושהם יסיימו את הבנייה תוך 30 חודשים מהמכרז ושלא יקרה כאן מה שקרה בקבוצות רכישה אחרים שאנשים הפסידו את כספם?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 22:09 לינק ישיר 

יש בטחונות?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 22:10 לינק ישיר 

לא ידוע לי על קבוצת רכישה עם בטחונות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 22:20 לינק ישיר 

מי שיגיד לך שקבוצת רכישה זה טוב- הוא טועה.
ומי שיגיד לך שקבוצת רכישה זה לא טוב- הוא גם טועה.

צריך לבדוק כל קבוצה לגופה, האם האנשים העוסקים במלאכה הם בעלי נסיון, אמינים ורציניים?  

לבדוק את הנכס: האם מדובר במכרז שטרם נסגר (תוסיף מינימום 20 חודש עד להתחלת בניה)? האם מדובר בקרקע פרטית? תב"ע מאושרת לתוכניות המוצעות? יש היתרי בניה?   אין ספק שכל פרט יכול לשנות את התמונה.

בכל מקרה את נושא המחיר תבדוק לבד, אין שום סיבה שתסתמך על היזמים בעצמם (לא כל יזם הוא גם שקרן, אבל זה בהחלט התפקיד שלך לבדוק את כדאיות העסקה).

תוקן על ידי כי_הוא_זה ב- 22/04/2014 22:23:08

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 22:21 לינק ישיר 

יש פה מישהו שעבר את כל התהליך של רכישת דירה באמצעות קבוצת רכישה, ולאחר מעשה יכול לספר שהרוויח מזה?
כלומר, שבדיעבד, הוא שילם מחיר זול ריאלית מדירה מקבילה למרות ששיקלל את זמן ההמתנה הכרוך בתשלום שכירות וכולל הוצאות שונות שנלוו לכל התהליך?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 22:23 לינק ישיר 

לא להתקרב לקבוצות רכישה,
מניסיון מר.

אם יהיה לך טענות אח"כ אז אין לך אל מי לפנות כי אתה למעשה הקבלן של עצמך.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 22:27 לינק ישיר 

הבן החמישי-

זה בדיוק כמו שמישהו נכווה מכוס קפה ולכן הוא יזהיר את כולם לא להתעסק עם קפה..

גם אם נכווית באופן אישי, אין שום סיבה להכליל. אני מכיר רבים וטובים שעשו עסקה נאה דרך קבוצת רכישה- כמו גם אחרים שאכלו קש.   

כפי שכתבתי לעיל- צריך לעשות שיעורי בית מקיפים בטרם ניגשים לקבוצה זו או אחרת, וכמובן שתמיד צריך סיעתא דשמיא- עי' בתרגום אונקלוס על הפסוק 'כי הוא הנותן לך כח לעשות חיל'...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/4/2014 22:56 לינק ישיר 

מניסיון מי שקנה בקבוצת רכישה של הרב כרמל לא התחרט

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2014 01:00 לינק ישיר 

המכון, לא רציתי להזכיר את מנחם כרמל,
אבל בדיוק לפרוייקט שלו (בנתיבות) התכוונתי.

קנינו על הנייר לפני כ3.5 שנים (!!!)
ועדיין אוחזים בשלב התכנון.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2014 01:27 לינק ישיר 

יואלי_יואל כתב:
 איך אני יכול להבטיח את עצמי שהיזמים אכן יעמדו במילה שלהם ושהם יסיימו את הבנייה תוך 30 חודשים מהמכרז ושלא יקרה כאן מה שקרה בקבוצות רכישה אחרים שאנשים הפסידו את כספם?

על פניו יש כאן משהו מעורר תהיה...

רק עתה שמתי לב שמדובר על מכרז. כדי שתגיע למוצר המוגמר בהנחה והקבוצה שלך אכן תזכה, אתם אמורים לעבור מספר שלבים, שקשה עד בלתי אפשרי לבצע אותם בשלושים חודשים.

1- תכנון (אלא אם כן הוא כבר החל. קשה להאמין- כי אם לא תזכו- מי ישלם?)
2- אישורים
3- היתרי בניה
4- הבניה עצמה.

שלבים 1-3 לבדם- אף אחד לא יכול להבטיח לך כמה זמן הם יימשכו. נשמע קצת הזוי להבטיח דירה תוך שנתיים וחצי.

אדגיש: אינני מכיר את הפרוייקט המדובר, פרטי הקרקע ופרטי העוסקים במלאכה. אבל כדאי להתייעץ עם אנשים מהתחום ולהציג את מלוא הפרטים בכדי לברר אם לוח הזמנים הזה אפשרי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2014 06:38 לינק ישיר 

מן הסתם יש כאלה שניסו והצליחו ,אני באופן אישי לא הייתי מתקרב לזה ולא הייתי מסכן סכומים כאלה בסיכון כזה גבוה. לקנות מקבלן זה שקט נפשי ששווה את הסכום שמשלמים לדעתי.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2014 10:23 לינק ישיר 

אל תתקרב לקבוצת רכישה בכלל !!!!

מי שניסה להשוות לכוס קפה טועה ובגדול 

כי חוט חשמל חשוף רוב האנשים מתחשמלים ובגדול לכן לא מומלץ לגעת בזה להבדיל מחשמלאים ותיקים שעודים עם חשמל חשוף 

רוב אלו שקנו בקבוצת רכישה שלמו בסוף כמו קבלן ועם הרבה עגמת נפש בדרך 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2014 11:01 לינק ישיר 

הייתי בקבוצת רכישה והרווחתי 
אבל: יש לבדוק היטב גם על כמה זמן מדובר, וגם שאפשר לקדם את הקבוצה (ובמיוחד קבוצות חרדיות ואכמ"ל) בלי שכל מי שלא מרוצה יוכל לתקוע מקלות בגלגלים (הסכם שיתוף, הסכם ניהול)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2014 11:27 לינק ישיר 

מדובר בקבוצת רכישה שזכתה במכרז של קרקע לבניית יח"ד בביתר ואחד החברים בקבוצה לא יכול לעמוד בתשלומים ולכן הוא מחפש משהוא במקומו.

משרד השיכון נותן תמריץ של 15% מערך הקרקע באם יסיימו את הבנייה תוך 30 חודש.

עשיתי קצת בירורים ולאחרונה גם ראיתי בעיתונים כתבות יפות על הקבוצה (יכול להיות שהכתבות היו תמורת תשלום וכדו'?).

מהבירורים שעשיתי אני מבין שאלה שהקימו את הקבוצה הקימו גם לפני יותר משנה קבוצת רכישה אך עדיין לא התחילו לבנות שם.

בקיצור,

מדובר באנשים שזכו כבר פעם שנייה במכרז אך עדיין ללא נסיון בניהול.

איך אני יכול להבטיח את כספי בכלל ושיסיימו את הבנייה תוך 30 חודש בפרט?

לציין: כל הכסף מעבירים לעו"ד בנאמנות, האם זה מבטיח שהכול יתנהל כשורה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2014 11:58 לינק ישיר 

לדעתי, עו"ד לא יעזור לך הרבה כי בכל הקבוצות שהיו נפילות, גניבות ומעילות הפקידו את הכספים אצל עו"ד בנאמנות וזה לא עזר.

לא מעט קבוצות רכישה (אם לא כולם) קמים ע"י אנשים המחפשים לעשות הון על גבם אנשים תמימים.

לשאלתך האם תוכל להבטיח את כספך, התשובה היא לא! כי בשונה מקבלן שנותן לך ערבות בנקאית, בקבוצת רכישה אין את המושג הזה.

באם קיימים התנאים הבאים הסיכונים יורדים משמעותית.

קיים וועד מייצג מתוך הקבוצה של אנשים ישרים ומוכשרים שיהיו מעורבים בכל הנעשה.

חתימת מסמכים נעשה רק בהסכמת וחתימת רוב הוועד.

הוועד המייצג בחר חברת ניהול שיש לו הרבה ניסיון וקבלות של הצלחה במקומות אחרים.

יש רב עם ניסיון שמפקח באופן פעיל ושוטף בנעשה.

קיים מקום שכל חבר יכול לעיין בכל המסמכים של הקבוצה.

לדעתי, ככל שלא קיימים התנאים האלה אתה נמצא בסיכון גבוה וסביר להניח שתהיה מהאנשים שייכנסו לסטטיסטיקה מאלה שהפסידו את כספם אצל אנשים שהיו נראים הכי ישרים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/4/2014 12:14 לינק ישיר 

במשפחתי רכשו אצל כרמל בבית שמש וחווינו כישלון. בסופו של יום שילמו את מחיר השוק דאז +- ועדיין לא קיבלו את הדירה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > קבוצת רכישה, מה דעתכם?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 6 לדף הבא סך הכל 6 דפים.