בית פורומים בחדרי חרדים אלעד

ההתעללות והרדיפה כנגד ציבור בני התורה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-1/5/2014 19:08 לינק ישיר 
ההתעללות והרדיפה כנגד ציבור בני התורה

קיבלתי במייל: 

"הכתבה המדהימה שהתפרסמה השבוע בכותרת ראשית במהדורה המרכזית של 'מרכז החדשות' (יש הטוענים שהפרסום נעשה בהוראת גדו"י)".

 מסע ההתעללות והרדיפה כנגד ציבור בני התורה באלעד, על ידי לשכת רב העיר, שהתגברו מאוד מאז הבחירות האחרונות, שוברים את כל השיאים השליליים

 

מאז תקופת הבחירות המקומיות באלעד בחורף האחרון, אשר מחמת סיטואציה פוליטית מסוימת גרמו לעליה בכוחו של רב העיר הרב שלמה זלמן גרוסמן, וזאת דווקא לאחר שבחודשים שלפני הבחירות היה מצבו הציבורי בשפל המדרגה, בעקבות חוסר חיבור בין לשכתו לבין חלקים רבים בציבור, כאשר גם רבים מאנשי מפלגת 'עץ' באלעד ניהלו מאבק עיקש כנגדו, למרות מעמדו הבכיר בצמרת אותה מפלגה.

העליה הזו לא נעצרה במקומה, אלא גררה וגוררת כצפוי השתוללות בלתי ניתנת לתיאור של אותה לשכה כלפי כל גורם אחר באלעד, זוטר כבכיר, וגורמת לתחושת מחנק עצומה בקרב ציבור בני התורה בעיר. סיפורים רבים הגיעו למערכת, על דברים שמתרחשים שם דבר יום ביומו על ידי אותם גורמים, מתוכם בחרנו להביא בפניכם סיפור שיכול להשמע הזוי לחלוטין, ואלמלי היינו יודעים את שמות כל המעורבים בו, היינו בטוחים שהוא לקוח ממקומות אחרים ותקופות אחרות.

הסיפור שאנו מביאים בפניכם אירע בבית ההוראה שנתייסד בביתו של מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א ובמעמד מרן פוסק הדור הגר"נ קרליץ שליט"א, אשר קיים באלעד זה מספר שנים, וקיומו בהורמנא דמרנן ורבנן שליט"א הוא לצנינים בעיני אותה לשכה.

צריך להדגיש שלא מדובר ב'עוד' בית הוראה, כי אם בבית הוראה מרכזי ביותר אשר חולל מהפכה רבתי בתחום צרכי הדת וההלכה בעיר אלעד, ובו עונים באופן קבוע ראש בתי ההוראה הגרש"צ רוזנבלט שליט"א, חתנא דבי נשיאה הגרמ"מ לובין שליט"א, הגאון רבי ישראל מרמרוש שליט"א, ועוד שורה ארוכה של גדולי מורי ההוראה שליט"א, כאשר במקביל קיים במקום מרכז לדיני חושן משפט 'דבר למשפט', בראשות הראב"ד הגר"ש רוזנברג שליט"א, ובו עונים גם האב"ד הגר"י סילמן שליט"א, ורב קהל חניכי הישיבות באלעד הגאון רבי יואל פרידמן שליט"א, כשמעולם לא היה בית הוראה בסדר גודל כזה באלעד, ולא בכדי.

כחלק מהמהפכה ההלכתית האמורה, פתח בית ההוראה בפרויקטים שנערכים בבתי ההוראה בבני ברק, של העמדת מוצי"ם מבוקר עד ערב בימים שלפני החגים, למענה על ד' מינים, או הגעלת כלים ומכירת חמץ לפני פסח, כשיש להדגיש שפעילויות מעין אלו לא נערכו קודם לכן באלעד על ידי כל גורם רבני כלשהו.

בשנה שעברה התגייס ראש העיר לשעבר הרב יצחק עידן לסייע להגעלת הכלים בבית ההוראה, כשהוא מוזיל מכספו האישי אלפי שקלים לטובת הפרוייקט הגדול, שממנו נהנו באותה שנה כעשרים אחוז מתושבי העיר, וזאת לאחר שלקח את בית ההוראה כ'פרוייקט אישי', לבקשתו המיוחדת של מרן שר התורה שליט"א.

השנה פנו מנהלי בית ההוראה לראש העיר הנבחר הרב ישראל פרוש, שהביע אף הוא את רצונו לעזור לבית ההוראה, והבטיח לתמוך בכך בכמה דברים, כשאחד מהם הוא העמדת הציוד החדש להגעלת כלים שנקנה על ידי העירייה, שעלותו אלפי שקלים לשירות בית ההוראה, וזאת לאחר שלשכת הרב גרוסמן, שבשל ההד הציבורי שנוצר החליטה גם היא לערוך הגעלת כלים, בקשה מהעירייה לקנות את הציוד. ובהיות והיא עורכת את ההגעלה בזמן רחוק יותר מחג הפסח, הורה ראש העיר כי לאחר שתסיים את השימוש יעבור הציוד לידי בית ההוראה, שצריך אותו בימים הסמוכים יותר לפסח. 

באותו יום הגיעו מנהלי בית ההוראה ללשכת ראש העיר, ואז נכנס עוזר ראש העיר לעובדים האחרים ותיאם איתם את הענין, כשדובר שיתואם גם עם מנהל לשכת הרבנות המקומית. התיאום אכן נעשה, כשלאחר מספר שיחות שהתנהלו מול האחראים בעירייה ומול לשכת הרבנות סוכמו שוב כל הפרטים שסוכמו כבר ע"י ראש העיר ועוזרו.

אלא ששעה לאחר מכן, התקבלה שיחת טלפון נוספת על ידי עובד בכיר בעירייה המזוהה עם לשכת הרבנות, בה הודיע כי קיבל הוראה מלשכת הרבנות שהם צריכים את הציוד גם למחרת ועל כן עליו להחזירו. וזאת למרות שלפי מה שפורסם לא אמורה להיות הגעלת כלים למחרת, ועל אף שהדברים כבר סוכמו הן על ידי עוזר ראש העיר, והן בשיחת הטלפון שעה קודם לכן. אותו אדם אכן הגיע בהמשך לקחת את הציוד, ולמרות שהוברר לו שהדבר יגרום נזק כספי וציבורי רב לבית ההוראה, ולמרות שהדבר נעשה באישור ראש העיר כאשר לוגו של לשכת ראש העיר מופיע על גבי הפרסומים על הגעלת הכלים הנערכת בבית ההוראה.

במקום התפתחה דרמה של ממש, כאשר לפי התיעוד שהגיע למערכת אותו אדם התעמת עם עובדי הגעלת הכלים באופן פיזי ונקט באלימות ממשית בניסיון לקחת את הציוד בכח הזרוע, מה שגרם להתלהטות יצרים שהמשיכה בכך שחטף את המצלמה מידיו של אחד העובדים שתיעד את המתרחש, אז פצחו העובדים בזעקות רמות "גנב גנב" שהחישו למקום עוברי אורח, מה שגרם לכך שאותו אדם נאלץ להחזיר את המצלמה לבעליה, והסתלק בבושת פנים.

אם היתה מחשבה שבכך הסתיים הסיפור, הרי שהיא התבדתה. למחרת עם שחר, ובעקבות הכישלון בליל אמש, השתולל מנהל לשכת הרבנות המקומית, כאשר בשיחות טלפון ולאחר מכן הגיע באופן פיזי לבית ההוראה, ובפיו טענה חדשה שבכלל אסור להשתמש בזה כי זה עוד לא של העירייה וכל מיני טענות אויליות המוכחשות מיניה וביה, כאשר היה ברור שכל מטרתו היא אך ורק לשלול את הציוד מבית ההוראה, כדי למנוע את הגעלת הכלים.

היות ובחג הפסח יש ברכה מיוחדת של 'וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ', לא עלה זממו בידיו, והציבור שלא היה מודע לדרמה המוזרה שהתנהלה מאחורי הקלעים ולניסיון המגוחך למנוע ממנו בכח הזרוע מלבוא לבית ההוראה, הצביע ברגליים והגיע בהמוניו למקום, כאשר לפי ההערכות במהלך שלושת הימים של ערב חג הפסח, בהם אף נערכה במקום מכירת חמץ על פי הוראתו המפורשת של מרן פוסק הדור הגר"נ קרליץ שליט"א, הגיעו למקום למעלה מאלפיים משפחות, המהווים כשלושים אחוז מתושבי העיר, מה שהצביע על גידול מפתיע של כארבעים אחוז ביחס לשנה הקודמת.

כאמור, עובדה מקוממת זו, שממחישה את העלייה הדרמטית בהתנהגות הבריונית הקבועה מצד לשכת הרבנות המקומית, כלפי כל מי שאינו נכנע לגחמותיה, והיא מהווה חלק קטן במכלול ההשתוללות שתושבי אלעד, כולל בכירי העיר ממש, מרגישים על בשרם דבר יום ביומו. זוהי העובדה אותה הבאנו לכם כאן הערב הזה, בפרסום ראשון ובלעדי.

  

 
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/5/2014 19:13 לינק ישיר 

כבר חשבתי שמדובר בגזירת הגיוסדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/5/2014 19:22 לינק ישיר 

כל אחד וההתעללות שלו.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-1/5/2014 23:32 לינק ישיר 

חולי נפש.

על מה אתם מנהלים מלחמות?!

משועממים!


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-2/5/2014 00:29 לינק ישיר 


נראה יותר ויכוח פוליטי וכלכלי מאשר ויכוח עניני.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים אלעד > ההתעללות והרדיפה כנגד ציבור בני התורה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר