בית פורומים ספרים וסופרים

הזכרן הפנומינלי הרה"ג ר' מאיר אליהו שליט"א

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/6/2014 16:39 לינק ישיר 
הזכרן הפנומינלי הרה"ג ר' מאיר אליהו שליט"א

מדובר ברב צעיר מאד ( בשנות ה30 המוקדמות שלו )  בעל זיכרון מופלא ביותר שזוכר מבואות שלמות בעל פה משני התלמודים ומההלכות ומספר הזוהר וכתבי האר"י  וברמב"ם ובשו"ע ומציין מראי מקומות לכל מובאה ולכל ביטוי שהוא אומר עד לרמת הדף העמוד והשורה, והדבר הזה הוא פלא לעיני כל הרואים. ואי אפשר שלא להתפעל עד כדי חיוך ושמחה מהעילוי הנפלא הזה.

בדקתי מעט עליו ומדובר בבעל תשובה שחזר בתשובה כבן 20 שנה והוא רק מעט מעל 10 שנים עוסק בתורה וכבר שולט בכח זכרונו בכל מה שהוא קורא ולא שוכח דבר בלעה"ר. 

הוא גם מספר שבאותו לילה שבו שפך דמעות בבכיה לרפואת אמו בבית הכנסת , עוד בהיותו חילוני, קיבל על עצמו שאם תתרפא הוא יחבוש כיפה, וכשיצא מבית הכנסת הרגיש כעין רוח מכה בפניו במשך כמה וכמה ימים, והדבר היה פלא בעיניו.

מהמעט שהבנתי הוא מעביר דרשות בכל הארץ וגם בעולם, והוא מדבר כפי סגנון הרב עובדיה ממש, ולפי הנראה גם מנסה לחקות אותו במראהו ובאופן דיבורו והתנסחותו עד כדי חיקוי ממש אחד לאחד. והוא אכן דומה לו מאד מאד.
תוקן על ידי מוטיבןשלום ב- 08/06/2014 16:49:09
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/6/2014 17:06 לינק ישיר 

יש לו אתר אינטרנט ובו הוא גם משיב על שאלות
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/6/2014 22:19 לינק ישיר 

ראיתי לאחרונה את ספרו 'מרכבות ארגמן'. לא הספקתי לעיין, המפתחות נשמעות מסקרנות במיוחד, בין השאר תשובה בנושא 'נטיות הפוכות' [נושא חשוב מאוד בדורינו, שמעמיד בדילמה לא מעט אנשי דת בארץ ובעולם]דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/6/2014 22:42 לינק ישיר 

היכן משיגים את ספרו?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-8/6/2014 23:27 לינק ישיר 

זיהוי ,

נסה בטלפון 0523897818

*

עוד קצת אודותיו ממה שהבנתי פה ושם ממה שהספקתי לשמוע:

אחר שקיבל התעוררות תשובה כנזכר פנה אל הרב אמנון יצחק להדרכה ( ומכנה אותו "הרב הקדוש" ) , אחר כך היה לומד בישיבת אור שמח בירושלים, והוא מידי פעם מביא "מעשים" מתוך הישיבה והתהלותה ומתוך תשובות רבו באותה שעה ( ואולי עד היום ) רבי יוסף צבי בן פורת מישבת אור שמח.

הרב מעביר שיעורים בכל הארץ. שיעוריו מופצים ביוטיוב ובעוד אתרים. הוא גם מעביר שיעורים בהלכה ויש לו ספר שו"ת 2 כרכים וספר חידושים בפרד"ס על התורה 3 כרכים. הוא כבר הספיק לשרת כרב בקהילות בארה"ב.( אם הבנתי נכון ).

כמו הרב עובדיה זצ"ל גם הוא מעביר שיעורים בימי שלישי בירושלים ביזדים ומייד אח"כ במוסאיוף. 

הרבה פעמים קורה שהקהל לא מחזיק מעמד ופשוט מתחיל ומוחא כפיים באמצע דרשותיו מרוב התלהבות על זכרונו , והוא מצידו גם משתעשע מזה.  באחת מתשובותיו באתר הוא כותב שזה וגם אופן דיבורו המהיר נעשה כדי למשוך לב המאזינים, והוא אף מביע צער על כך שהוא נאלץ לעשות זאת.

*
לגבי אופיו ההלכתי, מהמעט שהקשבתי, הוא הולך בדרך הספרות הספרדית ההלכתית הנפוצה בימינו, ניכר שלמד את ספרי הרב עובדיה ומושפע מהם, אבל מצד שני הוא שם דגש גדול הרבה יותר לדברי הקבלה. ( הוא גם מרבה לצטט מהזוהר תוך כדי ציון מספר העמוד בזוהר. ובאותה מידה גם מפנה לכל כתבי האר"י תוך ציון מראי המקומות בעל פה.) ומתוך ספרו אפשר ללמוד יותר על שיטתו. והוא מתנסח בדיבורו בסגנון הכתיבה של המחברים הספרדים האחרונים. 

ולחשוב שאת כל זאת השיג תוך מעט מעל 10 שנים, זה בגדר לא יאומן כי יסופר.

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-8/6/2014 23:49 לינק ישיר 

מעדות שמעתי שהוא חוזר ומשנן עשרות פעמים כל דבר, וכך הוא זוכר.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/6/2014 08:46 לינק ישיר 

אם כן זה הוא הרב ישראל שניאור החדש?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/6/2014 08:55 לינק ישיר 

ולגוף, ראיתי שיעור שלו וקראתי את התשובות שלו באתר, ונראה שהדבר האחרון שאפשר לומר עליו זה שהוא "מדבר כפי סגנון הרב עובדיה ממש, ולפי הנראה גם מנסה לחקות אותו במראהו ובאופן דיבורו והתנסחותו עד כדי חיקוי ממש אחד לאחד". לא יודע מי מכר לך את זה, מוטי, אבל אין שום דמיון לא בסגנון הכתיבה ולא בסגנון הדיבור ואין צורך לומר שלא במראה.
וזה אגב נאמר לשבחו כי אם היה ניסיון חיקוי חיצוני כזה הדבר היה מגוחך כמובן.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/6/2014 15:20 לינק ישיר 

הוא אכן מרשים ומפליא מאד, אם כי לתהות על קנקנו באמת אפשר ע"י עיון בחיבוריו.

איני מחפש מקום שאפשר לרכוש אלא מקום שאפשר לעיין בספריו, יבורך מי שיעלה לפה סריקה מספרו מהשער עד לעמוד העשירי מתחילת הסימן הראשון.

הר' אמנון יצחק נשאר קדוש בעיניו גם לאחר שחטא בחטא היוהרה והקדיח תבשילו?דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/6/2014 15:37 לינק ישיר 

פוכאוויץ,

זה עניין של התרשמות אישית כנראה.

כאחד שראה ושמע רבנים ספרדים שטרם השפעת שיעורי הרב עובדיה בלויין , ורבנים ספרדים שלאחר מכן, התרשמותי האישית שהוא , ועוד כמה, אינם אלא ניסיון חיקוי , גם בסגנון דיבורם וגם בסגנון הופעתם.

וכמובן שאין רע בלחקות את הצדיקים, שהרי ציוו להתדמות אליהם, וכנראה שיש כאלו שלוקחים זאת צעד אחד קדימה:) וזה בסדר.

דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/6/2014 16:35 לינק ישיר 

חידון,

ייתכן שהוא אכן חוזר ומשנן, ונחמד להאמין בכך ולעודד את התלמידים שבגלל זה הוא זכה לכזה זיכרון.

אבל האמת היא שכזה זיכרון לא מגיע ע"י עמל אלא או ע"י עזר אלהי משמים ( כמו שהגמרא אומרת במגילה ). או לחלופין כתופעת טבע מוכרת.( יש תופעות כאלו גם אצל הגויים.).דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/6/2014 17:26 לינק ישיר 

לא התלהבתי ממנו בכלל. קשה לי להאמין שהוא ישב וחזר על הלימוד. הסגנון שלו הוא צפון תל אביבי מתלהב, והוא פשוט מתלהב מכח הזיכרון המדהים שלו, ונהנה לשלוף מפה ומשם. אפילו עושה תנועות עם הידיים, כאילו מדפדף בספר דמיוני. אחרי הכל יכול להיות שאני טועה והוא באמת מתמיד עצום וצדיק גדול, מה שבטוח יש בו משהו מוזר ולא ברור, וגם בצורה נורמלית לא מגיעים לזה תוך 10 שנים.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/6/2014 17:37 לינק ישיר 

בלי למעט מכבודו כהוא זה חלילה,ודומני כי מצוה לכבדו ולעודדו בכל מה שאפשר. דכולי עלמא בעו למרי חטיא.

רק להבהיר את עמדתי . אמנם התרשמתי ונפלאתי מאד מכח זכרונו המקסים, אך אותה התלהבות וצל צלה , לא אחזה בי כששמעתי את חריפותו ותירוציו. בכל אופן מה ששמעתי ממנו היו רק דרשות וקושיות ותירוצים בתחום זה, ושם, חריפות גדולה לא מצאתי. אבל אפשר כי בתחומים אחרים חריפותו באה לידי ביטוי.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-9/6/2014 19:00 לינק ישיר 

זה גם מה שאני חושב, בסברות ובחריפות הוא מאוד חלש.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/6/2014 21:10 לינק ישיר 

ניתי ספרו ונחזי,

מי מתנדב להעלות לכאן כמה עלים? דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-10/6/2014 00:36 לינק ישיר 

מוטיבןשלום כתב:
בלי למעט מכבודו כהוא זה חלילה,ודומני כי מצוה לכבדו ולעודדו בכל מה שאפשר. דכולי עלמא בעו למרי חטיא.

רק להבהיר את עמדתי . אמנם התרשמתי ונפלאתי מאד מכח זכרונו המקסים, אך אותה התלהבות וצל צלה , לא אחזה בי כששמעתי את חריפותו ותירוציו. בכל אופן מה ששמעתי ממנו היו רק דרשות וקושיות ותירוצים בתחום זה, ושם, חריפות גדולה לא מצאתי. אבל אפשר כי בתחומים אחרים חריפותו באה לידי ביטוי.


אתה עדיין 'לשיטתך'?
זיכרון גם הוא כישרון. אין ספק שבניגוד למעט שראיתי מר' עמוס לביא ור' ישראל שניאור, הוא נראה הרבה יותר מושך ללימוד והבנת התורה באמת, ולא סתם הופעת משחק זיכרון (תרתי משמע)דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > הזכרן הפנומינלי הרה"ג ר' מאיר אליהו שליט"א
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 לדף הבא סך הכל 3 דפים.