בית פורומים בחדרי חרדים

הם מסבירים את עצמם, ופשוט לא מעוניינים אפי' לשמוע

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-19/11/2014 17:05 לינק ישיר 
הם מסבירים את עצמם, ופשוט לא מעוניינים אפי' לשמוע

ראשית, להוציא מלבם, אינני לא נטו"ק ולא קרוב לכך.
אולם אנשי הנטורי קרתא מסבירים את עצמם:
לשיטתם אלה המתחזים ליהודים - קרי הציונים, מציתים תבערה איומה ומלחמת דת נוראה ומתגרה במזרח התיכון אם ע"י ההשתוללות חסרת הרסן של הח''כים הימניים הקיצוניים בענין הרגיש של הר הבית, שגם הלכתית אין שום היתר לעלות לשם עד ביאת גו"צ. ואם בעצם דיכוי הערביים מעמי האיזור, לדעתם.
וע"כ עצם זה שהם באים לומר שאיננו שותפים להשתוללות הזו ואיננו מסכימים לשלטון הציונות המתגרה בערביי הארץ ובעם המוסלמי בפרט, לטענתם מורידה את השנאה שלהם אל היהודים האמיתיים שהם החרדים, לא למתחזים שהם הציונים, שהם בעצם אחראים ללהבות המתפרצות נגד העם היהודי בכל העולם, אבל הם בתור נציגי היהדות האמיתית כביכול באים לומר להם, אנחנו איננו בדעה אחת עמם, ולטענתם הם מצילים בכך דם יהודי רב שהיה נשפך לולא ההבהרה הנחרצת הזו... הכל לשיטתם, כמובן.

אפשר להסכים עמם ואפשר לא להסכים - כמוני, לדוגמא - אבל אי אפשר להגיד שהם עושים זאת מרוע לב, יש להם מה לומר, וזכותם להביע זאת לפי דרכם, גם אם זה מעצבן אותי ואותך ואת כולנו.

מה דעתכם?דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/11/2014 17:11 לינק ישיר 
קודם כל. מה הם בתור יהודים עושים בארץ ישראל ?

הרי זה התגרות בגויים. ובמיוחד בערבים.
דבר שני. למה הם חושבים שהם חסינים, הרי גם אותם ישחטו ברגע שלערבי שלידם תיהיה הזדמנות.
דבר שלישי, הערבים עשו פרעות ביהודים עוד לפני קום המדינה.
בקיצור. הם אנשים חולים. בדיוק כמו אנשי השמאל ההזויים.נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-19/11/2014 20:07 לינק ישיר תוקן על ידי דפתר ב- 19/11/2014 20:09:48
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/11/2014 20:10 לינק ישיר 

לטענתם, עד שלא קמה התנועה הציונית והתעקשה על יישוב הארץ ולגרש את הערבים, הם לא עשו כלום. ואכן מאורעות תרפ"ט ושאר הפוגרומים החלו הרבה אחרי הצהרת בלפור:

ציטוט מויקיפדיה:

ההצהרה מבחינת הציונות הייתה פריצת דרך היסטורית. היו בין היהודים שהשוו את ההצהרה להצהרת כורש. לאחר פרסום ההצהרה פרצה שמחה גדולה בעולם היהודי. ברחבי העולם אורגנו עצרות הזדהות יהודיות פרו-בריטיות. עם זאת היו קבוצות מיעוט יהודיות ששללו את ההצהרה והכריזו מלחמה עליה ועל הציונות. בעולם הערבי ההצהרה נתקבלה בדיכוטומיות, ערביי ארץ ישראל קיבלו אותה באיבה גלויה, ובתגובה אף איימו במהומות דמים, אך האמיר פייסל הראשון, אחד מהמנהיגים הערבים הבולטים באותה תקופה, קיבל אותה באהדה, והסכים לה, בתנאי שיוגשמו במקביל השאיפות הלאומיות הערביות במלואן.

ציטוט נוסף:

ערביי ארץ ישראל התנגדו להצהרת בלפור וראו בה פגיעה בזכויותיהם. לאחר מתן ההצהרה החלו להתארגן בקרבם ועדים ואגודות מחאה שונות. ב-2 בנובמבר 1918, יום השנה הראשון להצהרת בלפור, שבתו בתי העסק הערביים ונערכה הפגנה בירושלים שבה הוכרז על הקמת האגודה המוסלמית-נוצרית, שפעלה במטרה לשכנע את הבריטים לבטל את הצהרת בלפור ולכונן בארץ ישראל משטר שייתן ביטוי לזכותם של הערבים על הארץ. הערבים טענו לבעלות מוחלטת על הארץ, והשתמשו בנימוקים היסטוריים (ישיבתם הארוכה בארץ), דמוגרפיים (היותם רוב של 90% מיושבי הארץ ב-1918), משפטיים (אי-חוקיותה-לכאורה של ההצהרה וסתירות פנימיות בתוכה), מדיניים (מכתבי חוסיין-מקמהון, בהם הובטחה ארץ ישראל לערבים) ואחרים, כדי לבסס את עמדתם. בנוסף, הם טענו כי היהדות היא דת ולא לאום וטענתם של היהודים בדבר חזרה לאדמתם לאחר אלפיים שנה, אינה רלוונטית כיוון ש"אין אפשרות לשרטט את מפת העולם מחדש על סמך טענות משכבר ימים"‏[18].

הערבים השתמשו בדרכים שונות על מנת להיאבק במימוש ההצהרה - הם הגישו תזכירים לשלטונות, הופיעו בפני ועדות בריטיות ובינלאומיות ואף נקטו באלימות כנגד יהודים ויישובים עבריים בארץ. בהקשר הזה יש שרואים בסוף מלחמת העולם הראשונה ובהצהרת בלפור את תחילתו של הסכסוך הערבי-ישראלי.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-19/11/2014 20:18 לינק ישיר 

אני,כפייגליניסט,מסכים איתך לחלוטין!
הם עקביים לגמרי.מה שאי אפשר לומר על אסכולת הרב שך ז"ל.
בין משה הירש למשה פייגלין-אני עם פייגלין.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > הם מסבירים את עצמם, ופשוט לא מעוניינים אפי' לשמוע
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר