בית פורומים בחדרי חרדים

המחלוקת והשליטה כאדיאולוגיה!!!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/12/2014 15:45 לינק ישיר 
המחלוקת והשליטה כאדיאולוגיה!!!

טור אחד שופך לנו אור על כל מה שעובר על הציבור הליטאי בשנתיים האחרונות!!!

יעקב ריבלין:
"בצהרי יום שישי שעבר נכנס ישי אל הקודש פנימה בבית אשר ברחוב חזון איש 5. הפגישה התקיימה תחת הרדאר של ח"כי דגל התורה, שידעו מכך רק לאחר שקיבלו טלפונים זועמים מיו"ר ש"ס אריה דרעי. מסתבר שבני הבית לא זקוקים לתיווך של הח"כים כדי לארגן בריתות פוליטיות חדשות. מצדו של ישי פעלו מקורבים אליו שיש להם קשרים ישירים שם בבית.

הפגישה נמשכה ארבעים דקות (!) ובסיומה נפוצו גרסאות שונות על מה שדובר שם. מקורבי ישי סיפרו כי הוא פרש בפני מרן הגראי"ל את הסיבות שהניעו אותו לפרוש מש"ס ועל מה שעובר עליו בעקבות כך. התגובה, לגרסה זו, הייתה ברכת הצלחה בהמשך הדרך לאיש ולמפלגתו החדשה. הגרסה הרשמית של דובר הבית בני רבינוביץ הייתה שלא היה כל הקשר פוליטי, רק עניינים אישיים וברכת הצלחה בהם בלבד. לדברי הדובר סוכם גם שלא ייצאו צילומים מהפגישה. איך שהוא, ובטח שזה לא היה מצד בני הבית, נפוצו התמונות בכל כלי התקשורת הכללית. בחרדית הם לא יימצאו עקב נוכחותה של הגב' ישי בפגישה.

לח"כ הרב יעקב אשר יש הסבר קצת שונה לפגישה. משהו בין הפרסום הבוטה של אנשי ישי וההכחשה הרשמית של הדובר. גם כשאריה דרעי היה אאוט סיידר בש"ס ומחוץ לתחום בתנועה שלו הוא נכנס למרן ראש הישיבה כדי לקבל ברכה. כל מי שרוצה יכול לבוא לברכה. אלא מאי, זה לא מוצא חן בעיני דרעי? אנחנו לא הקבלנים שיעשו לו את העבודה.

במרוצת השבוע שחלף מאז הפגישה הצטברו סימנים נוספים המאשרים את גרסת אנשי ישי. ביום שלאחר הכרזת העצמאות החדשה סקר עיתון הבית בהרחבה את המעמד ואף ציטט קטעים נבחרים מתוך הנאום, בעיקר את קטעי האחדות והשלום. עיתון המודיע לעומת זאת תקף את ההכרזה ועיתון המבשר בחר להתעלם לחלוטין. מאחר ומדובר בעיתונים מפלגתיים, אין שום דבר מקרי או לא מתוכנן בצורת ההתייחסות.

ממש במקרה, יום נוסף לאחר מכן פרסם יתד מאמר חריף נגד המגמה שחודרת למחננו בעד שילוב נשים בדרג הפוליטי. כדרכם של מאמרים מרומזים לא נאמר למי הכוונה אך הקוראים החריפים הבינו מיד שמדובר בתגובה להקמת מועצת הנשים של ש"ס בראשות הגב' בר שלום והגב' דרעי.

החותמת החצי רשמית לתמיכה ניתנה בראיון רדיו של פעיל התנועה ומנחה האירועים המוכשר אבא טורצקי. טורצקי ידוע בקשריו עם הצמרת של ח"כי דגל התורה ובשל כך הוא נשלח לפעמים לתגובות שאינן מחייבות רשמית את התנועה אך הן משקפות את הלך הרוח בתוכה. טורצקי יצא בהגנה נלהבת על זכותו של ישי להגדרה עצמית מאחר ויש לו תמיכה רבנית (הנימוק הזה, אגב, עלול לשמש את אנשי עץ הטוענים אותם דברים בדיוק באשר לזכות ההגדרה עצמית שלהם, י.ר.) וציין את הקשרים הטובים שהיו לישי עם מרנן ורבנן במהלך השנים.

מה מסתתר מאחורי התמיכה המפתיעה העלולה לעלות ליהדות התורה בכלל ולדגל התורה בפרט במחיר אלקטוראלי יקר ביותר? יש לאזכר בהקשר לכך שיש חוגים נכבדים בציבוריות החרדיות שמדי בחירות מתלבטים בתוכם בין הצד הימני שלהם ואהבת שלמות הארץ ובין הצד החרדי המכתיב את אורחות חייהם ביום יום. אם ניקח לדוגמא את תנועת חב"ד הגדולה ואת נתוני הקלפיות בכפר הנושא את שמה - בבחירות האחרונות קיבלה שם יהדות התורה כשבע מאות קולות, ועוד כאלף וחמש מאות קולות הלכו למפלגות הימין. זה האב טיפוס של ההתפלגות הפנים תנועתית בחב"ד בין אלה שבחרו בצד הימין ובין אלה שבחרו בצד התורני והחרדי יותר.

עוד לפני שהוצב הנציג החב"די הראשון ברשימה של ישי (ויתכן שיהיה אף יותר מנציג אחד) ברור שהוא מציב את האלטרנטיבה המושלמת לחב"דניקים. גם איש ימין למהדרין מן המהדרין וגם חרדי ללא פשרות. למה שמישהו יצביע שם כעת ליהדות התורה? מדובר בהפסד וודאי של אלפי קולות. יש ציבורים נוספים שאף הם התפצלו בין ימין לחרדיות כמו חסידות ברסלב וסביבותיה. בשבוע שעבר הועלו כאן ספקות באשר למנדט השביעי בגלל ההימנעות הצפויה של הפלג הירושלמי. אם יתווספו לכך עוד כמה אלפי קולות שייגרעו ממכסתה של יהדות התורה יתכן ויהיה צורך לשלוף מהבוידם ולשלוח לניקוי יבש את הסכמי הרוטציה של הבחירות שלפני הקודמות.

אבל יש מי שרואה את המחיר כמשתלם. אם נתמוך באלי ישי והוא יעבור את אחוז החסימה, יש לנו הבטחה ממנו שהוא יקבל את מרות ההנהגה הרוחנית כמו שש"ס קיבלה בעת הקמתה את המרות של מרן הגראמ"מ שך יחד עם הגר"ע יוסף, ואז היו לו שתי מפלגות בכנסת, אומר לנו בכיר בעל משקל והשפעה מאחורי הקלעים בדגל התורה שהיה מיוזמי המפגש ביום שישי. לדעתו, התמיכה לא תפגע ביהדות התורה בשל חישובים מחישובים שונים והמנדט השביעי, שהוא השלישי של דגל התורה, לא ייפגע.

ואם בכל זאת? שאלנו.

המחיר יהיה כדאי, השיב. ארבעת המנדטים החרדיים ברשימה החדשה ועוד שניים של דגל זה שלוש כפול שניים. לפעמים מקריבים חייל אחד כדי לזכות במערכה." (ע"כ)

"המחיר יהיה כדאי" 
מחיר הקריעה והמחלוקת בציבור הספרדי יהיה כדאי!!!

והכל למה?

"כי יש לנו הבטחה ממנו שהוא יקבל את מרות ההנהגה הרוחנית"! 
של מי???
(...............)
כי מרות ההנהגה האחרת (...) כנראה לא מספיקה...

"לפעמים מקריבים חייל כדי לזכות במערכה"

ולפעמים מקריבים את כל הציבור החרדי בשביל שליטה...

לקרוא ולבכות...

"עץ" "בני תורה" "הגר"ש אויערבך"- הכל מובן!!!
ואידך זיל גמור...

תוקן על ידי נכבדות ב- 21/12/2014 16:04:24

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2014 15:54 לינק ישיר 

אז המטרה היא שדגל יצביעו לישי? (כמובן בהסתרה)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2014 16:02 לינק ישיר 

דורוסישורם כתב:
אז המטרה היא שדגל יצביעו לישי? (כמובן בהסתרה)

נשלח מהאנדרואיד שלי

לא,
המטרה היא שליטה ושליטה ועד פעם שליטה...
והמחיר יהא אשר יהא...

ואם עד עכשיו הסתפקו שם בציבור הליטאי- אשכנזי כנראה שאם האוכל בא התיאבון..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2014 16:26 לינק ישיר 

אפשר לזהות את החוצפה של אנשי דגל (אבא טורצקי ויעקב פרידמן)לעודד את ישי להקים מפלגה ולפלג את ש"ס, אני מנסה לדמיין אם ש"ס היתה מעיזה לעודד את עץ להתמודד,לאיזה דציבלים וכמה דיו של הלם וזעזוע היה נשפך ביתד.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2014 16:30 לינק ישיר 

דורוסישורם כתב:
אנשי דגל (אבא טורצקי ויעקב פרידמן)

פחח..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2014 16:31 לינק ישיר 

נכבדות כתב:

טור אחד שופך לנו אור 

כ"כ חשוך לכם?
(סליחה על הפונט הקטן. מקווה שתראה בחושך)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2014 16:52 לינק ישיר 

מה התחדש לך???

"ו(גם) על אלה אני בוכיה.."

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/12/2014 17:26 לינק ישיר 

קצרה כתבה:

מה התחדש לך???

אתה יודע מה התחדש אצלי?
שהם לא מתביישים ומסתירים את כוונותיהם…
שהם אומרים ועושים את זה בריש גלי!
(אני כמובן מדבר בכל האשכול על אנשי הבית ולא על מרן שליט"א)

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/12/2014 13:34 לינק ישיר 

"המחיר יהיה כדאי, השיב. ארבעת המנדטים החרדיים ברשימה החדשה ועוד שניים של דגל זה שלוש כפול שניים. לפעמים מקריבים חייל אחד כדי לזכות במערכה."

"מסתמן: יעקב אשר יהיה מס' 2 בדגל"
http://www.bhol.co.il/Article.aspx?id=77598

להקריב כן.. אבל לא את המקורבים לצלחת...

תוקן על ידי נכבדות ב- 25/12/2014 13:36:09

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/12/2014 15:38 לינק ישיר 

נכבדות כתב:

אבל יש מי שרואה את המחיר כמשתלם. אם נתמוך באלי ישי והוא יעבור את אחוז החסימה, יש לנו הבטחה ממנו שהוא יקבל את מרות ההנהגה הרוחנית כמו שש"ס קיבלה בעת הקמתה את המרות של מרן הגראמ"מ שך יחד עם הגר"ע יוסף, ואז היו לו שתי מפלגות בכנסת, אומר לנו בכיר בעל משקל והשפעה מאחורי הקלעים בדגל התורה שהיה מיוזמי המפגש ביום שישי. לדעתו, התמיכה לא תפגע ביהדות התורה בשל חישובים מחישובים שונים והמנדט השביעי, שהוא השלישי של דגל התורה, לא ייפגע.

נדמה שאין ספק למה לא להצביע לאלי ישי.

ובקשר לרבנים שהלכו להיפגש עמו, אני מבין אותם. אולם כמו שאמר לי המשגיח בישיבה: "הרבנים של מרכז הרב הם תמימים גדולים", ואכן זה סוג של עבודה בעיניים. ייקחו את הקולות שלהם וירקו עליהם.

וזה לא שאין לי ביקורת על הבית היהודי ולא שאין לי הבנה שראוי משהו אחר. אבל הם לפחות אומרים את האמת, פיהם ולבם שווים.

להתעסק עם "גדולים" חרדים שאינן יודע היכן הם אומרים את האמת, זה לא דבר שבר דעת צריך להתעסק עמו.

נ.ב. ובקשר למסכנות של אלי ישי, הוא עשה זאת כבר בעבר בעצמו לרב אמסלם ולרב אמנון יצחק שהדיר אותם מהכניסה לרב עובדיה יוסף, אז זה בסך הכל כאשר עשה, כן יעשה לו.

הוא היה 15 שנה ליד ההגה, והותיר את הציבור הספרדי כבורים והעמיק את הפערים החברתיים. 30 שנה של ש"ס היו כבר אמורים לחסל זאת.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/12/2014 16:38 לינק ישיר 

חאלס, עם תאוריות " קונספרציה" הזויות..
אז מה יש לנו.
יעקב ריבלין " האובייקטיבי" כתב...נו, שוין...
נכבדות מצטט בהתלהבות  מפי הגבורה....(אתה באמת כזה תמים...)
מואי החרדי-אשכנזי- גאוותן  ( או 'המשכיל' התורן) כבר יודע להסיק שהנבערות של השסניקים היא בגלל אלי ישי.

רבוסי האשכנזים הנכבדים!
 אלי ישי הוא אדם רציני.  לפני צעד כה גורלי הלך להתייעץ ולהתברך.
נכבדות, את כל הפרשנויות שלך בשם הליצן תספר בחלם...אולי שם יש פתאים שיאמינו 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/12/2014 22:20 לינק ישיר 

"המחיר יהיה כדאי" אמר הבכיר בדגל...

וכך נקרע לו עולם התורה הספרדי...

ורק נותר לחשוב מה היינו חוסכים אילו היה מקבל תשובה שלילית...

תוקן על ידי נכבדות ב- 29/12/2014 22:20:53

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/12/2014 00:52 לינק ישיר 

נכבדות כתב:
"המחיר יהיה כדאי" אמר הבכיר בדגל...

וכך נקרע לו עולם התורה הספרדי...

ורק נותר לחשוב מה היינו חוסכים אילו היה מקבל תשובה שלילית...

תוקן על ידי נכבדות ב- 29/12/2014 22:20:53

אל תבכה מהר מדאי, עד הבחירות יש מספיק זמן לתהפוכות...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/2/2015 22:40 לינק ישיר 

נכבדות כתב:

המחיר יהיה כדאי, השיב. ארבעת המנדטים החרדיים ברשימה החדשה ועוד שניים של דגל זה שלוש כפול שניים. לפעמים מקריבים חייל אחד כדי לזכות במערכה." (ע"כ)

עיתון שעה טובה משבת האחרונה:

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/2/2015 22:42 לינק ישיר 

ע"פ שניים עדים.
אם שעה טובה הסכים להעתיק את ריבלין. אין ספק שזה נכון.

לא פחות נכון משאר הכתבות בשבועונים...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/2/2015 00:30 לינק ישיר 

נכבדות כתב:
קצרה כתבה:

מה התחדש לך???

אתה יודע מה התחדש אצלי?
שהם לא מתביישים ומסתירים את כוונותיהם…
שהם אומרים ועושים את זה בריש גלי!
(אני כמובן מדבר בכל האשכול על אנשי הבית ולא על מרן שליט"א)

נשלח מהאנדרואיד שלי

מה קרה, עכשיו אחרי שעה טובה, אתה כבר כן מדבר על מרן שליט"א?
אגב, תסלח לי על הבורות, מה זה שעה טובה? למי הוא שייך? כללית הוא אמין?

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > המחלוקת והשליטה כאדיאולוגיה!!!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.